Herkesin Birşeylerden Şikayet Etmesi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve jutedss tarafından 12 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. jutedss

jutedss User

Arkadaşlar bir süredir forumda ve oyun içinde dolaşıyorum da gördüğüm kadarıyla herkes birşeylerden şikayetçi hiç kimse hiç bir şekilde memnun kalmıyor. Demek istediğim teknik ekibin hatasız olduğu ya da her konuda haklı oldukları felan değil yanlış anlaşılmasın elbette teknik ekibinde bir çok hatası ve bir çok yanlışı vardır bu durumda fakat neden herkes şikayetçi. kimi program kullanandan şikayetçi, kimi oyuna gelen yenilikten şikayetçi, kimi lag olmasından şikayetçi, kimi etkinlik yapılıyor ondan şikayetçi. Artık aklım almıyor sanki insanlar şikayet etmek için şikayet ediyormuş gibi hissetmeye başladım. Öncelikle program kullananlardan şikayetçi olan arkadaşlar emin olun her türlü oyunda her türlü hile var ve her oyunda teknik ekibin hileleri ortadan kaldırmaya çalıştığı kadar da hileleri yazan kişiler yeni hileleri çıkarmak için teknik ekip kadar uğraşıyordur. Bunun önüne siz ben ya da bir başkası geçemez kabul ediyorsak böyle etmiyorsakta zorlamanın bir anlamı yok hile yüzünden kaç tane severek oynadığım saatlerimi aylarımı yıllarımı harcadığım oyun bıraktım ne siz sorun ne ben söyliyim nerden baksanız 15 senedir bilgisayar oyunları online oyunlarla iç içeyim daha bu oyunların çıktığı zamanlardan beri aklınıza gelebilecek her türlü online oyunu oynadığıma da eminim. Emin bir şekilde söylüyorum ki bu sorun sadece Darkorbit'te değil her türlü online oyunda var insanların kazanma ve üstün olma hırsından dolayı şuana kadar gördüğüm duyduğum oynadığım her oyunun bir şekilde bir açığı bulunuyor ve bir şekilde hile kullanılıyor bunu beğenip beğenmemek size kalmış birşey değil. He kimi teknik ekip bunu çok güzel bir şekilde tölere ediyor engelliyor kimisi bu konuda yeterince başarılı olmuyor ama bu olayı şöyle düşünmeyin onlar yapıyorsa bunlar neden yapamıyor diye. Oyunun türü, Oynadığınız ortam, Oyunun istemcisi, yani bunun açıkları bir şekilde oyunla ilgili ve A oyunu farklı bir şekilde oynuyorsundur atıyorum darkorbiti Web tabanlı olarak oynuyorsundur yani bu şekilde A oyununun kendi yazdığı dosyaları senin bilgisayarına yükletip üzerinde herhangi bir değişiklik yapman halinde oyuna girmeni engelliyorsa bu onların başarısıdır fakat oynadığınız platformuda göz önünde bulundurarak bu konuda yorum yapınız gidip A oyunuyla gelip darkorbiti karşılaştırıp onlar hileleri engelliyor bunlar engelleyemiyor yorumu artık saçma gelmeye başladı. Söylemek istediğimi çok iyi telafuz edemedim ama anlayanlarınız olacaktır. Hileler her oyunda vardır kimi teknik ekip bunu başarıyla engeller kimi engelleyemez herkesin koşulları aynı değildir artık bu konuda şikayet edilmesi bana saçma geliyor. evet bir çok oyunda insanları kazanma hırsı ve üstünlük çabası hile kullanımına insanları itiyor ve oyunu oynanmaz hâle geliyor fakat bu konuda biz oyuncular olarak yapabileceğimiz hiç bir şey yok.

İkinci olarak oyuna gelen yeniliklerden şikayetçi olan arkadaşlar. Lütfen bu konuyu uzatmak dahi istemiyorum bir oyunun sürekliliği ve oyuncuları oyunda tutmayı sağlama amacı vardır ve bu amaç doğrultusunda eğer oyundaki herşeyi elde etmiş bir adama yenilik sunmazsan oyuncu kaybedersin ve adamı sıkarsın. Yenilik elbetteki gelecek neymiş şunlar 20 levele yükseltilmiş bu 80 level olmuş şunu şuraya koymuşlar abi zaten böyle olması gerekiyor başkası lazerini 20 level yaptı sen yapamadın seni kesti diye gelipte burda bundan şikayetçi oluyorsan ne diyelim adam uğraşmış yapmış. eee uğraş sende yap hep oyunda sen mi en güçlü olacaksın hep sen mi kral olacaksın darkorbit tarzı oyunların zaten olayı bu eğer böyle birşey istemiyorsan gidersin çok güzel hesap kasmanı gerektirmeyecek yeteneğinle oynayabileceğin oyunlar var onları oynarsın. Bu tarz oyunlarda oyuna emeğini, zamanını, parasını harcayan adam kazanır bu kadar basit. He sen bunu beğenirsin beğenmezsin bu kimseyi ilgilendirmez madem zoruna gidiyor her zaman en iyi olamamak o zaman para yatırmadan emek harcamadan yeteneğin doğrultusunda oynayıp yeteneğin sayesinde kazanacağın bir çok oyun var senin yerin orası burası değil.

Lag konusuna gelirse bence asıl şikayet edilmesi gereken konu bu ama öyle boş şikayette değil. öncelikle arkadaşlar bir online oyun yapmanın bir maliyeti vardır. Aynı şekilde server açmanın o serverların kapasitesinin arttırılmasının bir maliyeti vardır belkide siz bu açıdan hiç bu olayı düşünmüyorsunuz sonuçta serverın parası sizin cebinizden çıkan bir şey değil fakat sizlere objektif ve dürüst olmanızını talep ederek şunu soruyorum. Bir oyun kurmuşsunuz ve para biriminiz Euro, Serverlara verdiğiniz para euro, harcadığınız masraf maliyet arge reklam cart curt herşeyiniz euro bazından işliyor ve A ülkesinde Euro o kadar değersiz ki orada oynayan adamın serverına yaptığınız maliyeti bile ordaki oyuncuların oyuna harcadığı para çıkarmaya yetmiyor. şimdi soruyorum size ne yaparsınız ? lag sorununu çözmek için adam akıllı gelir elde edemediğiniz bir ülkenin serverlarına ne kadar para yatırırsınız ? neden yatırasınız ki zaten yaptığınız her yenilik zarar ettirirken o ülkenin değersiz parası yüzünden zarar ederken ve buna rağmen oraya hizmet götürmeye çalışırken neden bunu yapasınız. Bunun 2 Çözümü var ya onlarında oynayabileceği Global bir server açarsınız lag sıkıntısı olmadan bağlanabilecekleri ve para biri oyun içi ödeme olarak Euro bazında değer verirsiniz atıyorum şuan basit örnek olarak topladığın kutulardan 2 katı çıkma paketi 6 liramı çarp 10 ile bunu o adamlara 60 liraya satarsınız ya da o adamların oynadığı serverdaki geliri düzeltmek için euro bazında değerlendirip aynı şekilde aldığı bir şeyi 15 liraya değilde 150 liraya satarsınız. eee hâl böyle olunca sizce o serverda oynayan adamlar bunu kabul eder mi ? etmez neden kabul etsinki ama sizde zarar yapıyorsunuz nolacak şimdi adam niye bu servera yatırım yapsın umarım şimdi daha iyi anlamışsınızdır olayı sizin hizmet kaliteniz olarak düşünmeyin bizim ülkemizin hakettiği hizmet kalitesi bu adamların harcadığı paralara değmiyor değmesi için fiyatlar yükseltilse bu sefer oyunu bırakacak insanlar ve oyuncu kalmayacak bu dengeyi nasıl sağlasın adamlar şimdi ? euro atıyorum 3 lira olur 4 lira olur bir şekilde dengelenir ama 10 lirayken adamın buraya yaptığı masrafı çıkarmıyor premium alıyoruz vip alıyoruz 17.90 dı sanırım adamın kazandığı kaç para bir hesaplar mısınız ? adamlar para bile kazanmıyor bizim ülkemizin ekonomik sıkıntısı yüzünden şimdi bir oyun yapımcısı olarak bu servera niye para harcansın niye maliyet çıkarılsın soruyorum sizlere???

Bir diğer grupta etkinliklerden şikayetçi olanlar, az önce bir konu gördüm neymiş hayatı varmış sürekli oyuna zaman ayıramazmış sürekli etkinlikmi olurmuş... bunun mantığa sığar bir tarafı yok. Abicim adamların oyunda oyuncuları tutması gerek bunun yoluda ne etkinlik getirmek eğer sen etkinlik getirmiyorsan insanlar monoton bir şekilde girer çıkar bu kadardır ama etkinlik olduğu zaman adam bu etkinlikten haberdar olur ve o saatte oyuna girmeye çalışır böylelikle anlık oyuncu sayısı artar var oyunun gelişimine katkısı olur ama gel gör ki bazı sivri zekalı arkadaşlarımız bundan da şikayetçi neymiş millet onu geçiyormuş etkinlik sayesinde kendisi geride kalıyormuş... Mantığa bakarmısınız ya çünkü istiyorki her zaman en iyi kendisi olsun egosu tatmin olsun abi böyle birşey yok her zaman en iyi olmak istiyorsan burda zamanınıda paranıda harcayacaksın bu kadar basit bu oyunun tarzı bu zaten hep en iyi olmak saygı görmek istiyorsan eğer bu oyunda bunu yapmak zorundasın. Madem yapamıyorsun o zaman şikayet etmiyeceksin madem hayat şartların buna el vermiyor sende kendi hayatında saygı göreceğin takdir edileceğin işler yapacaksın. egonu burda tatmin etmeye çalışmak yerine kendi hayatında başarılı olacaksın burası bir oyun kafa dağıtmak eğlenmek için var olan bir platform gelip burda egonu tatmin etmek için milleti yargılayamazsın hayatta da her zaman en iyisi en yüce sen olmayacaksın bu kadar basit önce kendinde bu sorunları halletmelisin.

Hepinize buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim içimdekileri bir miktar buraya döktüm görüşlerimi fikirlerimi dile getirebildiğimi düşünüyorum elimden geldiğince burada kimseyi yargılamak ve ya kötülemek amacı gütmüyorum. Sadece gerçekleri ve insanların bunları görmesini istediğim için bunu yazdım buraya. Lütfen bu oyunu kendimi bildim bileli oynarım yeri geldi bıraktım yeri geldi yeniden başladım çok uzun zamanlar oynadığım zamanlar oldu çok güzel arkadaşlıklar edindiğim beraber vakit geçirdiğim abilerim kardeşlerim oldu hayatımın belkide en güzel zamanlarında bu oyunda çokça eğlenerek vakit geçirdim ve benim gözümde bu oyun hâla aynı seviyede. Oyunlar eğlenmek içindir. İnsanların en iyi olupta egolarını tatmin etmesi ve birşeyleri başarma hissini tatması için değildir. Eğer böyle bir niyeti olan varsa oyunlardan kafasını kaldırıp kendi hayatında birşeyler başarmasını bir yerlere gelmesini ve takdir edilmesini önereceğim. Böylelikle daha güzel ve mutlu bir hayat yaşayabilir oyunda harcadığın zamanla kendini geliştirebilir ve bir yerlere gelebilirsiniz. İyi günler, İyi forumlar

Ayriyeten şunu da eklemeyi unutmuşum oyun içinde oyuncuların şikayet etmekte haklı bulduğum tek kısım teknik hatalardır çalışması gereken şey gerektiği gibi çalışmıyorsa bir tek bu konuda teknik ekibi eleştirebilirim

Son düzenlenen: 12 Kasım 2020
    Last_Repent bunu beğendi.
  2. okuyamadım göz rahatsızlıgım var özetlermisin acaba ?

1feder bunu beğendi.
  3. adam darkorbit hayatını anlatmıs :D fdsfsd

4. 1feder

1feder User

üç cümle okudum ve bıraktım çunku vaktim bundan daha değerli ve sana yanıtım insanlar birşeylere vakit harcıyor emek harcıyor para harcıyor niye şikayet etmesinler dingil, o zaman doların 10 lira olmasından şikayetçi değilsin etmede ekmek 20 lira olsun olur mu ses çıkarma

_*_Beyazgece_*_ bunu beğendi.
  5. jutedss

jutedss User

bu yazımdan bunu anlıyorsan söyleyecek sözüm yok... ben insanların şikayetlerinin boş şikayetler olduğundan bahsediyorum olaya tak baktığınız açı şu ben bu oyuna para harcadım mükemmel kalitede hizmet isterim o zaman harcama kardeşim madem alamıyorsun bu hizmeti harcama bak sağ üstte çarpı var bi tane bas ona dön hayatına ve git kendi zevklerin için kendin için harca oyun için harcama alamıyorsun çünkü bu hizmeti şartlara sadece kendi açınızdan bakıyorsunuz hiç oyunu yapan başnıda olan adamlar umrunuzda değil onların bu oyun üzerinden geçimini sağlaması umrunuzda değil istiyorsun ki adamlar sana varını yoğunu tüm parasını versin senden de 3 kuruş birşey kazansın :) öyle bir dünya yok

ister beğenin ister beğenmeyin bu oyunun gerçekleri bu olaylara zaten her zaman kendi tarafınızdan baktığınız için bu durumdayız. bir kerede bu adamlar neden benim için çabalasın diye düşünmüyorsunuz. Sizin oyun kaliteniz için para harcasa 1 Euro olmuş 10 TL yani adam 1 harcayıp 10 kazanması gerekiyorki harcadığı paraya değsin. sonrada gelip burda neymiş lag varmış neymiş etkinlik oluyormuş yenilik oluyormuş şikayet edilen olaylara bak :) Ben söyliyim mi sana TR serverinde oynayan insanların ne istediğini :)
    - Oyunda Hiçbir Lag Bug olmasın (Bug olacaksa da sadece kendi kullanacak)
    - Oyuna yenilik gelmesin hep en güçlü Elit full+full gezeyim önüme gelene sıkayım keseyim dalayım öldürdükçe egom tatmin olsun
    - Etkinlik yapmasınlar millet bana yetişmesin benim kadar güçlenmesin. Yada ben etkinlik için oyuna fazladan zaman ayırmayayım.
    - Hileler kalksın ya da sadece ben kullanayım.
    - Herşey ucuz olsun adamlar bizim serverimizden para kazanmasın ama kazandıklarının 10 katını harcasınlar :)

TR serverindeki oyuncuların çoğunun düşünme şekli budur. En yüksek seviyede mükemmel bir hizmet kalitesi oyun kalitesi isteyip. Hiç benim ülkemde euro neden 10 lira diye düşünmeden adamların serverlara TR oyuncuları için trilyonlar dökmesini istiyorlar :) sanıyorlar ki binlerce oyuncuyu kaldıracak severler 40 liraya açılıyor server alıyorlar sanki diğer oyunlardaki gibi 60 kişilik serveri 40-50 liraya alıyorlar sanki :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Kasım 2020
    Delipaltalı35 bunu beğendi.
  6. Fierce

Fierce User

Muazzam derecede boş yapmışsın ve yaklaşık 3 dakikamı falan hiç ettin burada kimse N/A vs suçlamıyor. Suçlu olan N/A.. bug yapılıyor bu 2 yıldır ben 5mr şp yapabilmek için yırtınıyorum adam bir gecede tamamlıyor bunu ceza 1 hafta hesap kapatma allasen bir sus ya ne bekliyorsun sineye mi çekeyim?, ebedi kapı için de 1 hafta hesap kapatma gelirse benden de bu kadar zaten ondan sonra al senin olsun şikayet etmeden oyna mutlu mutlu

7. jutedss

jutedss User

işte dediklerimden hiç birşey anlayamayan biri daha tekrar okurmusun yazdıklarımı ya da okuma ben sana kısa özet geçeyim. sona eklediğim kısımı okursan zaten oyun içindeki bug hata cart curtlar kısmında ekibi eleştirenlere hak veriyorum dedim Bug kullanımı oyunun hatası çalışması gerektiği şekilde oyun içinde çalışmayan şeyler şikayeti hakediyor onlara zaten lafım yok benim bahsettiğim konular bunlardan farklı arkadaşlar yukarıda 4 tane konu var oyun bugları oyun içi hatalar ve ya çalışması gerektiği gibi çalışmayan şeyler konusunda birşey demiş miyim ? dememişim o konuda her türlü şikayeti haklı buluyorum zaten

8. Fierce

Fierce User

Sadece sorun bug değil ki en büyük sorun bug dün 84. Waweye geldim reset gelmeden 11.04de bütün ice meteoridleri köşelere gönderdim ve reseti bekledim reset geldi 3 5 dk sonra bağlandim protegitler geldi derken birden yeni özellik anti bilmem ne geldi ne olduğunu anlamadan okuyamadan 30 40 protegit tepeme bindi hadi tıkla kutulara tıklayabilirsen.. böyle bir özellik geleceğinden haber var mı yok 84. Dalgaya gelmek 2 saatimi alıyor yazık günah haram.. söylenirse yapacak bir şey yok tabi daha şikayet edilecek o kadar konu var ki ah N/A ah dedirtiyor

9. jutedss

jutedss User

o konularda elbetteki haklısınız bunlar haklı şikayetler zaten oyun içi ana sıkıntı bunlar teknik sıkıntılar düşünülmeden atılan adımlar. bunlara söylenecek söz çok bu teknik ekibin başarısızlığıdır fakat adamlar bunu neden yapıyor bir sürü bot kullanan adam var bu yüzden hızlı adımlar atıyor böyle bir çözüm getiriyor fakat bunun diğer etkilerini hesaba katmadan yapıyor peki neden millet sürekli botlardan şikayet ediyor ve buna hızlı bir çözüm bulmak amacıyla yapılan bir hareket diğerlerini etkiliyor. Adamlar zaten elinden gelse bütün haksız kazanç elde edilen şeyleri engellerler fakat sürekli bu konuda şikayet aldıkları için hızlı davranıp düşünmeden hareket ediyorlar. bu yapılan şikayetler böyle sonuçlar doğruyor millet sanıyor ki adamlar bu kullanılan hilelerden memnun tabiki değil fakat engellemek için elinden geleni yapmalarına rağmen her gün katlanarak artıyor şikayetler ve bu da düşünülmeden alınan hızlı kararları ne kadar doğru olsada kötü sonuçları doğruyor

10. Fierce

Fierce User

Bot için işlem yapılmayalı yaklaşık 8 sene olacak en son 2013dü sanırım artık geçi erkeni mi kaldı bu sadece başarısızlık. Akla hayale gelebilecek her türlü bug var oyunda bug elbet olur ama kapatsan hesabı bak bakalım bugu bulan bir daha haber mi veriyor kendi mi yapıyor adamlar 1 hafta bandan ne olacak kafasında korku yok bir şey yok kafa rahat ne olacak 1 hafta tatil yapsınlar amannn bug yormuştur

11. 1feder

1feder User

kardeş o zaman senın karnın acıktımı paran mı yok yeme N/A kal yaşama o zaman çarpı ya bas çık N/A oyun için bu paragraf yazılmaz ki senin gizli modaratorlerden bırı oldunu dusnuyorum, bırlesir falan bısey acılmıyo oyun rezil halde sen kalkmış gene bu adamları savunuyosun çay iç

12. BEn hepsini okudum, arkadaş öyle yazmış ki sanki Bigpointin kendisi değil de başkasını yollamış herşeyi itiraf etmiş gibi yazmış . Diyor ki burası zenginlerin ortamı. Para vermeyeceksen şikayet de etme. Herşeyi parayı veren için yapıyorlar . Gelişmek güçlü olmak istiyorsan parayı basacaksın yoksa ağlama diyor vs vs.

1feder bunu beğendi.
  13. 1feder

1feder User

Bence arkadaşin yardima i̇hti̇yaci var N/A gi̇bi̇

14. jutedss

jutedss User

arkadaşlar :D ne gizli moderatörüm ne de bigpoint yolladı dediklerim parayı bas öyle oyna felanda değil yıllardır oyun sektörünün içindeyim ve demek istediğim ismini veremediğim bir kaç oyun ve darkorbit gibi oyunlar biraz pay to win mantığıyla çalışıyor emekle de yaparsın ama yıllarını alır paranı basarsın milletin 1 yılda yaptığını 10 günde de yaparsın bastığın para miktarına bağlı bu tarz oyunlar yıllardır var yani şunu diyorum eğer bunu beğenmiyorsanız böyle olmayanda bir sürü oyun var ona geçin diyorum ben şahsen kendi durumumu söyliyim mi 1 aylık premium aldım ve gemim 8 iris 5 lf4 full lf3 full bo2 felan öyle abartı bir gemimde yok zevkine oynuyorum oyunu çünkü kabul ediyorum para basarsam çok sağlam olur ama basmıyorum emeğimle yavaş yavaş kendi kendime yapmaya çabalıyorum ayriyetten anlamıyorsunuz sanırım ben oyun içindeki hatarlarda aslan bu adamları savunmuyorum aksine şikayetlerin haklı bulduğum tek kısmı oyun içi hatalar buglar onun dışında haksız bulduğum şikayetleri zaten yazdım 1feder arkadaşımızın konudan tamamen uzak olduğunu ve objektif bakamadığına kanaat getirdiğimide belirtirim konuyu saçma yerlere çekiyor ben oyundan bahsediyorum o gelmiş bana paran mı yok yeme aç kal diye yav kardeşim ne alaka :D allahım yarabbim ya :D

dostum ayriyetten parayı veren için yapıyorlar demiyorum ülkemizin durumundan bahsediyorum sadece 1 euro 10 lira olmuşken kendini bir koyarmısın bu adamların yerine sence fazladan maliyet yapıp serverı kusursuz yapmak için harcayacağın işçilik maliyetine carta curta değer mi bir düşün sonuçta bu iş ne kadar bizim için oyun ve eğlence olsa da o adamlar için para ve geçim kaynağı demek olaya tek taraflı bakmayın lütfen

15. abi cidden boşuna yazıyorsun, buradakilerin anlayabileceği şey değil bu anlattıkların. yani bu başlığa yazan bazı arkadaşların isimlerine aşinayım, hepsi sürekli bir şikayet içindeler. etkinlik geliyor şikayet, güncelleme yapılıyor şikayet, bedava ekipman veriliyor niye bu kadar az diye yine şikayet. Hatta en komik örneği galaksi kapısı çift ödül günleri mesela, ilk önce hafta içine uzatılmıştı hatırlıyorum, herkes bu ne biçim bir güncelleme herkes sürekli rütbe kasacak oyun bozulacak demişti. Geçenlerde tekrar düzelttiler sadece pazar günü olacak şekilde ve görüyorum ki rütbeden şikayetlenen aynı kişiler bu sefer tek gün olunca lag oluyor bütün haftaya yayılması güzeldi diye şikayetlenmiş.

Yani abi buradaki bazı kişiler kaostan, stresten besleniyor. Minnettarlık kesinlikle yok iyi olan bütün güncellemeler göz ardı ediliyor zaten ama nedense en ufak kötü bir olayda şikayet konuları art arda diziliyor. Biraz da ikiyüzlülük var tabii, mesela milyonlarca anti-bot hapsi denk geldi kapıdayken patladım, telafi istiyorum içeriğinde başlık açıldı son 2 günde. Ama ben de 2 gündür ebedi kapı yapıyorum, toplam 100 dalga yaptım (51-51 iki ayrı kapı) ne bana denk geldi, ne de güvendiğim herhangi bir arkadaşıma denk geldi. Yani sanki elinle oynayarak anti-bot sistemine yakalanmak mantıksız gibi geliyor bana tabii kesin bir şey söyleyemiyorum.

Ben de uzun yazdım biliyorum ama ne dediklerini anlıyorum, ben de bu konularda senin gibi hissediyorum. Boş atmışsın, yazık kafana falan denilmiş, üzücü yani :D Neyse, herkes sana karşı çıktığı için yazdım bunu senin gibi düşünenlerin de olduğunu bilmeni istedim. Çok cevap vermene gerek yok bak adamlar ne yazmış "zamanım değerli sana cevap veremem", böyle insanlara cevap vererek sen de zamanını harcama bence. kolay gelsin hocam.

jutedss bunu beğendi.
  16. jutedss

jutedss User

Eyvallah teşekkürler düşüncelerini paylaştığın için, hiç bir zaman böyle konulara objektif bakılmaz zaten herkes kendi tarafından düşünür ben düşüncelerimi dile getirmek istedim sadece bu sabah gördüğüm etkinlik için bile şikayet eden birinden sonra daha da kaldırmadı bünye bir isyan olarak yazdım bunu. Bir çok kişinin de bunları yanlış anlayacağını ya da objektif bakamadıkları için beni milletin hatalarını savunmakla suçlayacaklarını düşünerek yazdım. Cevap vermemin tek sebebi bir kaç kişinin kafasındaki ampulü belki yakabilirim ve en azından durumu biraz anlayabilirler diye düşünmemdir. Hayırlı akşamlar

17. aynen sen git bi keyif çayı iç..

18. *EFSANE*

*EFSANE* User

yok 1 euro 10 tl ymiş bilmem ne,yok adamların kazanması için 1 e 10 koyması gerikoymuş vs.harbi ağır sıkıntılısın.bu adamlar koyacaksa 1 euro koyacak koyacağı yerde türkiye ise eğer 1 koyuyorsa 10 alıyor.senin mantığına göre gene almanlar karlı.türkiyeden bir şirket dışarı yatırıp yapacak olsa tamam dediğin doğru.1 koyuyorsa 10 kazanması lazım.dövizlerin artışlarına vs tl nin değer kaybetmesine gelince yıllar önce döviz 3 lira 4 lira iken 1 m uri 80 ila 150 tl arasındaydı bak bakalım şimdi 1 m uri kaç para.adamlar hiçbirşekilde zarar etmiyor.döviz yükseliyor paramız değer mi kaybediyor ona göre zammını yapıyor bigpoint.sen bu şirketi yerli firmalarla karıştırdın galiba.

19. oben

oben User

bu yazından ne anlaşılırsa anlaşılsın sana ne söylenirse söylensin şikayet etme hakkın yok çünkü sen şikayet edilmesinden şikayetcisin N/A

20. Ben sana özetleyim kardeş. Ben iki kere okudum ki yanlış bir düşünceye kapılmayayım diye. Şimdi özet olarak sana bir hikaye den örnek vererek anlatayım çok daha iyi anlarsın.

``Bir ülkede insanların %70 i açlık, işsizlik sefalet içinde yaşarmış. Bu ülkenin kabadayı bir başkanı varmış astığı astık kestiği kestik. Halkını hiç düşünmezmiş. Kendisi saraylarda villalarda oturur ülkedeki bütün para kazandıracak işleride akrabasına dostuna dağıtırmış. En güzel yemekleri yer en kral araçlara biner, halkından zorla topladığı vergileri keyfi için harcarmış... Bütün bunlara rağmen halka sorduğumuzda ise çalıyo ama yol yaptı derlermiş ve yine onu desteklermiş... ``

İşte arkadaşta o masal dünyası ülkedeki halktan biri.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.