Öneri Hayallerim Gerçek Oldu

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Dodge- <3 Adminler tarafından 17 May 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhabalar arkadaşlar ben Dodge bundan yıllar önce forumda ki yazılarımı okuduysanız bilirsiniz benim yeni cihaz almak için ne kadar çok uğraştığımı ve istediğimi bilirsiniz. Bundan 4 hafta önce hayallerim gerçekleşti cihazımı aldım.

Karşınızda MSİ GP62M 7RD LEOPARD

Cihazı 4.000 TLye vatan bilgisayardan aldım içinde 7. nesil İ5 7300 HQ işlemci mevcut 3.5 GHZ'ye kadar çıkabiliryor. İntel yerleşik ekran kartının yanında GTX 1050 (Kasalarda ki 1050) mevcut 2GB ekran kartı rami var , 8GB DDR4 ram mevcut. Kasanın arka tarafında 2 adet turbo fan mevcut. İçinde Windows 10 ile geldi. USB 3.1 teknolojisi mevcut.

Cihazın 5 kötü yanı mevcut 1. si aşırı derecede ısınıyor oyunlarda turbo mod açık durmak zorunda ekstra soğutucu istiyor.

2. si Cihazın bataryası o kadar güçlü değil ve batarya içine gömülü yani batarya değişimi için içini açmanız şart.

3. sü Garantisi msi orjinal kutusu atılırsa devre dışı kalıyor.

4. Sü cihazın klavyesi tek renk beyaz aydınlatmalı klavyesi var.

5. Cihazın optik sürücüsü yok.

Cihazın güzel yanı ise klavye çok rahat oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor performansı yüksek bir cihaz Darkorbiti ultra videoda 60 fps takılmadan kasmadan donmadan oynadım diğer güçlü oyunlarda ise ultrada 50-30 fps mediumda 70-60 fps aldım.

Cihaz SSD istiyorum diye bağrıyor ama ssdye gerek yok diye düşünüyorum şimdilik (malum öğrenciyiz :D )

Alacak olanlara tavsiye ederim. Güzel cihaz MSİ hakkını vermiş tabi kötü yanlarıda var.

Bana Darkorbiti bıraktıran asıl şey buydu :D Teşekkürler MSİ :D

Dipnot: Windows 10 kurulu geldiyse size bir tane Windows 10 isosu oluşturup cihazın lisans anahtarını alıp cihaza bir format atmanızı öneririm MSİ göndeririken bir çok şey yüklüyor ayrıca Windows 10 ilk yüklenirken HDD'yi çok zorluyor.

Son düzenlenen: 17 May 2017
    MaXiMuS, Synthyss ve JUPlTER bunu beğendi.
  2. Lion

Lion Guest

ben olsam daha üst modelini alır 1000 tl fazla verir alırdım ama emin olur msı oyun bilgisayarı üzerine tek geçerim :) hayırlı olsun

3. Malum öğrenciyiz... Bütçe kısıtlıydı GTX 960m ve 970m olan makina almaktan iyidir en iyisi buydu bunu alayım dedim :D

Teşekkür ederim.

4. JUPlTER

JUPlTER Guest

Bu kadar iyi bir marka ve donanım neden ısınıyor normal mi:) Ve hayırlısı olsun almak istediğiniz günleri iyi biliyoruz:)

5. Cihazın ısınması gayet normal siz F16 motorunu tanka takıyorsunuz hızı var fakat ısınmasıda olur elbet :D

Ayrıca fan kısımları 2 adet bakır güçlendirilmiş ısı borusuna bağlı. Oyundan oyuna göre değişiyor ısı mevzusu birde zeminle alakası var.

Neyse en azından benim emekli Samsungumla (RV510 Dünyada ki en dandik laptop) maceram bitmedi daha onuda hala kullanıyorum :D

JUPlTER bunu beğendi.
  6. Lion

Lion Guest

hayırlısı olsun bakalım bence bir tane soğutucu alın çünkü makina ısındığı zaman işlemci, hdd, ekran kartı ve soğutma fanına zarar verebilir beni dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum :D

7. JUPlTER

JUPlTER Guest

Soğutucununda markası önemli ama,bir tane uygun fiyatlı almıştım kendine bile hayrı yoktu sonra coolermaster aldım yine vatandan o mesela rahatlattı.Ama benim laptopumda 1 sene kadar ısınma sorunu olmamıştı.Henüz çok yeni o sebeple hemen soğutucu ihtiyacına şaşırdım doğrusu.

8. Lion

Lion Guest

ihtiyactan önermedim ki soğutucuyu :D sadece altında birşey dursunda makina rahat çalışsın he ama öneri derseniz yumurta koliside olur :D

9. Soğutucu alacağım zaten biraz para biriktireceğim aklımda TX red alert veya Inca'nın 6 fanlı olanından almak var.
    Biz öğrenci usulü yapıp buzluğa atsak makinayı nasıl olur ? :D

10. Lion

Lion Guest

Buzdolabı olmaz derdin dondurucu olsun bence :D

11. Belki bir ihtimal Darkorbite dönerim bir ihtimal minnacık bir ihtimal çok düşük bir ihtimal...

12. Lion

Lion Guest

Anladım ihtimalin ne derece olduğunu :) sabrın sonu selamettir dönün oyuna bence :D

13. Bilemem şimdi... Şu fiyatlar düşerse neden olmasın ? Zam zam zam nereye kadar hocam ? :D

Düzgün bir yenilik gelsin hem oyuncu hemde şirket memnun olsun.

14. Lion

Lion Guest

devlet açıklama yapmış zam olmayacak diye gazeteleri oku bence :D

15. Bugpoint için konuştum öhm bigpoint pardon :D

16. Synthyss

Synthyss User

Asrın hikayesi gerçek oldu desene :D

RX 480, i5 6600K'lı bir şey toplayacağım bende.
    (toplayamadık gitti bir asrın hikayesi de burada)

Dodge- <3 Adminler bunu beğendi.

17. Koray ???

Hacı koray sensen toplarsın meraklanma ben aldıysam sende alırsın ayberkde toplar yakında bir şeyler.

18. Synthyss

Synthyss User

Benim. Okul bitti nasıl olsa. Şu durumumla bile kulaklık aldıysam işe başladığım zaman da bilgisayarı toplarım diye düşünüyorum.

Belli olmaz tabi ortada da kalabilirim :)

Ayberk ortalıkta yok. Skype, facebook filan desen hiçbirini kullanmıyorum zaten.

19. Ayberkle konuşuyom ben ya onun durumlar pek iyi değil külüstür kasasını yaktık onun :/ (Ram artıracaktı ben dedim kaldırır diye mhz si fazlaymış anakartı yaktık :D )

anın görüntüsü :)

MSİ ile çekildi

Dipnot: Cephaneye bakarsanız kriz yaşayabilirsiniz...​

Synthyss bunu beğendi.
  20. Synthyss

Synthyss User

MSI ile çekildiği belli :D 60 FPS'nin yanı sıra slot çubukları ve sekmeler ekranı ortalamış. Sen normalde öyle oynuyorsan ayrı tabi.

Biz de boş durmadık :confused: Masaya gelen sert darbe ve bozulan harddisk... İçinden verileri kurtarabildim en azından.

Forum hala aynı ya :/