Hammerclaw Çift Roketatar Geri Gelsin

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Saldırı-Hattı tarafından 26 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Olsun Mu

1. Evet

89,5%
  2. Hayır

10,5%
  1. Bir ara vardı bu sonra kaldırdılar. Kaldırılan şeyi bir daha geri getirirler mi emin değilim ama olsun isteğimizi konuyla belirtmenin de bir sakıncası yok.

İlk saldırı anında çok işe yarayan bir şey bu özellik sonuçta. Geri getirilmesi lazım.

t...Sad1st...t ve Luminous bunu beğendi.
  2. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarımıza uygun şekilde açtığınız için teşekkür ederim, konunuzu takip edeceğiz ve yeterli çoğunlukta desteği elde ettiğiniz takdirde raporlarımıza ekleyeceğiz. Buna ek olarak konunuzu index konusuna eklemiş bulunmaktayım.

İyi forumlar.

BelongDemirhan bunu beğendi.
  3. ateistkeci

ateistkeci User

Bastım olumlu yönde oyumu :)

4. Sağol senden başka oy basmadı. :D

Hammerclaw fanatiği @militaryship-3 nerede? :)

5. Hammerin eskiden 2 roketatar slotu mu vardi? Hİç hatirlamıyorum, o gemiler çıktıktan çok sonra geri döndüm oyuna :)

6. Yeni Gemiler SSS konusuna girersen 12 Şubat 2020'de güncellemişler konuyu. Ne değişti peki o konuda işte bu hammer'ın roketatar sayısı hala 2 yazıyordu 1 diye düzeltmişler.

İstersen eski konuları da bulurum onlarda 2 olduğu açıkça yazıyor. ;)

7. Tamam da oraya 2 yi yanlışlıklada yazmış olabilirler,

Benim merak ettiğim gerçekten 2 roketatara sahipmiydi gemi deneyip gören varmı bunu sormak istemiştim

8. Bak eski konuda hemen buldum. Biraz araştırırsan bulabilirsin sen de.
    ;)

9. İlk çıktığı güne göre hem iyi hem kötü değişiklikler oldu , hızı ile ilgili bir iyileştirme yaptılar diye hatırlıyorum , bu zaten gereken bir şeydi ama roketatar konusuna pek anlam veremedim , yani hammerclaw çok güçlü denebilecek veya oyunu domine eden bir gemi değil , daha önce de değildi , 2 roketatar olarak kalması daha iyi olabilirdi . Zaten yeteneklerin soğuma sürelerinin aegis e göre daha uzun olması ile kendi kendini dengeliyordu , ekstradan güçsüzleştirilmesine gerek yoktu diye düşünüyorum :/ Aegis elite ile hammerclaw arasında çok büyük fark yok , hammerclaw ın en büyük avantajı pasif DP bonusu zaten :p
    Bende olumlu oy kullandım , +1

10. Konunun üstünden vakit geçmiş ama Aegis ilk geldiği andan itibaren Aegis kullanan daha sonraları yeni gemilerin gelmesiyle aktif olarak Hammerclaw kullanan biri olarak, Sayborg gemisi Venom gemisinin üstüne kat ve kat güçlendirilmiş hali gerek özellik bakımından gerek pasif bakımından gerekse ekstra slot bakımından(lazer ve jeneratör). Ama Hammerclaw gemisi pasif ve lazer slotu bakımından Aegisten iyi ama 1 jeneratör yeri eksik ve özelliklere geldiğimizde ise hemen hemen aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen (Oranlayınca yaklaşık olarak aynı çıkıyor hatta belki uzun vadade aegis 1 tık öne geçebilir) Hammerclaw gemisinin soğuma süresi oldukça fazla geliyor.

Aşağıdaki hesaplama CD-BO1 desteğiyle (%20 bekleme süresi azaltma) hesaplanmıştır.

• Aegis Tamir Birimi - 10 saniye aktif 96 saniye soğuma süresi (Birim alanındaki gruptaki gemilere 20k dp basıyor)(200k)
    • Aegis DP Tamiri - 7 saniye aktif 72 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 20k seçili uzay gemisini 40k dp basıyor)(140k+280k)
    • Aegis Kalkan Tamiri - 5 saniye aktif 23 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 15k seçili uzay gemisine 25k kalkan basıyor)(75k+125k)

• Hammerclaw Tamir Birimi - 10 saniye aktif 128 saniye soğuma süresi (Birim alanındaki gruptaki gemilere 17.500 dp basıyor)(175k)
    • Hammerclaw DP Tamiri - 6 saniye aktif 112 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 25k seçili uzay gemisine 50k dp basıyor)(150k+300k)
    • Hammerclaw Kalkan Tamiri - 3 saniye aktif 48 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 40k seçili uzay gemisine 60k kalkan basıyor)(120k+180k)

Aegis 2. kez kalkan tamiri attığında Hammerclaw için bekleme süresi daha yarıya inmiş olacak.
    Tamir birimi özelliği açık ara Aegis gemisinde daha iyi.
    DP tamirinde ise fazla bir fark yok ve Aegis in bekleme süresi daha iyi bir durumda oluyor.

Anlık olarak Hammerclaw daha iyi görünse de sürelerin daha kısa olması sebebiyle Aegis in gruplarda daha avantajlı olduğu bir gerçek.

• Ekstra 1 Roketatar slotu
    • Ekstra 1 jeneratör slotu
    • Bekleme süresi dengelemesi
    • Özellik dengelemesi
    gibi yeniden bir değerlendirme yapılması oyun içinde görebileceğimiz gemi çeşitliliğini ve halihazırda bu gemiyi kullanan oyuncuları mutlu edeceğini düşünüyorum.

(Roketatar slotu fikri burada açıldığı için bu yazıyı buraya yazma ihtiyacı hissettim ve olumlu yönde oyumu kullandım)

11. Foden

Foden Guest

Merhaba,

Bu konudaki fikrimi sizlere sunmak isterim. Aegisi hammerclaw çıkmadan önce aktif olarak bir çok genel savaşta kullandım. Aynı şekilde hammerclawıda kullandım. Fakat Hammerclawı biraz daha önde görüyorum modüllerinin oranları ve yeteneklerinden dolayı.

İyi forumlar.

12. Modülleri kısmına katılabilirim fakat aralarındaki fark Sayborg ve Venom arasındaki fark kadar belirgin değil. Mesela tamir birimi yeteneği Aegis e göre çok kötü durumda. Bu gemileri almak kolay olmadığı için bence Hammerclaw için güncelleme yapılmalı.

13. xArsimAx

xArsimAx User

+1 Olumlu

14. uninstable

uninstable User

Darkorbit ne zaman yaptığı düzeltmeye başka bir düzeltme getirmiş de bu olacak ? :)
    Bence de 2 roketatar olarak kalmalıydı arasıra kullanıyorum fakat aegis daha iyi kaçıyor uzun kullanımda. Bu arada oyum olumlu.

15. Üstteki uzun mesajını okudum , çok haklısın bende tam olarak bunu merak ediyordum : Sayborg gemisi venom'dan her açıdan bir tık üstte ise , hammerclaw ve aegis için neden aynı şey geçerli olmadı ? Hammerclaw bence sahip olduğu pasif DP bonusu ile fark yaratırsa yaratıyor , onun dışında gerçekten belirgin bir fark yok . Ben hammerclaw'ın görüntüsüne aşık olup kullanmaya karar vermiştim ve hala kullanıyorum , ama objektif olarak bakınca aegis elite kullanan biri , hammerclaw için gereken oil ve malzemeleri toplayıp bu gemiyi almalı mı ? Bence almasa da olur , çok büyük fark olmayacak . Onun yerine sayborg alması her durumda daha mantıklı oluyor .

16. DP bonusu oldukça iyi fakat gene de Sayborg un farkı kadar belirgin değil. Ben destek gemilerini kullanmayı sevdiğim için aldım, pişman değilim. Şimdi modülü var diye bir nebze anlaşılabilir durum ama 2 gün sonra Sayborg a gelecek bir modül oyunun dengesini gene alt üst edecek muhtemelen. Aslında yazma amacım güncelleme olmasını beklememden değil çünkü DarkOrbit merkez ekibi yakın bir sürede oyun içi dengelemeye dair çalışma yapmayacak gibi gözüküyor. Sadece forumda böyle bir konu gördüm ilgimi çekti laf olsun diye yazdım. Uzun yazılarla vaktinizi aldığım için kusura bakmayın, herkese sağlıklı mutlu günler dilerim :)

BelongDemirhan bunu beğendi.
  17. guzel konu

18. Kesinlikle gelmemesi gereken bir buff , Aegis'in anlamı kalmıyor.

Hammerclaw'a şayet 2 tane roketatar geri gelirse oyunda kesilmeyecek yürüyen bir kaleye dönüşür , önüne kaç tane citadel atarsanız atın , cyborg atarsanız atın hepsini yok edecek potansiyele sahip olur.

-1

Peki niye bunu dedim cevabı çok basit sar-02'yi bir kullanın bakalım savaşlarda karşı tarafın kalkanı diye bir şey kalmaz ortada...

Hammerclawın bence oyuna gelmemesi gerekliydi onun yerine direk Aegise bu tip yenilikleri getirselerdi daha iyi olurdu , gereksiz bir gemidir hammerclaw...

OĞUZ-KAĞAN[TÜRK] bunu beğendi.
  19. 34KAAN34

34KAAN34 User

kaldırılması saçmaydı geri gelmeli.

20. knk artık hammerclawın ageisin üst sürümü oldugunu kabul et cyborgun venomun ust surumu olması gibi

Sayfayı Paylaş