illegal Program Kullanıcıları

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve BOMBACIMULAYIMAXE tarafından 28 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. otomatık tutanlara bi sisteminiz varmı allah aşkına her gelen 5 kilometreden sıkarak gelıyor

2. do ekibinden bekleme boşa birşey.. patla gitsin 5 den fazla kesmez sonuçta. alınan tek önlem bu :)

SGA.BaRBoSsA.EİC.TR ve zalim bunu beğendi.
  3. nasıl bi önlem dark hile bug dolu olmuş o zaman admınler neden görev yapıyorlarkı boşa yapıyorlar

4. wizz46500

wizz46500 User

bu konuda herkez muzdarip umarım en kısa zamanda bir çözüme kavuşur

5. Tutucu programları ödül olarak görevlere koysunlar bari:(

6. smoonrise

smoonrise User

N/A , yani harici kullanılan birşey değil varsa harici sadece tutucu daha deşifre olmamış demekki.Yani eğer kendi kendine yaratık kesen programı tarama sistemleri bulup banlar ise tıpkı 2011 yılındaki banlama gibi temiz bir oyuna geri dönüş olur . Benim kişisel fikrim zor bir ihtimal hep diyorum para çokamel eğrisi :) yaratık kesen vip çeker indirim çeker katlayıcı çeker topladığı uri için %50tp şp çeker zaten oyun eskiden uri satıyordu şimdi %50tp şp satıyor , milleti rütbe sevadasıyla parasını harcatmayı hedeflemiş durumda . Zayıf bir ihtimal client geçişte belki bir banlama yapar ama zayıf bir ihtimal.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Temmuz 2020
    ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  7. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle başlığınızı konunuz ile alakalı olan bölüme taşımış ve konu başlığınızı daha uygun, açıklayıcı şekilde düzenlemiş bulunmaktayım.

Bahsettiğiniz oyuncular gerçekten oyun zevkini bozan cinsten, 3. parti yazılımlar kullanmaktadır. Bu oyunculardan bende şikayetçi olduğumu belirtmek isterim. İlgili şikayetler için merkez ekip ile iletişime geçilmiştir.
    Bizler elimizden geldiğince oyunculara yardım etmek başta olup bir çok işlem yapıyoruz. Bunların %90 ı Support ekibimize aittir. Gerekli şikayetlerinizi Yetkisi var ise incelip işlem uygularlar. Eğer yetki verilmemiş ise Bot banlamları gibi Merkez ekibe iletmekten başka bir durumu çaresi kalmamaktadır.
    Mesajınızda Bot kullanmaya istemeden de olsa özendirdiğiniz için gerekli işlemlerimi uyguladım. Lütfen Bu gibi durumlardan kaçınız.

Mesajınızda oyunun ayrıcalık yaptığından bahsetmişsiniz,
    Böyle bir durum asla ortada yoktur. Bunun en güzel sebeplerinden biri Bir çok Türkiye sunucusuna bakarsanız, sıralamaların yükselmediği tam tersine düşüş yaşandığını görürsünüz. Bahsettiğim durum birçok sunucuda da vardır. Bu demektir ki sunucularda rütbesiyle isim yapmış, sadece sıralamaya oynayan lakin oyunun açıkları kullanan oyuncular gerekli cezalandırma işlemlerine tabi tutulmuştur. Asla bu oyuncu para yatıyor bu seferlik görmeyelim gibi bir durum asla söz konusu olamaz.

İyi Forumlar.

#DaffyDuck bunu beğendi.
  8. Sevgili @Titan. modum. bu konularda ortamı hararetlendirmek istemediğim için yazmaktan imtina ederim.
    zira direkt konuların muhatabı da forumda görev yapan arkadaşlar değiller. forumun bir işleyişi olduğunu ve düzenin korunması gerektiğini de idrak edebilmiş bir oyuncuyum.
    Alıntıladığım mesajınıza istinaden hususi olarak yazma gereği duydum. Zira belirttiğiniz üzere sizlerde oyuncusunuz , gönüllü olarak takımda yardımcı olmaya , değer katmaya çalışıyorsunuz. İtirazım yok . Ancak vicdanlı bir insandan bekleyeceğim üzere gönüllü olarak oyunculara yanlış bilgilendirme yapmayınız.
    Eğer yazacaklarımı yazmaz isem kendimle çelişmiş olurum. Bu konuda sessiz kalamıyorum.
    2008 Yıllarında üçüncü parti programların oyuna müdahalesi revaçta iken çok ciddi bir ban işlemi gerçekleştirildi. Ortalık karıştı , klanlar karıştı. Sıralama oyuncuları oyunu bırakıp başka oyunlara başladılar. 40 küsür oyunculu klanda tek açıp hesap benimkiydi :)
    Sadece 3 gün sürdü. 3 gün sonunda tek seferlik af geldi :) sıralama oyuncularının tamamının hesapları açıldı.
    Darkorbit o gün bot ile mücadeleyi kaybetti :) Devamında kademeli bot cezaları geldi . İş iyice komik bir hal aldı .
    Pet ve ekipmanları güncellemesi ile Protokolleri diz , katlayıcı paket al , program ile kutu topla zihniyetinin müsebbibi darkorbitdir :)
    Darkorbit hiçbir dönemde adaletin kusursuz tesis edildiği bir oyun ortamı sunmamıştır. Bunun sebeplerini benim gibi şahsınızda anlayabiliyor, yorumlayabiliyorsunuz diye düşünüyorum.

Şimdi tüm bunları neden yazma gereği duyuyorum? Şahsınıza yada herhangi görevli bir arkadaşa laf ebeliği yapma derdinde değilim. Forumda bunların dillendirilmesine de taraftar değilim. Zira bir sonuca varabilmek mümkün değil. En fazla irademiz ile oyundan uzaklaşabiliriz.
    Bunları yazıyorum çünkü yıllardır adaletsizlik görüyorum. Sebepleri dediğim gibi tartışılabilir. Oyuncuların art niyetli yaklaşımları kadar darkorbitin yanlış tercihlerinden , göz yumdukları adaletsizliklerden , kaygılardan da bahsedebiliriz.
    Hal böyle iken , forumda ilgili konulara cevabınızı ve adalet duygusuna inancı tesis etme çabanızı anlayabiliyorum. Kabul edemediğim kısım oyundaki adalet anlayışını dillendirmeyin , zira benim gücüme gidiyor.
    Vicdan sahibi olan her bir darkorbit oyuncusu yazdıklarıma katılacak ve hak verecektir. Sevgiler :)

9. Tutucular ile alakalı konu açmayı düşünüyordum bende bu konuya rastladım. Artık savaşlardan zevk almamaya başladım. Ben bu oyunu oynuyorum ama iyi bir pc ye sahip değilim. Buna rağmen savaşmaya çalışıyorum üstüne karşımdaki çoğu şahısta tutucu denen bir illet var. Ben adamı tıklayamadan kalabalık gruptan tek yiyorum. İşin ayarı kaçmaya başladı artık. Ema kamufle yapıyorum benim hizamda beni izliyor toplu savaşta beni rahatça izliyorlar. Diyeceksiniz mini map kontrolü önemli bu kadarda kusursuz hareket edilmez. Radyasyona kaçıyorum ema basıyorum anında tutuyor. Bu dönemde kamufle denen malzemenin bir anlamı kalmamıştır. Artık nasıl bir tedbir geliyorsa gelsin. Ya da savaşmayı bırakacağım. Zaten savaşmayı bıraktığım an oyundan kopukluk başlayacaktır. Bu kadar program serbestliği nereden geliyor? Lütfen artık görün!

[zemheri888] bunu beğendi.
  10. smoonrise

smoonrise User

Maalesef vaat edilene değil yapılan icraata göre yazdım yazımı hepsinin arkasındayım , bende bilinmesini istemem ama bazı şeyleride konuşulabiliyor olması lazım ki kimse oyuncular saf yerine koymasın yanlızca parası olan yada büyük klanlarında içerisinde bilinir halde zannetmesin 3 parti yazılımları indirme adreslerine kadar şikayet etmiş biri olarak düşüncem budur .
    para çokamel derken kişisel kayırma bahsetmedim ki onunda olduğu zamanları eski oyuncular iyi bilir o konulara girmeyecem uyarı almamak için , burada dikkat çekmek istediğim para geldiği sürece ne olduğuyla ilgilenmemesi oyunun 3 parti yazılımlar ile ilgili , size soruyorum en son ne zaman ban alan gemi sayısı yayınladınız ? en son ne zaman taramalar sonucu 3 parti yazılım kullanan hesaplar ban aldı ?
    2011 yılından beri kimseye hak ettiği ve olması gerektiği gibi ceza verilmedi , bir ara bazı hesaplar ban aldı sonra bir kısmı geri açıldı ve gördük ki çoğu albay general tesadüfen de olsa . Bug banlamasını bile gördünüz tp şp cezası bile veremiyor oyuncu kaybedersem diye (yani para ) bu şekilde davranıp kaybettiklerini düşünmüyor muhtemelen para akışında düşüş olunca ban verecek geri gelin temizlendi oyun diyip. Eğer ben sürekli kaybediyorsam oyun sürekli kazanıyorsa her fırsatta her durumda haksız davranılıyor ise eleştirmek hakkım ve diyoruym Kral çıplak Titan. admin bunu demek benim en doğal hakkım , hakaret yok aşağlama yok ama gördüğümüde söylerim kurallar içerisinde bunu daha öncede söledim hizmette devamlılık esasdır 1 senedir bug banlamayıp bugün banlayınca işini yapıyor olmazsınız kimsede o 1 seneyi unutmaz ve kimsenin merkez bugdan ban atıyor demesine izin vermez yada bu banlamayı yapmış olmak adil yapmaz.
    Siz daha iyi biliyorsunuzdur kaç sene oldu 3 parti yazılıma verilmeyen ban ? bugün ban verilse sizce adil ve adaletli bir yönetim var diyebilirmiyiz ? kesinlikle hayır geç gelen adalet adalet olmaz hep diyorum devamlılık gerekir ben istersem ban veririm tavrı olursa biriside çıkar Kral çıplak Der buda çok doğal.
    Bunları tatışma amaçlı yazmadım konu nede olsa oraya gelir diye baştan belirteyim , bunları TR ekibine de yazmıyorum , sizin gönüllü olduğunuzu ve para almadığınızı biliyorum.Kulak vermedikçe oyunculara merkez bu yazılar burada daha çok yazılacak.çok iddalı 2008 den beri logları saklıyormuş merkez bakalım kaç bug ne kadar miktarda ceza verecek takipçisiyim tüm buglar için .
    Hiç kusura bakmayacaksınız bu sitem ve eleştirileri okumak zorunda kalıyorsunuz kalacaksınızda merkez bu şekilde oyunu devam ettirdiği sürece .yazacağınız ceavbı okuyacam ama cevap yazmacam sonra tartışma münakaşa sanmasınlar diye kolay gelsin hayırlı mesaiiler.

ALUCARD-BeRsErK ve swannom bunu beğendi.
  11. Gerçekler.

12. swannom

swannom User

çok güzel bir yazı...program kullanmayan oyuncular oyunu boykot ederse hem ak koyun kara koyun belli olur hemde gerçek bir protesto oluşturulur...önerim ilk başta 5 gün ile sınırlı belli bir tarih aralığı belirlenip program kullanan oyuncuların banlanıp bu oyuncuların isimleri yayınlanan kadar belli aralıklarla belli sürelerle oyuna girilmemesi isabetli olur...bunun için öncelikle büyük klanlarda aralarında bu protestoyu başlatacak tarih belirlenmesi gerekir...her zamanki gibi program kullananlar buna katılmayacak hatta çok bilindik klanlar ve yöneticileri karşı çıkacaklar...bu zaten oyuncuların gerçek yüzünü ortaya çıkaracak.geniş çaplı bir protesto organize edilmediği sürece çok af edersiniz ama ''N/A'' misali hep birileri söyleyip duracak ama devran böyle sürüp gidecek....etkinlik biter bitmez ilk 5 günlük oyuna girmeme protestosuna katılmaya davet ediyorum tüm program kullanmayan dürüst oyuncuları....

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 31 Temmuz 2020
  13. smoonrise

smoonrise User

Dostum hepimizin isteği ve beklentisi aynı fakat senin kaçırdığın ve çok önemli birşey var senin önerin yada çözüm için tavrın isyan etme , ayaklanma çıkarma gibi bir durum da buda bana göre doğru bir davranış ve yaklaşım şekli değil . Burada yaşadığın sorunları , maruz kaldığın haksızlıklar ve sitemlerini doğru bir dille ve uslup ile bildirmek daha uygun bir davranış .
    oyunda sorun yaşayıp hakaret eden ile hakaret etmeyip sorunu buraya yazan ve çözüm isteyen merkez düzeltince sorunu her 2 talep şeklide çözüme ulaşmış oluyor ama hakaret etmeyi haklı çıkarmaz çözülmüş olması , sadece ceza almayı ve yanlış tepki vermiş olmayı sağlar o sebebten burada yazmamızın amacı dikkati çekmek ve bunu dile getirip çoğunluğun sesi olmasını sağlam sorunların .
    Çoğunluğun istekleri ile düzeltilmesi gerekenleri düzeltme yolunda daha hızlı daha emin adımlar atabilmek , senin önerinde suistimale açık ve yanlış olabilecek tavırlar olabilir biraz daha düşünürsen sakince hak verirsin eminim . Hepimiz sorun yaşıyoruz ve verilmeyen cezalar hepimizin hakkında kesilen ve bize iade edilmeyen adalet fakat bir nefeslenip öyle yazmak lazım buraya .

14. Viraaa

Viraaa User

oyuna girmeyi birakali 2 hafta oldu.foruma girip cikiyorum.kimse kusura bakmasin sunu cok iyi anladim.oto kullanan bug kullanan oyuncular senelerdir korunuyor.simdi bu yazdigima sayin modlar kizacak.ama bana korunmadigini ispat edin dersem hicbirsey diyemecekler.benim gonlum cok rahat bu dediklerim icin. sizinde gonlunuz rahatsa sorun yok ya.gorunen köy klavuz istemez.beni forumdanda banlarsaniz eger bana bi iyilik yapmis olursunuz.Kurban bayraminiz simdiden mubarek olsun.

...benim...dünyam bunu beğendi.
  15. swannom

swannom User

bu bir protesto hakkı ...oyuncular genelinde rahatsız olunan bir konunun yöneticiler tarafından duymazdan gelinmesi sonucu genel anlamda hiçkimseye bir zarar ve hak ihlali içermeyen gönüllü belli süreler dahilinde oyun yöneticileri üstüne düşeni yapana kadar oyuna girmeme şeklinde bir demokratik protesto....bu oto-bug kullananlar için can sıkıcı bir konu tabiki bu insanlar rahatsız olacak çok doğal...gerekli tepkiyi bir araya gelerek toplu bir şekilde dile getireliyiz..

16. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle mesajımda herkese genel olarak cevap vermek isterim. Özellikle cevaplama seçeneğini kullanmadım tartışma ortamı yaratılmaması için. Sözüm meclisten dışarı.

Herkesin bildiği üzere merkez ekip bot cezalandırma işlemlerini uzun zamandır uygulamadı. Bu gerçekten rahatsız edici, bir oyuncu olarak söylüyorum gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Lakin bu konu hakkında net bir açıklama bizlere gelmedi gelseydi duyurusu yapılırdı. Oyun içerisinde kullanılan açıklar incelenip kapatılıyor. Yakın zamanda gelen cezalandırma işlemi de yukarıda ki mesajımda bahsettiğim gibi gelecekte olacak şeyin habercisidir.

Adalet konusunda Türkiye Takımı olarak bizlere adaletsiz işlem yaptınız burada diye bir kanıtı olan varsa lütfen çıkartıp göstersin. Aksi halde burada bizlere asla boş İTHAMLARDA bulunmasın. Bu konuda asla taviz vermeyiz. Türkiye ekibinin Forum takımı olarak oyunun %1 inde bile varız yada yokuz. Asıl işi Support ekibimiz yapmaktadır ve ben gerek sohbetleri gerek uyguladıkları işlemler olsun hepsinin en samimi ve en adaletli şekilde yaptığını biliyorum-görüyorum. Bu konuda söylediğim gibi asla ama asla taviz vermem verdirtmem. Lakin merkez ekip konusunda aynı katı kurallarımı uygulayamam. Merkez ekip bizler gibi aynı adaleti uygulamadığını düşünüyorum.(son cezalandırmaya başlama işlemi hariç) Uzunca bir zaman ceza işlemi uygulamadı ve sonunda başladı. Bir çok oyuncumuz bunun sadece öylesine göz korkutmalık bir şey olduğunu zannetse de server birleştirmeden önce gelen cezalandırma işlemi gibi İndirmeli istemciye geçerken aynı durum olacağını düşünüyorum.

Ben kendi adıma bir Forum görevlisi olarak yetkilerim sınırlı, yetkilerim dahilinde belkide bazen haddimi aşarak ilgili isteklerimi ve raporlarımı yukarılara iletiyoruz. Lakin bizim hududumuz da bir yere kadar, ilgili geri dönüt olmadıktan sonra sizin burada kullandığınız kelimeler sadece bizleri üzüyor. Sanki yukarıya raporlama işleri yapmıyoruz, oyunun sorununu bizler çıkarıyoruz, oyunda cezalandırmaları bizler yapmıyoruz gibi bir tutumla karşılaşıyoruz. Bakın Hayatın gerçekleri ile konuşmak istiyorum, Support elinden gelenin fazlasını yaptığını görüyorum bayram bayram attığınız biletlere baktıklarını bile biliyorum. Bunu hiçbir ülke takımı yapmaz hiçbiri. Saat sabah 9 akşam 8 dedikten sonra hiçbiri sizlere yardım etmez, Hafta sonları çalışmaz. Lakin ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar ama bu tutumlarınız sadece bizleri üzüyor, sonrada haksız itham yaptığınızda cezalandırma işlemleri uygulanınca biz öyle yapmak istemedik özür dileriz gibi durumlara giriyorlar.

Bu konuda arkamı GİŞ kurallarına dayayıp sizleri uyarı veya ceza yağmuruna tutabilirdim, lakin bu sadece sizleri kızdıracaktır. Tek isteğim benim samimi yazıma inanmanız ve bu konu içerisinde tartışma ortamı çıkartmadan tatlı tatlı sohbet etmenizdir.

Yukarıda ki yazıda özellikle bir kullanıcının mesajını alıntılama yapmak istemedim tek tek mesajları okuyup bilerek cevap vermedim. Genel olarak okuyup aklımda kalan bölümlere cevap verme işlemleri uyguladım. Mesajımın başında da söylediğim gibi sözüm sizlere değildir, tabiri ile sözüm dostlar meclisinden dışarı. :)

Heppinizeee Amma Heppinize Mutlu Bayramlar Diliyorum ve Sevgilerimii Heppinize İletiyorum.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 31 Temmuz 2020
  17. millete tutucu diye ağlayan insanların şikayet ettiği kişilerin %70i genelde tutucu olmuyor. azcık haritaya bakıp el göz koordinasyonuyla ema 1-2 saniye içinde yakalanıyor zaten ne kadar kamufle atsan da. boş konu emanın amacı kamufle basıp kaçmak değil :D Ha madem kaçacam diyorsun oyunda yavaşlatan mayın var, yavaşlatıp/donduran roketler var. Birazcık cephaneler arasında hızlı geçiş yapabilseniz zaten böyle kaçamıyom, yok hemen yakalıyor olayları gerçekleşmezdi

18. ONURBEY

ONURBEY User

Kendince açıklamışsın ama bir şeyi gözden kaçırmışsın;

Demek ki 100 kişiden 70 i tutucu kullanmıyor ama 30 u kullanıyor, bu çok yüksek bir rakam, bir server da 30 kişinin tutucu kullandığını düşünsene :(

Dün akşam BL haritasında Invoke XVI kesmek için kamufle olarak bekliyorum, birden yaratık çıktı ve yanımda ki oyuncular ateş edince, Invoke XVI bir sürü yaratık çıkardı, onların arasında kamufle dururken bir klan geldi ve o kadar yaratığın arasından, ( taaa uzaktan ) beni bulup kesmeye başladı, ne yaptıysam kaçmayı başaramadım, ema attım olmadı, çarka geçtim, gemim solace hız modülüm var, düşünün önüme geçip kesti beni, :(

Yani senin verdiğin bu taktikler, hile olmazsa işe yarıyor, oyuncu tüm hileleri donanmışsa, sana sadece kesilmek kalıyor :(

Üstüne bir de chatte oyuncunun nikini yazdığın zaman BAN yiyorsun, yani hakkını da arayamazsın,

Yani bu oyunda dürüstçe oynamaya kalkarsan sadece ve sadece SİNİR HASTASI olursun :(

Saygılarımla,

zalim bunu beğendi.
  19. NoName45_

NoName45_ User

Ema attıktan 1-2 saniye sonra yakalanıyor mu :) ilginçmiş, yani 2-3 saniye sonra demek daha doğru olabilirdi. Kamufle olayına lafım yok tabiki, oyuncu minimapten düşmanı izlemeyi çözdüyse 2-3 saniye sonra adamı hemen tutabilir. Oyun içinde insanlar birbirlerine bu lafı söylüyorlardı ve bende anlamıyordum "bu nasıl bir şey ki" diyip duruyordum fakat dün yaşayarak öğrenmiş oldum :) pvp haritasındayım birisiyle savaşıyorum ve en sonunda ema atma ihtiyacı duyup ema'mı attım, bi baktım Bir Saniye Dahi Geçmeden(Abartısız söylüyorum) adam tutmuş beni sıkmaya devam ediyor, ve haliyle o 2-3 belkide 4 saniyelik avantajımı kullanamayıp adam garaja göndermişti beni :)

Edit: Geliştikten sonra oyuna sürekli olarak ara veren birisiyim, gelişmeleri ve yaşanan olayları genellikle daha sonradan öğreniyorum :)

20. smoonrise

smoonrise User

Bu tutucuyu bütün klan yada bütün savaş grubu kullanması gerekmiyor zaten birçok general gemi sahibi egosundan birkaç kere kesilince hemen yan hesaba geçip oradan açıyor ve savaşıyor özellikle kesildiği kişiyi kesme egosu ile , savaş grubunda ema kamufle yapan dp az kişiyi sıkmasa bile pet ile işaretlemiş oluyor lazerleri ile kaldıki hurraaaa açalım tutucuyu diye birşey yok açıyor birkaç yan hesaplı gemi ve savaşın dengesini bozup zaten istenilen üstünlüğü sağlıyor kendisine.
    Botları banlasalar zaten tutucularda banlanmış olacak kaynağı aynı ama merkezin üstün yetenekli tarama sistemi aylardır 1 tane bile bot hile tesbit edememiş , ne anlama geliyor yani forumda yazan herkez ya yalancı yada oyunu savaşmayı bilmeyen oyculardan oluşuyor
    Çok basit mantık virüs porgramı için önce virüsü araştırısın düz mantık bu bot ve hilelerin siteleri kendilerini zaten saklamıyor oradan alın inceleyin ve tarama sisteminizi geliştirin güncelleyin bize tavsiyede bulunacaklarına güncel sürüm güncel driver diye kendilerini güncellesinler.