GKSB kullanışlığı hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Dontforgetme tarafından 28 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Oyunda GKSB denilen bir sistem var, sözde otomatikmen kapı yapmamıza sağlıyor bu robot
    Fakat şöyle söyliyim size mesela benim gemim çok zengin içerikli bi gemi değil.

2-3-4 m uri falan oluyor maximum.

Bot kullanmıyorum başka şeylerde kullanmıyorum doğal olarak kapıları elle yapıyorum.

Fakat oyuna dahil edilen bu robot sisteminin hala mantığını çözebilmiş değilim

Ne güçlendiriciden faydalandırıyor ne bonus driot düzenini faydalandırabiliyor.
    Hiçbirşeyden faydalanamıyorsun

Sadece şundan faydalanıyorsun örnek veriyorum gamma 300bin şeref mi veriyor? Pazar günü yapınca 600k Alıyorsun

Şimdi benim gibi oynayan oyuncu/oyuncular neden kapıları robotlo yaptırsın? Herhangi bir avantajını göremiyorum ne güçlendirici ne driot düzeni ne başka birşey,

+Üstüne elle yaptığında kapıdan gelen uri tp şp varken otomatik yapımda bu da yok

+Mesela tasarım etkinliklerinde tasarım alman için illa elle yapman gerek diyo

+Çifte kronos günlerinde çift parça yerine tek parça veriyor..

Bu kapıları robota yaptırma olayının herhangi bir mantığını göremiyorum dediğim gibi ben siradan oynayan bir oyuncuyum mesela %50 şeref güçlendirici %20 çift güçlendirici + %20 kıdemli ile bir kapıyı bitirmem varken neden kapıyı robota yaptırayım? Benim için hiçbir faydası yok

Hem kapıyı uri ile açıyorum.

Hem robot için uri veriyorum.

Ama kapı ödüllerinin geneline baktığında %50'sini alamıyorum :)

O zaman şunu diyebilirmiyiz? Robot olayı sanırım çok üst düzey zengin ve botla oynayan oyuncuların daha da rahat bir şekilde kapılarını yapıp x4 kasmasi için yapılmış bir düzenleme

Çünkü benim gemimde 50-60m uri olsa ve siralama oynasam, tek amacım x4 olacağı için zaten tp şeref ve diğer şeyleri hadesden kasacağım için kalan tüm kapıları robota yaptırır zamandan tasarruf ederim :) Hemde sepromum varsa sepromdan da böylelikle sepromum sadece savaşlara kalır :)

Otomatik kapıyı robota yaptırma olayı bana tamamiyle bu mantıkla oluştjurulmuş gibi geliyor herhangi bir sebep göremiyorum bir kapıyı robota yaptırmakta

Belki gamma biraz sıkıcı ona yaptırılır. Ama gammayida elle yapınca kapıdan bile 12-13k uri alıyorsun Oda kişinin kendi tercihi

Birde mesela deltayı ben 15dk da yapıyorum elle %52 delmem var bazen 10dkya yaptığım da oluyor

Robotla göndersem 30dk?

Ben bu işin bir mantığını çözemedim,

Çözebilen varsa banada anlatırsa sevinirim en azından şu robota yaptırdığımızda güçlendiricilerden de etkilenmesi sağlanca çok iyi olur

2. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Bonus kapı ödüllerinden daha kolay yararlanmanızı sağlıyor. Zaman avantajı da sağladığını düşünüyorum.
    Haritada kasılırken kapı yapılması da avantaj sağlar. Bunu gelişmiş ve sıralamaya oynayan oyuncular genellikle kullanıyordur.

Aslen benim o kadar zamanım olmadığından dolayı tüm kapıları pazar günleri açıyorum ve yaptırıyorum.
    Böyle bir durum olursa sıralama farkları oldukça uzar gider. Ancak bir geri bildirim durumunuz var ise iletin teknik işleme alabilirim.

https://board-tr.darkorbit.com/threads/yepyeni-sevkiyat-genisletme-geri-bildirimleriniz.160233/

3. O zaman size bi soru sorayım ben kapıları robota yapıp gönderdiğimizde biliyorsunuz ki yarım saat sonra topla yazısı geliyor

Pazartesi robota gönderdiğimiz bir kapıyı salı günü bonus ödülelr günün de toplarsak salı günün de o kapıya özel gelen ödülü alırmıyız? Yoksa sadece pazartesinden kalma ödülleri mi verir bize

Yada bir diğer değişle cumartesi gönderdiğimiz bir robotu pazar günü toplarsak x2 den faydalanırmıyız bu aynı şey gibi düşünebilir robot olmadan önce elle yapılan kapının son dalgasina gelip pazar günü bitirip x2 den yararlanmak gibi ama bunu robotta deneme fırsatım olmadı hiç

4. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Topladığınız gün içerisinde aktif olan bonus ödüller geçerlidir.
    Evet, x2 ödül miktarını alırsınız.