Destek İstemci api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve ErzincanLee tarafından 29 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. istemciyi yüklüyorum fakat api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor bu sorunu çözmek için tekrar yükleyin diyor kaç kez denememe rağmen aynı hatayı alıyorum sebebini öğrenebilir miyim? Yardımcı olur musunuz?
   
 2. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Bu hata gördüğüm kadarıyla bilgisayarınızdaki .dll dosyasının eksik olması nedeniyle yaşanıyor. Bu sorun genellikle Visual Studio ile alakalı ilgili yazılımı kurup dener misiniz?
  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=48145
  Not: Bilgisayarınız 32 bit destekliyorsa x86, 64 bit destekliyorsa 64 bit sürümün indiriniz.
   
 3. visual studio yu bile indiremiyorum hocam hata veriyor :D baska bir sürümü vardı kaldırdım simdi indiremiyorum. baska çözüm yolu varmıdır?
   
 4. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

 5. keskinniyo

  keskinniyo User

  İstemci ilk yayınlandığında benzer bir sorunum olmuştu eksik bir dll dosyasından dolayı açılmıyordu. İnternetten eksik dll yi bulup Windows un dll klasörüne atınca çözülmüştü. Ama dikkatli ol belli belirsiz sitelerden indireceğin dll dosyaları tehlikeli olabilir.
   
  .Paradoks. bunu beğendi.
 6. Reelim

  Reelim User

  Bilgisayarınıza format mı attınız?
   
 7. oradaki adımları uygulamama rağmen onar kısmında bilinmeyen hata alıyorum. hata üstüne hata şimdi küfretmeye başlayacağım modum :d sanırım pcnin artık çöpe gitme zamanı gelmis

  reis windowsn dllsi yokki atayım :d

  pcyi bi tanıdıktan aldım pc çok eski olduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. ben aldığımdan beri format atmadım ama adam atmıs olabilir bilmiyorum fakat her çözümde hata alıyorum
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Aralık 2020
 8. keskinniyo

  keskinniyo User

  Link vermek yasak veremiyorum. Tarayıcıya "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll shiftdelete" yazıp ilk çıkan siteye girersen nasıl çözüleceğini öğrenebilirsin.
   
 9. Reelim

  Reelim User

  Bu sorunla bende karşılaştım, format atmıştım ve dll dosyaları eksikti tekrardan başka sürüm bir format attım sorun ortadan kalktı.
   
 10. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Bence bir tüm DLL dosyalarını kontrol etmesi için komut satırını yönetici olarak çalıtşrıp aşağıdaki komutu girmemeyi deneyebilirsiniz:
  Kod:
  for %1 in (*.dll) do regsvr32 /s %1
   
 11. modum bir tık daha açıklayıcı olabilir misiniz?
   
 12. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Bulduğum kadarıyla bu komut satırın çalıştırdığınızda bilgisyarınızdaki tüm .dll uzantılı dosyaları kontrol ediyor. Bunu denemenizi önermiştim.