Öneri İce Meteroids Etkinliği Daha Sık Gelsin

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve NoName45_ tarafından 14 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Daha Çok İce Meteroids Etkinliği Getirilsin

1. Evet

93,3%
  2. Hayır

6,7%
  1. NoName45_

NoName45_ User

Herkese öncelik merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere ice meteroids etkinliği hakkında bir önerim, bir sitemim olacak açıkcası, şimdi direkt olarak konuya girmek istiyorum.

Hepimizin bildiği üzere şu an oyunda haftalık etkinlikler olarak en çok getirilen etkinlik şüphesiz space ball'dur. Her sunucuda öyle mi pek bir bilgim yok fakat benim oynadığım sunucuda uzun zamandır bu etkinlik gerektiği gibi yapılmıyor/yapılamıyor(Gerekirse sebeplerine değinebilirim fakat şu an uzatmak istemiyorum). Fakat ısrarla merkez ekip sürekli olarak space ball etkinliğini öne sürüyor gibi gözüküyor.

Aşağıda görmüş olduğunuz resim bu haftanın (14.09.2020-18.09.2020) etkinliğidir sizlerin de farkettiği üzere.

Bana göre bu kadar amacı dışına çıkmış ve sunucuda sadece bazı klanların tekelinde olan bu etkinlik bu kadar fazla getirilmemeli.

İce meteroids etkinliği hem bir çok haritada çıkmakta hem de vaktini ayıran oyuncular ciddi anlamda yararlanabilmektedir. Hem anlatmış olduğum sebeplerden dolayı hem de çoğu oyuncu için faydalı bir etkinlik olduğundan dolayı ice meteroids'in daha fazla etkinlik olarak getirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Herkes düşüncesini belirtirse ve oyunu kullanırsa en azından bu konunun bir yerlere iletilebileceğini düşünmekteyim, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi eksik etmeyin lütfen :)

İyi Günler..

2. İce meteroid daha geniş kitlelere hitap ediyor doğru , spaceball etkinliğinde dediğin gibi klanların etkisi çoook daha fazla . Oyunda klanların değil de şirketlerin ağırlığı olsaydı spaceball daha dengeli ve daha çok oyuncunun yararlanabileceği bir etkinlik olabilirdi . Sadece ice meteroids değil , sızma oyunu ve istila gibi etkinliklere daha çok ağırlık verilmeli . Bu yüzden ben olumlu oy kullandım .

NoName45_ bunu beğendi.
  3. Agır_TR

Agır_TR User

bu oyunda şirketler arasında savaş olması şart zevki yok herkez aynı şirketten gibi oyun eskiden güzeldi şimdi öyle degil boşa oynuyoruz

4. oben

oben User

mesela ne olabilirdi kardeşim klanlar arasında geçen mücadele şirketler arasında geçecekti bu sefer klanların değil şirketlerin tekelinde olacaktı burada mesele şirket yada klan meselesinden daha ziyade oyuncu meselesidir. yok spacebalda bir düzenlemeye gidilirse ozaman tamam derim bikere space geniş kitleye hitap etmeli çöp düşürme kısıtlaması kalkmalı 100 oyuncu katılacak 20 çöp düşecek onuda topu sürenler değil yanda bekleyenler alacak bukadar adaletsiz bir etkinlikmi olur.olması gereken katılan oyuncu başına değil topa vuran oyuncu başına çöp düşmesi ve çöplerin kişiye özel olması çöp sayısı ise topa vurma oranıyla alakalı olmalı yani baştan sona topu sürenle 2 vuran aynı çöpü görmemeli ama ıce öyle değil her haritada 10 larca oyuncu faydalandığını düşün oldukça iyi rakamlar ortaya çıkıyor karlı olmasını geçtim faydalı bir etkinlik.
    asıl konuya gelirsek bana göre birgün bu dediğinizde olur kardeşim bu oyunda yılbaşından yılbaşına gelen ıce bugün ayda 2-3 kere geliyorsa birgün bu önerinizde gerçekleşecektir bencede olmalı.

NoName45_ bunu beğendi.
  5. Şirketlerin tekelinde olabileceğini sanmıyorum , çünkü daha güçlü / daha baskın bir şirket oluşabileceğini sanmıyorum . Klanların tekelinde olmasının ya da belli bir klanın tüm etkinliği domine edebilmesinin sebebi zaten her şirketten full + full oyuncuların o klanda toplanmış olması . Bu şekilde bir kaç klan mevcut , birbirleriyle savaş içerisinde olmaları ile birbirlerini bir miktar baskılayabiliyorlar . Şirketlerin ağırlığı olsaydı , bir tık öne çıkan kuvvetli ve o saatte etkinliğe katılabilen oyuncuların üye olduğu şirket , etkinliği domine edebilirdi tabi . Ama en azından bu durumda o şirketin üyesi olan her oyuncu etkinlikten yararlanma şansı kazanabilirdi . Güncel durum şöyle : Atıyorum spaceball skorları EIC = 20 , VRU = 3 , MMO = 0 . EIC domine etmiş gibi gözüküyor , bir EIC oyuncusu kendi portalında bekleyip ödülü alabilmeyi umuyor . Ama bir bakıyor ki etkinliği domine eden güç şirket değil , bir klan . Bu klanın VRU ve MMO üyeleri , EIC'li oyuncuya saldırıyor , ardından klanın EIC'li oyuncuları da EIC'li oyuncuya saldırıyor .

Yani güncel durumda etkinliği kazanan şirket değil , etkinliği kazanan klan ödülleri alabiliyor . İşte bu yüzden geniş kitlelere hitap edemiyor dedim . Ortalama güce sahip olan oyuncular istedikleri kadar birlik olsunlar , bu tür klanlara karşı pek bir şansları yok .

Çöp sayısının artması ve topa saldıranların daha fazla ödül alabilmesi konusunda sana katılıyorum . Klanların değil de şirketlerin ağırlığının olduğu bir dönem görürsek , bu dönemde senin söylediğin türden değişikliklere gidilmeli . Daha adil olacağı konusunda sana katılıyorum .

Son düzenlenen: 15 Eylül 2020
  6. 34KAAN34

34KAAN34 User

<=< Ice Meteoroid >=> içinden çıkan <=< Icy >=> ler haridada aşırı donma ve lag oluşumuna sebep oluyor. Bu etkinlik varken diğer görevleri yapabilmek mümkün değil. 2-3 güçlü gemi gelip tüm haritada terör estiriyor. Ne meteroide yaklaşabiliyoruz, ne de diğer görevleri yapabiliyoruz. Bir dakikadan kısa sürede meteroidi kesip, yenisi çıkana kadar geçen süreyi bizi keserek değerlendiriyorlar. Yani güçlü olan daima avantajlı, daima haklı.

7. TersLale

TersLale User

Ice etkinliğinde de güçlü biri gelip bizi kesiyor. Space'ten bir ayrımı yok.

8. NoName45_

NoName45_ User

Öncelikle düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Güçlü olan ya da oyuna daha eskiden başlayıp gemisi daha iyi olan ya da herhangi bir oyuna daha önceden başlamış oyuncunun yeni oyuncuya göre tabikii avantajı olacaktır. Fakat ben burda güçlü/güçsüzden ziyade etkinliğin genel mantığının ve artık bazı etkinliklerin neredeyse çoğu oyuncu tarafından yapılamayacak bir hale geldiği için İce Meteroids gibi ya da Sızma etkinliği gibi etkinliklerin daha fazla olması gerektiğini savunuyorum. Fakat şu anki konuyu İce Meteroids adı altında açtığım için konudan sapmamaya özen göstereceğim :)

• İlk olarak ben donma sorunu yaşamıyorum eğer gerçekten hatrı sayılır miktarda donma/kasma/lag sorunu yaşayan oyuncu varsa benim "ufaklar" olarak tabir ettiğim <=< Icy >=> ' lara dengeleme gelmelidir. (En azından daha az miktarda <=< Icy >=> çıkmalı ve buna karşın <=< Ice Meteoroid >=> 'in hasarı da orantılı olarak artabilir)

• İkinci olarak Spaceball etkinliği sadece 1 haritada oluyor ve amacı dışına çıktığını başta da söylemiştim fakat İce Meteroids etkinliği x-3'ten itibaren (Bazı PvP haritaları da olmak üzere) her haritada çıkıyor. Yani bir haritada rahat edemiyorsanız önünüzde iyi miktarda seçenek oluyor :) Ben bunu kendi adıma da söylüyorum, evet benim gemim güçlü fakat beni bir haritada darlıyorlarsa hemen başka haritaya geçip orada devam ediyorum, en azından birçok harita seçeneğim oluyor :)
    Son olarak düşünceleriniz ve fikirleriniz için tekrardan teşekkür ediyorum, bu konunun güncel kalması ve yeterli desteği alıp gerekli yerlere iletilmesi dileğiyle..

TersLale bunu beğendi.
  9. TersLale

TersLale User

Her haritayı tutmasalar dediğin mantıklı olurdu. Pvp koruması falan gelse galaktikteki gibi.

NoName45_ bunu beğendi.
  10. oyunda düzelmesi gereken şey klan durumu, adam hangi şirketten belli değil venüste kurulan klana venüslü adam girsin bu kadar net.

11. .Hypnos.

.Hypnos. Forum Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına açtığınız için teşekkürler. Etkinlikler merkez ekip tarafından belirlenmektedir, konunuz destek gördüğü sürece raporlarımıza ekleyip merkez ekibe bu isteğinizi ileteceğiz.

İyi forumlar.

NoName45_ bunu beğendi.
  12. smoonrise

smoonrise User

Ben olumlu görüp evet olarak oy verdim , bazı sorunları olsada ıce kesmenin sab ile uri yi adaletsiz bölüşme gibi yinede haritanın çok değişik yerlerinde çıkması , sürekli olmaması haritada gibi özellikleri ile radarları full olan gelişmekte olan gemiler için özellikle iyi bir etkinlik eskiden 24 saat kalırdı çok daha iyi faydalanılırdı . Bot ların eline geçmeden farklı yerler özellikle haritanın uc noktalarında çıkması çok daha iyi bir özellik .
    Spaceball konusunda haklısın kalabalık klanları diğer oyunculara aşırı üstünlükleri ve maalesef tutucu ve bot özellikleri ile ne savaşmayı nede çöpleri toplamayı mümkün bırakmıyorlar bu sebeblerden dolayı bu kadar çok getirilmesini bende doğru bulmuyorum yerine Ice etkinliği olması çok daha doğru bir seçim olur .

NoName45_ bunu beğendi.
  13. NoName45_

NoName45_ User

İce meteroids konusundaki dediklerinizi doğru bulmaktayım. Düzeltilmesi, dengelenmesi gereken 3-5 özelliği var tabii fakat bunların o kadar da zor şeyler olduğunu düşünmüyorum, merkez ekip istediği sürece her şey mümkün bence :D

Spaceball etkinliği hakkındaki görüşlerimizde neredeyse aynı, o yüzden o konu hakkında yorum yapmayacağım :)

Düşünceniz ve desteğiniz için teşekkür ederim!..

Güncel ++ :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Ekim 2020
    _-Thanatos-_ ve smoonrise bunu beğendi.
  14. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Alt alta yazmadan bir önceki mesajınızı düzenleyerek ekleyiniz :) .

İyi Forumlar.

NoName45_ bunu beğendi.
  15. NoName45_

NoName45_ User

Kusura bakmayın modum aklımdan çıkmış bir an:oops:

_-Thanatos-_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş