Geri bildirim İstemci Hakkında Geri Bildirimler

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 31 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. Öncellikle bu konuyu 2. kez açmamın sebebi .Hakan. moderatörün hiçbir çözüm sunmadan raporluyorum diyerek hemen kilitlemesidir.

Bu anlayışın çok mantıklı olmadığını belirtmek isterim nedeni ise ben bu sorunun nedenini veya farklı bir semptom var mı yok mu bunu belirtemiyorum ve teknik ekibe ileteceğiniz not eksik veya anlamsız kalıyor.

Şimdi gelelim asıl mevzuya.

İstemci donuyor takılıyor demiştim önce ki konumda ama bu normal bir lag tarzı donma değil. Bilgisayarım tamamen donuyor, farem kitleniyor hiçbir şeye tepki vermiyor. Yani cihaz kendini donanıma zarar vermemesi amaçlı donduruyor gibi düşünebiliriz.

Peki ben bu sorunla daha çok nasıl mı karşılaştım? Darkorbit client uygulaması açık, ben açık arttırmada teklif veriyorum veya skylabe giriş yapıyorum ve geçmiş olsun bilgisayar tamamen donuyor bir anda rastgele. Aslında fark ettiğim bir mevzu ise bu sorunu Microsoft Defender yazılımının aktif koruması açıkken yapıyor olması. Kapalıyken çok daha seyrek yapıyor ama yine de yapıyor fakat defender açıkken daha sık yaşanıyor bu sorun.

Bende bu sorun yüzünden mecburen maxthon gibi eski bir tarayıcı kurup user agent seçeneklerini değiştirip eski bir tarayıcı üzerinden oyuna giriş sağlıyordum uzun bir zaman önce ama aradan 1.5 sene geçmiş neredeyse ve hala bir çözüm üretilmemiş. Tebrik ederim buradan yani ben vip aldığım, para ödediğim oyunu sizin clientinizin güncel işletim sistemi ile uyumlu çalışmaması nedenli oynayamıyorum.

Ek olarak bir kaç şey daha eklemek istiyorum

Sorunun kaynağını sanırım buldum. Bende Nvidia ekran kartı tüm ağır işlerde çalışmaya ayarlı. Ancak flash player zaten işlemci tabanlı olduğu için genelde X86-64 işlemciler üzerinde çalışmaya uygun GPU üzerinde çalışmaya çok elverişli olmadığından ben Nvidia menüsünden bir kaç ayar yaptım ve Windows 10 üzerinden bir kaç ayarlama ile sanırım işi kurtardım.

Yaptığım ayarlar:

1. Windows grafik ayarlarından oyunun dosya konumundan buraya ekleme yapıyoruz yaptıktan sonra performans modunu onboard ekran kartını seçiyoruz sizde amd olabilir bende intel olduğu için inteli seçtim.

2. Olarak nvidia denetim masasından 3d ayarlarından oyun ekleme seçeneğinden Darkorbiti ekledim ve çalışma profili olarak tekrar inteli ayarladım ve Nvidia bu durumda kendini devreye alıp bilgisayarı kararsız hale getirmeyecek. Bu oyunun 2006'da çıkıp işlemciler için üretildiğini unutmuşum.

Sonuç: BP'den kimse bu sorunu çözmemde yardımcı olmadı gidip kendi teknik bilgimle kendi kendime yardım edip çözümü kendim buldum.

2. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Sorunlarınızı görsellerle desteklemeniz güzel olmuş.
    Diğer arkadaşlarımızın da desteğiyle umarım çözebilirsiniz.

Konuyu belirli bir süre açık bırakıyorum.

İyi forumlar. :)

3. Merhaba,
    Benzer durumu yaşarken savaşın ortasında Mouseyi duvara fırlatıp yenı mouse aldıgımda fark ettım. Oyunun cpuya sevgilerini en içten dilekleri ile belirttiğini hatta aşk yaşadıklarına bile şahit oldum. Yalnız olduğumu düşünüyordum. Senınde görmen güzel artık yalnız değiliz Umarım Geliştiricilerde görür bu aşk ifşalanır...

"Boyle bir durumda kablolu mouse ve Kablolu int bağlantısı ile kontrol etmenı tavsıye ederim". en azından ben bu sekilde aşk yaşamalarını az da olsa engelleyebiliyorum.

İnan bana bu benzetmeler senınde benımde banlanmamamız için cok daha iyi.
    Nasıl ki gunumuzde ilkel motorlar kulllanıyorsak (flash pl

4. Yine donma yaptı ama daha uzun bir sürede oluyor. Bu daha çok açık arttırma sayfası açıkken oluyor veya hangar sayfası daha çok flash objelerin açık olduğu sayfalar. Birkaç ayarlama daha yaptım belki düzelir tamamen.

Yaptığım bazı ek ayarlar:

1) Anti virüsü devre dışı bıraktım.
    2) Darkorbit launcher gelişmiş seçeneklerden Windows 7 uyumluluk modunda ve tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakacak şekilde ayarladım.
    3) Artık 3D yerine 2D oynuyorum.

Sorunlar devam ederse ekleme yapacağım.

5. JohnDoe

JohnDoe User

Selam, çözümün için teşekürler fakat bende intel anakartı var ve gelişmiş grafik seçeneklerde sadece ekran kartı görünüyor neden acaba ? yani intel grafik ile ilgili bir şey yok ve driverları kontrol ettim sorun da yok.

6. Geçen günlerde yaptığım ayarlamalardan sonra sorun pek yaşanmadı diyebilirim. Özellikle tam ekran optimizasyonlarını kapatıp Windows 7 ile uyumlu çalışma seçeneğini seçtikten sonra sorun çıkmamaya başladı 10 saatten fazla bir süredir donmadı bilgisayar. Gözlem yapmaya devam ediyorum.

Cihazınızda sadece onboard intel ekran kartı olabilir harici nvidia ekran kartı olmayabilir veya amd.

7. smoonrise

smoonrise User

Muhtemel biliyorsunuzdur ama yinede yazayım dedim ;

Bu istemcinin genel sorunlarını çekmek yerine Tarayıcıdan giriş seçeneği ile oyuna devame edebilirsiniz , bunun içinde en uygun güvenilir ve kolay olanı Maxthon ile giriş yapma , kendi sitesinden MX5 sürümü olanı indirip ( eski sürümler kısmından ) sonra bir kopyala / yapıştır işlemi ile hem gereksiz güvenlik sorunlarını hemde çeşit çeşit işlemlere gerek olmadan giriş yapabilirsiniz , başkalarının eklediği indirin kurun gibi işlemler güvensiz işlemlerdir öyle adımları olanları benim tavsiyem tercih etmeyin istemciden girin en azından hesabınız güvenli kalır .

8. JohnDoe

JohnDoe User

hay allah yanlış yazmışım işlemci görünmüyor sadece ekran kartı görünüyor. Geçen gün e spor oyunları oynana bir internet kafede oyunu çalıştırdım gram kasma olmadı.

9. titans___

titans___ User

arada lag saldırısı olmasından kaynaklı mı ben MEM REDUCT kullanıyorum iyi oldu ve bir kere çerez temizleme programı milyon gb gibi bir şey gösterdi o lagdan oyuna giremediğimiz zaman ve ben çerez temizleme programının yalancısıyım bilgisyarım eski internet de öyle harika olmasa da bazen oyun şeker gibi oluyor bazen de yok ya kapat kapat diyorum , hani çerez temizleme wifi rest bilgisayarı aç kapa hiç değişmiyor yani bildiğim yöntemler ile aşamıyorum da o Mem Reduct tavsiye eden saolsun ayarlardan seri hale getirdim ondan önce daha beter di bende Dosya kısmında Ayarlar bölümünde %60 yaptım otomatik temizliyor da bazen etkisiz kalıyor elle tekrar çalıştırıyorum , yoksa bilgisayar açılır açılmaz devreye girmesi lazım , devreye girse bile oyun yavaşlarsa tekrar çalıştıra basıyorum bende faydasını gördüm de umarım size de faydası olur bilgilenrinden faydalandığım kişiler için de teşşekkürler tek tek sayamıycam isteyen üstüne alınabilir .

10. KruelSiege

KruelSiege User

Teknik terimler kullanarak yorum yapamıcam ama istemcinin bilgisayara garip birtakım etkileri olduğuna katılıyorum. Düzeltilmesi lazım

11. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam arkadaşlar,

Konuyu biraz toparladım. :)
    İstemci hakkındaki güncel geri bildirimlerinizi bu konu üzerinden yazabilirsiniz.
    Belirli bir zaman sonra konuyu kilitleyeceğim.

Problemleri ileteceğimden emin olabilirsiniz.

İyi forumlar.

12. Sniperx

Sniperx User

merhaba doğru yeremi yazıyorum emin değilim ama istemciyi indiremiyorum başla butonu var istemci indir butonu yok sebebi nedir

13. İstemci hakkında belirteceğim tek yorum ''Berbat''.Helede birleştir kısmını açtığınızda tamamen kilitleniyor ve çarpıdan kapatıp açmaktan başka çözümüde yok.

14. Aynen bende öyle çözüm bulmuştum ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun oyun kasıyor.oyunu açarken sağ tıklayıp entegre grafiği seçtiğimde donmuyor fakat o zamanda ekran kalitesi düşüyor ama ben şimdilik böyle idare ediyorum.