Güve Tasarımını Kullananlar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ALUCARD-BeRsErK tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. " Rakip kalkanının hasar emiliminin % 20‘sini iptal eder ve hasarı doğrudan gemiye yönlendirir. Ayrıca, darbe puanlarını % 20 arttırır. Ancak, kalkan gücünü saniyede % 1 oranında zayıflatır. " diyor kendileri.
    Ben bundan şu anlamı çıkardım. Kalkan ne olursa olsun, direkt DP'yi azaltıyor yani karşı düşmanın kalkanının bir fonksiyonu kalmıyor mu? Yoksa kalkanın emici etkisini mi düşürüyor? Bu tasarımın yaratıklara (NPClere) etkisi de aynı mı?
    Ayrıca bu tasarımı kullanırken, baskın esnasında boş kalkanlı tarafı kullanmamız daha akıllıca değil mi?
    Almaya değer mi sizce? Alanlarda herhangi bir pişmanlık var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 15 Mart 2014
  2. Nefes

Nefes User

Merhaba

Konunuzu uygun bölume tasidim.

Sorunuza gelirsek evet aciklamada oldugu gibi guve tasarimi bana gore rakip oyunculara karsi baskinlarda en iyi diroit duzenidir ve cok etkili oldugu asikar tabiki eksi yönleri yok degil mesela sizden guclu bir oyuncu karsiniza ciktiginda.
    siz iyi bir hamlede gec kalirsaniz sizi patlatmasi icten bile degil cunki kalkan olmadigi icin bir anda caniniz sifiri gorme olasili cok yuksek siz her ne kadar direk dp yi etkilesenizde bazen kesim yapmak kolay olmaya biliyor 2.olarak kalp ucus duzenide etkilidir guveden sonra bir ikinci secenekte bu dizilim.olabilir bence.

Npc lerdede ben etkisini gordum ozellikle ben kapilarimin cogunda guve dizilimini kullaniyorum hem kisa suruyor hemde hemde kapida sıkılmadan cabucak gecebiliyorum.
    Bence biraz guclendikten sonra alinmasi gereken bir duzen tabiki diger kullanici arkadaslarimizin dusunceleride onemli belki size baska seceneklerde sunabilirler benim dusuncem bir kullanici olarak bu yondedir.

Bence her gemide biraz guclendikten sonra olmasi gereken bir duzen diye dusunuyorum.

Son düzenlenen: 15 Mart 2014
  3. Lapseki

Lapseki User

güve baskın için kullanılır zaten, kesinlikli baksınlarda en yararlı olanı, hasar belli oranda direk dpye gidiyor, almanı tavsiye ederim

4. güve ıyıdır ama yüksek vurmuyosan hiç alma kalp daha iyi

5. sayın Nefes mod. Ben konunun buraya taşındığını görmedim ki bildirimlerde de böyle bir uyarı yoktu. Konuyu başka isimle açmamın sebebi de buydu. Saygılar.

Cevap veren arkadaşlara da ayrıyeten teşekkür ederim, ayrıca Nefes moda da.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Mart 2014
  6. Merhaba ,

Direkt olarak kalkanı es geçip darbe puanına vurdurmaz. Vurduğunuzun % olarak belli bir miktarı daha fazla darbe puanına işler. Yani 40k vuruyorsanız normalde 30'u kalkan'a 10'u dp'ye işliyorsa güve ile 25k dp'ye 15k kalkan'a işler gibi düşünebilirsiniz.

Npc'ler içinde geçerlidir ve bazıları kapılarda güve'yi kullanıyor.

İyi forumlar.

7. oyuncuların cogunun kalkan gövde yüzdesi 92/8 dir bu sekılde olmayanları zaten guvesızde kesersın gelelım bu sekılde olanlara 92 eksi 20 eşittir 72 yanı guveyle vurusunun %28 i gövdeye işliyo ve güve kullananlar genelde kalkan kullanmazlar senın vurusunun %28 i rakibin gövdesıne işlerken rakıbın ise %100 ü senın gövdene işleyecek :) almadıysan tekrar düşün;)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.