Bug / Oyun hatasi İstemci Donma Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve *mhmtaykn* tarafından 9 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

Merhaba;
    Pc özellikleri
    İntel Core i7 8550U CPU @ 1.80 GHZ 1.99 GHZ
    8 GB RAM
    4 GB EKRAN KARTI
    64 BİT İŞLETİM SİSTEMİ
    1 TRBAYT HAFIZA
    PC yaklaşık fiyatı 10 bin tl yakın kahrolası DO ekibinin çıkarmış olduğu istemciden oyun oynayamıyorum. Sürekli donma sorunu yaşıyorum.
    İSTEMCİ ne zaman düzelecek? Çektiğimiz destekler çöp olacak. Eğer çöp olacaksa desteklerimi geri iade istiyorum.
    Bug yapanların destekleri fazlasıyla geri iade edildi bizde istiyoruz.
    İyi oyunlar.

Son düzenlenen: 10 Ocak 2021
    ASLAN_DARBESİ bunu beğendi.
  2. Dünyanın en iyi pc olsa bile biliyorsun orbit sıkıntılı sürekli donma kasma lag bug var.

Başka oyun oyna aynı sıkıntı ile karşılaşmazsın.

Şu sıralar en sinir olduğum portaldan atladığımda 10 sn sürüyor.

Ema ile insta sürekli deliniyor deli etti beni.

Umarım sinirlerime hakim olmaya devam edebilirim.

3. smoonrise

smoonrise User

Arama kısmına '' çalıştır '' yaz enter .
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    dosyaların içlerini temizle .
    C:\Windows\SoftwareDistribution\Download içerisindekileri sil .

Arama kısmına '' cmd '' yaz enter .
    - ipconfig /release
    - ipconfig /renew
    - ipconfig /showclassid
    - ipconfig /setclassid
    - ipconfig /displaydns
    - ipconfig /flushdns

Bu kısmı bilmiyorsan y.tubeden bakıp uygula ( release ile netin kesilir renew uygulayınca geri bağlanır )

Yukarıdakiler hala geçerli işlemler istemci geçiş olsada , istemciyi sağ tık yapıp '' Yönetici olarak çalıştır '' yapmayı unutma , diğer husus işlemcinin kendi ekran kartı var Intel UHD Graphics 620 yanılmıyorsam çok ayrıntılı bakmadım eğer istemci onun üzerinden çalışıyor ise sorun yaşaman normal dahili değil harici ekran kartından çalışmasını sağlaman lazım onuda y.tubeden bulursun birde imkanın olursa 8 gb daha ekleme yapman iyi olur ram için ve ssd eklemekde belirli oranda fayda sağlar eski sistem harddisk ile sorun yaşama ihtimalin daha çok , kullandığın sistemin driverlarını ve özellikle bios güncel olmasına dikkat et kulandığın yine eğer yanılmıyorsam laptop kullanıyorsun ve ısınmasını azaltıcak önlemler al bir soğutucu alıp en azından yerden temasını kesip alt bölümden hava akışını açabilirsin belirli oranda soğtucusundan fayda sağlarsın ama ben üst düzey fayda veren soğtucu görmedim çok pahalılarını denemedim belkide ondan :) ergonomik olarak alt yüzeyden hava akışı olacak nefes aldıracak bir soğtucu iyi olur .
    Diğer hususlar uzun zaman oldu ise bir format atıp hatta termal macun kontrolü yaptırabilirsin ama unutma genel fiyatı yüksek dahi olsa laptop ile masa üstü performansı herzaman faklı olur .
    Umarım bu bilgiler sana yararlı olur .

4. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

12 ocak ayında flash player komple kalkacak. Kalktığı vakit Unity sistemi gelmez ise bu oyunu istemci üzerinden oynamaya devam etmeyecem.
    Son kararım budur.

Dediklerini deneyecem. Evet laptop üzerinden oynuyorum soğutucum var 300 TL yakın aldım. Bakalım inşallah düzelir.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Ocak 2021
  5. Merhabalar,

İstemci üzerindeki hatalar daha önce merkez ekibe bildirilmişti. Kısa zamanda güncelleme geleceğini düşünüyorum çünkü bir çok oyuncunun bu durumdan şikayetçi olduğunu biliyorum.

İyi Forumlar.