Hesap kapatılması

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ALI-BEY-1 tarafından 9 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

 1. bak yukardaki yorumun alnını öp bu konuyu burada kapat yemişsiniz bir halt halk oylamasıyla geri açılmasını mı bekliyorsunuz hiç bir etik kurala sığmıyor birşeyler yaptıysanız sonucuna katlanacaksınız bu dünya üzerinde hiçbirşey sonuçsuz kalmaz genel merkezi tebrik eder oyundan böyle sinirine hakim olamayıp saçma sapan işler yapan herkese isterse milyarlar yatırsın isterse 10 senelik oyuncu olsun isterse 1.sırada olsun hak ettiği cezayı almaları dileğiyle burada verilen cezaların ağırlığı veya hafifliğini sen belirlemiyorsun senin belirlediğin şey yaptığın şeydir hükmü budur
   
 2. Konunun amacı sapmaması için çok fazla değinmek istemedim mesajınıza. Konuya yazan herkese ayrı ayrı ve detaylı bir cevap vermek bize zarar verir. Bu nedenle düşüncelerinize saygım var lakin sizlerde bize saygı gösterip konuyu bizlere bırakın lütfen.

  Sizlerinde güzel düşüncelerinize saygı duymaktayım, lütfen dediğim gibi konuyu saptırmayın. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.
   
  Delipaltalı35 bunu beğendi.
 3. SerberuS

  SerberuS User

  selamlar oyun içerisinde eski görevli olmak ile ilgili her oyunda player level sistemi ile yetkilendirme yapılır örneklendirmek gerekirse oyuncu p lvl i 1 ise takım lideri statusunde elindeki panel yetkisi hariç ingame bir p lvl yetkisi bulunur ki bu yetki ek kurallar gerektirir ve bu ek kurallar ilgili olmadıkça diğer yetki levelleri ile paylaşılmaz ki sorumluluk sahibinden gerektiğinde kontrol sonucu bir ihmali varsa hesap sorulabilinsin ayrıca yetki sahibi kişi açıkça belirtmiş şikayeti bizzat takım lideri incelemiş ve cezai yorumunu onaylatmış genel türk oyuncu profili onayladığı sözleşmeyi okumak konusunda zaman harcamaz okusada anlamak için zaman harcamaz ceza alan hesabın sahibi büyük ihtimalle o anki haleti ruhiyesi gereği support a attığı mailde gerekli uslubu tutturmakda zorlanmıştır ilk posta baktığımızda sadece ordaki söylemlerindeki tehdit içeriği yüzünden bu hesabın şu ana kadar aldığı hesap yanlıştıysa bile düzeltilemiyecek bir polemik oluşmasına sebep olmuştur kanaatimce her oyuncuya tavsiyem yetkinizle alakalı kuralları okuyunuz ve anlayınız kimse kimseye haksız ceza uygulamaz he olaki uyguladı her yapıda olduğu gibi şikayet hiyerarşik bir yapıya uyularak sakin ve saygılı bir usluba bağlı kalınarak açıklık ile yapılmalıdır ve o hiyerarşide forum yoktur bildiğim kadarıyla.bir oyun platformunda yetkiliyi tehdit etmek şu an asıl ceza budur bu post için ve gecikmiş bir ceza vardır tabiki insiyatif muhatabı olarak paradox adminindir. iyi forumlar ve iyi oyunlar dilerim.
   
  gavurdaglım ve Delipaltalı35 bunu beğendi.
 4. konuyu saptırmıyorum oyunda birini tehdit ettiniz mi ettiniz siz yaptığınız şeyin sonucuna katlanmamak için farklı şekillerde olayı çözmeye çalışıp konuyu saptırıyorsunuz asıl siz saptırmayın
  bu yorumunda alnı olsa öpsem ellerine sağlık
   
  SerberuS bunu beğendi.
 5. Düşünceleriniz için sağolun. Konuda hangi mesajı/yoruma alın ekleyip öpmek sizin inisiyatifiniz. Lakin dediğim gibi lütfen/Allah rızası için bazı şeyleri kendinize saklayın olur mu çünkü konu tartışma konusuna dönüşecek. Bundan sonraki mesajlarınıza direkt olarak cevap vermeyeceğim ve raporlayacağım.
   
 6. ateistkeci

  ateistkeci User

  Hala ağır bir ceza demeniz o kadar saçma bir şey ki, gidip Almanya'da(Sonuç olarak oyun Almanya merkezli ve bu yüzden oranın kuralları uygulanıyor bildiğim kadarıyla) sosyal medyada bir insanı tehdit etmenin ne kadar ağır bir suç olduğuna baktım ve gördüğüm şey şöyle:

  Yani size verilen ceza son derece hak edilmiş bir cezadır bence bunu burada daha fazla tartışmanın hiçbir anlamı yok
   
 7. saklamayacağım ve saklama gereksinimide duymuyorum suçlu insanların pişkin olmasını yediremiyorum tartışma ortamı yaratacak sözcüklerde seçmedim alenen suçlu olduğunuz ve aldığınız cezanın hakkınız olduğunu anlatan kelimeleri seçtim
  tebrik eder ellerinize sağlık dilerim bu yazının alnı olsada bunuda öpsem
  insanların artık öğrenmesi lazım gün içinde belki sürekli yaptığımız şeyler bile suç teşkil ediyor olabilir sonucuna katlanma zamanı gelince yok bilmiyordum hayır bu kadar ağır ceza olmaması gerekirdi anlıyorum ama ama ama ve bu amalar bitmez
   
  ateistkeci ve OĞUZ-KAĞAN[TÜRK] bunu beğendi.
 8. diğer kişiye değidim gibi.
   
 9. ateistkeci

  ateistkeci User

  Olanların ve gerçeklerin söylenmesinden rahatsız olmanız gerçekten üzücü neyse sizi daha fazla rahatsız etmemek için susacağım ben :)
   
  Delipaltalı35 bunu beğendi.
 10. Ben insanların düşüncesinden rahatsız olmam işim gereği de alışkınım karşıt veya aynı düşüncelere lakin, konunun tartışma ortamına dönmesini istemiyorum o kadar, A kişisine cevap vereceğim sonra B kişisine cevap vereceğim derken konu amacından çıkacak. Ben sizden anlayış bekliyorum arkadaşımın bir sorunu için. Sizde ve diğer arkadaşlar da bu erdemlikte bir birey olarak umarım saygı gösterip konunun dışına çıkmazsınız.
   
 11. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Konu Konuşmacı köşesine taşınmıştır.

  Öncelikle adminimiz tarafından size gerekli açıklamalar yapıldığını düşünüyorum. Sormuş olduğunuz sorularınıza adminimiz cevap vermeden önce durum hakkında ufak bir açıklama yapmak isterim:

  GΛЯGΛMΞĿ-® konunuzu "sohbet" bölümüne açmayarak ve Forum Kanalında oyuncuların da görüş belirteceği bir bölümde durması sebebi ve;
  gibi bir içerikle konu oluşturmanızın bir sonucu olarak oyuncuların yorum yapması oldukça doğaldır. Bu durumda herhangi bir sorun bulunmadığını, oyuncuların uygulanan cezai işlem hakkında ki görüşlerin bir sorun teşkil etmediğini belirtmek isterim. Konu içeriğinde tartışma durumu oluşması durumunda gerekli düzenlemelerin yapılcağını da belirtmek isterim.

  Bu sebepten ötürü belirtilen cezai işlem hakkında ki görüşlerin dile getirilebileceği bir konuda; oyunculara yönelik bu tür "serzenişte" bulunmayınız.

  İyi Forumlar.
   
  Son düzenlenen: 10 Ağustos 2020
  OĞUZ-KAĞAN[TÜRK] ve ateistkeci bunu beğendi.
 12. Konu tartışmaya dönüp kapanmadığı sürece bizim için bir durum söz konusu değil, bundan gayri olumlu olumsuz yorumlara dönüş yapmayacağım zaten, teşekkür ederim anlayışınız ve açıklamanız için sağolun.
   
 13. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Konu sahibinin talebi olmadığı sürece veya adminimiz tarafından uygun görülmemesi sebebi barınmadığı duruma kadar; oyuncuların görüşlerini belirtebilceği bir konu olarak açık kalacaktır.

  İyi Forumalr.
   
 14. vay canım vay rütbeli gemi kapanmış gemi rütbeli olduğu içinde hesabın sahibi ve klanıda dayanışma yapmış süper bir birliktelik tebrikler.
  tabi gemi rütbeli ve oyunada para harcıyor nasıl banlanacak istediği gibi top koşturur tehdit eder yazılım kullanır ihlalde neymiş demi.

  Bence bunu gören diğer rütbeli hesap sahipleri az destur alsın biraz değil baya ibret içinde konu açık kalmış güzel DarkOrbit Takımından bu hareket bile bir strateji olmuş taktik güzel bunuda anlayana tabiki.

  Aklımızda olsun burası teşhiri gördük :) sohbet alanındada forumdada uslubumuza dikkat edelim tarla değilmiş el kol sallanarak dolaşılmıyormuş ağa gibi.

  Sürçü lisan olduysa affola.
  Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
   
 15. smoonrise

  smoonrise User

  Madem sobet bölümüne taşındı konu ;
  1- Oyuncu tehdit etme kural ihlalidir ve cezası hesap kapamadır. Neden foruma açılan konuları adminler yetkili merci support diyip konuyu kilitlemedi ? Supportun yapdığı diğer işlemler için forumda bu ugulama yapılıyor her zaman .
  2- Konu hala bazı kısımları yazılmadığından belirsiz eğer tümgeneral kendi hesabından savaştığı klan oyuncusunu tehdit etti ise ve report ile chat ban cezası aldı ise kural gereği en kısa sürede hesap kapama cezasıda alması lazım değil mi ? neden tehdit eden kişi chat banı hakkında hak aramak için supporta yazınca hesap banı verildi . ( bize yazılan kadarını yorumluyorum )
  3- Bu olayda asıl hesap ile yapılmış kural ihlali oyun içinde olan birçok kişi iyi biliyor ki küfür hakaret tehdit v.s çoğu bu işler ve pushing için ayarladığı özelliklede Darkorbit iyi niyeli olsada kötü sonuçlar için suistimal edilen kodlu 8 irisli kararsızlf4 lü gemileri ile yapıyorlar bu gibi durumlarda o mail ve Ip ye ait tüm hesapların kapatılması gerekir !
  4- Hiçbir rütbe hiçbir klan yada ts yada yatırılan para miktarı veya dc , forumda adminler ile güzen sohbet etmek ve darkorbit hakkında hoş konuşmalar yapmış olmak iyi diyalogların verilen veya verilmesi gereken cezaları etkilememesi lazım.
  5- Bir diğer konu chatte tehdit yazısı yazıldı chat admini report inceleyip tehdit olarak algılayıp ban verdi 2100 küsür yıl , peki sonraki işlem nedir chat admini bunu iletiyormu hesap kapama cezası alması için , kişinin illa kendimi kanıt alıp supporta tehdit kanıtlaması lazım ceza verilmesi için ?
   
  OĞUZ-KAĞAN[TÜRK] bunu beğendi.
 16. SerberuS

  SerberuS User

  Tümgeneral gemimiz chat banının açılması talebi ile supporta yazdığımız mail üzerine banlanmıştır.

  Kaç gündür supportta yazmamıza rağmen herhangi bir netice alınamamıştır.

  Gelen cevap:
  "Bu talep üzerine tekrar mail göndermeyiniz vb.." cevaplar alıyoruz sadece.
  Biz yıllardır verdiğimiz emeği bir chat banı açılması sebebi ile kaybediyoruz. Bu durumda art niyet arıyoruz sebebi ise:

  Klanda admin olduğunu düşünmekteyiz.

  Bu konuyu bilerek forum üzerinde ve bir çok defa açtık. Sayın yetkili forum moderatörleri konuyu kapatıp arşivlemeniz çözüm olmayacak,
  defalarca konuyu açacağız böyle bir durumla karşılaşırsak şimdiden söyleyeyim. Forum hesaplarının yasaklanması üzerine defalarca fake hesaplar açıp
  bu konuyu açacağız. (Yazılım Mühendisi olduğumuzdan mütevellit defalarca mail ve hesap açabiliriz çok zamanımızı almaz)
  Lütfen açıklık getirmek üzere konuya yaklaşın Forum Moderatörleri aksi halde hem siz hem de biz uğraşacağız.
  [/QUOTE]

  yani burada denilmek istemişki siz bize bir sonuç vericeye kadar her kezi rahatsız ederiz.
  burada şuan asıl cezalandırılması gereken şey bu söylemlerdir. bence açık platform olarak tehdit var yani ben yazılım mühendisiyim forum kuralı yetkilisi falan tanımam durmadan hesap açar flood u yaparım diyosunuz bende sayın takım liderinin bu konuyu kapatmamasına ve userları ve hatta ip leri banlamamasına anlam veremedim henüz açıkçası ben olsam bu kadar bile cevap vermezdim takım liderinin kıymetini bilin bence
   
  gavurdaglım bunu beğendi.
 17. ALI-BEY-1

  ALI-BEY-1 User

  Konu kilitlenebilir, şayet olduğu gibi kalacak ise tabi ki.
   
 18. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Sıralı cevap olarak gidelim o zaman:
  1- Konu ve konu bütünlüğü ne olursa olsun konu talep edilmediği sürece vaya Forum Kurallarına uygun olmadığı sürece kilitlenmemektedir. Ancak Forum Kanalı içerisinde oyuncu profilleri ile alakalı cezai işlemlerin incelememesi sebebinden dolayı konular kilitlenip; konu sahipleri Support Takımına yönlendirilmektedir.

  Peki bu konuda belirtilen işlem neden yapılmadı?

  Bahsi geçen konunun içeriği oyunculara açık bir şekilde belirtilmemesi ve oyunculara yönelik algı oluşturmak istenilmesinden dolayı konuya @.Paradoks. adminimiz tarafından inceleme ve ceavp işlemleri yapılmıştır. Belirtilen konularda normal koşullarda inceleme talepleri Forum Kanalı içerisinde "Sohbet" bölümünde de talep edilebilinir. Oyuncumuzun belirtmiş olduğu ancak açıklamaktan çekildiği durum; Hesabıma cezai işlem uygulayan "rakip klanımdır" ve belirtilen klanda admin olduğunu düşünüyoruz. Ancak içeriğin açıklanmasında cezai işlem sebebinin; Ağır ihlallerden (insan hayatına yönelik tehdit) birisi olduğundan dolayı Hesap Kapatılması cezasıdır.

  2-Hesap kapanma süreci belirtilmese bile uzun bir süreçtir. Bu süreçte işlemler ve ilerleyiş titizlik ile üst kademelere iletilerek ICM tarafından incelenip, belirtilen oyunucunun bilet ile itirazı da var ise; onlar da incelenip gerekli işlemler gerçekleştirilir. Bu konu hakkında tam bir açıklama yetkim ne yazık ki bulunmamaktadır. Belirteceğim tek durum cezai işlemin ICM onayıyla gerçekleştirildiğidir.

  3- Daha önce de oluşturmuş olduğunuz içerik ile birlikte şu an ki mesajınız da konu dahilinde değildir. Konunun "Konuşmacı Köşesine" taşınması bir konu çerçevesi olmadığı anlamına gelmemektedir. Önceki belirtilen mesajınız da bu sebepten ötürü görünümden kaldırılmıştır. Konu başlığı hesap kapatma olmasına rağmen bir oyuncunun; LF-4 hasar vurmuyor demesi kadar alakasız olacaktır ve görünümden kaldırılacaktır.

  4- Gördüğünüz gibi oyuncunun rütbesi veya sıralaması cezai işlemlerin esnetileceği anlamına gelmemektedir. Genellikle bu durumu "Admin tanıdık" diyen oyuncu arkadaşlarımızda çok görmekteyiz. Belirtilen kademedeki görevliler herhangi bir sınıfsal ayrım yapmamaktadır. Öncelik eşit ve adalet yönündedir. Admin yakınlığı gibi bir durum söz konusu olamaz. Gizlilik sözleşmelerini tekrardan hatırlatmak isterim. İhlali durumunda ağır cezaları bulunmaktadır.

  5- Soru içeriği aynı olmasına rağmen tekrardan açıklama yapmak gerekirse; ilerleyiş üst kademelere raporlanarak devam edecektir. Daha sonra ICM tarafından incelenecektir.

  İyi forumlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Ağustos 2020
  ateistkeci bunu beğendi.
 19. ateistkeci

  ateistkeci User

  Şu ikinci kısım için chat banı aldıktan sonra durum kademeli olarak üst merciler çıkıyor sırayla sorun TR takımı içerisinde en son Paradoks'a geldi TL olduğu için inceledi durumu ve ICM'ye gönderdi ICM'ye geldikten sonra gerekli incelemeler yapıldı ve cezası verildi pat diye verilmiyor hesap kapatma cezaları
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 20. smoonrise

  smoonrise User

  Konu sahibi bu şekilde yazdı diye yazdım zaten belirttim bize yazılanlar kadarını yorumluyorum diye . Senin yazdıklarınıda senin bilmenin imkanı yok normalde admin bize paylaşdığı için sende bilgi sahibisin yaşanan aşamalar hakkında . Bende hesabın birden kapanmayacağının farkındayım elbet bir kontrol süreci olacak burada manidar olan kişinin başka sebeble supporta yazmasıyla hesap banı verilmesinin denk gelmesi .
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş