Geri bildirim hesap çalınması

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve rustemakgul tarafından 9 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. arkadaşlar dün oyundayken hesabıma birileri girdi.
    sürekli anasayfam dan oyuna başkası giriş yapıyordu. bende anasayfa dan atılıyordum tekrar giriş yapmak zorun da kalıyordum.
    5,6 kez bu şekil de anasayfa ya biri girdi bende tekrar şifremi yazıp girmeye çalıştım hesabıma.
    sonra e posta yı açtım şifre değiştirme linki gelmiş e postama tabi kabul etmedim ve şifremi değiştirdim bir kaç kez bu işlemi yaptım e posta şifremi değiştim.
    bu gün yine e postayı açtım ve hesabım dan bana e posta değiştirme linki göndermiş tabi kabul etmedim.
    biraz e posta dan araştırınca adana dan hesabıma giriş yapılmış.
    neyse ki hesabı boşaltamadı çalmaya uğraştı ve baya emin olmuş beliki çalacağına dair.

benim merak etiğim şey ise benim şifremi hiç kimse bilmemesine rağmen nasıl oluyor da hesabıma başkası giriş yapabiliyor. şifremi hiç kimse ile paylaşmadığıma kesin bir şekil de eminim. daha geçen ay da şifremi değiştirmiştim.
    e posta ma giriş yapamamış beliki. ama şifremi bilmeden hesabıma ancak bir yetkili girebilir.
    ve dün bir kişiyi kesmiştim baya zoruna giti o arkadaşın baya chate gizliden sövvdü ve bekle dedi gelcem bırazdan diye tabi cevap vermeedim.
    ve geldi bir kaç kez beni kesti hesabım nerdeyse full bir gemi.
    bende seyir defterin den şunun profilini alayım dedim nıckını değiştirse bile benden kaçamıcak hesabı yaptım.
    seyir defterin den nicki aldım profile bir baktım şok oldum.
    46 saat oynama süresi 0 argesi olan bir lenov çıktı karşıma.
    inanamadım tekrar tekrar seyir defterin den nickini kopyaladım profilini açtım.
    bü günde baktım profiline hala gemisi lenov 0 arge lenov bomboş yeni açılmış bir hesap olarak duruyor.
    yani ben o arkadşla takıştıktan sonra hesabıma girildi ve hesabımı çalmya kalkıştılar.
    ama e postam 2 aşamalı güvenlikli olduğu için birşey yapamadılar.
    bundan 5 sene önce de nickim den dolayı birisi chaten nickii değişmemi söyledi normal bir oyuncu.
    ama değişmedim ve bir saat sonra hesabım boşaltıldı ben de oyunu bırakmıştım. şimdi 2 senelik hesabım aynı şekilde şifremi kimse bilmediği halde hesabıma girldi ve bu kez boşaltılmadı hemde 5,6 kez üst üste ana sayfama girildi ve e posta değiştirme linki gönderildi e posta ma.
    bu durumu hala anlayamdım nasıl olur da şifrem olmadan giriliyor hesabıma

polatalemdar311 bunu beğendi.
  2. Bu dediklerinden sonra bende şifremi değiştirdim ve 2. aşamayı devreye soktum :)

Güvenlik önemli :D

Fakat bu oyuncu nasıl senin ana sayfana girebildi o da ayrı bir konu herhangi bir linke tıkladın mı veya oyun içi mesaj çektiyse oradan linke felan tıkladınız mı?

3. hayır öyle şüpheli bir linke tıkladığımı sanmıyorum.
    bilgisayarıma yeni virüs programı ekledim bir kaç kez komple tarama yaptırdım virüs falan da yok bilgisayarım da
    firefox tan link geldi e posta ya.
    bu firefox hesabı size mi ayit size ayitse bu kodu girip doğrulayın diye bir link gönderilmiş e posta ma linki sildim.
    ama e postaya şuan giremediği kesin ve uğraşıyor girmeye.

oyunda iken şifre ve ya e posta değiştirince, neden e postamız görünüyor orada.
    e postamız oyunun anasayfasın dan kaldırılsın bari yoksa hesaba giren birisi hemen e postayı alabılıyor buda sıkıntı yaratıyor bu şekil de

4. Şuan ana sayfana giremiyorsa sağlam başka bir mail adresine hesabını geçirebilirsin.Ters köşe yapmış olursun.

Geçireceğin mail adresi sağlam olduğundan emin ol.

Bende merak ediyorum bakalım ne diyecekler forum yetkilileri.

5. Aery

Aery Guest

Merhaba,

Hesap güvenliği siz oyunculara aittir. Eğer siz hesabınızın şifresini kimse ile paylaşmadıysanız veya herhangi bir linkte tıklayıp trojan virüsü kapmadıysanız başkalarının sizin şifrenize ulaşması imkansız , eğer ki şifrenizi örnek veriyorum 123456 gibi bir şey yapmadıysanız dediklerim dışında mümkünatı yoktur. Gerekli cevap verildiğinden dolayı konunun kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.