Bug / Oyun hatasi İnaktif Hesaplar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve -]Europa[- tarafından 26 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. -]Europa[-

  -]Europa[- User

  Nerdeyse 3.ay a doğru gıdıyorum 3 aydır şu 403 forbıdden sıkıntımı dile getiriyorum halen halen işlem yapılmadı forumdan bakıyorum 2 güne 1 haftaya açılan hesaplar var ben 3 ay dır beklıyorum ya sunucu bırleşmesı de bıttı onu bahane edıyordu destek ekıbı ama artık birleşmede bitti halen açılmadı hesabım hesabımın profılını bulamadım uye ıd bılmıyorum sadece mail ,hesap kullanıcı adı ve şifremi bılıyorum 5-6 kez destek ekıbıyle ıletısıme gectım hep bekletıyorlar bızde beklıyoruz dıyolar ya arkadaş sabır sabır tamam da forumda boyle hemen açılan ınaktif hesapları sıkışmış hesapları gorunce cıldırıyorum ben nıye 3 ay bekletılıyorum yeter
   
 2. Soyuz*

  Soyuz* User

  Aynısı başıma geldi allahtan oyun sekmesi açık kalmış, yanlışıkla tr6 da olan hesabıma bakayım demiştim sonra Artemisin açıklaması yıldırım gibi çaktı beynime :)
  Oyunun içinden pet ile yakıt falan almaya çalıştım olmadı ancak geçmişden oyun içinde hangara falan girmişim hemen kurtardım kendi kendime hesabımı.
   
 3. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Konu başlığını mesaj içeriğine uygun şekilde değiştirdim.

  1. Hesabınıza birleşmeden 3 hafta önceye kadar girmediyseniz, hesabınız inaktif olarak kabul edilip, sunucu birleştirme işleminin ilk aşamasına dahil edilmemiştir. Bu durumda support ekibinin yapabileceği bir şey yoktur. Teknik ekibin inaktif hesablar için yapacağı ikinci birleştirme işlemini beklemek zorundayız. İnaktif hesablar için bu sürecin test ve kalite kontrol aşaması devam etmekdedir. İşlem aktif şekilde uygulandığında forum veya resmi Discord sunucusu üzerinden mutlaka duyurusu yapılacaktır.

  2. Eğer hesabınızda sunucu birleştirmesi devam eden bir sunucuya geçtiyseniz bu durumda 403 forbıdden hatası ile karşılaşırsınız. Bu sorun support ekibi tarafından çözülmektedir. Bunun için Üye-İD veya pilot profili linkine ihtiyaç vardır. Bu bilgilerden herhangi biri olmadığında support ekibi müdahelede bulunamaz.

  Siz bu 2 sorunu karıştırıyor, sonuç olarakda şikayetinizi dile getiriyorsunuz. Lütfen eğer 2. hata ile karşılaşıyorsanız aşağda yazağım yöntemi deneyiniz.

  Hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresinizi kontrol edin, geçmişte supporta yaptığınız başvurularda size gelen cevap maillerinde Üye-İD'nizi bulabilirsiniz.

  İyi forumlar.
   
  Son düzenlenen: 17 Ocak 2019
  ..-AKDENİZ-.. bunu beğendi.
 4. -]Europa[-

  -]Europa[- User

  Oyunu üniversite nedeniyle sık sık oynamayı bırakmıştım ayda 1 kez bile girdiğim oldu fakat üniversitem bitti hesabım muhtemelen birleşme öncesi aktif etmedim çünkü haberim yoktu yani inaktif durumda ,ben oyuna bi giriyim dedim direk giriş kısmında bu 403 forbidden i gordum yanı birleşme serverina giriş bile yapmadan geldi bu başıma ve daha önce destek ekıbıyle ıletısıme geçmedim.

  Yani benım anlamadıgım bı olay da var tüm teknık ekıp mı bu bırleşmeyle ugrasıyor inaktif bir hesabı açmak onlar ıcın ne kadar zor olabılırkı sabrı kalmadı bu işin sakin bir şekılde hep bekledım ama artık yeter mağduriyet değilde ne bu
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Ekim 2018
 5. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Lütfen ard arda mesaj yazmayınız. Mesajlarınızı birleştirdim.

  Bahsettiğiniz durumda 1. hata ile karşılaşıyorsunuz. Teknik ekibin sorunu çözmesini beklemek zorundayız.

  Aşağıda elimden geldiğince kendi fikirlerim ile sizlere birleştirme işleminin nasıl işlediğini anlatmaya çalışacağım.

  Sizin ve bütün hesabların tüm bilgileri veritabında tablolarda saklanır. Bu tablolarda sizin hesabınızla alakalı tüm bilgiler (cephaneniz, tasarımlarınız, lazerleriniz, geliştirmerliniz vb.) mevcuttur.
  Aktif hesablar için yapılan işlemlerle onların sunucularındaki veritabanından hesap bilgileri yeni bir veritabanında toplanarak hedef sunucunun veritabınına daha önceden belirlenmiş algoritma ile çalışan scriptler ile eklenmiştir\birleştirilmiştir. Bunun yapılmasında ana neden sunucu birleştirme işleminin kısa sürede bitirilmesi olabilir, bu konuda kesin bir bilgim yok. 3 haftadan uzun süredir giriş yapılmayan hesabların bilgileri veritabından alınarak yeni bir veritabanında toplanmıştır. İnaktif hesabların veritabanı hedef suncunun veritabanına eklenmesi\birleştirilmesi işlemi için uygun algoritmanın sorunsuz çalıştığı ( item kaybı, satın alımların kaybı vb. olmadığı) kesinleştiğinde başlatılacak ve hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

  Elimden geldiğince detaya inmeden durumu size açıklamaya çalıştım. Teknik ekib her bir hesap için tek tek işlem yapmıyor. Bu kadar büyük veritabanları ile çalışmak büyük riskleri kendinde barındırır. Küçük veritabalarında onlarca kez uygulandığında karşılaşılmayacak hatalar olabilir. Lütfen onların hesabınızı sorunsuz bir şekilde hedef sunucunun veritabanına eklemesini\birleştirmesini bekleyin.

  İyi forumlar.
   
  Son düzenlenen: 26 Ekim 2018
  KATALONYA bunu beğendi.
 6. Merhabalar;

  Aynı sorunu yaşaysan bir üye olarak bu sürecin ne kadar süreci hakkında bilgi verirmisin çünkü ben support ile iletişime geçeli 1 ayı geçti ?
   
 7. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Bu sürecin tamamen sorunsuz şekilde olması için teknik ekip çalışmalar ve testler yapmaktadır. Şahsi görüşüm inaktif hesaplar için sunucu birleşimi işleminin çok yakında tamamlanacağı yönünde. Lakin yinede size kesin bir tarih söylemiyorum.

  İyi forumlar.
   
 8. 12.11.2018 tarihinde tr1 serverinden tr4 serverine geçmek için tıkladığımda server birleşmeleri bitmişti ama hesap forbidden 403 hatası veriyor supporta 3 kere yazdım ve yardımcı olmadılar geminin orda kalmasının sebebi nedir ? Bigpoint portalı açık olsa şuan herkes kendi gemisini kurtarmıştı
   
 9. Bonibon

  Bonibon Guest


  Merhaba,

  Bununla ilgili gerekli duyuru yapıldı buradan ulaşabilirsiniz. Script çalıştırıldı yaklaşık 1 hafta sürecek belirtilen sürede düzelmez ise Supporta başvurabilirsiniz.

  İyi forumlar.
   
 10. Gemi Neden İna
  Gemi Neden İnaktif oldu bir anda server birleşme yokdu server birleşimleri bitmişti inaktif olmasının sebebi nedir bilgilendirir misiniz ?
   
 11. Benim bir hesabım vardı bigpointten giriliyordu ve hesap inaktif olmuş bipointte darkorbit gözükmüyor
   
 12. Phoenix

  Phoenix Guest

  Birleşme sonrası sunucu değiştirdiyseniz ve inaktif olan bir sunucuyu seçtiyseniz hesabınız askıda kalmıştır. Malesef scrptin hesapları taşımasını beklemek durumundasınız.
   
 13. Bitleşmeden önce de inaktifti cunku uzun sure girmemiştim hesaba
   
 14. Merhaba,

  Birleşmeden öncede İnaktif ise uzun zamandır bu hatayı almış olmanız gerekir.
  Sadece belirttiğiniz tarihler içerisinde geçerli değildir.
  İnaktif hesaplar için script çalıştırılmıştır, hesaplar kurtarılacaktır biraz daha beklemenizi rica edeceğiz.

  İyi forumlar.
   
  DeaD_WaRRıORT bunu beğendi.
 15. asıl sormak istediğim bigpointten giremiyorum hesaba nasıl gireceğim?
   
 16. Bonibon

  Bonibon Guest

  Merhaba,

  Bigpoint portal girişi kapatıldı duyurusuna buradan erişebilirsiniz. Hesabınıza erişebilemeniz için hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinizden support ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  İyi forumlar.
   
 17. Verdiğiniz süre doldu ama hala forbidden hatası devam ediyor size oyun id pilot profiliyle 3 kerede ticket attım nerde gemiler Darkorbit Ekibi ? :D
   
 18. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest


  Merhaba,

  Lütfen support ekibinin size gönderdiği cevap mailini kontrol ediniz. İnaktif hesapların birleştirme scripti bitdiğinde sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

  İyi forumlar.
   
 19. İNTEL

  İNTEL User

  1 hafta sürecek denildi 2 hafta oldu script çalıstıralı nerdeyse. Neden bukadar uzadı altı üstü serverler birleştirildi girmeyin diye uyarmanız birşeyi değiştirmiyor her oyuncu forumu takip etmiyor oyunda aktif olarak görünüyorsa serverler herkez ister istemez girmeye çalışır tek server birleştiren oyun bu oyun deıl neyi yapamıyorsunuz tenik ekibinizdemi problem var kac haftadır oyuna giremiyoruz sıkıldık artık sıralamadan düştük. İnaktif olmasından dolayı oyuncuyu sorumlu göstemezsiniz eger bir problem varsa sunucuları komple kapatırsınız hersey düzenli çalışıyorsa çalışıp çalışmaıgı kontrol edilir tüm sunucular öyle açılır. Kaç hafta daha diğer oyunculardan geri düşeceğiz sayın moderatörler ?
   
 20. 1 hafta demişlerdi kaç gün daha süreceği hakkında bilginiz var mı ?
   
  .Paradoks. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş