Öneri Hammerclaw Dengeleme

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ιяяєѕιѕтιвℓє[ωαя] tarafından 9 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Hammerclaw gemisi dengeleme için konudaki önerilere katılıyor musunuz?

 1. Katılıyorum.

 2. Katılıyorum, geliştirilmesi gereken yerler var.

 3. Katılmıyorum, büyük ölçüde yetersiz.

 4. Katılmıyorum, gereksiz bir dengeleme önerisi olmuş.

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Öncelikle belirteyim bu yazının büyük bölümünü daha önce yazmış olduğum bir cevaptan alıyorum.
  Aegis ilk geldiği andan itibaren Aegis kullanan daha sonraları yeni gemilerin gelmesiyle aktif olarak Hammerclaw kullanan biri olarak baktığımda; Sayborg gemisi Venom gemisinin güncelleştirilip daha üstün özelliklere donatılmış hali olarak görünüyor, Hammerclaw gemisi de Aegis gemisinin güncellenmiş hali gibi görünüyor. Ama biraz detaylı baktığımız zaman Sayborg gemisi Venom gemisinden her alanda daha iyi (Fazladan 1 lazer, fazladan 1 jeneratör, Tekillilik 2 ve pasif özelliği). Hammerclaw gemisinin Aegis gemisiyle kıyaslandığında ise hemen hemen eşit özelliklere sahip gibi geliyor (Fazladan 2 lazer, 1 jeneratör eksik, özellikler aynı isimde ve aşağıdaki oranlamaya bakılınca eşit sayılabilirler, pasif özelliği).

  Aşağıdaki hesaplama CD-BO1 desteğiyle (%20 bekleme süresi azaltma) hesaplanmıştır.

  • Aegis Tamir Birimi - 10 saniye aktif 96 saniye soğuma süresi (Birim alanındaki gruptaki gemilere 20k dp basıyor)(200k)
  • Aegis DP Tamiri - 7 saniye aktif 72 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 20k seçili uzay gemisini 40k dp basıyor)(140k+280k)
  • Aegis Kalkan Tamiri - 5 saniye aktif 23 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 15k seçili uzay gemisine 25k kalkan basıyor)(75k+125k)

  • Hammerclaw Tamir Birimi - 10 saniye aktif 128 saniye soğuma süresi (Birim alanındaki gruptaki gemilere 17.500 dp basıyor)(175k)
  • Hammerclaw DP Tamiri - 6 saniye aktif 112 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 25k seçili uzay gemisine 50k dp basıyor)(150k+300k)
  • Hammerclaw Kalkan Tamiri - 3 saniye aktif 48 saniye soğuma süresi (Kendi gemisine 40k seçili uzay gemisine 60k kalkan basıyor)(120k+180k)

  Aegis 2. kez Kalkan Tamiri özelliğini kullandığında Hammerclaw için bekleme süresi daha yarıya inmiş olacak.
  Tamir Birimi özelliği açık ara Aegis gemisinde daha iyi.
  DP Tamiri özelliğinde ise fazla bir fark yok ve Aegis in bekleme süresi daha iyi bir durumda oluyor.

  Anlık olarak Hammerclaw daha iyi görünse de sürelerin daha kısa olması sebebiyle Aegis gemisinin daha avantajlı olduğu bir gerçek.

  Hammerclaw gemisinin dengelenmesi için önerilerim:
  • Hammerclaw gemisinin hızı 290 a düşürülmeli, buna karşılık diğer gemilerden yavaş kalmaması için jeneratör sayısı 14'ten 16'ya çıkarılmalı.
  • Yukarıdaki kıyaslama göz önünde bulundurularak yetenek süreleriyle ilgili bir dengelemeye gidilmeli (Yetenek isimleri değiştirilmeli ve daha iyi bir hale getirilmeli)
  • Hammerclaw Tamir Birimi yeteneği en az 22.500 darbe puanı tamir etmeli ve şamadıra yerine gemiyle birlikte yer değiştiren, çember oluşturacak bir alana can basmalı
  Aklıma gelen öneriler bunlar. Büyük ölçüde takıldığım yer ise ağırlık verdiğim üzere özelliklerin yetersizliği ve bekleme sürelerinin uzun oluşu. Oyunda bu kadar sorun varken bunla kim uğraşacak diyebilirsiniz fakat bu konunun büyük çoğunlukla olumlu oy almasını ve uygulanmasını beklemiyorum. Sadece kendi fikrimi yazıp sizlerin de fikirlerini öğrenmek istediğim için bu konuyu oluşturuyorum.
  Konu önizlemede renk uyumlarının iyi olmadığını fark ettim ama biraz farklılık iyi olur diye düşünüyorum bu yüzden tekrar düzenlemeyi düşünmüyorum, okuğunuz için teşekkürler, sağlıklı günler ;)
   
 2. ateistkeci

  ateistkeci User

  Şu son yer direkt beni olumlu basmaya çekti hareket eden bir çember olması çok daha iyi olacaktır olumlu :)
   
  militaryship-3 bunu beğendi.
 3. Evet o çember olayı beni de çok mutlu eder , aegis ile aralarında mekanik olarak bir fark olmuş olur . Şuan venom modülleri sağolsun , venom sayborg'a yetişmiş konumda , yani eskisi kadar güç farkı yok aralarında . Hammerclaw ile aegis arasındaki güç farkını açmak yerine , venom ile sayborg arasındaki güç farkını kapatma yoluna gittiler sanırım . Hammerclaw tek kullanımda daha fazla kalkan ve DP tamir ettiğinden ötürü yeteneklerinin bekleme süresinin daha uzun olması mantıklı ama uzun vadede aegis'in daha da etkili olduğunu söyleyenler vardı . En azından hammerclaw'ın tamir birimi yeteneği güçlendirilmeli diye düşünüyorum .
  Genel olarak bakınca bence de güçlendirme / dengeleme gerekli , hazır böyle bir konu açılmışken buradan Mimemis gemisine selam olsun , nispeten kullanması zor bir gemiydi bence , dengeleme adı altında gemiyi kullanılmaz hale getirdiler :( Ona da dengeleme gerekiyor :)
   
 4. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Konunun için teşekkürlerimi iletiyorum lakin bölüm kurallarını tekrardan incelemenizi rica edeceğim. Yaptığınız hatalar Anket kısmında attığınız tikleri lütfen fotoğrafta olduğu gibi yapınız. Ayrıca oyları bölmemek için Evet, Hayır, Olmalı, Olmamalı gibi basit 2 seçenek üzerinden yaparsanız daha uygun oy toplarsınız ve bizde seve seve desteklere ekleriz.

  Konunun kilitlenmesi uygundur.
  İyi Forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş