Güncelleme ve Fikir Klavuzu Kullanımı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve KARANLIK tarafından 25 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. KARANLIK

  KARANLIK User

  Merhaba ,

  Son zamanlarda bölümün yanlış amaçlarda kullanılması sebebiyle Aşağıdaki bilgileri okumanız yararınıza olucaktır.
  Güncelleme ve Fikir Kılavuzu Bölümü Nedir ? Ne Amaçla Kullanılır ?

  Bu bölüm oyuncuların oyunda olması istedikleri ve tasarladığı fikirleri forum kuralları çerçevesinde konu açarak diğer oyuncularında yorumuna sunmaktır.


  Uygun Bir Konu Nasıl Olmalıdır.

  1-Uygun bir konu ilk olarak başlığının fikrin içeriğini iyi belirtmesi gerekir.

  3-Yazılan yazının fikri tam olarak yansıtması esastır.Yani fikrinizi direk olarak açıklayıcı bir anlatım türü ile yazmanız daha doğru olacaktır.

  5-Fikir sadece yazıyla anlatılınca eksiklik oluyorsa görsel desteklemeler ile konu daha cazip bir hale getirilebilir. Bu şekilde üyelerin veya üst mevkilerin dikkatini de çekebilirsiniz. Okuyunca kafada canlananı görsel olarak yansıtabilirsiniz .

  4-Konu açıldıktan sonra konu sahibi konuya yapılan eleştirileri incelemeli bu şekilde fikrindeki eksik veya hatalı bölümleri düzeltme şansını yakalayacaktır.

  5-Fikrinizi belirten konuyu açarken üyelerin düşüncülerini daha iyi yansıtması amacıyla anket açabilirsiniz.Nasıl anket ekleyebilirim diyorsanız tıklayınız.


  Bu Bölümdeki İstenilmeyen Durumlar Nelerdir

  1-İlk olarak konu sahibinin konuyu baştan sağma bir şekilde gerekli açıklamaları yapmadan veya fikrini çok uzun şekilde yazıp incelenmesini zorlaştırması istenmez.

  2-Konuya yorum yazarken konu sahibini incitecek şekilde mesajlar yazmak hoş karşılanmaz. Bu tür durumlarda bu mesajlara üyelerin karşılık vermesi ayrıca istenmeyen bir durumdur. Bu tür durumlarda forum yetkililerine haber verilmesi esastır.

  3-Konu sahibi üyelerin fikrine olumsuz şekilde cevap vermesine de açık olmalıdır. Bu şekilde beğenilmeyen noktayı konu sahibi görüp düzenleyebilir.

  4-Konulara üyeler fikrini belirtirken oyum olumlu , +1 , oyum olumsuz , olmamalı vb. kelimeler emeğe hakaret olur bu tür mesajlar silinir.

  5-Konu ne kadar güzel olursa olsun hiçbir şekilde konu sahibinin veya konuyu destekleyen bir üyenin üst üste mesajlar yazarak güncellemesi yasaktır. Uyarılır yine de tekrar edilirse konu kilitlenir.

  6-Konu gereğinden çok daha fazla destek görsede neden yapılmıyor konuyu iletmiyormusunuz gibi mesajların bir anlamı yoktur.Lütfen bu tür mesajlar yazmayınız. Bizler gerekli incelemeleri yapıp adil bir şekilde gerekeni yapıyoruz.

  7-Fikriniz açmadan önce bölümde geriye dönük araştırma yapmalısınız fikriniz önceden başkası tarafından açılmış olabilir. Konu kirliliği olacağından bu tür konular kilitlenir.

  8-Konu sahibinin yan hesaplar açıp kendi konusuna haksız destek sağladığı ip kontrolü sonucu tespit edilirse konu ayrım yapılmaksızın kilitlenir. konuya destek veren başka bir üyenin aynı durumu tekrarlaması sonucu üyenin mesajları silinir ve oyuncu cezalandırılır.

  Herkese iyi oyunlar
   
  Son düzenlenen: 28 Haziran 2014
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş