Duyuru İnsanlar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhabalar:

İnsanlardan ,insanlıktan utanır , nefret eder ve iğrenir oldum.

Neden mi ?

1 kuruş için adam öldüren var , bazıları her haltı yiyor 18-24 yaşları arasında sonra yaş 25-30 da düzgün eş arıyorum diyorlar
    ( en nefret ettiğim şey sadakat saygı sevgi duygularını yapmacık hale getirmek) , dost dediklerin bir gün bıçağı vurup gidiyor , durduk yere iftira atanlar , Herkes güç sevdalısı olmuş bana göre , yönetimler başkaların kuklaları , televizyon kanallarını açınca bir şehit haberi yada hep yapmacık aşk meşk dizileri , müzik kanallarında aşk meşk ile boşuna nefes tüketilen sözler saçma sapan şarkılar , tecavüz ve şehit haberleri mi dersin ? Ben bunları görüyorum kimse bana takma bunları demesin.

Güç güç nereye kadar ? Bir kerede güçsüzün yanında olun be yeter be !

İyi insan diye bir şey yok iyi olunca seni kullanıyorlar her çamuru atıyorlar. Masum dediklerimiz üç kağıtçı olmuş.

Zamanında iyi insan olmaya çalıştım artık dayanamıyorum bende artık yakıp yıkıp geçecem kimseyi ayırt etmeyecem bu kadar basit.

Bana göre insanlık ölmüş.

Son düzenlenen: 18 Haziran 2016
    -_-CERRAH-_-, ÈrroR_™ ve Darion26 bunu beğendi.
  2. Hayatın amacı hep ileriye gidebilmek veya olduğundan daha iyi halde olmaktır. Kabul etsenizde etmeseniz de durum böyledir.
    Kimileri daha iyi olmak için başkalarını görüp imrenir ve onun gibi olmaya çalışır kimileri de iyi olanları kendi seviyesine çekerek bir nevi kendini yükseltir. İyi insan olmak zordur fedakarlık ister fakat iyiliğin de bugüne kadar bir getirisi olmamıştır :) herkese iyi davranmak size de iyi davranılacağını garanti etmediğinden devamlı iyilik insan mantığını şüpheye ve yeniden kendini değerlendirmeye götürür.
    Her insan mutlak iyi olmak için uğraşmaz fakat her insan düşüncesinde mutlak güç elde etme hırsı vardır. Kimse bedavadan gelen 1 milyon doları geri çevirmez çünkü para güçtür. Güç de sizi diğerlerinden ayırır ve onların üzerinde karar verme iradesini doğurur.
    Sistem vahşidir, ve bu vahşiliği kabul etmeyen iyi insanları bile zamanla kendine benzetir. Olgunlaşmanın diğer adı da budur belki; vahşi olmak. Galiba sizin sitem ettiğiniz durum bu ?

3. Ben o milyon dolari red ederdim ne derseniz deyin.

Benim elimle o parayi kazanamaktidan sonra ne zevki kalir :)

Guc hirsi yok bende ogrenme hirsi var bilgi bilgi bilgi

4. laf da ben red ederdim gibi geliyor ama gözümün önündeyken dilim tutulurdu herhalde.

5. Kardeş ister inan ister inanma ben böyle biriyim.

Neden mi kabul etmem o parayı ? O para bana ait değil.

Kimseyede güvenmiyorum çünkü güvendiğim herkes zamanında bir darbe vurdu gitti.

Son düzenlenen: 22 Haziran 2016
  6. reelden bahsediyorsan kimseye sıkı sıkıya bağlanmayacaksın(güvenmek,inanmak babında da alabilirsin kelimeyi)
    değer verme demiyorum ama bağlanma başkadır bağlandın mı her trajik olan duruma çok büyük tepki verirsin ki hiçbir olay aslında trajik değildir sadece bizim verdiğimiz tepkiler trajik olarak nitelenmesine neden oluyor halbuki bunlar hayatın içinde var olan şeyler
    kendi kendine yetebileceğini kendine ispatlamalısın ondan sonra hayat sana daha iyi,güzel,hoş görünür
    ve her ne olursa olsun sana darbe vuranlara da o kadar şaşırmazsın çünkü hayatta böyle şeylerle karşılaşacağını bilmiş oluyorsun birilerine bağlanmadığında
    eğer bazı şeyleri görmek istemiyorsan ya izlemeyeceksin ya da o duruma tepkini,eleştirini ortaya koyacaksın insani bir biçimde
    ama insanın kendine yüklenmesi bazı olumsuz durumlar doğurur yukarda yazdığın gibi sen de tekme atmaya başlarsın ki bu da değerlerinle ters düştüğünü gösterir. her ne kadar o parayı almak istemesen de diğerlerinden bir farkın olmaz

7. evet karamsar olmamak gereksede ben yıllardır bu düşünceler içindeyim bu dünya düzelmez..

8. Merak ediyorum hiç güvendiğimde değecek biri varmı bu dünyada ?

9. İnsan olmanın neler getirdiğini herkes anlayamaz.
    Bazıları insan olmanın değerini fark eder ve olağanüstü şeyler başarır.
    Bazıları sadece kendini harcar ve bir daha gelemeyeceği dünyada boşuna yaşar.
    Zaten bunlar genelde zorbalardır ve sadece görünüşte galip gelirler.
    Asıl güç bilgidir, insanlara gerektiği değeri verebilmektir.
    Bu güce sadece değerini bilenler sahip olabilir.

*HΣĂVΣИ* ve BlackGhost™ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.