IDsiz olmuyor mu ?

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve yakar1233 tarafından 12 May 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. yakar1233

yakar1233 User

Selamlar dostlar. Ben neredeyse 6 yıldır felan darkorbiti oynamıyordum. Yeni bir pc alınca oyuna tekrar başlamak istedim. Bayadır uğraştığım hesabıma bir türlü giremiyordum. Çünkü şifresini unuttum ve de e-posta adresini de bir türlü bulamıyorum. Bir an zannettim hesap silindi gitti felan. Ben de diğer hesaplarımdan birisi ile oyuna tekrar başladım. Az buçuk oynadığım bir hesaptı. Bir de baktım ne göreyim arkadaş listesinde benim o giremediğim hesap gözüküyordu. Sanırım inaktife düşmüştü. Her neyse supporta bildirdim. ID bilgisi hariç tüm bilgileri verdim. Hesabımın kullanıcı adı, Oyun içi nicki, profil linki, serveri vs. fakat bana ID olmadan kullanıcıyı bulmamızın mümkün olmadığını bildirdiler. Yani IDyi bilmeden hesabı bulamıyorlar mı ? E ama oyun içi profil linki var görünüyor hesap? Dönütleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Ahh birçoğumuzun yapmak isteyipte yapamadığını başarmışsın. Görünce yazasım geldi. Konu hakkında bilgim yok kusura bakma.

yakar1233 bunu beğendi.
  3. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Konunun sadece ID olduğunu zannetmiyorum. Eğer ki hesapta bir aktiflik görüldüyse çalınmaya yönelik işlem diye düşünülüp kapatılmış olabilir.

"Tabi benim bu dediğim sadece bir varsayım."

İlgili hesabın mail adresini bulmaya çalışın, bulamıyorsanız maalesef yapabileceğimiz herhangi bir işlem mevcut değildir.

Saygılarımla,

Amiral34.

yakar1233 bunu beğendi.
  4. yakar1233

yakar1233 User

öyle çalma gibi bir mevzu olacağını sanmıyorum. Çünkü hesap orta halli bir hesaptı. Mail adresini hatırlasam keşke ya. Ama işte supportun göremediği hesabı görebilmek bana çok tuhaf geliyor

5. oben

oben User

hımm seni tanıdım sen şu chatten haksız ban alan oyuncusun tabiki support geminin ilk açıldığı andan itibaren tüm bilgilerini girebilir ilk nickini ilk kayıt olduğu maili hatta değişen tüm şifreleri dahil hepsini görebilir ama size sizden ısrarla ıd istemelerinin sebebi sanırım güven sorunuyla alakalı.bir geminin ıd si plakasıdır kişi kullandığı aracın plakasını bilmesi gerekir ben test serverindeki hesabın bile ıd sini kayıt etmişim sanada tavsiye ederim.

yakar1233 bunu beğendi.
  6. yakar1233

yakar1233 User

Haklısın dostum. Eski bilgisayarımda zaten kayıtlıydı. Ama işte daha girmem felan diye düşünüp telefona vs. kaydetmedim. Daha sonra bi istek geldi ve girdim oyuna ama hesaba giremiyorum. Eski kullandığım e-postalarımdan birinde kalmış. Onu da bulamıyorum. :( Bu arada evet haksız banı yiyen benim :D

7. smoonrise

smoonrise User

Oyuncu bilgilerini paylaşan bir site var ID dahil , daha öncelerinde açılan konularda adminler sakıncalı olmadığını gizli saklı olması gerekn hiçbir bilginin bu site üzerinden paylaşılmadığını ve paylaşılanlarında iyi bir kullanıcı tarafından zaten elde edilen bilgiler olduğunu söylemelerine güvenip yinede ismini yazmadan sana bu siteye bakmanı tavsiye ediyorum , bazı hesaplar nedense gözükmüyor bunun neden olduğunu bilmiyorum ama senin hesabın gözükür ise ID dahil birçok bilgi gözükecektir .

Arama motorundan '' Darkorbit Banned Players List '' yada '' Darkorbit Ban Listesi '' gibi aramalar ile bu siteyi bulabilirsin ilk seçeneklerde anasayfasında '' user ıd finder '' kısmına nick ve server yazınca hem profil hemde sağ tarafta Id gözükecektir eğer site tarafında kayıtların varsa ellerinde belki yardımcı olur sana .

8. Server de sıralaması 1500 den fazlaysa veya siteye donate (bağış) yapmışsa görülemiyor. Tabi bu durum dolandırıcıların işine geliyor bir bakıma. Bu sayede daha önce ban almış oldukları veya illegalci oldukları (gerçi bir hesabın illegalci olup olmadığını bir kaç bilgiyle kolayca tespit edilebilir ama neyse) tespit edilemediğinden hesap satışını kolayca yapabiliyorlar.

9. smoonrise

smoonrise User

Eyvallah , bir garip işlerin döndüğü malumdu zaten , ayrıntısına girmiyorum forum üzerinden cezaya sebebiyet verir diye ama çok güvenilir bir ekip değiller eski oyuncular tarafından bu anlaşılacaktır .

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Kaç tane mail hesabın var bilmiyorum fakat mail hesaplarını geriye dönük incelersen belki zamanında Darkorbit'ten veya supporttan gelen mailler duruyordur. Onlarda bir ihtimal ID olabilir. Bir yerde kayıtlı yoksa yapabileceğin mail adreslerini kontrol etmek olabilir.
    Ben zamanında 1.500'ün altında olduğum halde kendi hesabımı bulamadım. Benim aklıma daha farklı bir şey geliyor. :) Yani dışarıdan her hangi bir site oyuncuların ilk 1.500 içinde olanlar da olsa ID , TP , ŞP , kaç kapı yapmış , hangi kapıyı kaç kere yapmış , ban ceza aldığını vb bu kadar veriye ulaşabileceğini sanmıyorum. Ulaşabiliyorsa zaten veri güvenliği sorunu var demektir. Neyse ya :D :)

11. [​IMG]
    Buna istinaden yazdım. Çevirisi ;
    Kullanıcı veritabanında bulunamadı. Lütfen bir Kullanıcı Kimliği veya bir Profil Kimliği kullandığınızdan emin olun. Hâlâ hesap bulunamadıysa, herhangi bir lider tablosunda ilk 1500'de değildirler veya hesapları gizlenmiştir.

Malum sitede bazı kullanıcıları sorguladığında bu çıkıyor.

12. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

O şekilde yazdığını biliyorum. Çünkü zamanında bende bir kaç kere bakayım demiştim. Fakat bu yazının çıkması sonuçta bir script yani kodlamaya dayanıyor. Burada önemli olan bir oyun platformundaki oyuncuların verilerine bu kadar kolay nasıl ulaşabiliyorlar ? Yani 1-2 server olsa hadi neyse bütün ülkeler ve serverlarına ait verile var. Eskiden TR1, TR2, TR3, TR4, TR5, TR6 olarak 6 tane Türkiye server'ı vardı. Diğer ülkeleri ve onlara ait serverları saymıyorum bile :) Hadi diyelim ki server'lar birleşti ve 3'e düştü. Yine de bu 3 server'daki ilk 1.500 kişi içindeki oyuncuların verilerine ulaşabilmeleri çok saçma değil mi ? 1.500 + 1.500 + 1.500 = 4.500 tane oyuncu yapar ki bu sadece Türkiye serverları için geçerli. Bu olayda bence başka bir gariplik var. Eğer yoksa da diğer başka bir gariplik olan oyuncuların verilerine bu kadar kolay ulaşıyor olmalarıdır. :)

13. O siteyi ben de çok kullanıyorum dediğiniz gibi verileri ilk 1500 ile sınırlandırmışlar çünkü oyunu bırakan çok hesap var bilgi yığını oluşmasın diye yapmışlardır ki benim o sitedeki profilimde alpha beta gamma kapılarının sayısı 0 gözüküyor botçular o kapıları çok döndüğü için ben daha ilk 1500 e girememişim az önce sıralamadan kendimi bulup teyit ettim.:D Dediğiniz doğru bu arada birinin o sitedeki profiline ya da oyun içinde pilot profiline bakınca biraz da oyundan/oyuncudan anlıyorsanız 2-3 veriden botçu olup olmadığı anlaşılıyor, oyun saatine göre gemi durumu, son 24 saat ve 7 günde ki oyun saati, döndüğü abg sayısı ve sadece kişilerin kendi söylerse öğrenilebileceği imha edilme sayısı.:) Oyun nickim forum nickimle aynı server GE3 isteyen bakabilir.:p

O kadar da şaşılacak bir durum yok bence çünkü bu verilerin hepsine oyun içinde sıralama kısmından bakarak siz de ulaşabiliyorsunuz, tek yapmanız gereken bir hesap açıp ilgili serverin sıralamasına bakmak, haftada 168 saat aktif bir şekilde oynayan anti-bot tedbiri olan çemberli doğrulamayı gerçek oyuncudan daha hızlı ve %100 doğru yapabilen haritanın öbür ucundan size tıklayan berserker yeteneğini açınca anında ateşi kesebilen bu kadar gelişmiş botlar varken serverlerdeki herkese açık verileri kaydeden bir script mi sizi bu kadar şaşırttı.:D Bana sorarsan oyundan daha iyi hizmet veriyorlar aynı sistemin oyun içine de gelmesi lazım pilot profilinde birinin nickini yazınca eski kullandığı nicklere kadar bütün verileri gözükmeli.

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Her server'da hesap açarak o verileri toplamak kolay değil. Az çok web tasarım ve kodlamadan anlarım. Zamanında uzun bir süre web tasarımı , forum kurulumları vb şeylerle uğraştım. Mesela oyun içinden o sitedeki bir çok veriye ulaşılamıyor. Mesela en basiti banlanan hesaplar , bir hesabın daha önce kullandığı isimler vb şeyler daha da var ama bunlar en basitleri aslında. :) Script ile de olsa o kadar veriye ulaşabilmek yine de bir veri güvenliği açığı olduğu düşüncemi değiştirmiyor. Dediğim gibi sadece TR serverları 3 tane ve 4.500 tane oyuncunun verileri demektir. Diğer ülke ve server'larından bahsetmiyorum bile :) :D

15. [​IMG]

Yukarıda örneklerini verdiğim ss lerden bir hesabın botçumu değilmi veya şeref banı almış mı almamış mı %99 isabetle tespit edebilirim (sadece kısa süreli kullanıp bırakanları ve hesabı çok eski olupta yeni yeni bot kullanmaya başlayanları tespitte zorlanırım).

Kayıt tarihi ile ; oynama saatini , topladığı kutuları , imha ettiği uzaylıları ve düşman tarafından imha sayısını ,
    Tp puanı ile de şeref puanını orantısını kurarak (şeref puanı tp puanının %1 inden az olamaz) oturduğum yerden tespit edebilirim :D Script , çember falan gerek yok. Benim serveri 1 ayda tamamen temizlerim (arada 5-10 gözden kaçırdığımız olur sadece)

Şimdi bana cevap yazacakların ne yazacaklarını bildiğim için önceden buraya onlarında cevabını vereyim:

- Ya bu hesapla 2 kişi kasılıyorsa ve saatlerce oynuyorsa ?
    Cevap: Artık öyle bir dünya yok kimse bilgisayar başına oturup hesap kasmıyor artık, helede saatlerce kesinlikle uğraşmıyor.

- Ne yani birisi çok kesildi diye bot mu kullanıyor anlamına gelir ?
    Cevap: Oyunda doğru dürüs elle oynayan yok , botmu gelip sizi kesecek. Ayrıca sadece kesilme durumuyla hüküm verilmez diğer durumlarada bakılır.

-Belki ben kutu toplayarak kasılıyorum ?
    Cevap: Bu zamanda sürekli kutu toplayan kimse kalmadı. Ama yinede olabilir tabi fakat bu seferde imha edilme, uzaylı imha etme tp,şp durumlarına bakılır.

16. yakar1233

yakar1233 User

Siteyi inceledim maalesef bulunmadı diyor. Nickim biraz şekilli olduğu için gözükmüyo mudur bilmiyorum. Şuanki kullandığımı denedim ve o gözüktü. Sanırım hesaptan ümidimi kesmem gerekecek. Arkadaş listesinde gözüküyor ve dokunamıyorum :'(. Bilgiler için teşekkürler. Bu arada malum sitede şuanki kullandığım hesabı arattırdım bir şey çıkmaz değil mi :D şifreyi felan değiştireyim mi

17. Site içindeki bütün bilgiler doğrudan veya dolaylı olarak açık verilerden geliyor, banlanan oyuncular bütün sıralamalardan düşer, zaten kaydını tuttuğu bir oyuncu sıralamalardan düştüyse banlanmış demektir, önceden kullanılan isimler ise yine sıralamadan kolaylıkla belli oluyor, bir oyuncunun oyuna başladığı tarih, oyun saati, tp, şp, yaptığı galaksi kapıları, sıralamadaki yeri vs. biliniyorsa eğer ismi değişse bile kim olduğu kolayca belli olur, zaten farkettiysen o sitedeki veriler 2020 yılından sonra kayda geçen veriler yani sitenin açıldığı tarihten sonra ki veriler, site açılmadan önceki veriler paylaşılsaydı veri güvenliği açığından bahsedebilirdik.:)

Hocam benim gemi muayeneden geçer mi bi bakın.:D

Anka_Mitralyöz bunu beğendi.
  18. - Şeref banı almamışsın o kesin :D
    - Sadece oyun saatine göre kutuyu fazla toplamışsın :cool: o da muhtemelen hesabın eski olması ile alakalıdır. Zira eskiden kutu toplamak kâr getiriyordu.

Sonuç: Approved :D

19. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Uzun zamandır süresiz banlama olmuyor. Süresiz banlanan hesaplar bile sıralamadan düşmesi zaman alıyordu. Süreli banlanan hesaplar şak diye sıralamadan düşmez diye tahmin ediyorum. :) Darkorbit içinde sıralamadan bir oyunucun önceden kullandığı 10-15-30 vs kadar isim nasıl belli oluyor ? :) Site 2020 yılında faaliyete geçtiği tarihten itibaren olması gayet normal değil mi ? :) Eğer senin söylediğinin tersi olsaydı yani oyunun çıktığı tarihten itibaren çok fazla veri ve kalabalık olurdu. Neyse artık gerçeğini tam olarak bilemeyeceğiz sadece varsayımlar üzerinden konuşabiliyoruz. :) :D Bu konuyu geçelim artık. :)