Bug / Oyun hatasi Hangar ve Birleştir Kısmı Sürekli Donuyor

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve TUNUH tarafından 9 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. TUNUH

  TUNUH User

  Oyunu yaklaşık 3 aydır oynuyorum. Hangara her girdiğimde ekipmanı gemiye atacağım anda oyun donuyor, çok nadiren donmadığında basit bir şey için mutlu oluyorum resmen. Birleştir kısmında da hangar kadar donma olmasa da onda da aynı sorun geçerli. Gerçekten oyunu bırakma durumuna geldim ve çok fazla canımı sıkmaya başladı. Geçen senelerde oyunun işlemcisi olmadığında hiç böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Oyunu oynamak için işlemci indirilmesi isteniyor ama işlemcinin hangarda fareyi kıpırdatamıyorum gerçekten bıktım ve de yıldım. Çerezleri silmeyi ve birçok şeyi denedim hala devam ediyor. Çözümü yoksa söyleyin boştan yere oynayıp ta sinirlenmeyeyim.
   
  Knirroq bunu beğendi.
 2. Merhaba,

  Aynı sorun benim bilgisayarımda olmamaktadır muhtemelen sorun sizden kaynaklanan bir durumdur. Lütfen driverlarınızın güncel olup olmadığını kontrol edip dönüş sağlayınız.

  İyi Forumlar.
   
 3. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi açıkçası tarayıcı üzerinden oynanırken bu kadar sorun yoktu. Fakat bu istemci vari sisteme geçince sorunlar katlandı. Peki bu istemci nasıl bir şey ki herkeste farklı bir çalışma yoluna gidiyor merak ediyorum. O kadar uğraştık hatta sizde önerilerde bulundunuz fakat bendeki sıkıntılar düzelmedi.

  " İstemci çıktığından beridir bende yazılar yok. Gerçi başka kişilerde de yazıların olmama durumu yaşandı. Oyuna bağlanınca server içinde sorun gözükmüyor ama istemcide yazılar yok. :D Hangar'da gereksiz biriken ve kullanmadığım satılabilir malzemeleri satayım diyorum 3-5 tanesini satsam hangarda istemci kilitleniyor. Tam ekran yaptığımda bırak istemciyi bilgisayarım kilitleniyor ve yeniden başlatmam gerekiyor. :D :) Birleştir penceresini açıp inceleyeyim diyorum yine bir yerde istemci kilitleniyor. :) :D "

  Yani 20-30 bin TL'lik bilgisayarlar mı olması lazım ? Gerçi onunla da alakası yokta işte sorayım dedim. :D

  Kaç sene önce Adobe herkes tedbirini alsında diye Flash Player'ın fişini çekecekleri tarihi duyurdu. Peki gelelim Bigooint/Darkorbit gibi bir firmanın bu aradaki zamana göre neden bir ön hazırlığı olmaz ? Yani oyun unity player'e geçecekse 2017 yılından itibaren 2020 sonuna kadar neden arka planda hazırlığını yapmadı ? En azından beta versiyon olarak unity player geçilirdi.

  Gerçi bunları tabi ki siz bilemezsiniz çünkü merkez ekip vs bilebilir. Fakat bir çok firma daha flash player bitmeden hazırlığını yapıp geçeceği sisteme geçişini yaptı. Ama Bigpoint ( Darkorbit ) henüz ne doğru dürüst bir client ne de unity player'a geçemedi. Ayrıca diğer oyunlarını pek takip etmem ama bildiğim kadarıyla SeaFight sanırım Unity Player'a geçti. Peki neden Darkorbit geçemedi ? :D :)
   
  TUNUH, Knirroq ve titans___ bunu beğendi.
 4. CLASSİ

  CLASSİ User

  Benim pc de sık sık oyunda durup dururken bir kaç dakikada bir donup kilitleniyordu, edebi kapıda illa kilitleniyordu, sık sık ekran parlamasıyla ekran kendiliğinden kapanıyordu, arkadaşın dediği gibi hangarda bir iki şeye daha tıklamadan mutlak donuyordu. Sonunda bu eski pc çöktü ve bütün bu donmalardan kurtuldum. Yaptığım tek şey 500-600 tl ye en ucuzundan (geforce gt240 1 gb) ekran kartını değiştirmek ve iyi tanıdık bir bilgisayarcıya win10 pro formatı attırmak oldu. Şu anda en ufak donma en ufak bir kasma vs olmadan hiç bir sıkıntısız oyuna devam ediyorum.
   
 5. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi tam olarak kimde hangi donanım değişmesi gerektiğinin bir kesinliği yok. Ayrıca şahsen çok çok grafik veya donanım gereksinimi olmayan Darkorbit için komple donanım sistemini değiştireceğiz ? :) Ya ismi lazım değil bir çok oyunun gerek kendine has tarayıcısı veya oyun istemcisi oluyor. Fakat böyle birinde yazı gözükmemesi , birisinde bilmem nerdeyken donma , kilitlenme vs olmuyor. Neyse teknik ekip işte diyip geçiyorum. :)
   
 6. TUNUH

  TUNUH User

  Cevap yazanlara teşekkür ederim ben cevap gelmedi sanmıştım bildirimler kapalı sanırım :D şimdi oynun işlemcisinde donmanın bilgisayarın özellikleriyle hiçbir ilgisi yok sorun tamamen işlemcide ben sorunumu bi şekilde hallettim ama bilgisayarınızda falan aramayın sorunu sorun oynun indirilmesini istediği işlemcide.
   
 7. oben

  oben User

  sorun istemcide tarayıcıdan girince olmuyor.
   
  TUNUH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş