Duyuru Havoc Vs Hermes

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve TEK-TABANCA tarafından 26 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Selamlar arkadaşlar bu hermes Diroit tasarımları hakkında çoğu kişi yanlış bilgi sahibi olduğu için klan olarak havoc spartan ve hermesi karşılaştırdık. Video yeteneğimiz olmadığı için kararsız vs normal lf4 karşılaştırmasını hazirlayan arkadaş gibi bir video hazirlayamadik ancak yaptığımızı çoğu kişi deneyerek görebilir. Şimdi öncelikle hermesin %20 dp %5 hasar %10 yukleme süresi avantajları var. Diger özellikler gayet anlaşılabilir ama hasar konusunda bir kafa karışıklığı vardi. Arkadaşlar eğer diroite tasarımı taktığınız zaman diroitin etkisi yazan kisimda değişiklik oluyorsa bu tasarım sadece diroitlerin hasarini artiriyodur. Bunlara örnek havoc ve spartan. Ama taktığınızda etki kısmında değişiklik olmuyorsa bu tasarım direk tüm gemiye etki ediyordur. Iste bu da hermes. Bana kimse inanmamıştı klanimda deneyip gördüler. Hermesin verdiği hasar havoctan da spartandan da fazla. Hatta şöyle diyebilirim. Full prometheus, full arge, full geliştirme hesaba sahibim. Sayborgla bl haritasında attend keserek bu diroit tasarımlarını denedim. %10 hasar desteğim vardi ve promerium (sarı taş) beslemeli bir şekilde, havoc ve spartanla x1 lazeri ve prometheus lazer bonusuyla maximum 76-77k gördük. Hermese geçince bu 80 kya yükseldi. Çok inanilmaz bir fark yok tabii ki ama arada bir fark olduğu aşikar. Tabi spartan Ekstra kalkan bonusuyla hermesin önünde ama benim bu lafim havoc kullananlara. Imkaniniz varsa hermesleri fullemeye bakin. Havoctaki %10 bonus sızı yaniltmasin sadece diroide etki ediyor bu yüzden hermes daha etkili. Ve şöyle de bir durum var. Hermes aynen bir destek gubi çalışıyor. Direk gemi bonusu verdiği için hasara en son ekleniyor. Aynen bir destek veya gemi hasari bonusu gibi. Bu yüzden ciddi bir hasar artışı sağlıyor gemide. Isteyenler deneyip sonucu burdan bizimle paylaşabilir belki de biz hata yapmışızdır. Bu arada burda hermes spartandan iyidir demiyorum. Spartan kalkan bonusu da verdiği için hala en iyi diroit tasarımı benim gözümde. Ama artık eskiden olduğu kadar rakipsiz değil. Hermes de yabana atılmayacak kadar iyi gerçekten. Iyi forumlar

WolfWar, Minerva ve Perseus. bunu beğendi.
  2. jemzdemir

jemzdemir User

İlk geldiği gün bende test etmiştim. Maalesef bende spartanlar full olmadığından havoc kullanıyordum ama hermes geldiğinden beri hermes kullanıyorum. Dediğin gibi bir çok oyuncu yanlış yorumladığından hala havoc kullanıyor. Tabi ki herkes istediği tasarımı kullanabilir fakat %5 hasar bonusunu droitlere yansıtsa bile verdiği %20 darbe puanı yönünden bile havocdan daha iyi olduğu anlaşılıyor. Tr serverında oynayan insanların yarısından fazlası ne forumu kullanıyor ne de gelen bir yeniliği kendine göre yorumluyor. İlk başlarda yardım etmeye çalışıyordum fakat serverdaki insanların yarısı forumu kullanmaktan aciz olduklarından ne anlatırsan havaya gidiyor. O yüzden bu tür bilgileri kendime saklamayı tercih ediyorum zaten merak eden insan deneyip test ediyor. Etkinlik geleli 1 hafta oldu hermes droit tasarımının geleceğini forumdan neredeyse 1 ay önce öğrendik fakat bugün bile oyuna girdiğimde grup atıyorlar yada chatden "O yeşil şey ne?" diye soruyorlar ve gülerek cevap veriyorum :)

WolfWar, Perseus. ve TEK-TABANCA bunu beğendi.
  3. BALYUMRUK

BALYUMRUK User

kendim yapmış olduğum denemede havoc ile beslemesiz x2 de 19 21 k arası vuruyor iken hermes taktığımda 16 17 k en fazlada 18 k gördüm

Perseus. bunu beğendi.
  4. gemideki lazer sayisi diroitten az oldugu icin gemi bonusu verse bile %10u gecemez. ben kendi gemimde tek lazer ile deneme yaptigimda havoc/spartan 160 altina cok nadir duserken hermes bircok kez 160 alti vurdu, hatta hermesin suanda hasar bonusu vermedigini dusunuyorum. spartan ciktiginda da boyle sorunlar olmustu.

Perseus. bunu beğendi.
  5. Üstteki arkadaşların yorumlarına teşekkür ediyorum. Demeye çalıştığım şeyi birkaçınız sanırım anlamadınız. Bu Hermeslerin bonusu gemiye en son ekleniyor diye düşünüyorum. Yani beslemesiz sıkıldığında ben de deneyimledim daha düşük vuruyor. Fakat besleme ve çifteyle kullandığımda ben spartandan daha yüksek vuruşlar gördüm

6. İşte yanlış olan bu. Tek lazer ile bu iki tasarımı karşılaştıramazsınız. Tek lazerle lazer karşılaştırması yapılabilir. Her şeyiniz fullken deneyin ne demek istediğimi anlarsınız

Aynen öyle. Geçen baskına gittiğimde biri özelden " Sayborg almışsın daha havoc herkülün yok hermesle geziyosun " demişti. Halbuki azcık açıp okusalar anlarlardı :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Ağustos 2019
    Perseus. bunu beğendi.
  7. diroit bonuslari carpan olarak ekleniyor yanina ekleme gibi bir durum yok. spartan hasara 10 puan ekledi diyelim. buna destek besleme duzen gibi bonuslar yine eklenir. bir de sadece 1 adet lazer koyarak dene. 36 lazerle varyans cok yuksek goz karariyla olculemez.
    simdi bir daha denedim, destek yok 8 iris,burgu ve promeryum beslemesi var. 625 atista testi bitirdim hermes 270 ustune hic cikmadigi icin biraktim.

olmasi gereken degerler:
    havoc :150*1.21*1.3*1.2 = 283.14 yada 282 (carpma islemlerinde yuvarlama varsa yani kusuratlar atiliyorsa)
    hermes: 150*1.1*1.3*1.04*1.2 = 267.696 yada 266

sonuclar:
    havoc: 282
    hermes: 266

Perseus. bunu beğendi.
  8. jemzdemir

jemzdemir User

Bu konuda haklı olabilirsin dostum. Ben sadece o kadar fazla hasar kaybedilmiyor diye hermes kullanıyorum. Zaten droitler kısmına baktığımızda havocta etki kısmı yanlış hatırlamıyorsam 21%/20% mi ne oluyordu. Bu tasarımları ful taktığımız zaman orada herhangi bir etki etmediği gözüküyor.

Perseus. bunu beğendi.
  9. arkadaslar ben de diger hermes konularinda havoc daha cok vurur ama duruma gore hermes kullanilir demistim, ornegin talon keserken cani az kaldigi icin kacan biri hermes kullansin. geminin slot sayisi arttikca hermesle havoc farki azaliyor, yine vurusunuz ne kadar dusukse hermesin roket bonusu oldugu icin yine fark azaliyor. bos bakkal oldugum icin yeni bir hesaplama yapayim.
    15 lazerli gemi 8 iris hermesle havocun farki:
    havoc:0.11*16 =1.76 lazer
    hermes: 0.04*(1.1*16+15) = 1.304 lazer

lf3lu argesiz gemi bonussuz prolu burgulu max hasar farki
    150*0.456*1.2*1.3 = saniyede 106.704 hasar

hermes roket bonusu vipsiz credili roketle seprom beslemeli 2 saniye yerine 1.8 saniyede vuracak 18 saniyede 9 yerine 10 roket atar. arge olmadigi icin miss oranlarini hesaba katmiyorum

2000*1.6 /18 = saniyede 177.7 hasar

gordugumuz gibi ezik diye tabir edilen gemiler kasilirken npcnin menzili icinde kalip durmadan roket atarsa hermesle roket sayesinde daha fazla vurur.

cyborg + 10 iris prometheus argeli hersey full promeryumlu:
    havoc:0.11*20 =2.2 lazer
    hermes: 0.05*(1.1*20+16) = 1.9 lazer

prometheus 210 vuruyor 5 saniyede 1 de 410 ortalama 250
    250*0.3*1.1(cyborg)*1.2(burgu)*1.2(destek)*1.12(arge)*1.3(pro) = 185.328

credili roket vipli sepli 0.9 saniyede 1 roket.
    2000*1.6/9*1.15*1.1*1.2 = 539.733

ek olarak ayarci yapili olacagi icin lazerlerin miss orani daha az olacak, isabet sansina %75 dersek lazerler %93.75 ihtimalle vururken roketler %75te kaliyor. bu da lazer 7 isabetli atis yaparken roketler 6 atis yapar anlamina gelir.

539.733*6/7 = 462.628

evet arkadaslar beklemedigim bir sonuc cikti agir konfide bi bazi durumlarda hermes daha cok vuruyor. uzun sureli sabit kesimlerde (oturarak talon kesmek gibi) hermes daha iyi. ama 9 saniye kesintisiz vurmazsaniz hermesin roket hizindan dolayi atacagi fazla roketi atmamis olursunuz ozaman havoc daha cok vurmus olur.

sonuc: matematiksel olarak x1-prolu lazer ve sepli-credili roketi karsilastirdim. 9 saniyeden fazla kesintisiz roket atarsaniz roket sayesinde hermes havoc/spartandan daha iyi vuruyor, 9 saniyeden uzun sure roket atmazsaniz yada elit vurursaniz havoc/spartan daha iyi vuruyor. can olayina hic girmedim. hesaplamada eksik yanlis varsa soyleyin

Son düzenlenen: 26 Ağustos 2019
    TEK-TABANCA ve Perseus. bunu beğendi.
  10. Perseus.

Perseus. Guest

Merhaba,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır. Buradan diğer üyelerimizin de bu kıyaslamaları görüp bilgi sahibi olmasını sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

İyi forumlar.

Minerva bunu beğendi.
  11. Gerçekten full hermes gezinince dışardan daha mı zayıf gözüküyorum anlamıyorum ( gerçi zayıf sayılırım ama neyse ) bana da özelden yazanlar oluyor , '' hammerclaw ile geziniyorsun daha havoc bile yok '' Sanırım alınması bir bakıma kolay bir droid tasarımı olduğu için insanların gözünde güçsüz imajı yarattı :p

12. Gayet güzel olmuş hocam elinize sağlık ve tebrikler çok güzel hazırlamışsınız. Şimdi özetle, ben zaten spartanın daha iyi olduğunu söylemiştim orda bir sıkıntı yok. Havocla hermes arasındaki farka da bakınca zaten hak verirsiniz ki havocu full gemiler takmaz spartan takar. Fullenmemiş bir gemi de 9 saniyenin aşağısında zaten adam kesemez. Hesaba göre yine hermes daha iyi çıkıyor :) Kısa ve öz : Spartan en iyisi. Yoksa hermes takın.

13. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Aslına bakarsanız droitlerde Etki kısmında hasarın gözükmemesi rapor edildi, bir cevap alırsak emin olun sizlerle payalaşacağım.

İlaveten konu sahibine bu güzel karşılaştıma için teşekkür ederim.
    Vuruş hasarı hesaplama ile ilgili güzel bir rehberimiz var, buradan ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar.

Minerva bunu beğendi.
  14. WolfWar

WolfWar User

Keşke bu postu önceden görseydim hiç uğraşmadım fullemek için bir tane bile yok. Yeni gemi içinde uğraşmadım ama şuan pişmanım :/

BADBOY666 bunu beğendi.
  15. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Şu anda yeterli zaman var, bir kaç saat içerisinde bu tasarımları tamamlayabilirsiniz.

İyi forumlar.

16. WolfWar

WolfWar User

Modum çok fazla gemi kesme görevkeri var ayrıyeten şuan şehir dışındayım yarın gece eve dönücem ortalama 20 saatim falan kalıyor sizce yetiştirebilirmiyim ?

17. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Bence yapabilirsiniz.

İyi forumlar.

BADBOY666 ve WolfWar bunu beğendi.
  18. Ben Full bir kişiyim Hermeslerim herşeyim full ama oyunu pek oynamıyorum malum Bot ve Hilecilerden dolayı. Sormak istediğim soru ise şu Hafife hercul takan birsiyim acaba hafife Hermes taksam daha iyi olmazmı? Bunu test eden varmı acaba?

19. xArsimAx

xArsimAx User

Hafifte herkules daha iyi sonuc itibari diroitte kalkan olacak herkulea in farki o olacak

.Paradoks. bunu beğendi.
  20. hafif hrkules agır hermes bence... en azından hp düşüşü yaşanmaz

Edit: Spartan varsa spartan kullanılmalı tabi spartanın olmadıgı durumu düşünerek yazdım :D