Destek Görevlerin acilen düzenlenmesi lazım

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ONURBEY tarafından 1 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Gemi görevlerinin yapılabilir hale getirilip en asgariye indirilmesi gerekir mi ?

1. Evet

91,2%
  2. Hayır

8,8%
  1. ONURBEY

ONURBEY User

Saygıdeğer yetkililerim ve forum takipçisi uzay pilotları;

Yakında yaratık kesme görevlerim azalacak ve mecburen gemi kesme görevleri alacağım.
    Buraya kadar sorun yok, hatta bazı gemi kesme görevleri sorunsuz yapılabilir.

Fakat ısrarla gemi modeli verilmesi işin sıkıntı boyutunu artıyor,

Hangi server da kullanılmayan citadel, spearhead, enforcer, bastion ( Bu örnekler çoğaltılabilir ) vs vs gibi gemi modelleri var, olsa bile çok az.

Genelde birkaç modelin dışında gemi bulmak çok zor, (Sayborg, Mimesis gibi )

E o zaman yapmayalım mı bu görevleri, yapmak istersek, ne kadar zamanda bitirebiliriz.

Bu sefer insanın aklı başka şeylere gidiyor, ya şeytana uyacak ( Pushing gibi ), ya da bu görevleri yapamayacak, yapmak istemeyecek.

Peki ne olması gerekiyor;

Görevlerde gemi modellerinden vaz geçilmesi ve gemi kesme görevlerinin asgariye indirilerek, daha çok yaratık kesme görevlerinin ön planda tutulması gerekiyor.

Peki böyle olursa ne oluyor;

Pushing olayı azalmış ve sorun olmaktan çıkmış oluyor, en önemlisi haksız kazancın, haksız rekabetin önüne geçilmiş oluyor.

Saygılarımla,

2. -Paradise-

-Paradise- Guest

Merhaba,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

İyi forumlar.

3. ONURBEY

ONURBEY User

Saygıdeğer -Paradise- Forum Komiserim;

İlk önce anketi hiç düşünmemiştim, sonra karar verince de geç kalmış oldum, ve mecburen açtım.

Uygun bölüme taşıdığınız için teşekkür ederim.

Ayrıca yeni Forum Rütbeniz için tebrik ederim, hayırlı olsun, Sayın Komserim :)

Saygılarımla,

βιĝβøø$ bunu beğendi.
  4. -Paradise-

-Paradise- Guest

Teşekkür ederim.

5. LARK1988

LARK1988 User

Sorununu çözdüm galiba:
    Görevi alacaksın takip makip etmeyeceksin ve gün gelecek bitecek; yani arayıp durmaktansa oyunun akışına bırak derim, o zaman ne pushing nede başka bir sorun ortaya çıkar :)

6. ONURBEY

ONURBEY User

Sorun görevi almak değil, sorun; artık kullanılmayan veya az kullanılan gemilerin görevlerde yer alması ve PUSHİNG e davetiye çıkarması.

Muhakkak bir düzenleme getirilmesi gerekiyor.

Saygılarımla.

7. KATALONYA

KATALONYA User

Asia 1 serverinde oynuyorum geçenlerde hangardayım bir baktım bir kırmızılık var sağda bir gittim nokta dpli üç dört gemi citadel spectrum hangarda duruyor kırmızı noktaya gidip patlayıp geri geliyorlar :D Swde oyuncu sayısı aktif 15i geçmez arkadaşta bu şekilde yapıyordu görevleri önce bir güldüm sonra dedim ki hakkatten bu görevleri ben nasıl yapacağım dedim bayağıdır online değilim arasıra giriyorum sadece o swye.

8. ONURBEY

ONURBEY User

Hayır oyu veren Arkadaşlar;

Burada kastedilen şey; PUSHİNG in önüne geçmek, siz görevleri bir şekilde yapmış olabilirsiniz, ama hayır oyu kullanarak PUSHİNG e destek olduğunuzun farkında mısınız ?

Saygılarımla.

9. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Lütfen kimseyi oyun kurallarına aykırı olan bi durumu desteklemekle ittiham etmeyiniz. Üyeler sizin sunduğunuz fikri beğenmemiş veya yeterli bulmadığından hayır oyu kullanmış olabilir.

İyi forumlar.

10. ONURBEY

ONURBEY User

Şu oyunda anlayamadığım tek şey; acaba yanlış taraftamıyım ?
    Senelerce bu oyunu dürüstçe oyna, tüm GİŞ kurallarına uy, ama hep kaybeden taraf sen ol.
    O zaman kaldırın GİŞ kurallarını herkes bildiği gibi oynasın.
    Bir taraf kurallara uyarken, diğer tarafın uymaması ve hala oyunda olması sizce mantıklı mı ?

Saygılarımla.

11. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

GİŞ kuralların ihlal eden oyuncuların hala oyunda olması şahsi görüşüm olarak kabul edilemezdir. Lakin bu konuda elimden sizin şikayetinizi haftalık raporlara eklemekten ve üstlerime iletmekten başka bir şey gelmemekte. Bot banlamaları ile ilgili tüm yetki merkez ekibin elindedir. Ayrıca eğer pushing yaptığın gördüğünüz bir üye varsa bir ekran görüntüsü veya video kayd ederek support ekibine gönderirseniz mutlaka gerekli ceza uygulanacaktır. Bununla birlikte pushing sisteminin nasıl çalıştığı konusunda tam detaylı bilgiye sahip değilim.

İyi forumlar.

12. ONURBEY

ONURBEY User

-Görev yapmak için gemi kesmek,

-Savaşırken 10 kereden fazla aynı gemiyi kesmek, bu apayrı bir konu, halen tartışılmaktadır.

Benim bahsettiğim, görev bitirmek için aynı gemiyi defalarca, kesmek.

Nasıl mı;

Gözümle gördüğüm bir olay; portta kamufle olarak beklemekteyim, 2 gemi var, birisi diğerini devamlı olarak kesiyor, kesilen gemi sürekli aynı yerde doğuyor. 2 gemi aynı kişinin olabilir, veya anlaşmalı biriyle PUSHİNG yapıyor olabilir, ama sonuçta illegal bir başarı sağlanmakta.

Saygılarımla.

13. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Belirttiğiniz konunun tartışmaya açık odluğuna tamamen katılıyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlendiği hakkında detaylı bilgi paylaşılmamış durumda. Bu ise kafalarda birçok soru işareti bırakmaktadır.

Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız supporta şikayet edin, mutlaka ve mutlaka gerekli cezayı alacaklardır. Deneyimlerimde defalarca bu tip illegal yöntemler kullanan üyeler şikayet üzerine cezalandırılmıştır.

İyi forumlar.

14. ONURBEY

ONURBEY User

İyi akşamlar;

Az evvel kalan görevlerime baktım, ve yapılabilirliği hakikaten çok zor.

Görevlerin yapılmasının geminin full olması ile alakası yok.

Sadece eziyet başka birşey değil.

Süreli görevler, artık haritalarda olmayan gemileri kesme görevi,

Kısaca İMKANSIZ !!!

5-1 5-2 5-3 haritasında düşman vengeance imha et 500 adet, bu görev kaç gün pardon kaç ay sürer acaba ???

Neden çünkü kimse artık vengeance kullanmıyor, kullanan var ise birkaç kişi, bunları kesersen pushing yersin.

Oyuna baktığın zaman belli birkaç gemi var, gerisi çöp.

Ama görevlerde ısrarla bu çöp gemilerin kesilmesi isteniyor. hemde yüzlerce.

Bu görevler yapılsın diye mi var yoksa; asla yapılmasın diye mi ?

150 adet Spearhead ve 150 adet Citadel bulup keseceksin, var mı bu görevi yapan.

200+200+200 Aegis Sperhead Citadel bulup yoketmek, görevi hemen bitirmeye çalışıyım dersen, bu gemileri bulmak zor aylarca sürer, peki görevi bitirmek için aynı gemiyi defalarca kesersen pushing yemezmisin ?

Görevlerin çoğu yapılamaz durumda, hele yeterince güçlü olmayan bir oyuncu için imkansız.

Ayrıca yeni çıkan gemiler görevlerde yok, güncellenmesi lazım.

Saygılarımla.

Güncel diyelim bakalım, ne olacak :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Haziran 2019
  15. ONURBEY

ONURBEY User

Acilen yeniden düzenleme getirilmeli, yapılamayan görev bir işe yaramayan görevdir.

Saygılarımla.

16. uninstable

uninstable User

17. FЯЄSK

FЯЄSK User

Destekliyorum !

18. ŞahFD

ŞahFD User

Kesinlikle katılıyorum,

2016 yılında 750 goliath kesme görevi almiştim yaklaşık 3 ayda 400'e ulaştım,

Daha sonra bildiğiniz gibi tasarımlarıda gemilerden falan saymaya başladılar ve göreve işlemedi,

Şimdide diyor'ki yok enforcer yok bastion, yok onu imha et,

Ya allah aşkına oyunda enforcer bastion kullanan mı kaldı? Hangi tarihte yaşıyorsunuz?

Görevi sorunsuz bir şekilde yaparken birde adamlar bunlarıda ayırdı, çok garip

19. ONURBEY

ONURBEY User

Bu görevleri yapamayan Gemi Kaptanları, Sayın Uzay Pilotları;

Konuya destek verin ki, görevler yapılabilir hale gelsin.

Saygılarımla.

20. Kesinlikle görevlere yenilik gelmesi gerekiyor. Yeni başlayan oyuncular için de görevlerin değiştirilmesi ve hikaye tarzında ilerlemesi gerekir. Görevlerin fazlalığı önemli değil. İçeriği fazla olmalı ve ödülleri ses getirmeli.

"+1".

Sayfayı Paylaş