Geri bildirim Global serverler de Bannlanma olayı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Dontforgetme tarafından 5 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Önceliikle konuyu nasıl açıklayacağımı bilemedim ama, umarım derdimi anlatabilirim, global serverler de, sürekli, yabancı oyuncular bekle biraz sonra bannlatacağım seni vs yazılar yazıp, önce tahrik edip daha sonra bize edilen hakarete ufak bir karşılık vermemize rağmen, ardından bekle biraz sonra bannlanacaksın diyip chatten bannlatıyorlar yabancı bir log ile

Bu durum benim zoruma gidiyor, bence her raporlama ülke takım cmlerine yada adminlerine gitmesi lazım, beni bir yabancı cm nin bannlaması çok kanıma dokunuyor

1.Önce tahrik ediliyorum
    2.Tamam dozu arttırmadan bizde karşılık veriyoruz bazen eyvallah tamam ne olursa olsun yaptığımız suç birşey demiyorum ama demek istediğim biz bir suç işlesek bile, yada kural ihlali yapsak bile bu bannlama işleminin gizlice, olması gerekir diye düşünüyorum,

eheheheh biraz sonra bannlanacaksın diyip 5 dakika geçmeden yabanci bir logla yabancı bir admin yada cm tarafından bannlanmak insanın zoruna gidiyor hayir türk takımı bannlasın 2 ay bannlasın ama yabancı bannlanma koyuyor adam hem hakaret ediyor, hemde karşılık verince bannlanacaksın diyo kendisi bannlanmıyor

anlatmak istediklerim bunlar, umarım düzgünce anlatabilmiş ve içimi dökebilmişimdir, paradoks admin ve mineerva admin zaten bu olayı biliyordur ama yine de söylemek istedim

saygilarimla..

2. kullanmayacaksın kardeşim global chati kullanmayacaksın chat birbirine küfür için yok iletişim için var globali kaldırmaları en doğrusu grup klan şirketi dahi kaldırmalılar.bak kendinde söylüyorsun yaptığımız suç onların takımı kendi oyuncularını kolluyor olabilir bu noktada bizim takım genel olarak telore etmiyor istisnalar vardır mtlaka ama genelde suçsa suç kardeşim ha gavura sövmüşsün ha türke ne fark eder diyip taraf tutmuyor en doğrusunu yapıyor.tavsiyem ts kullanıp chati kapatmanız bu oyunu hep chatten oynuyolar anlamadım gitii kessen sövüyolar kesseler gülücük atıyolar kökünden hallet kapat kardeşim iyi bir söv 3000 senesine kadar ban al kapansın.

Dontforgetme bunu beğendi.

3. Öncelikle selamlar ,

Yabancı sunucularda özellikle global sunucularda çok fazla ırkçılık olduğunu biliyorum , Türk gördüklerinde run atatürk run diyen yunanlılardan tutun , almana kadar bir ton farklı milletlerden olanlar ırkçılık yapabilmekte.

Fakat şu var ki Chat moderatorlerinin bu oyunda bazı kişileri koruyup kolladığını zaten ben söylüyordum ve bundan bir kaç sene öncede bu takımda ki kişiler TR takımı içinde ki yazışmaların hepsini youtube'a yüklediler.

Kısacası bu her yerde olan bir şey. Sadede gelirsek chat kullanmayın , kullanacaksanızda gülün geçin yav he he deyin geçin çok takılmayın :)

Seni bannlatacam diyorsa sende git adamı haritadan ahiret uzay yolları ile istasyona yolla :)

TR-3'de chatten beni bannlatanları zamanında şamar manyağı yapıyordum :D Sonra abilerini çağırıp tek kişiye 30 kişi saldırıyorlardı ahahahah xd

Tek gelmeye bile korkan insanlar var bu oyunda vs'lerde bile teke teke 2 kişi gelip arkadaşını kesince az canım kalınca benide kesmeye uğraşan elemanlar vardı neyse ki zamanında hepsini tokat manyağı yapıyordum.

Takılmayın yani bu tip işlere , oyununuza bakın sallamayın adamlar zaten bizi kendi ülkelerine gittiğimizde terorist bu Türkler gözüyle bakıyorlar. Bulgaristana gittim bir kere adamlar Türkçe konuştuğumuz için dibimizde osurup kaçıyorlardı ve bunu sokakta yapıyorlardı , bunların ahlakı böyle ne yaparsınız :)

4. Cevabın için teşekkürler yukarı da ki arkadaşın da dediği gibi kessen suç kesilsen suç,

Bak ben türküm adam slovak geliyor beni kesiyor, sonra beni tahrik ediyor küfür ediyor, ben karşılık verince

Bekle seni bannlatayım da gör diyor hoop 1 ay ban yiyorum

Yahu ben hadi bannı da geçtim,

Madem bir ceza alıcam neden bu alacağım ceza giş kurallarında ki igib gizlilik ihlalleri içerisinde olmuyor, neden bu söyleniyor, mesela ben burada küfür etsem bir mod gelip bekle seni bannlatacağım 5 dakika sonra hehehe diyip ban mı atar hiç böyle bir şey gördünüz mü??

İşte demek istediğim bu.

Hadi bunu da geçtim dalga geçsinler,.

Ben neden türk takımına bağlı olduğum halde global serverde oynadığım için bir rus tarafından bir alman tarafından bir slovak taarafından bannlanyorum yabanci dille loglarla,

Beni kendi takım adminim bannlasın cm bannlasın bannlanıcaksa reportlar benim ülkemin takmlarına gitsin,

Global server de türklere aşırı derecede ırkçılık yapıyorlar,

Bilmem ne atatürkçüsü mü dersin, maymun mu dersin, zoruma gidiyor en son 3 saat önce beni kesen bir slovak geldi bana hakaret etti ben ona karşılık verdim çünkü versen suç vermesen suç,

Seni 5 dakika içinde bannlatacağım dedi ve bannlattı chatte slovakça birşeyler yazıyor

kanma gidiyor, dokunuyor. Chat sistemi bence eskisi gibi olmalı.Hayır zaten yaklaşık 3 gün sonra oyuna 8-9 ay boyunca girmicem bari mutlu ayrilalım ona da izin vermiyorlar :)

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir saygılarımla..

5. Sana önerim , chatte seninle tartışanlara kesinlikle cevap vermemelisin , oyunu eğlenmek için oynarken neden tanımadığımız bir oyuncu tarafından moralimiz düşürülsün ? Benim engellediğim bir sürü oyuncu mevcut . Sinirlenip küfür edenler , ırk / cinsiyet / din gibi konulardan girip rencide etmeye çalışanlar malesef her oyunda oluyor . Vereceğin en güzel cevap ne biliyor musun ? Engellemek , konuşmayı tamamen bitirmek . Gerçekten tartışmaya değmez , raporla , engelle , oynamaya devam :)

6. Haklısın da kardeşim arada gerçekten çok damarımıza basıyorlar..

bir de engel listem de tam 350 kişi var, birini engelliyorum diğeri geliyor

7. Ben başka bir oyunda özellikle savaş araçlarını kullanabildiğimiz bir fps oyununda çok ırkçılık gördüm isim veremem , yunanlı bir arkadaştı , die Turk , republic of banana , ve daha söyleyemeyeceğim türlü türlü hakaretleri bana ediyorlardı :D

Bunu bir ara bıçak manyağı yaptım en sonunda gidip alman abilerine ağlayıp bannladılar beni :D :D

Ondan dolayı he he deyip geçin. Cevap verseniz siz suçlu olursunuz...

8. Bana da bu gün banana dediler bak ben de diyorum bu bana niye banana diyor

9. Bak bu tipler her oyunda var , adamlar açık açık oyun sunucularında Türkleri sinir etmek için misal hepimizin bildiği bir terör örgütünü destekliyorlar , kabristan , kabristan diye bağırıp duruyorlar chatten , mağara adamı diyorlar mesela :D :D

Yada en çok ettikleri hakaret barbar Türkler oluyor :D Gidiyorlar Cumhurbaşkanına kadar sövüyor bu tipler :D :D

Yapacağın en iyi şey nefes aldırmadan istasyona yollamak olsun , cubi mi kesiyor ? Git sabote et , mayınla orayı paso , git her türlü pisliği yap oyundan soğut :D :D

Fakat sakın cevap verme.

Başka oyunlarda bana öyle şeyler denince adamı klavye başında bana sövmesini izlemek kadar zevkli bir şey yok :D :D

Cevap vereceksem ki karşıda ki bir yunanlıysa oyunu sil git yüzmeye diyorum :D :D

10. Haklısın bana ders olsun.
    Ama yine de benim konuyu açmam da ki asıl amaç dediğim gibi banlamanın gizlilik ihlali içinde olmaması ve bannlamanın türk cm adminler tarafından yapılmaması buna dikkat çekmek amaci ile açmştım konuyu :)

11. Açıkçası bizim ekibide bence pek umursayan yok , diğer oyun takımlarını daha fazla dinliyorlar , en basidi ingiliz forumunda bir çok kişinin güncelleme fikir havuzunda ki fikirleri daha kısa sürede gerçekleştirdiler...

Bizi pek ipleyen yok maalesef :D

12. halbuki en çok oynayan biziz, en çok para veren biziz ne garip...

13. Biz yolunacak kazız ondandır :D :D