Hesabım Banlandı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve heatcontrol tarafından 1 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. Merhaba ben bu oyundan haksız yere banlandım param ile 6 -8 aydır sürekli ve düzenli indirimler uriler çekiyorum belki 20 belki 30bin TL den bahsediyorum. Son ban olayında görev yapmadan ve delux paketi almadan bunların bug unu yaptığımı söyleyerek banladılar komik şekilde. Yetkili başvurularımda dekontlarımı ve ve hiç görev yapmadığımı belirmeme rağmen ne dekotlarım nede balans ile seyir defterim incelenmeden düz mantıktan çok uri var diyerek paramla aldığım şeyler için banlandım uri bug yapanların hesabınla onlarca yüzlerce satın alınan malzemeler oması hepsinin aynı görevi arıdı ardına defalarca kez bitirmesine rağmen böyle bir seyrim olmadığını anlatamadım. ANLAMIYORLAR.
    Ben bir iş adamı olarak avukatlarımla konuştum ve pazartesi gününden itibaren davalar içılacak ve ayriyeten sanayi ve ticaret bakanlığından başvurular yapılarak türkiye darkorbitin durdurulması kararı çıkartacağım ve bunun ile ilgili gelişmeleri resmi belgeleri ileri size yayınlayacağım. Darkorbit beni dolandır bug yapanlarla yapmayanları ayırt edemeyecek bir durumda biliginize.

2. smoonrise

smoonrise User

Forumla olan iletişimin dava sonuçlanması sonrası olumlu olarak sonuçlanır ise burada yeniden paylaşıp , emsal değerindeki karar ile başkalarında dava açmasına hak aramasına yardımcı olmanı diliyorum Umarım olumlu sonuçlanır .

iNezXuS, zalim ve -_AslaPesEtme_- bunu beğendi.
  3. tryhardD

tryhardD User

biz ona anlamıyorlar demiyoruz umurlarında değil diyoruz da başlarındaki ekip ne sanki buradakilerden beklentiye giriyoruz:D

RAA33 bunu beğendi.
  4. bi kaç sene önceydi oyunu bırakmıştım o sıralar. ama bıraksam da ister istemez arada bi uğrayıp seprom besledim gemime skylabtan yollaya yollaya. global7 deydim cubilerin boş olma şansı da çoktu arada hızlı göndermelikte cubi kestim yani. mutlaka geri dönerim diyerek neredeyse bi kaç ay azalan bir oranda uğradım bu şekilde.. rakamı da tam hatırlamıyorum dikkat etmediğim için ama 10m den fazla olmuştu seprom beslemesi. bir gün şu oyuna bi döneyim dedim bl haritası gelmiş pro lazer gelmiş falan kaç milyon seprom beslemem var oo yemede yanında yat havasındaydım. bir baktım seprom beslememin tamamı silinmiş miydi 30-40 k bişey mi kalmıştı yalanım olmasın yok olmuş o kadar emeğim/zamanım... 1-2 hafta kadar yeni mapte takılım direk bırakmıştım tekrar. bir şeyi nasıl aldığına resmen bakmıyorlar, ya işinin ehli yazılımcıları yok doğru dürüst algoritma kuramıyorlar ya da bu algoritmayı yapmak işlerine gelmiyor. kim bilir kaç ay geçmiş üstünden peşine de düşemedim haliyle. o gün bugündür DO ya veya ekibine hiç bi şekilde güvenmiyorum. umarım kazanırsınız davayı haklı iseniz.

heatcontrol bunu beğendi.
  5. işin gerçeği dava etsen dahi eline birşey geçmeyeceğini düşüyorum. Avusturya da yaşayan bir abimiz dava açmaya çalıştı ama dava kağıdı firma yok diye geri geldi. Dava açmak için şirketi bulamadı. Şuan bu şirketin en olduğu bellirsiz malesef. Ama yinede bir şansını dene derim.

6. Kanunda işte benim amacım yetkili olmadığı için kapattırmak bir çok örnek teşkilden dava var. Vergi yok yetkili yok bana marko paşa devletedemi

7. smoonrise

smoonrise User

Zaten sana tavsiyem avukat ile bu süreci yürtecekseniz her yönden ele alın durumu şirketin vergisi , çalışan maaş ödediği personelin sigorta primi , online olarak kazandığı paranın sattığı ürünlerin yasal sorumlulukları gibi birden çok açıdan bakmak lazım diye düşünüyorum . Birçok kez burada dile getiren oldu eskiden şirketin bir ofisi varmış galiba uzun zamandır yok pandemi sürecinden önce konuşulanlar bunlar yani uzaktan çalışma dönemi öncesi tüm bunlar ve daha fazlasını hesaplamak lazım ( oyun , internet üzeri satış - alışveriş , kullanıcıların hakları v.s )

8. Kendin için dava açman çok doğru , ama oyunu kapattırmak gibi bir sürece sokmak durumu bana mantıklı gelmedi açıkçası.

9. DraydiBoy

DraydiBoy User

GİŞ:

12.2 Mahkeme yeri Almanya, Hamburg’dur.

10. oben

oben User

sen aç kardeşim yok öyle yağma bende buradan yayınlıyorum mahkeme yerim jupiter başka yerde dava edilemem mahkemye verilemem sen aklı başında bir avukatla bir sonuca varırsın eminim yeterki av paranın derdinde olmadığından emin ol.

11. org2

org2 User

Ben dava açacağınıza inanmıyorum, ıslak imzalı dava kağıdını görene kadar da inanmayacağım çünkü bu forumda çok gördük dava açacağız diyip diyip hiçbir şey yapmayan.
    Ha açarsanız da helal olsun derim çünkü gördüğümüz kadarıyla ebedi kapıda haksız şekilde şeref puanı silinen çok kişi oldu.
    Buna gelirsek, T.C. üzerinde vergi mükellefi olan herhangi bir firmaya dava açabiliyoruz giş kuralları kanundan üstün değil ha şayet bu firma Türkiye'de vergi vermiyorsa yani dava açılamazsa bu sefer de Türkiye üzerinden gelir elde ettiği için buraya vergi veren bir ofis açana kadar erişime kapatılır. Tabi bunların olması için dava açılması lazım.

Href ve heatcontrol bunu beğendi.
  12. Aynen öyle erişimine kapanır hiç bir şey yayın yaptığın ülkenin kanunlarından üstün olamaz benim para ile derdim yok amacım küstahlıkların cezasını çekmelerin yani ben davamı burda bir yetkili olmadığı ve haksızlıklara uğrayıp dolandırıldığım üzerine açacağım için gerisini darkorbit düşünsün.
    Bu arada eşim avukat davayı eşim ve okul arkadaşları ile birlikte 15 e yakın avukat girecek Ticaret bakanlığına verilecek dilekçede bu yönde olacaktır.

13. Viraaa

Viraaa User

adamda avukat bollugu var.:) baro bu arkadasa calisiyor :) kardes davayi forum uzerinden acmiosun yalniz haberin olsun. :)

Son düzenlenen: 1 Ocak 2021
  14. RAA33

RAA33 User

Yürü be kim tutar seni. Sonucu bekliyorum, umarım senin adına olumlu sonuçlanır.

15. Bu oyunda hakkını arıyan sayılı insanlardansın sonuna kadar gitmeni tavsiye ederim.

16. adeniza

adeniza User

Hak arama isteğinize saygı duyuyorum. 6-8 ayda bu oyuna 20 belki de 30 bin Lira yatırmak nedir? Aylık 3-5 bin Lira arası bir rakamdan bahsediyorsunuz. Ben 13 yıldır bu oyunu oynuyorum ve senelik vip almanın dışında para harcamadım. Yani sizin 20-30 bin arasındaki farkın onda biri kadar bile harcamamışım, 6-8 ayda değil 150 ayda. Affınıza sığınarak, ben ikna olmadım. O yüzden şansınız bol olsun diyorum.

AKINCI_TAHA[İMHA] ve Mineral bunu beğendi.
  17. Yetişkin olan her insan bu oyuna hayatı boyunca toplam 2-3 binden fazla yatırmıştır, sadece vip indirim bile çeksen yılda 400+ yapıyor.

18. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Yasal bir süreç başlatmak sizin en doğal hakkınız diye düşünüyorum. Lütfen hesabınız ile ilgili yasal süreç için GİŞ kurallarında belirtildiği gibi mahkeme yerinin Hamburg Almanya olduğunu unutmayınız.

Bu konu içerisinde epey farklı yönde mesaj mevcut. Bunlara cevap için üstümden bilgi isteyeceğim. Yanlış veya eksik bilgi içeren cevap paylaşmak istemem.

19. şirket buradan para kazanıyor, dolayısıyla devlet hani nerde vergi levhan diye sorabilir. o levha da malumunuz yok :) mahkeme erişime kapat derse hamburg falan hikaye olur :D

Umarım arkadaş ciddi olarak dava açıyordur, ben inanmıyorum dava açacağına ama işte madem böyle bir konu açmış katkı sunalım...

20. kardeş senin oyun kapandı diye bizi mi hiç edeceksin. ayrıca hesabında o kadar uri tutmanın iki sebebi olabilir.

1. oyun hesabı satışı yapacak olabilirsin
    2. gerçekten obsidyen bug falan yapılmış o hesapta önceden

bana hesabında 1 milyonun üstünde uri tutan hiçkimse illegal yöntemlere başvurmadım diyemez
    sürekli yenilik geliyor bişeyler çıkıyor uri bu oyunda tutulmuyor. umarım davayı bigpoint kazanır.