Geri bildirim İndirilebilir İstemci Donuyor

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 10 Nisan 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba,

İndirilebilir oyun istemcisinde çeşitli sorunlar yaşamaktayım. Başla kısmına tıkladığımda bazen istemci tamamen donuyor yetmiyor bilgisayarım dahil tepkisiz kalıyor güç düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum.

Bilgisayar özellikleri: I5 7300HQ, GTX 1050, 32 GB DDR4 2666 Mhz kingston ram, 1 TB Crucial P5 plus m.2 2280 SSD. 1 TB harddisk var. İşletim sistemi Windows 10 Home SL Türkçe

Bu sorunu çok sık yaşıyorum önbellek temizliği yapsamda değişen bir şey olmuyor günde 4-5 kere yaşıyorum bu durumu.

2. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Bilgisayar sisteminiz gayet yeterli, fakat zaman zaman bazı dosyalardaki birikmeler nedeniyle de takılmalar olabilmektedir, dilerseniz aşağıda analatacağım yöntemler ile temizleyebilirsiniz;

İlk darkorbit istemcisinin kısmında sol üst tarafta bulunan ayarlar sekmesinden ön belleği temizleye basın. Daha sonrasında,

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download İçerisindekileri sil .

Arama kısmına '' çalıştır '' yazıp entere basın.
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    İçerisindekileri silin. Ardından;

Başlat>çalıştır>inetcpl.cpl>gelişmiş>sıfırla>kişisel ayarları sıfırla tik atın
    sonra sıfırlayın.

İyi Forumlar.

3. Yok sayın moderatör. Düzelmedi. Hala yapıyor bu sorunu. Oyun birden makinemi donduruyor. Hala güç düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. Daha ağır oyunları kasmadan donmadan açabiliyorum hiçbirisinde böyle sorun yaşamıyorum.

4. Oyuna sağ tıkla Özellikler-Uyumluluk kısmından Tüm Kullanıcıların Ayarlarını Değiştir'e bas. Açılan ekranda Tam Ekran İyileştirmeleriNi Devredışı Bırak ve Yönetici Olarak Çalştıra tik koy Uygula Tamam bas.

Bu arada bende Birleştirde belli bir süre kalınca oyun donuyor, kapatıp açıyorum :)

5. Yok hala değişmiyor. Oyun belli bir süre sonra bilgisayarı tümden donduruyor. Başka oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum.

6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

O donmalar düzelmez. Ne kadar güvenlidir bilemiyorum fakat farklı tarayıcılarla giriş yapılabiliyor. Bir kaç ayarlama yaparak. Mesela ben denemek için Maxthon ile yaptım giriyor ama aktif oynamadığım için istemciden girip sevkiyata bakıyorum. :D

-UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
  7. Modum, arkadaşın anlattığı donmadan farklı olarak bende Birleştirde bir dakikadan fazla kalınca oyun tamamen donuyor, Anasayfa dahil kapatıp tekrar girmem gerekiyor. Teknik ekibe bildirirseniz sevinirim.

8. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Gerekli raporlara eklenmiştir. :)

Türkiye Takımı!

9. smoonrise

smoonrise User

Maxthonda yazılar ne durumda istemcideki gibi gözükmeme sorunu var mı ?

10. Subutay modum bu arada şuna dikkat ettim. Oyun açık veya kapalı olsun fark etmiyor. Sadece oyun istemcisi anasayfada belli bir süre açık olsun ve ben bilgisayarda hiçbir şey yapmayayım. DarkOrbit tümden bilgisayarımı donduruyor. Örneğin Skylab ekranında duruyorum bilgisayarı bıraktım öylece gittim çay kahve yapmaya 5-10 dakika sonra geri döndüğümde bilgisayar tümden donmuş oluyor. Sanırım oyunun içinde olan zamanlayıcılardan birisi belli bir süre sonra oyunun donmasına neden oluyor. Eskisi gibi har dosyası toplayıp log olarak paylaşabilseydim keşke.

TR|SUBUTAY bunu beğendi.
  11. Güncelleme!

Oyunda hangara girdiğimde bilgisayarımı tamamen donduruyor. Hatta test ettim bu sorun bilgisayarımdan mı kaynaklı diye hayır. DarkOrbit bilgisayarımda en ufak bir kalıntı bıraktığında cihazımı donduruyor. Format attım, ram testleri yaptım, işlemci testlerini yaptım. İnternet hızı ayarlarımı ve router ayarlarımı dahi kontrol ettim ancak sorun oyunun kendisinde.

Muhtemelen HD 630 ekran kartını kullanmakta zorlanıyor oyun. Diğer oyunlarda hiçbir sorun yaşamıyorum.

-UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
  12. smoonrise

smoonrise User

Bence hiç zorlama istemci baş sona zaten sorunlu kasma donma kitlenme lag v.s gibi , tarayıcından giriş yap bak keyfine gitsin derim ben ama son karar senin tabi .

13. Mecburen bilgisayara tekrar format atmak zorunda kaldım. DarkOrbiti kurduğumda ve kaldırdığımda bilgisayar aniden kitleniyor ve 0xc0000035 kernel trace error hatası alıyorum olay görüntüleyicisinden ve bunu bir kaç kez verdikten sonra oyun kapalı olsa dahi bu hatayı veriyor. Kaldırsamda veriyor. Mecburen maxthondan girdim. DarkOrbitin yazılım geliştirici ekibi rezalet.

14. smoonrise

smoonrise User

Sen sana lazım olan çözümü hallet dostum onların sorunları zaten boylarını aşmış durumda sorun olmayan 1 tek günleri geçmeyen bir oyun haline geldiler ne kadar az kişisel maduriyet yaşarsan o kadar şanslısın gibi bak bence , bunlar tabi benim kişisel görüşlerim :D

15. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Bunu deneyip raporlayacağım.

16. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Unity Player geçilirse o zaman düzgün bir istemci gelebilir fakat şu anda kullanılan istemci değil daha çok oyuna özel flash player gömülü tarayıcı formatında gibi neredeyse. Bir umut işte unity player gelecek diye bekliyorum şahsen. :)
    Malum banlıydım cevap geç olacak ama tarayıcılardan girince yazılar gözüküyor. İstemci kısmında yok. :)

17. smoonrise

smoonrise User

Sen kaşla göz arası neredeki yazında aldın ban :D:p denk gelmedim hiçbir konuda diyecem ama eskisi kadar bende bakmıyorum foruma üstün körü geziniyorum , son zamanlarda en büyük hobim kendim gibi amd ekran kartı madurlarına maxthon tavsiye etmek :) tğm tavsiyelerimin fotosunu aldım attım onlara sponsorluk bekliyorum :D nvdia ekran kartı filan yada intek işlemci :)

18. şahin1

şahin1 User

benim bilgisayarı yeni aldım çok fazla program yok bilgisayarım baya yavaşladı darkorbit e girince donmalar oluyor oyun da kesinti oluyor.

19. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Valla bende bilmiyorum. :D :D Aslında şaşırmıyorum ve merakta etmiyorum. Gözünün üzerinde kaş var hesabı benim durumlar. :) :D Dışardan arada görüyorum :) eski versiyon driver veya maxthon ile giriş vs :D Aslında sponsorluk ücreti vermeleri lazım. Baya baya reklamcısı gibisin. :) :D İsim yazamıyorum da bazı oyunlar gibi ekran kartı veya ram seçen oyunlardan olmamasına rağmen amd ekran kartlarında böyle bir durum olması da garip. Tahminen oyun arka planında ekran kartı ile çakışan birşeyler var. Bundan dolayı amd ekran kartları ile girilemiyor. :)
    Açıkçası eski yeni pek farketmiyor. Bilmem kaç gb ekran kartı ve bilmem kaç gb ram isteyen oyunlarda sorun yaşanmıyorken Darkorbit'te bu sorunlar yaşanıyor. Bunun sebebi de yeni işletim sistemleri ve grafik motoruna uyumlu bir sisteme geçememeleri diye düşünüyorum. .Unity Player geçişi olur ve buna uygun bir istemci/client gelirse bu sorunların ortadan kalkacağını ya da en azından farkedilir derecede azalacığını düşünüyorum. :)

smoonrise bunu beğendi.