Hesabım Banlandı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve heatcontrol tarafından 1 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. NoFlexZone

NoFlexZone User

Bilindiği üzere Türkiye'de kullanılan UYAP yani Ulusal Yargı Ağı Bilişim sistemi yada Ulusal Yargı Ağı Projesi sistemi, Yurt dışı kaynaklı firma yada şahıslara ulaşmak adına elektronik ortamda yürütülen bir projedir. Türk vatandaşı olup Yurt dışında ikamet eden vatandaşlara hukuki süreçleri başlatmak adına aracı olarak konsolosluklar kullanılır.

Dava sürecini başlatabilmeniz için ilgili mahkemenin kullanmış olduğu yerel dili iyi bilen bir avukat ile görüşmeniz gerekecektir. Ayıca bu durumun haksız olduğunu düşünüyorsanız benzer Yargıtay kararları da mevcuttur. Örneğin;

Yargıtay 13. Ceza Dairesi’nin E.2019/9265, K.2020/258 sayılı ve 8 Ocak 2020 tarihli kararı, Yargıtay, TCK madde 142 ve 244 kapsamında düzenlenen suçları konu ve fiil açısından karşılaştırmıştır. Bu sebeple bahsi geçen TCK maddeleri üzerinden dava konusu açılabilir.

Bu konuda birden fazla şikayet gelmesi durumunda Türkiye yönlendiricileri içerisinde yer alan Bigpoint YS belgeleri iptal edilip, hizmet sonlandırma sürecine girilebilir. Benzer Yargıtay kararlarını internetten bulabilirsiniz.

Bütün bunlarda müteakiben ciddi zamanınız, vekalet verdiğiniz avukatınızın ve cebinizde paranızın olması gerekmektedir. Oyunun son zamanlarda bu durumunda olduğunu biliyordunuz. Oyuna para yatırmaktansa elinizdekilerle yetinip ( En azından oyun düzelene kadar ) oyununuza devam edebilirdiniz. Bahsettiğim zaman avukat ve para kavramı yönünden bir sıkıntınız yoksa İstanbul konsolosluklarına avukatınız başvurabilir.

İyi Forumlar.

2. Donuk labirentte 3-4 günde sana 1.5 m uri yaparım dostum, güçlü bir gemiyle olur . 2 günde 600k yaptım , yeter ki mermi olsun :)

titans___ ve Mineral bunu beğendi.
  3. benim fantezim var 3-4m urimi bekletiyorum sıkıldıkça kamu xl alıyorum ve hiç bir bug yapmadım hesabımda ve satışını da yapmıcam

4. Sqweegell

Sqweegell User

bu ne saçma bir düşünce kardeşim ben tr1 de oynarken hesabımda 12 milyon uri(ebedi kapıdan kastığım)tutuyordum ben normal hayatta da para harcamam biriktirmeyi severim bana bu zevk verir ve bu hiçbir allahın kulunu ilgilendirmez istediğim kadar biriktiririm ve oyunda da benim uridiumum 1 milyonun altına düşünce moralim bozuluyor kendimi güvende hissetmiyorum. 30 40 bin tl de yatırsam kesinlikle uridiumu harcamam büyük bir kısmını ilerde gelecek etkinlikler ya da karşıma çıkabilecek fırsatlar için bekletirim ve bu hiç kimseyi ilgilendirmez.

5. Gerçekten de okuduğumda hayrete düştüm.2008 yılından beri düzenli olarak ve severek oynarım bu oyunu;27 bin saat oyunda kalma sürem var.Kesinlikle ban konusunda haksızlık yapıldığına şahit olmadım.Yargı yolu ileTürkiye'de oyunun durdurulmasını sağlayacağınızı sanmıyorum.Bir kere buna evet diyecek bir hakim bulamazsınız.Bana yok ise kimseye yok mantığı artık orta çağda kaldı.3 yıl boyunca sıralamada 1.sırada kaldım.Bizde uri yükledik biz de emek harcadık.
    Eğer samimi olsaydınız supportun size cevabınıda yazardınız.Unutmayınız ki burdaki tüm oyuncular okul çağında gençlerden oluşmuyor.karşınızdaki herkes çocuk değil.Lütfen banlanma sebebinizi cevaplayan mail resmini yükleyin bakalım.

Son düzenlenen: 2 Ocak 2021
  6. org2

org2 User

1-Türkiye'ye vergi vermiyorlarsa bizzat maliye bakanlığı erişimi kapattırabiliyor, çokça tartışılmıştı bu konu (Dijital Hizmet Vergisi 7194 sayılı kanun)
    2-Support mesajlaşmaları foruma yazılamaz.

Ha ama dediğim gibi lafımın arkasındayım bu forumda ıslak imzalı dilekçeyi görene kadar bu davanın varlığına inanmayacağım ayın 8ine kadar forum olarak bekliyoruz.

7. Viraaa

Viraaa User

kardes oyle bi dilekce goremezsin emin ol :)

8. Mr.User

Mr.User User

"Bilindiği üzere 4857 sayılı İş Kanunu’nda (“İş Kanunu”) 2016 yılında yapılan değişikliklerle uzaktan çalışma yasal dayanağa kavuşturulmuştur. İş Kanunu’nun 14. maddesi uyarınca uzaktan çalışma “işçinin, işveren tarafından oluşturulan iş organizasyonu kapsamında iş görme edimini evinde ya da teknolojik iletişim araçları ile işyeri dışında yerine getirmesi esasına dayalı ve yazılı olarak kurulan iş ilişkisidir” şeklinde tanımlanmaktadır.

Uzaktan çalışma tanımında geçen iş organizasyonu kavramı, İş Kanunu’nun 2. maddesinin 3. fıkrasında işyerini “iş organizasyonu kapsamında işverenin örgütlendiği her yer” olarak tanımlayan ifadesi ile ilişkilendirildiğinde, evden çalışma yapan bir çalışanın evinin işyeri olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ve burada gerçekleşen bir kazanın da “iş kazası” olup olmadığı tartışmaları ortaya çıkmaktadır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu iş kazasını “işyerinde veya işin yürütümü nedeniyle meydana gelen … olay” olarak tanımlamıştır. Bu kapsamda işyerinde gerçekleşen her kaza iş kazası olarak nitelendirilmekle birlikte, işyeri dışında gerçekleşmesine rağmen işin yürütümü nedeniyle meydana gelen bir kaza da iş kazası olarak değerlendirilmektedir."

İş kanuna göre, her ne kadar kişiler arasında sözleşme imzalansa da Yargıtay kararları ortadadır.

İş yeri nerdeyse Dava orada açılır.

Bu benzetmeden yola çıkarsak konu olan durum Dava açılacak yerin GİŞ kurallarında belirtildiği gibi Hamburg yazsa da Davayı açmak isteyen kişi oyunu hangi şehirde oynuyorsa da davayı gayet güzel açabilir.

Eğer muhatap bulamazsa Mahkeme, yapacağı şeyde belli.

Müneccim olmaya gerek yok.

Son düzenlenen: 2 Ocak 2021
  9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Herkes bir şeyler yazmış fakat işin aslı şu ki ;

Şirketin merkezi Almanya'da ve Türkiye'den dava açılsa da iş yükü , oradaki yetkililerle iletişim vs derken pek bir sonuca ulaşılır mı bilemiyorum. Fakat tahminen araştırma sonucuna göre bazı yaptırımlar uygulanabilir. Süreli erişim kısıtlaması veya duruma göre süresiz erişim kısıtlaması da uygulanabilir.

Kesin bir şey yazmak zor çünkü resmi olarak bir mahkeme açılıp kanıtlanabilir bir sonuç bildiğim kadarıyla ortada yok. Ayrıca bu tür şirketler ülkelerin yasal boşluklarını çok iyi araştırıyor. Bir sürü kaliteli avukatları oluyor. Yani öyle yasal boşluklar tespit edip ona göre hareket ediyorlar. Bu şekilde bir çok şeyden sıyrılabiliyorlar.

Hayırlısı diyebiliyorum maalesef. :(

10. oben

oben User

aga sen ne anlatıyon yaa hiçmi 5 mil 10 mil uri görmedin onu bilmemde sen bu işin ticari yönünü iyi biliyong galiba hesabında 1mil üstü uri tuttan hiç kimse illegale başvurmamış mış mış diyemez bi git allasen yaaaa.

11. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Daha önce de belirttiğim gibi bu konu hakkında bilgi istedim. Ve sizinle bazı detayları paylaşabilirim. İlk olarak özellikle konudaki bir çok mesajdan sizlerin mesajlarını alıntılamamın ana nedeni oyunun vergi vermediği konusunda veya bezer içerikli mesajlara sahip olmanız. Bu bahsi geçen "vergi vermeme" durumu tamamen asılsız bir iddiadır. Bildiğiniz gibi Bigpoint bir kaç yıl önce Yoozoo Games tarafından satın alındı. Yoozoo Games Türkiye'de bir ofisi bulunmaktadır ve vergi ödenmesi meselesi de bu ofis üzerinden yapılmaktadır.

Yani bundan sonra oyunun vergi vermediği şeklinde mesajlardan kaçınmanızı talep ediyorum.

Bunun dışında yasal süreç her daim isteyen her kişiye açıktır.

İyi günler.

12. ''Bigpoint, YoozoGames tarafından satın alınmış'' ve ortaklarından bazıları Türk anladığım kadarıyla. Yani bu oyundaki en çok göze çarpan durum olan ne kadar para kopartırsam kardır tarzı esnaf kafası tavırların sebebi de ortaya çıkmış oldu.

Ofisleri de İstanbulda bu durumda dava açmak için Almanyaya değil İstanbula gitmek yeterli olur.

Ekleme: Korona Virüs'e karşı birçok kez yardım yapmışlar bu konuda kendilerini tebrik ediyorum.

Son düzenlenen: 6 Ocak 2021
  13. Oyunu kapattırcak arkadaşa kolay gelsin diyoruz bu açıklamadan sonra :)

14. oben

oben User

istanbulda olsa neden bilinmiyor saklanıyor admin Yani bundan sonra oyunun vergi vermediği şeklinde mesajlardan kaçınmanızı talep ediyorum. derken kendisi inanmış olabilir ama ben hala inanmıyorum tabiki kalkıp vergi dekontunu yayınlayacak halide yok ama ofisin bilgielerinin olmayışı oldukça kafa karıştırıcı neden gizleniyor yada nerede olduğu hakkında hiçbir bilgi yok.

15. Oyun kararında her ne kadar mahkeme hamburg yazsa da Türkiye de olanlar her şey Türk Mahkemeleri karışabilir.

Büyük ihtimalle haklısın ve ilerleyen süreçte TR girişleri durabilir.

Tek diyeceğim hakkını sonuna kadar savun.

16. titans___

titans___ User

gemi de ben hile kullanmadan baya uri yapıyorum da öyle milyon daha olmadı adamın söylediği paraları başka bir şeye verilebilirdi de para onun kendi bilir. Oyunda adam tek yüzükle herculsüz dp si inmeden kalkansız avcı konfi de kaç kişiyi kesebiliyor böyle olan oyunculara değil urisi olan oyunculara yapılması adaletsizlik değil mi hile kullanır alır başka şeyler urisini göze batmaz yapar bir akıllı kendim değilim herkesi ben gibi saf sanmasınlar .

17. zalim

zalim User

Benimde temenim inşaallah istediğin gibi olur ve hakkını alırsın herkezde alsın. ama bu corona olduğu sürece mahkemede olumlu sonuç bile çıksa en az 2 sene sürer..

18. smoonrise

smoonrise User

Anladığım kadarı ile bu konuda yakın zamanda giş kurallarında bir ekleme gelir , zira şirketin eleştiriye ve karşıt düşünceler hakkında büyük sıkıntıları mevcut hatta daha önce belirttiğim gibi forum üzerinde sadece beyen kısmı olması ve altarnetif düşüncelere yer verilmemesinden belli eleştiriye ve karşıt düşünceye olan bakışı .
    Diğer bir husus şirketin ülke takımına veridiği mesaj belli bu konuda sınırlarda gezmeyin ceza uygulanır iması ( belkide yanlış anlamışımdır umarım yanlış anlamışımdır )
    Şahsi düşüncem yine maalesef satırlar arasında eriyip gidecek gibi bu durum umarım konu sahibi bu durumu özel bir mesele gibi üstlenir hakkını arar altını çiziyorum hakkını arar , bu hak arayış sırasında şirketin burada konuşulanalr gibi Türkiye olan bağlatısı engellenirsede benim açımdan hakkım helal hiç sorun yok benim açımdan .
    Ayrıca böyle konuların bazı faydalarıda olmuyor değil hem şirket oyuncu topluluğunun sesini duymuş oluyor hem bize nasıl birşirketin oyununda yer alıyoruz anlıyoruz ... mesela Türkiyeden bir ortak olduğunu ve şirketin ofisinin olduğunu bilmiyorduk öğrenmiş olduk .

19. MEHTER*BEY

MEHTER*BEY User

DUYRULUR....**UÇUKCU**52 oyuna balangıç nickim pvp lerin en azılı komadoru idi başlarda oyun anlayışı değişti pvp haritaları demode oldu nick lerde değişti haliyle 2007 yılında bu amansız oyuna başladım onu geliştir bunu geliştir o harita senin bu harita benim o görevlerde benim :D yapıldı edildi gün iki gün öncesine geldi.tabi kendi halimize takılıp eylenmeye çalışıyorum çünkü çarımın herhengibir desteğe yada yadıma ihtayacı yok deniliyordu uri sıkıntı değil npc ler sağolsun gerisi geliyordu perşembeydi sanırım indirim paketim olunca pazara daha fazla kapım olsun daha fazla tp şp alim düşncesi ile iki alfa bir beta bitirdim yanında kronos kapısın açabimek için birde delta bitirdim zaman bol can sıkılmasın diye oyuna devam gece bir gibi yaf dedim birde gizli denim 10 cupi harcadım olmadı neyse bu günlük yeter dedim çıkış yaptım oyunumdan. Ertesi gün kalktım oyuna giricem sayfa dönüyor ve boş geliyor tekrar dene nicki gir yine aynı birde bu çarıma bakim dedim oyun sayfasında aha ??? neler oluyor hemen support a gönder oyunuma giremiyorum diye 2 gün derken dün cevap geldi...Sizce ne olabilir sorun ???? Merhaba, Oyun mesajı üzerinden diğer üyelere mesaj atarak hesap çalma girişiminde bulunduğunuz belirlendiğinden hesabınız kalıcı olarak yasaklanmıştır! o kadar emek ver hiçbir şeye ihtiyaç duyma ama adi bir suçlamayla karşılaştım. utanç duydum onurum kırıldı. artık yaşımdan da bu oyunu oynadığım için utanır oldum. heatkonrol davanda sana başarılar dilerim umarım dilediğini elde edersin.Bana gelince oyunda tanıştığım eskilerden kalmadı yenilerden bitirim kardeşlerim var sayısı çok az bugün irtibat kurdum dedim ben kendimi ifade edemiyorum.ilk kelime alllah allah () neyse hesabı kurtarırsa bendende ona bir hediye vermek istiyorum kurtulan hesabı benim bir dileğim hediye bir dileyim emeğimi haksız elimden almaya çalışanın vay haline ...

20. DraydiBoy

DraydiBoy User

Siz yapmamış olabilirsiniz lakin hesap şifresini başkasına verdiğiniz zaman ilgili arkadaş hesabınızdan chat bölümünde bişiler yazdıysa olmuş olabilir support ekibi bu konu hakkında boş beleş bir ceza işlem yapacağını sanmam şimdiden GG he belirtmek isterim ki hesap paylaşımı da carı kapattırıyor her türlü GG son olarak bişi daha eklim chat geçmişinde ne yazdıysan kayıt altına alınır yok efendim ben bunu yapmadım gibisinden şeyler yazmanız gereksiz olabiliyor ilgili hesap hakkında kanıtlarını sunarsa support pardon abi demezsin umarım her türlü GG