Geri bildirim Görev Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ⭐ṜĀPŦŌṜ⭐[ƘURƬ] tarafından 5 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Anlıyorum, ama gözünüzden kaçan bir nokta var. Böyle bir konuya öyle bir cevap verirsen sizi ya da seni tenzih ediyorum ya da lafım sana değil diyerek bir not düşülmesi gerekebilir çünkü bir çok anlama geliyor bu. Ama sizin niyetiniz temizmiş o yüzden problem yok teşekkür ederim.

Görevin adı Sınırlar Dahilinde

Yeni gelen görevlerden bir tanesi ve bu görevi almak için bu görevden önce bir görevi bitirmek gerekmiyor. Ben şuan satı taş veren görevi bitirdim ve şimdi Endruium görevini yapacağım yani görevler açılıyor ama o görevi yapamayız diye bazı görevler açılmayacaksa bu gerçekten çok üzücü ve adaletsizce. Hayır bunun anlamı bile yok... Yani git şu haritada şu kordinatlara 1 saat dur dese ne ya da başka bir şey dese ne değil mi ? Ne lüzumu var lazerleri sarı taşla güncellememin bunun anlamı ne ? Anlamı aylarca biriktirdiğimiz sepromu silmek mi ?

Sayın modum cebaınız için teşekkür ederim ama ben bütün görevleri yapmak istiyorum ve sepromun bitmesi kolay değil. Bir arkadaşın 9 milyon var benim 3 milyon 800 bin ben bunu neden hemen bitireyim ki bitiremem de. Diğer gemide 4 milyonun üzerinde ne yapacağız biz gerçekten bilemiyoruz.

Bu cevabı veren forum üyesinin cezalandırılmasını talep ediyorum, elinde hiç bir kanıt ya da delil yok iken adımızı karalamaya yönelik iftira atmıştır.

Şimdi savunmamı yapayım!

Kendisi 6 ay oyunu bırakmış ve 1milyon seprom birikmiş demiş. Kendisi özen göstermemiş olabilir ya da tembildir bilemeyiz...

6 ay 30x6=180 gün eder

1 Saate 189 seprom üretilir = 24 saat 189 seprom = 4.536 seprom eder.

180 gün x 4.536 seprom da 816.480 adet seprom eder.

Buda 6 ay seprom biriktirmeyi ihamel etmezseniz maksimum 8 milyon seprom elde edebilirsiniz demek...

Arkadaş ya metatmik bilmiyor... Ya oyunu tam bilmiyor ya da bunları biliyor ama 6 ay oyunu bıakmış sadece 1milyon biriktirmiş diye bzleri kıskanıyor şahsen ben 6 ay ara vermedim :) Ne başka bir program nede bug emeğimle her gün girip attım...

Bir insan kendini böyle küçük düşüremez ya gerçekten komik :D 6 aya 1 milyon sepm birikmiş siz nasıl biriktirdiniz diyor :D 6 aya 8 milyon seprom birikiyor...

Oyuna 1-2 ara vermelerine rağmen çok düzenli bir şekilde seprom atanlar var bu da yılda 16 milyon iki yılda 32 milyon seprom eder... Emek işi ayrıdır...

3 Gemim var bir kez bile emek hırsızlığı yapmadım. Bunlardan birisi tam elit. Sayborg vs arge işte. Bunda 3 milyon 800k

Orta derece elit olan yani nasıl örnek vereyim bütün gücüyle x4 ile 40-50k vuran gemimde ise 2 milyn seprom var lazerlerde.

3. olan en kalitesiz dandik gemimde hiç oynamadığım için ama diğerlerine seprom atıp çıkarken bunuda ihal etmedim için onda 4 milyon 700k seprom var.

Tüm bunlara ek... Kalkanlara seprom atmak bir ızdrap olduğu için kalkanlarda 1 milyon dakika yani 1 milyon seprom var. Bunu hesapladım 2 yıl gidiyor.

Şimdi oyuna geri döndüm ve oynama saatime göre lazerlerimde 3 milyon 800k seprom bana 2-3 ay gider. 3.parti yazılımlar kullananlar ayrı tabi onlar x7 lerde tallonlara 24 saat sıktırdığı için çabuk biter.

Ayrıca seprom bugu yapan bir emek hırsızı olsaydım asıl emek hırsızlığı olan 3.parti yazılımları kullanır şuan gemimde 0 rsb 75k x4 olcağına bunların sayıları yüz binlerde ya da milyonlarda olur. 4 adet emam var urim 8k açık kapım yok.O kadar süre oynadım millet neden 3.pati kullanadım diyor... Bende forumdaki görevlilere inanıyorum bir gün hesaplarını elbet ban yicek diyorum ayrıca emek hırsızlığı diyorum... Ama senin gibi bir şeyi bilmeden iftira atanlara söylenek laf bile yok.

Son düzenlenen: 5 Aralık 2018
    hannibal-[NO] ve WolfWar bunu beğendi.
  2. bu görevler nerde ya bi bende mi yok bide yeni gelen geminin özellikleri yeni gelen parçaların çıkma ihtimalleri yeni yaratıkların canlar vs nerden öğrenebilirim

3. promerium yerine seprom olsun ya vallahi olacak bi görev degil neden böye bişe yapıyorsunuz

4. hocam diğer 15 görevi yapana kadar biter seprom aynı durumdan bende muzdaribim yapcn bişey yok

.Paradoks. bunu beğendi.
  5. görevin degişmesi lazım kardeşim sepromu herkes besler bi görev çıkarıyosan herkes için yapman lazım ben 4m beslememı silemem

6. Biteceğini sanmıyorum.Harcayabildiğim kadarını harcayacağım.Yinede değişmesi birçok oyuncu için iyi olacaktır.

7. ARZEN

ARZEN User

Ben de pek aktif bir oyuncu değilim ama mümkün mertebe hesabıma günlük giriş yaparak lazerleri beslemeye çalıştım. Böyle yaparsanız zaten en fazla 1 2m seprom besleyebilirsiniz. Çünkü haliyle gemiyi de açıp iki ateş edip bırakıyoruz. Fakat hiç besleme yapmadan birkaç günde eritilecek bir miktar. O yüzden görev bana makul geldi. Fakat sonra yeniden seprom beslemesi sıkıntılı süreç o ayrı tabii. Benim nereden baksan 1 yılda 1m kadar seprom oldu lazerde.

8. Yeni gelen görev ile beraber yeni haritalar yeni yaratıklar geldi bu güzel bir haber evet. Ama şöyle bir berbat durum varki benim gemiyi ben bir süre oynamazken girip günlük bonus alır ve besleme yapardım. Bu yeni gelen görev de bana diyorki beslemeni promerium ile yap resmi aşşağıya bırakıyorum ve bu gereksiz şeyin görevden kaldırılmasını istiyorum. İyi forumlar...

KerimBaylar ve Kara.Panter bunu beğendi.

9. Aynı durumdan şikayetçiyiz. Ama merak etme dostum bu gidişle seprom bugu yapanlar olarak ilan ediliriz. Birde bu kadar sepromu 1-2 günü bitirirsin diyenler var. Onların nasıl bitirdiklerini biliyoruz zaten de burada ki konu ne kadar sürede elimizdeki seprom biter değil... Ben 100k sepromu bile anlamsız yere neden israf edeyim. Kaldı ki 100k değil 6 milyon var bu bana 2 aydan fazla gidecek.

KerimBaylar bunu beğendi.
  10. Konuda buya :) Gerçekten yani seprom olsaydı ya da olmasaydı. Yani gerekli ya da ciddi bir şey olsa deriz ki oyun bu abi böyle istemişler ama bu şey gibi yani önemli olmayan, yeni olamayan, yani oradaki sarı taşta mevzu değil onu prometid te yapabilirlerdi ama neden ? Yani neden böyle bir şeye gerek var.

Sizinle aynı fikirdeyim biteceğini sanmamak ayrı bir şey birde kişiden kişiye değişiyor kimisi 10 saat oynar kimisi 2 saat. Benim elimdeki seprom baya götürecek beni şimdi ya o kadar sepromu, emeği heba edip görevi seçeceğim ya da görevleri erteleyeceğim. Yemin ediyorum gece yatağa giriyorum uykum var sepromu hatırladığımda gidip pc açıyordum ve sepromu atıyordum.

11. zamanında seprom bugu yapanlara bir darbe oldugunu dusunuyorm arkadaslar ben promerum yuklemesi gerekiyor eger o kiişilerin yuksek tp ve sp kazanmak isitorsa bence iyi oldu yapamıyacaklar gorevleri

12. herşey güzel iyide bu yeni haritadaki yaratıklardan düşen parçalar eşit şekilde dağıtılsa çok iyi olurdu eğer öyle olmazsa iyi olmaz :)

13. Yani 2-3 aylık bir birikim var burda sırf bu yüzden görev yapamıyorum ağırıma gidiyor.

14. Bu mesajı sayın modlarımız birisine yazmıştım ama sizin bu yazınıza cevap olarak yazıyorum. Yüzlerce emek veren arkadaşlarımız var. Zamanında seprom bugunu yapanlara cezaları verildi ve bunun üzerinden çok uzun bir zaman geçti. Lüfen yapmayın böyle şeyler lütfen... Bakın bir yılda biriken seprom 32 milyon lazerlere kodyuğunuz zaman bu veriye sahip oluyorsunuz.

Arkadaşın birisi 2 yıldır oynamıyor ara ara giriyor bonus alıyor bazı görevlere bakıyor ısrar ettiğimizde baskına geliyor. Her zaman atsılsa zaten milyonlarca oluyor ama bu ithamlar çok üzücü gerçekten yaralanıyoruz ya düştüğümüz durum çok kötü aynı hespaları sıkışanlar gibi. Bir sürü seprom biriktirdik emek vererek sürekli girip attım yalanım olmasın bonusları almam gerekiyordu oil için oda tetikliyordu o sıra sepromuda atıyorum ama şimdi görev sorunu çıktı.

Modum biz sınırlar dahilinde görevini yapamıyoruz bunu acilen raporlar mısınız. Bu gün forumda en çok açılan konu bu idi. Emek verip seprom biriktirenlerin görevi yapamaması. Birde şöyle bir nokta var bu sepromlar bize baya gidecekti ek olarak azalması söz konusu değil. Şahsen benim biriktirmede en büyük nedenim bir kere öne geçeyim sonra hiç sepromsuz kalmam.

Bakın bunu anlamayan arkadaşlar var benim kendi kullanım miktarıma göre diyorum. Kişiden kişiye değişir. İki günde 9k seprom birikiyor bende 6 milyon bu hesaba göre iki günde 18k seprom yani 180k atış yapsam ki yapmıyorum. Hadi yapsam diyelim bunun yarısını iki günde yine telafi ederek çok daha uzun bir sürede sepromlu gezecektim.

Yani lütfen rica ediyoruz konu sepromu eritmek değil. Bir arkadaşın 11 milyon sepromu diyorlar ki bunu bitirdiğinde yaparsın. 11 milyon dile dolay zaten bir yılda yanlışıkm olmasın hiç aksatırmadan seprom atarsanız ve hiç kullanmazsanız 16 milyon seprom ediyor. Neyse bu arkadaşın 11 milyon var her iki günde bir depo fulleniyor her ay ayda 135k yani 1 milyon 350 bin atışlık seprom zaten birikiyor bu adam ay da 1 milyonu hemen hemen harcarım diyor kendi oynama stili ve süresine oranla. Yani sepromu çok ama çok zor ve uzun bir sürede anca bitiyor. Bunu göremeyenler var. Sepromun bir yılda ne kadar biriktiğini bilmeyenler var Aslında o kadar laf ediyoruz ama bende biriktirmeden öncesini hatırlıyrorum konu önceden biraz biriktitip bunu elde tutmak ve hiç kaçırmadan seprom atmaya başlamak.

Seprom biriktirmeden önce iki günde bir 90k atışlık seprom alıyorum ve bitiriyorum bereketi olmuyordu. Sanıyorlar ki bizler robotuz ben hemen tak tak başlamadım bunu biriktirmeye bazen 4 günde bir atıyorudum dedim oyuna ara vermişim bu oyuna aşığız neden sepromu ciddiye almayayım depo her dolduğun atacağım dedim hemde bonuslarıda kaçırmam vs. Yani diyeceğim şunları yazarken artık parmakalrım kast katı kesildi bakın ne argo kelime ne forum kuralı ihlali cidanlara sesleniyoruz bu yazıdğımı uygun yere bir çok daha iyi bir yere hatta siz taşıyın. Burada kalmasın yani bu yazdıklarımızı sizde savunun lütfen sizleri seviyoruz kolay çalışmalar.

15. Aynı durumdayız dostum 4 adet konu açıldı bu gün bunun hakkında. İşin garip yani şu. Kimisi çok titiz kimisi o kadar titiz değil. Yorumlarda gördüm bir arkadaş 6 ayda 1 milyon biriktirmiş bu senin kararın saygı değer pilot arkadaşım değil mi ? :)

Kimisi çok biriktiriyor ve kendi oynama sitiline e oynama saatine göre sepromu teknik açıdan 3-4 ay gitmesi gerekirken bu onu 8-10 aya çıkartabiliyor.

Ayrıca birisi 4 milyon seprom biriktirmiştir ve şidmi yenilik geldiği için oyuna dönmüştür biraz takılacaktır ve 3 milyon sepromu harcaryacaktır sonra yine ara verip 1 milyon sepromu çepte tutmak sonra onun üzerine eklemek isteyecektir ama şuan bunu yapamıyoruz görev için. Bize söylenen sepromlarınızı bitirin arkadaşlar ben o kadar sepromu neredeyse hiç sepromsuz kalmamak için biriktirdim. O seprom 1 milyona indiği zaman ben oynama saatimi düşürerek tekrar birikime yöneleceğim sonra tekrar döneceğim. 3.parti yazılımı kullananlar npc kestiren biri değilim ki öyle olsa dayanmaz elbet. ya da oyunu çok oynasam.

16. Askerde androit telefon yasak.Bazı zamanlar sırf seprom atmak için androit telefonu açardım :D
    Ben çalıştığım için günde en fazla 70-80bin mermi harcıyorum ki bu da 7-8 bin seprom yapar.Skylap zate günde yaklaşık 5 bin üretiyor.9 milyon besleme var.Günde yaklaşık 3 bin seprom zarardayım.Kaba bir hesapla yaklaşık 1 yıllık besleme ihtiyacımı karşılamışım.Yazık olur bu kadar beslememe.

17. Yazık ki ne yazık olur içimiz kan ağlar. Görevler duruyor öyle.

Roketleri dese vallahi gam yemem :D Çünkü roketler zaten çok uzun süre gidiyor telafi ederiz. Ama lazerlerde ki ler biriktirip, öne geçmek ile vadesini uzatma imkanını veriyor bize yani bizim sıfırlamak ölüm gibi bir şey :D

18. Metin64

Metin64 User

Arkadaşlar ben bu görevi görünce baya sevindim açıkçası herkes bugla seprom beslemis sonra yok aylarimi verdim yok yıllarımı verdim ayağına yatıyor. Sarı taşlı gezerken karşıdaki adamın seprom sorunu olmaması canımı çok sıkıyordu ben memnun kaldım. Emeği ile yapan bi kaç kişi mutlaka vardır ama unutmayalım ki kurunun yanında yaş da yanar. Kimse boşuna ağlamasın.

mikbal1 bunu beğendi.
  19. Dostum bu görevin sunduğu şey saçma yani halen öyle besleme bugu oldugunu düşünmüyorum he darkorbit onun önüne bile geçemdiyse bile tespit edebilmeli zaten. Ben burda aylarımı harcadım üni hazırlığında iken alırdım bonusu atardım sepromu şimdi dalga geçer gibi iş yapıyorlar. Asıl bu görev bir bugtur ve bunun fixlenmesi gerekir...

Kara.Panter bunu beğendi.
  20. Yahu bu nasıl bir düşüncedir... Seprom bugunu yapanların cezaları veridli ve seprom bugunun yapılması engellendi bunu burada yüzlerce kez forum görevlileri ifade etti neden ortalığı karıştırıyorsunuz siz forum görevlisi arkadaşlara yalancı mı diyorsunuz ? Geçmiş sayfalara bakın bi bakalım. Yorumunuzu rapor edeceğim ve forum yetkilisi arkadaşlarımızdan gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

Bak seprom bugunu yapanlar cezalarını aldı sepromları silindi vs. hesapları ban aldı tam hatırlamıyorum ama cezalarını aldılar.

En önemlisi seprom bugunun yapılması engellendi. Bu çok uzun süre önce olmuştu hatta. Şimdi bunu burada bas bas söylediler emekçi forum yetkilisi arkadaşlarımız şimdi siz bunları ya görmezden gelerek ortalığı karıştırmak amacıyla bunları yazdınız ya da hakikaten bu durumdan haberiniz yok yani bu seprom bugunun çok uzun zaman önce ortadan kaldırıldığının eğer inanmıyorsanız hemen bir konu açın ve emekçi saygı değer forum görevlisi arkadaşlarımıza sorun ve geçmiş sayfalara bakın açılan konuları görürsünüz...

Kimsenin ne yaptığını bilmeden emeğine böyle laf edemezsin sen... Kıskançlıktan laf atmayın... Emek verdim ben emek...

Ayrıca seprom bugunun üzerinden o kadar zaman geçti ki oyun bunu düzeltmese idi her gün seprom bugu konusu açılır şahsen ben o günlerde açıyordum itiraz ediyorum ama gerekeni yaptılar.

Hiç kusura bakmayın da kısa kısa iftiralar hiç adımızı lekeleyemez... Alın size detaylıca bilimsel ve tarafsız bir açıklama...

Sizin gibi pilotlar ne yazık ki chatte de aynen böyle konuşurken şu kadar sepromum var diyorum hemen birisi trol amaçlı ya da kıskançlığında yok bug yok şu yok hile...

Seprom bugu rafa kalktı yok öyle bir şey... Bu konuda forum yetkileri bile büyük tük taşıdı burada bizim itirazlarımızı o kadar okuyup raporladılar ama çoktan çözüldü bu durum...

Önceden seprom bugu yapıpbu güne kadar bekleyenlerde olamaz dediğim gibi seprom bugunu yapanların sepromları silindi! Seprom bugu kaldırıldı ya da çözüldü hangisini anlarsan artık.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.