Öneri Hologram Teknolojisi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ☆☆FЄTİH☆☆ tarafından 4 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yeni Teknoloji Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

1. Güzel bir fikir, uygulanabilir.

79,1%
  2. Bence Adil değil

18,6%
  3. Eksiği/Fazlası var

2,3%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba arkadaşlar,

İmzamda yer alan konudaki hikaye ile bağlantılı yeni bir fikiri sizlerle paylaşmak istiyorum.

_____________o00o__(●_●)__o00o_______________

"Aman Tanrım! Bunlardan Hangisi Gerçek... "

Bölgede keşfedilen yeni teknoloji bize yabancı değil bunun farkına vardığımızda bu yeni düşmanımızın bağlantılarının uzun bir süredir burnumuzun dibinde olduğunu öğrendik.

Birliklerimiz bu yeni koordinatta rakibe ağır zaiyat verirken düşmanın zor anlarda kullandığı teknoloji de güçlerimize büyük zorluklar yaşatıyor. Öyle ki sırf bu teknoloji yüzünden binlerce pilotumuzu kaybettik bu ıssız bölgede sadece gemi harabeleri değil aziz şehitlerimizin cesetleri de uzay boşluğunda donmuş vaziyette süzülüyor. Bölgeye sürekli takviye ekipler sevkedilirken bir yandan da Speardhead gemilerimizin uzun kamuflaj yeteneği ile şehit naaşları bölgeden toplanıyor.

Olayı ilk rapor eden pilot gördüğü teknoloji hakkında şaşkınlığını şöyle dile getiriyordu. "-Aman Tanrım! Bunlardan Hangisi gerçek... Albayım bu teknoloji bizim işimizi son derece zora sokacağa benziyor derhal takviye ekip istemeliyiz." Buradan biz de bir şey anlamadık ve bölgeden bir video kaydı istedik komuta merkezine. Gelen veriler tüm odada büyük bir şaşkınlık yarattı. Yıllardır Hades Bölgesinde savaştığımız yaratıkların kullandığı Hologram yeteneği bu yeni düşmanımızda da vardı.

Bu yaratıklarla ilk karşılaşmamızdan beri içimde bir his vardı... Kötü bir his, hem de çok kötü!

Birliklerimiz savaş esnasında bir düşman komuta gemisine sızmayı başardı ve nefes kesen bir çalışmanın sonucunda gemiyi ele geçirip tüm kaynak kodlarını çaldık.. Evet sanırım şimdi set bizde. Sanırım bu gudubet yaratıklar bizim kadar zeki ve yok etme hırsı ile dolu bir canlı türü ile daha önce karşılaşmamış olması gerek ki çok kolay bir güvenlik koruması ile saklı tutuyorlar tüm bilgilerini. Ve o bilgilerden elde ettiğimiz yeni teknoloji " Hologram Teknolojisi"

Hologram Teknolojisi Nedir ?

Bu teknolojiye siz de aşinasınız aslında. Hades kapısında patlamak üzere olan yaratıkların bir anda karşınızdan kaybolup haritanın farklı yerinde 3 hologramı ile yeniden beliriyordu. Biz bu yeteneği biraz sınırlı şekilde pilotlarımızın hizmetine sunuyoruz. Şöyle ki bu yeteneği kullanınca haritanın farklı koordinatına ışınlanmak bizim mevcut teknolojilerimize sahip gemilerimiz ile olmuyor malesef biz kodlarla biraz oynayıp geminizin olduğu yerde bu teknolojiyi kullanmasına olanak sağlıyoruz.​

Nasıl kullanılır ?

• Savaş esnasında Darbe Puanınızın % 50 si azaldığı durumda bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.
    • Kullandığınız anda geminiz EMA benzeri bir dalga yayar ve mevcut işaretlemeyi kaldırır.
    • Geminizden 2 hologramla birlikte 3 görüntüyü ekrana yansıtır.
    • Bu esnada şansınız varsa rakibi imha edebilirsiniz.
    • Teknoloji aktif hale geldikten sonra geminiz %5 vuruş kaybedecek (Sebebi: Hologram oluşturmak için geminin güç sisteminden enerji emilmesi gerekiyor. Bu enerji gemini hayati ekipmanlarının işleyişini aksatmamak için silah sisteminden çekiliyor.) Hologram bitene kadar bu kesinti devam edecek.
      DİKKAT: Bu -%5 vuruş düşürmesi dağıtımlı özelliğe sahip. çevrenizdeki gemileri de etkiliyor.
    • Teknoloji kullanımından sonra 1 saat soğuma süresine ihtiyacı var. Yeni bir teknoloji olduğu için stabil bir sistem oturtulamadı. Yeniden hazırlanması zaman alıyor.
    • EMA benzeri bir özellik kullandığınız için normla bir EMA atamazsınız fakat İnstakalkan ve Akıllı Mayın kullanabilirsiniz.

Bu teknolojiye nasıl sahip olabilirim ? ?

Sistemin adil işleyebilmesi için sadece yeşil korsan kutularının içine koyma ve bazı etkinliklerin (Hades Kapısı ödülü, vb. ) kazananlarına verme kararı aldık. % 3 şans ile yeşil ganimet kutularından elde edebilirsiniz.

Hemen şimdi oyunu kullan ve bu projeyi hayata geçirebilmek için bize destek ol. Eksik veya aklına takılan bir şey varsa hemen yorum olarak ilet. Teşekkürler.
    _______________GÜNCELLEMELER__________________________

Güncelleme 1.0 : Kaybedilen %5 vuruş dağıtımlı halde getirildi. Hemde direkt % 5.
    Grup halinde bu özelliğin kullanımının engellenmesi sağlandı.

Güncelleme 1.1 : DODGE VİPER' a Teşekkürler !!... Görseller eklendi :)
    Güncelleme 1.2 : Hades GALAKSİ Kapısında Emperior Lordakium imha ettiğinizde geri kalan Kargo kutusunda 1 adet CPU çıkacak. (1 Adet patlattın çünkü)

Güncelleme 1.3 : Özellik kullanımında geminiz sabit kalacak. Çok güzel Kamikaze yersiniz :D
    Güncelleme 1.4 ....

Son düzenlenen: 19 Aralık 2015
    WolfWar ve Acta£stFabula bunu beğendi.
  2. Fikrini beğendim tebrik ediyorum güzel bir çalışma olmuş , fakat ganimetten çıkma ihtimali düşük ve soğuma süresi biraz fazla olmamış mı?

3. çok fazla olunca ve çok fazla kullanılınca bir tadı kalmaz diye düşündüm. Süre ve oran hakkında fazla düzeltme talebi gelirse düzenlenebilir.

4. Çok beğendim +1 :)

5. teşekkür ederim bir de oy kullanırsan çok makbule ayşe fatma geçer :D

6. Şimdi oyladım :D

7. tekrardan teşekkürler :D

8. HMMMM Çok güzel bir fikir haika olmuş +1 :D

9. teşekkürler

10. WolfWar

WolfWar User

Vay be çok güzel bir fikir olmuş hoşuma gitti +1 Fakat bu yeni CPU nun resminide koysan daha güzel olur ;)

11. Simge ve animasyon için ben de düşündüm fakat ayıracak vaktim yok şuanlık. Teşekkür ederim desteğin için :)

WolfWar bunu beğendi.
  12. Hologram deyince aklıma StarWars filmi geliyor :D

WolfWar bunu beğendi.
  13. StarWars hakkında da fikrim var ama biraz önceden düşünseydim yeni film için belki yetişirdi. Darkside / LightSide seçimi yaptırıp oyunculara seçim sonucunda gemi renkleri siyah veya beyaz renkte değişecekti. [​IMG]

bunun gibi mesela :D

14. Bence güzel :)

15. eksik/fazla olan nedir ?

film şirketi ile anlaşıp böyle bir şey yapabilirler

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Aralık 2015
  16. Ama zor :D

17. Anlaşmak çok zor. Çok para isterler. Onun yerine şirketlere özel gemiler olmalı. Gemilerin görüntüsü şirketten şirkete değişebilir. Mesela şöyle bir örnek vereyim leonov, liberator ve piranha aynı özelliklere sahip diyelim sadece görüntüleri farklı. Bence liberator EIC'in (daha normal bir görüntüsü var), piranha MMO'nun (daha saldırgan bir görüntüsü var, uzun gövde ama çevik gözükmüyor) ve leonov VRU'nun (daha çevik bir görüntüsü var) olurdu. Bunun gibi yeni gemiler gelebilir. Yine de bence bunun için biraz geç. Bunun gelmesi zor.
    Hologram fikri güzel +1.

☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
  18. Şirkete özel gemiler ve şirkete özel 1 haftalık lazer rengi değişimi. Kırmızı Sith'ler için Mavi Jedi'lar için. Ayrıca Gri Usta Jedi'ler için Mor ise klanından farklı şirkette savaşanlar için düşünülebilirdi.

Hologram için teşekkür ederim.

WolfWar bunu beğendi.
  19. WolfWar

WolfWar User

Darkorbit iyice StarWars a döndü abartmayalım lütfen :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.