Herkesin Birşeylerden Şikayet Etmesi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve jutedss tarafından 12 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. jutedss

jutedss User

yav dostum sendeki nasıl bir kafa bana baksana 100 lira harcadın diyelim oyuna adamların senden kazancı 10 euro oluyor sen bunu anlayamıyor musun ? N/A 1000 lira harcasan 100 euro alıyorlar adamların server açmak için maliyeti kaç para peki onu düşünüyor musun sen acaba hiç şaka gibisniz valla bu naısl bir kafa anlayamıyorum şuan piyasaya çıkan oyunlar bile 500-700 lira arası satılıyor senin N/A 400-500 dolar olan N/A ülkemizde 8300 liradan satılıyor nedenini hiç düşünüyor musun vergiler biniyor üstüne birde adamlar diyor ki bu kadar oynak bir borsada ben niye ucuza satayım sizde nasıl bir mantık var anlayamıyorum adam eğer buraya 10.000 euro masraf yapıyorsa türkiye serverindaki oyuncuların 100.000 TL harcaması gerek oyuna ki adam nötrlesin kendini zarar etmesin

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Kasım 2020
  2. Fierce

Fierce User

başarılı özet eline sağlık :)

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  3. jutedss

jutedss User

2 kere okumuşsunuz fakat dediğimi anlayamamışsınız bigpoint bir şirket ve kâr etmesi gereken bir şirket eğer kâr edemezse sana hizmet sunmasınında oyuna para harcamasınında hiç bir anlamı yok adam bu işi kâr amaçlı yapıyor şimdi diyorum sana eğer bu şirket TR serverlarına yatırım yaparsa 10 euro yatırım yaptı diyelim TR serverindeki oyuncuların 100 lira harcaması gerekki yaptığı yatırım bu adamlara zarar ettirmesin. Benim anlattıklarımın ülkeyle bir alakası yok şirket olarak düşünün bu işi ben ülkemde 1 euronun 10 lira olmasına sevinmiyorum aksine üzülüyorum ve bundan şikayetçiyim ama bigpoint gelip benim ülkem için açtığı TR serverina daha çok maliyet yaparsa az önceki gibi 10 bin euro harcarsa TR serverinden 100 bin Lira kazanması lazım ve bu şekilde zarar etmez. onu demeye getiriyorum peki bunu nasıl kazanabilir ? 17.90 dan 1 aylık premium sattığı bir ülkede kaç kişinin premium alması için harcadığı 10 bin euroyu zarar etmesi gerekir düşünüyor musun sen hiç 5.586 kişinin premium alması gerekir ben söyliyim sana. peki oyunu oynayan oyuncu sayısı kaç yani adamların para kazanması için bir market ve o markette para harcayacak müşterisi olması gerek ki bu yatırımı doğru bulsun serverın bu durumda olmasının sebebi bu zaten markete gelen müşteri sayısı yapacakları maliyeti karşılamadığı zaman o maliyeti yapmanın bir anlamı yok bigpointin diğer sunucularında eğer hiçbir sıkıntı yok ve sadece sıkıntılar TR serverinde ise demekki adamların bu serveri düzeltmek için buraya harcayacakları zaman işçilik parası ve fazladan maliyet bu serverda üyelerin harcadığı parayla karşılanmıyor yoksa adam neden kâr ettiği bir marketi hiç bir müşterisi için daha iyi bir yer haline getirmesin. siz bunu anlayamıyorsunuz işte

4. Bigpoint in Darkorbit oyununa harcadığı maliyeti (çalışan maaşları, server kiraları, yazılımlar vs. vs.) sadece TR serverlerinden kazandıklarıyla karşılar be sen ne hesabı yapıyorsun ?! Ben son 1 senede tek başıma verdiğimle 1 çalışanın aylık maaşını karşılamışımdır bile onbinlerce ben var TR serverlerinde hey heeeyyy.
    Sana yıldızlı pekiyi , BP sana şilt plaket falan gönderir adresini mail at şirkete.

5. jutedss

jutedss User

hiçte başarılı bir özet değil söylediklerimi anlayamayacak ve ya işinize gelmeyecek kadar umursamazsınız ben bu kadar bilir bu kadar söylerim 15 yıldır bu online oyun sektörünün içindeyim ve aynı zamanda muhasebeciyim kâr zarar işleri öyle sizin bildiğiniz gibi değil bir mal satacaksanız malı 15 liraya aldım 20 ye satarsam kâr yaparım mantığıyla işlemiyor bunlar. mal 15 liradır nakliyesi 10 liradır malı satmak için tutacağınız adam 5 liradır kuracağınz tezgar 5 liradır toplamda 35 liraya gelir maliyeti sen bunu 15 e aldım 20 ye satayım dersen 35 lira zarar edersin demek istediğim bu. adamlar bu servera niye zahmet edip para harcasın maliyetini karşılamıyorsa. her server iyi nedense TR serverı kötü diye sürekli atıp tutuyorsunuz ama adamlar sizin kara kaşınıza kara gözünüze mükemmel yapmaz bu serveri. Bu sermaye gerektiren bir iş bu bir pazarlamadır. Kâr amacı güden bir kuruluş sizden 5 kuruş kazanacak diye 15 kuruş harcama yapmaz bunu anlamayacak kadarda N/A insanlara hâla burada açıklama yapmaya çalışıyorum. Sözde hepiniz vatanseversiniz ama gel gör ki burdaki durumu bigpoint şirketine yıkıyorsunuz. önce ülkenizin ekonomik sıkıntılarını gözden geçirin sonra milletin bu ülkede bir oyun dahi olsa yatırım yapmasını göz önünde bulundurun daha da size nasıl açıklanır bilemiyorum bu durum

6. Rica ederim, gerçekleri söylemek insanlık görevimiz.

7. jutedss

jutedss User

Sanırım Bigpoint şirketinin mali işler müdürü sizsiniz. bu yüzden adamların giderlerini ve gelirlerini gözden geçirip TR serverından çok iyi paralar kazandığını düşünüyorsunuz :) hangi belgeye neye dayanarak söylüyorsun bunları merak ediyorum sanırım bigpointte hisse sahibisin her gün e mail atıyorlar gelir gideri

8. oben

oben User

hani dedin ya ayranım budur ister iç kudur istersen içmeden kudur öyle bir dünyada yok yukarıda kar edemiyorsa sana hizmet veremez..ozaman KAPATSIN GİTSİN az para az ekmek yok bi işi yaparsan hakkıyla yapartsın kar etmiyorsa işine gelirse gardaaaş kar etmedi ben ekmekten çaldım köfteden çaldım olmaz.ben çürük mal satıyorum çünkü hakkını alamıyorum olmaz alamıyorsan satmayacaksın.benim malımın çürük olduğu ortada işine gelmiyorsa alma ya alıcı ama ise göremiyorsa ya oyun bağımlısıysa bırakamıyorsavs vs..

9. jutedss

jutedss User

Dostum bende bunu diyorum zaten adamlar karşılığını aldığı kadar hizmet veriyor. durum ortada demekki bu kadar sıkıntı varsa bu kazandıkları paranın karşılığında verebildikleri hizmet bu kadar. adamların beyninde sıkıntı mı var da çok para kazandıkları bir pazarı bu kadar kötü sıkıntılı duruma bırakıp dokunmuyor. demekki kazanamıyor yeteri kadar

10. Bunu bilmek için şirket çalışanı olmaya gerek yok. Eğer bir şirkette işler düzgün yürümüyorsa ya o şirketin işlerini karşılayacak yeterli SAYIDA elemanı yoktur ya da KALİFİYE elemanı yoktur. E eleman azsa giderde azdır, eleman yeteneksizse maaşı azdır :) kapiş ;)

11. ***efebey

***efebey User

bu yazıyı paylaşan kişi net do nun N/A olsa gerek. Dedikleri sadece yanlışlık ve safsatalar içeriyor. 1. olay para kazanmak istiyorsa darkorbit jpayı geri getirse binlerce on binlerce hatta oyuncu geri dönecek bunu bilmeyen yok ve bunlar indirim ve vip alsa bile deli para demek. Ayriyeten şikayetçi olanlar çok haklı hemde hepsi. Çünkü ben bu oyuna para ödüyorum ve hizmet hakkım. Lakin oyunda droit düzeni değişmiyor rsb atmıyor vs. vs. lagta cabası. Üstüne üstlük oyunda ki buglar almış başını gitmiş. Hangi online oyunda böyle bir problem var. Yok. Daha oyunda ki sorunu çözemeyip yenilik getirme peşindeler. En kısa örnek daha hafta sonu tr1-5 te oyuna girilmiyordu :D Neyse bu arkadaş N/A ya da N/A kalem başka bişeye gerek yok sanırım

12. jutedss

jutedss User

işte olayları derinlemesine bilmeden öğrenmeden fikir sahibi olmak bu senin bahsettiğin konu. Kardeşim bir şirkette herkesin görevi vardır teknik ekibin görevi farklıdır arge nin görevi farklıdır. Etkinlik getirenler yenilik getirenler işlerini doğru düzgün yapıyorlar ve getirebiliyorlar buradaki sıkıntı teknik ekipte o zaman. şöyle düşün bir iç mimarlık ofisinde, grafiker kendi işini yapar tasarımla uğraşır, Muhasebeci ise kendi işini yapar faturalar kdv ler beyannameler ile uğraşır. sen muhasebeci adama geç grafikerin işini yap diyebilir misin ? yapamaz çünkü bilmiyor bu olayda aynı sanıyormusunuz ki bu tarz şirketlerde 10 kişi çalışıyor 10 u da hepsiyle ilgileniyor hayır yarısı yeniliklerle ilgileniyor ne biliyim bir kaçı test ekibi oluyor öbürü teknik sorunlarla ilgileniyor siz ne sanıyorsunuz bu işleri bu kadar basit mi sizin düşündüğünüz gibi

13. oben

oben User

heee anladım tamam zamanında böyle anlatsana.

14. 41TRNoName

41TRNoName User

özeti : oyunun bu halini beğenenler para yatırmaya devam etsin gerek botlara gerek oyuna sevmeyenlerde şikayet edip durmasın bir şeyin değişeceği yok kabullenmezsen oynama demiş

***efebey bunu beğendi.
  15. ***efebey

***efebey User

gene N/A tartışmaya gerek yok dediğim çok basit bişey neyini anlamıyorsun oyun çalışmıyor bile başka online oyuna geçtik tr1-5'te ki 80-90 kişilik online ekip olarak daha da kan kaybedecek bu oyun

aynen öyle demiş ben de oynamıyorum hesabım kenarda yatıcak ve biz ekipçe oynamamaya ve oyuna para kazandırmamaya karar verdik. Oyun düzelirse oynarım düzelmezse hesapta oyunla birlikte silinir gider

16. *EFSANE*

*EFSANE* User

hani banlanmayacağımı bilsem sana çok ağır konuşurdum ama sen genede anlamazsın N/A çünkü.bu oyun açıldığı günden bu yana sözde ücretsiz ama bu oyunundan zevk alabilmen için hiç değilse illa vip çekmen gerekli yani oyun içi avantaj sağlaman için para harcaman şart para haracayanlarda emin ol oyun açıldığı dönemden bugüne kadar oynayan oyuncular oluşturuyor ve hepsi en az 10 bin lira harcamıştır.o dönemden bu zaman kadar neden sürekli oyuncu azalıyor ve neden yeni oyuncu kazanmıyor oyuncu sen bunu sorgula.ayrıca hesaptan kitaptan anladığın yok çıkar o at gözlüğünü.serverlarda o kadar pahalı değil bir kere alıyorsun tepe tepe kullanıyorsun darkorbit serverlarıda oyun başladığı günden beri aynı yani zarar falan etmiyorlar.sana acayip N/A oldum.şirketin zarar etmesinden bahsediyorsun.zarar eden asıl oyuncular,alım gücü düştü ellerindeki para aynı ama herşeye zam geldi.buna oyun içerikleride dahil.senin anlayacan dilden yazayım anlarsan artık.darkorbir 1 liraya sattığını döviz yükselince 2 liraya satmaya başladı.yükselince 3 oldu 4 oldu 5 oldu 6 oldu yani burda zarar eden kim otur düşün DELİRTME ADAMI.hiç birşey bilmiyorsan eski uri vip fiyatlarını şimdikilerle karşılaştır.senin gibi N/A yüzünden ülke yaşanmaz hale geldi.

PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
  17. şu yazının anlı olsada öpsem sen bu N/A yazdıklarını kaile alıp cevap bile verme genel Türkiye insanı he diyip geçeceksin bunlara

jutedss bunu beğendi.
  18. Hocam sen ne N/A bizede söylesene N/A ama bu kafayı yakalayamadık

19. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle Konuyu adminlerin görebileceği bir bölüme taşıdım. Konuda genel olarak inanılmaz bir tartışma ortamına girişmiş, cevap almak yerine sadece kim haklı durumuna girilmiş, hakaretler sınırları aşmıştır. Gerekli cezalandırma işlemleri ve sansürleme işlemleri yapılmıştır.

Gene olarak bir cevap vermek gerekirse burada bahsedilen tüm durumlar merkez ekibin yetkisi dahilindedir. Sunuculara yapılan güncelleme, bakım, ekstra durumlar sadece merkez ekip izin verilirse yapılabilmektedir.

Yönetim ekibine karşı olan bu şikayetlerinizi anlayabiliyorum, bir oyuncu olarak bende bu durumlardan şikayetci olup gerekli şekilde raporlama işlemlerini tutuyorum. Konunuz tartışma ortamını devam ettireceği için kilitlenip arşive kaldırılması uygundur.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.