Geri bildirim Güncelleme Sonrası Hatalar 2

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve TheMaster tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. TheMaster

TheMaster User

Öncelikle konuya boş yorum yaparak kilitlenmesine sebep olmayın burda oyun adına yararlı şeyler yapmaya çalışıyoruz.Kimse hatalı oyun oynamak istemez.Boş yorum yapmazsanız sevinirim.

1- )
    Öncelikle yeni güncellemesine rağmen kalkanlar hala düzelmedi.Haritaya girince tam anlamıyla yüklenmesi için konfigürasyon değiştirmemiz gerekiyor.
    2- ) Mini harita arka planı siyah yapınca ayar kaydolmuyor.( Çerezleri silince ayarda siliniyor. )
    3- ) 2-6 Haritasına ışınlanınca haritanın sol altında bir siyah çizgi geliyor. ( Bende 2-6 ve 2-7 haritalarında oluyor. )

4- ) Diroitler bazen kayıyor ve birbirine giriyor.
    5- ) Ema-kamu çekince kırmızı işaret çubuğu gözüküyor ve yerimiz belli oluyor.Ema-kamu işe yaramıyor bu durumda.

6- ) 1 dakika oyuna bakmazsak bağlantı düşüyor.
    7- ) Rütbenin üstündeki taç işareti rütbeye girmiş durumda ve Rütbe nicke göre yukarıda duruyor.Çok biçimsiz duruyor.

8- ) Ana sayfa hala yavaş çalışıyor.Bazen butonlar çalışmıyor. ( Kaymış gibi tıklayınca işlev görmüyor. )
    9- ) Hala oyuna girince görev penceresi şak diye önümüze açılıyor.( Açılmasın artık! )
    10- ) Ara sıra hangarda tasarım değiştirince geminin darbe puanları 1.000 den başlıyor.
    11- ) Peti hızlı tamir edince uridiumu 2 kez kesiyor.

12- ) Jackpot Arena kaydındaki forumda yazım hatası var."Evet, be " diyor. "Evet, ben" olacak.

13- ) Pete sıkınca rakamlar iki kez çıkıyor.Sanırım çift veri girişi yapılmış.

14- ) Petin ismi Pete girmiş durumda insan az boşluk bırakır.
    15- ) Petin lazer slotları dolu oldugu halde koruma modülünde Lazer topun olmadığından saldıramazsın uyarısı çıkıyor.

16- ) Barracuda patlayınca bugta kalıyor ve 15-20 saniye yanımızda yaratık olmamasına rağmen hasar alıyoruz.
    17- ) Günlük ödülü almamıza rağmen penceresi sürekli geliyor. ( Günlük ödülü alınca o gün daha gelmesin. )
    18- ) Bazen portaldan ışınlanınca gemiyi otomatik olara haritanın ortasına atıyor.Bu sebepten dolayı çok kez patladık.
    19- ) Son günlerde palladiumda adobe flash player veya shockwave çökmeleri yaşanıyor.
    20- ) Bazen gemi yamuk yada ters gidiyor.
    21- ) Ema kamu çeken düşmanın can kalkan göstergesi gözükmüyor.

22- ) Test serverinde skylabı geliştirirken başarısız hatası veriyor ama yinede geliştiriyor.

Çözüme Kavuşanlar
    ----------------------
    Evet arkadaşlar şimdi çözüme kavuşanları sizlerle paylaşacağım.
    1- )
    Resimde görmüş olduğunuz bir hata değildir.Son güncellemede üzerimizde çıkan rakamlar bir sağdan bi soldan çıktığı için 2 rakam yan yana gelip daha büyük bir sayı gibi gözükmüştür.
    Aslında

Düşmanın lazer hasarı : 18.006
    Düşmanın roket hasarı : 6.679 rakamlar yan yana geldiği için fazla gözükmüştür.
    ----------------------

Tüm bunlara rağmen FPS yüksek.Oyun kasmadan akıcı bir şekilde oynanıyor.
    En kısa sürede düzeltilmesi dileğiyle iyi forumlar.

Adobe Flash Player güncel.
    Java güncel.
    Tarayıcılar güncel. ( Mozilla,Chrome,Opera )
    Çerezler programla 2 saatte bir siliniyor.
    İnternet 16 mbps.
    Bilgisayar Windows 8.1 Pro 64 bit ( Tüm güncelleştirmeler yapılmıştır. )

Son düzenlenen: 5 Mart 2015
  2. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

hepsi dogru tebrik ederim arkadasim emegine saglik.ambari sattin skylab tas yollancak yeteri kadar yer bulunmuyor diyor satmayida gec algiliyor + pet lazer topun yok saldiramazsin , miss ve kalkan sorunuda bunlara ek olan devam eden hatalar.

TheMaster bunu beğendi.
  3. Hazır bu sorunları bildirirken günlük bonusu da düzeltmenizi istiyorum.

O gün aldıysan günlük bonusunu gün içinde tekrar girdiğinde tekrar o sayfa çıkmasın!!!

TheMaster bunu beğendi.
  4. Ayrıca Barracuda da bug var eğer üstünüzde kendini imha ederse verdiği hasar 15-20 sn.de bir tekrar gidiyor sizden durduk yere hasar yiyorsunuz. :D

TheMaster bunu beğendi.
  5. sizin monitörünüz kaymış ekranınız patlamıştır :D

6. TheMaster

TheMaster User

Geri bildirimleriniz için teşekkür ederim.Bizzat haritada test ederek sonuçları konuma ekledim.

Konunun başında bir açıklama yaptım lütfen onu dikkate alın!
    Bu konunun boş konuşmalar yüzünden kapanmasını istemiyorum.

7. boş konuşmuyorum öz konuşuyorum bu bir ikincisi senin bu yaz<dıklarını cümle alem biliyor 1 kaç seneye bu ahtalar düzeltilir seni beni oyuncuları dinleyen yok emin ol.sanki hiç birşey bilmoymuşuz gibi bizi salak yerine koymaya çalışıyorlar birde var ya o beni deli ediyor halbu ki kendilerini küçük düşürüyorlar farkında değiller.

8. Cellatus29

Cellatus29 User

olayı güzel özetlemişsin bide anasayfa bağlantı gitmeleri var eklemeni rica edicem :)

Maqa67 ve TheMaster bunu beğendi.
  9. 1 seneye ancak düzelir bak buraya yazıyorum 1 sene içinde düzelirse hepsi bn bu oyunu bırakırım arkadaş hatasız kul sorunsuz oyun olmaz

10. Şu P.E.T ile ilgili olan hatayı açtığım konuyu kapatmışlardı.Buraya koyduğunuz için öncelikle teşekkür ederim.Farkına vardığım birkaç hata var.Ekran görüntüsü alıp buraya yollarım.Eklerseniz sevinirim.:)

TheMaster bunu beğendi.
  11. Meraba reis :) Sadece 15 numara yanlış olmuş. Ona dikkatli bak ok işareti gibi yani köşede, kenarda veya radyasyona çok yakın olunca artık bu şekilde gösteriyor rahat görelim diye. Onun dışındakilerde yerden göğe kadar haklısın inşallah çok kısa süre içinde düzelir. Müsaitsen tsye bekliyorum :)

TheMaster ve Maqa67 bunu beğendi.
  12. TheMaster

TheMaster User

Düzelttim kardeşim bilgilendirmen için teşekkür ederim.Şuan evde değilim dışardayım eve gelince inşallah :)

13. Merhaba ,

Bilgilendirme için teşekkürler ayrıca yeni bir şeyler tespit ederseniz ekleyebilirsiniz.

Konuyu amacı dışına çıkartacak tarz mesajlar yazmayalım.

İyi forumlar.

TheMaster bunu beğendi.
  14. Haritada 1 yaratık olduğu halde mini mapte büssürü kırmızı işaret gözükmesi de bir sorundur bunu da resimleyip ekleyebilirseniz sevinirim elinize sağlık iyi forumlar.

15. Yıllardır devam eden bir sorun ama eklemekte fayda var;

Haritadan atlayınca geminin kendi kendine portaldan uzak bir yere gitmesi.

16. TheMaster

TheMaster User

Galaxy kapısında o bir yenilik anladığım kadarıyla köşeye kaçan yaratıklar büyük gözüküyor.Büyük ihtimalle bir yenilik bence.
    Bu sorun sizin net bağlantınızla ilgili bizde bu tür sorunlar olmuyor.Konuya ekleyebilmem için genel herkeste olan sorunlar olması lazım.

17. Hadi diyelim benim internetimle ilgili.Bununla ilgili daha önce forumda konu açıldı ve bu problemi yaşayan yüzlerce kişi var.Ben Fiber internet kullanıcısıyım.İnterneti daha iyi durumda olan, servis sağlayıcısı daha iyi olan, insanlar bile bu sorunu yaşıyorsa bu sorunun düzeltilmesi lazım.Arada 15-20 kişi bu sorunu yaşamıyor diye böyle bir sorun olmadığı anlamına gelmez.Sonuçta sırf bu hata yüzünden onlarca kez patlayan insanlar var.Bu yüzden bu konu da oyundaki sorunlar arasında olmalıdır.

18. Normal haritalarda da oluyor bu sorun 5-2 de çok defa karşılaştım bazen üçgen şeklinde bazen de büyük kırmızılıklar gözüküyor minimap te neyse siz resimleyemeyecekseniz heralde ben resimlemeye çalışırım kolay gelsin

19. oyunun anasayfasında sıkıntı var butonlar kaymış mesela skylaba giriyorum sevkiyat modülüne tıklayınca skylab gidiyor

20. palaya gıremıyorum 2 gundur tam mavi bolgeye gırerken oyun donuyo ve atıyo....aynı sorunu yaşayan bikaç kişiye denk geldım chatte daha fazlasıda vardır mutlaka

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.