Öneri Holo Gemi Yeteneği Güncellemesi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ®ΤR™ tarafından 11 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Holo güncelleme gelip yeteneklere düzenleme gelsin mi

1. Evet gelsin, orcus dengelenir

76,5%
  2. Hayır istemiyorum

23,5%
  1. ®ΤR™

®ΤR™ User

Geminin zaten yetenekleri ters çevirme oranları var kesin etkisi yok, bari alana etkisin. Citadel ateş çek ya da koruma yeteneği gibi.

2 yeteneği var ve yetenekler birbirine bağlı, sonucunda birine basınca diğerine basamıyoruz gemiyi kullanan yok bu özellikler gelirse savaşlarda farklı tarzda gemiler de görürüz. Başta gelirken orcus dengeleyicisi olur diyordum ama yararı yok.

titans___ bunu beğendi.
  2. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun bir şekilde oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Konunuz Güncelleme ve Fikir Havuzu İndeks bölümüne eklenmiştir.

İyi Forumlar Dilerim.

3. titans___

titans___ User

şu an için çok zayıf ha modül çıkartanlar için faydalı şimdi bu özellikler 2 tane bunu kullandı mı bizde olan moduller etkilenmiyor heralde veya artı olsa da çok güçlü olacaktır zaten V.S lerde DP i modülü açan yenilmez oluyor bende DP i güçlendiren modül alcam DP link açmam hiç etkilemiyor benim gemiye faydassı yok zaten daha yeni PET lazeri yaptım bugün de geliştirmeleri basdım son 4 kalmıştı 3 güne onlar da biter biraz da Lazer silahı protokolü aldım bunu ebedi kapıda uber prolara karşı yaptım da benden hızlı kaçyor pet vs ler veya npcler de şu an kod ile vip var da yarın biter .

4. senin dediğin olursa holo yenilmez olur.holoyu kullanmamazın bir sebebi modüllerdir.sağlam modülleri olsa orcus gibi güçlü,hızlı mesela gider solace kullanırım özelliği hepsinden iyi.bir diğer sebebi de o ne biçim tiptir abi öyle gören roket sancak.yalnız denemelerimden konuşayım özellikleri güçlü gemileri karşından kaçırtabiliyor.700 hızda giden bir orcusu şansın varsa yavaşlatabiliyor.eğer senin dediğin gibi etki alanına sahip olursa klan savaşları ilginç bir hal alır.klan yada grup savaşları iç içe olan bir savaş çünkü.birbirinin içine giriyolar resmen.bu durumda modül takmayan ve modül takmadığında %10 gibi bonuslar kazanan holo tek başına aralarında kral olur.çünkü düşünsene %50 dmg değerli orcusa denk geldi özellik şansa.adam bir anda -%50 dmg olur.aralarına birde yavaşlatıcı mayın veya dp mayını filan atarsın bi yere gidemez yada dp ler bir anda güm.bence hiç olmaz bu dediğin iş.bu haliyle bile güçlü bence.haritalarda orvus yoğunlukta çünkü 2 lkat özelliği 600 lü 700 lü hızlara ulaşıyoyani bir şimşek gibi. kalkan dp bakımında kale gibi yani citadel gibi.delme desen bi %10 delme modlü çıkrsan yetiyo güvede %40 delmen oluyo.birde benim gibi yanında +11 şeref çıkarısan dp modülünün yanında g-şampiyon gibi.daha ne isterki insan bu oyunda düşün bir gemi hem hızlı hem delici hem sağlam hemde puan toplayacan.hepsi bir arada.ama holoda dediğin gibi iki özellik aynı işlemesi kötü olmuş.bu biraz zayıf bırakıyo orcusa karşı.buna düzenleme gelebilir.

5. tryhardD

tryhardD User

Orcus x2 kalkacak başka hiçbir çözüm görmüyorum ve bu konuda niye hala diretildiğini de anlamıyorum. Bu oyunda çoğu zaman bir gemi aynı anda hem pvp hem de pve'de güçlü olmadı.
    Sayborg oldu belki bir süreliğine ona da erişim kolaydı değildi ve şu anki orcus kadar aşırı değildi. Ha keza cerrah için de. Mimesis de bir süre böyle kaldı sonra öyle bir nerflendi ki can sıkıntısı dışında kullanan kalmadı ve çoğu kişi zor olduğu için pve'de kullanmakla uğraşmadı pvp kullandı sadece. Tortu ilk çıktığında bu şekildeydi 1 sene direttiler ki pvp gemisiydi yine sonra söz dinlendi nerflendi (belki biraz ayar kaçmış da olabilir nerfte).
    Şu an orcus denen saçmalık tortunun ilk halinden de beter. Açık ara farkla en fazla vuran gemi %40 üstü hasar buff alabiliyorsunuz ve bunu yakalayabilecek mimesis dışında gemi yok x2 yeteneği yüzünden. DP muhabbetini tahmin edersiniz citadel kadar dp'si oluyor ölmüyor x2 yüzünden. Hız zaten bu oyunda doğru kullanıldığında en büyük güç ve karşı önlem alması en zoru bu yüzdendi ki hızlı gemilerin genel olarak hem canları hem de hasarları düşük oluyordu orcus bunu tortudan da beter şekilde halletti vegaymış tortuymuş şimşekmiş pusatmış spearheadmiş hepsi çöpe gitti en son ne zaman bunlardan birinin hangarını açtım hatırlamıyorum bile ki mimesisle dahi yetişemiyorsunuz ( sinyal bozucu ile 25 hasar ve 25 hız alıyorsunuz üstüne de %10 hız koyuyorsunuz yine de yetmiyor ve yeteneğin kapanması çok kolay her yerde kolayca kullanamıyorsunuz orcusta sadece mausa tıklıyorsunuz...) yarıştırsak belki admin gemisiyle kafa kafaya gider. Kalkan delme zaten bu oyuna eklenmesi gereken en son şeydi kalkan sıklığı argesi gemiler dayansın diye 2009'da çıktı ta ve bu dönemde insanlar 100k anca atıyorlardı o da lazerler karıştığı için. Bu özelliği alan tüm gemiler aşırı güçleniyor olsa dahi orcus tabii ki x2 özelliği ile bunun da suyunu çıkarmayı başardı ve unutmayın bu geminin hasarı zaten açık ara farkla fazlaydı diğer gemilere göre (en iyi ihtimalle %10 ortalama %20). Bütün bunların üstüne npcler'den 20 saniye boyunca hasar almama yeteneği var geminin (yetenek de buglu muhtemelen 150k vuran mindden 5-10k yiyorsunuz max).
    Peki bu kadar özelliği sadece bir özelliği (x2) yüzünden toparlayan bir gemiyi dengelemek için acaba kaç gemiyi değiştirmek gerekir? Muhtemelen oyunda kalan diğer BÜTÜN gemiler... Peki bütün bu dengesizlikte ortak sorun ne? (x2)
    NOT: Kaçınma kullanıldığında ne olduğunu bilmiyorum ama ne olacağını hayal dahi edemiyorum teorik olarak %66 kaçınma ( 23 sarıdan 5 yeşilden 5 kırmızıdan)x2 alabilir modüllerle bundan ötesini hayal etmek size kalmış...

Son düzenlenen: 12 Haziran 2021
  6. x2 özeliiğinin kakacağını zannetmiyorum kardeş.kalkarsa orcus biter.değişime uğrayabilir mesela sadece yaratıklarda x2 pvp de x1 gibi.ozaman orcus sadece pve de kullanılır tahminim.ozaman kralllık el değiştirir tabiiki.mesela bende kral tortu olur tahminim.hele ki şu yeni roketatarlar geleceği düşünülürse.tortu ile mimesise %20 hasar düşürdüm geçen etkinlikte.torutunun zaten halihazırda %25 dp si mevcut.hp kullanan biriyim pvp de normalde.onunla 925 k gibi bir dp si oluyor güvede tortumun. yani kale gibi diyebiliriz.hız düşüremiyorum bir türlü nasip olmuyor.yalnız tortuya %15 dmg+3 hız var.%5 dmg feragat edebilirim hız için toruda.birde normal %3 hız modülü var birleştirde tortunun.birde geçensarı modülde spc-x1 den %8 delme düşürdüm tortuya.oldukça etkli.eğer orcus x2 giderse tortudan güçsüz kalacaktır hükmü kalmayacaktır.biliyorum ki tortunun gücü özelliğinde 3 lü roketatar.mimesisimde çok güçlü şuan ama yavaş.bi türşlü sarı hız modülü düşüremedim ne orcusa ne tyranosa ne tortuya.

tryhardD bunu beğendi.
  7. tryhardD

tryhardD User

Orcus şu an mind kesmek için kullanılabilecek en etkili gemi gemiyi kökten değiştirmedikleri sürece orcus çok da düşmez sadece pvpsi biter geminin ki pvp amaçlı bir gemi olması saçmaydı zaten başta. Kendi açıklamasında blacklight uzaylılarına karşı yapılmış gemi olduğu yazıyor ama acımasızca buluyorsan yetenek bekleme süresi kısaltılabilir ki makul bir süre değil şu anki.
    Tortu meselesine gelince bende 10 hız var diye hatırlıyorum zar zor 600 e çıkıyor hızı yeteneği açık değilkenki hıza göre ekliyor gibi geldi bana kolay kolay eskiye dönmez tortu ancak tyrannos centuriona alternatif olur modülü olmayana çok geriye düşmez o hızla. Orcusun x2'si kalksa der demez bak iş görebilecek diğer gemileri konuşmaya başladık. Ki daha yeni çıkıp kullanıma dahi girdiği görülmeyen keres, retiarus, disruptor var bunlara hız modülü düşürenler var bunlar da 600 e yaklaşacak hızda. Ama bu oyundaki hiçbir gemi pasif haliyle 700 hızı geçemiyor, geçemez. Aktif yetenekle de geçen şimşek var, mimesis modülle var, zephyr modülle var.

8. Orcus modül etkisi 1.5 katı olarak uygulanabilir veya 1.25 kati

9. 1.5 katı da çok kardeş.eğer işe yarar bişey yapılması isteniyorsa gerçekten en uygunu pve de 2 katı, pvp de 1 katı uygalamsıdır.pvp de işlevselliğini yitirmemesi içinde pvp de kalkan,dpgibi değerler 2 katı işlemesi uygundur.zaten öbür türlüsü tuhaf olur.mesela npc kesiyosunuz diyelim normalden 2 katı dp en var.aniden bir oyuncu sana sıkıyopr dp veya kalkanın yarıyamı düşücek.bu durumda tuhaflıklar meydana gelir.dmg,delme gibi modüller pvp de 1 katı pve 2 katı;kalkan,dp,kaçınma gibi modüller pvp de ve pve de 2 katı;hız ise pvp ve pve de 1 katı olarak ayarlanabilir.orcus özelliği de sadece pve geçerli olacağından ve solace gibi gemilerin özelliklerini olumsuz etkilemeyeceğinden 5 dk gibi süreye düşürülebilir.nasılsa oyuncuta zararı yok.tabbii bişeyler yapmayı istiyorsa gerçekten bigpoint.ben sadece yol gösteriyorum.

Sayfayı Paylaş