Hediye Kodu Gerçek mi?

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve DonCorleone tarafından 5 Aralık 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Oyundayken bir mesaj geldi ve görünüşe göre bana ve bir kaç kullanıcıya daha gitmiş. Yaşanan sorunlardan dolayı bir kod gönderilecekti. Doğrulamadan sonra kod alınabilir tarzında. Bende düşünmeden açtım. Darkorbit giriş sayfası açıldı önce giriş yaptım. Sonra bende mailimi şifresini vs istedi. Böyle olunca bana saçma geldi ve hemen çıkış yapıp hesabımın şifresini değiştirdim ve mailimin de. Bu konuda bilgisi olan var mı? Nedir bu mesaj?[​IMG]

2. smoonrise

smoonrise User

Çok yüksek ihtimalle dolandırıcılık bu mesaj , oyun içi bu mesajlaşma alanı artık asla güvenilmez ve her tehlikeye açık bir saatli bomba gibi , defalarca bu tarz yöntemleri açık eden şikayet eden konulara geri bildirim verdik ama nafile sanki çok matah birşeymiş gibi bu mesajlaşma kısmı halen aktif ve sürekli suistimal ediliyor , oyundaki birçok alandaki suaitimallerde kısıtlama kapama gelirken bu mesaj kısmına asla müdahale etmiyorlar , engelleyemedikleri ve komtrol edemedikleri bir alan için bu kadar inat ile açık tutmak neyin hırsı neyi amaçlıyor anlam vermek mümkün değil .

Bu alandan gelen hiçbir mesajı dikkate almayın okumak için bile açmayın kullanmayın bu sistemi , eski konuşmalardan anlaşılıyor ki asal sorumluluk almayacak merkez ve küçük menfaatlar uğruna hesaplarınızdan olmayın ...

DonCorleone bunu beğendi.

3. Kullanıcı ismini araştırdım baktım oyunda sıradan bir hesapmış o zaman dolandırıcılık olduğunundan tamamen emin oldum. Umarım hızlı aksiyon almam ve değiştirdiğim bilgiler sonrası bir sorun yaşamam. Sonrasında kimlerin mesaj gönderebileceği kısmında da değişiklik yaptım. Ama oyunda bu şekilde bir kontrolsüzlük olması çoğu kişinin bu şekilde mağdur olmasına yol açacaktır.

4. Aliens

Aliens User

BigPoint asla Mesajlaşmalar yolu ile bir adrese yönlendiren mesajlar atmaz veya kupon kodlarını kesinlikle bu şekilde dağıtmaz. Yalnızca doğrulanmış sosyal medya kanallarından kodu vermek suretiyle, forumlardan veya mail adresinize Haber Bülteni aracılığı ile yine kodu kendi resmi mail adresinden atar. Mesajlaşmalar sadece Açık Arttırma ile bazı etkinliklerin bitişini duyurmak için kullanılır ki bu mesajlardan bir siteye gitmeniz istenmez. Lütfen bunlara dikkat ediniz.

5. XLVII

XLVII User

beyler linke gitmeyin e posta değişikliği onayı istiyor e postadan dikkat edin :D

6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Darkorbit oyun içi mesajlaşma sistemi ile telafi vs adı altında kod dağıtmaz. Genel olarak forum üzerinden veya Darkorbit'in resmi olan hesaplarından ( Twitter , Twitch , Youtube vs ) paylaşılır. Zaten mesajdaki adrese dikkat ederseniz Darkorbit ile hiç alakası olmayan bir adres olduğu belli oluyor. Ayrıca bu kadar bol içerikli kod bu zamana kadar verdiklerini hiç hatırlamıyorum. :) :D Oyun içi mesajlaşma ile gelen bu şekilde mesajları önce okuyun sonra silin. Link tıklama sistemi olmadığı için o link'i kopyalayıp tarayacıda açmadıkça bir sorun olacağını sanmıyorum. Yani dikkatli olmak yetiyor. :)

7. baymemnun1

baymemnun1 User

asla itibar etmeyin... hesap çalmak için kullanılan yöntem...

8. _Blade_

_Blade_ Guest

DonCorleone bunu beğendi.
  9. Salvadorr

Salvadorr User

ben girdim baktım ama e posta da doğrulama yapmadım sıkıntı olur mu

10. Salvadorr

Salvadorr User

E posta ile ilgili hesap bulunamadı diyor halbuki kullandığım e posta ile kayıt olmuştum ben oyuna nedeni nedir nasıl düzeltebilirim

11. BIZDIK

BIZDIK User

acilen şifreni değiştir fotoğraftak site scam gerçek değil
    @_Blade_ fotoğrafı sansürler misiniz insanlar girmesin

12. Salvadorr

Salvadorr User

şifremi değiştiremiyorum ki bu e posta ile ilgili hesap bulunamadı diyor