Destek İstemci sayfa yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve -=UsEr_HiT=- tarafından 12 Aralık 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba
    İstemci ile ilgili ne yaptıysam sayfa yok
    Sanki internetim yok gibi
    Sildim yükledim olmadı
    Oyuna giremiyorum bu konu ile bilgisi olan var mı
    Sistem win7

2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Donanım sürümünüzü 10 yapmanızı öneririz. 7 kullanıcılarında bu tip hatalar vermektedir.

İyi Uçuşlar!

3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Benim PC'de 64 Bit Windows 10 var ve bende de yazılar gözükmüyor. Windows 11 filan mı kursam acaba ?

4. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

birazdan size birkaç yöntem anlayacağım lütfen adımları uygulayın.

İlk darkorbit istemcisinin kısmında sol üst tarafta bulunan ayarlar sekmesinden ön belleği temizleye basın. Daha sonrasında,

DNS Ön belleği Temizleme S.S.S

Ek olarak ;

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download İçerisindekileri sil .

Arama kısmına '' çalıştır '' yaz enter .
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    İçerisindekileri sil.

bunlar olmaz ise;

Arama kısmına '' cmd '' yaz enter .
    - ipconfig /release
    - ipconfig /renew
    - ipconfig /showclassid
    - ipconfig /setclassid
    - ipconfig /displaydns
    - ipconfig /flushdns

Başlat>çalıştır>inetcpl.cpl>gelişmiş>sıfırla>kişisel ayarları sıfırla tik at
    sonra sıfırla

Bu işlemler ardından büyük ihtimal sorun çözülecektir.

İyi Forumlar.

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bunları da zamanında önermişlerdi denendi. Hatta Microsoft Visual C++ vb gibi şeyleri de el attım. Darkorbit oynayacağız diye bu gidişle bilgisayar mühendisi filan olacağız anlaşılan. :D :)

6. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Eğer bunları yaptığınızda da giriş yapamıyorsanız bilgisayarında DLL dosyalarının veyahut farklı bir dosyanın eksikliğinden dolayı sıkıntı çıkartıyor olabilir. Temiz bir kurulum yapmak daha doğru olur.

İyi Forumlar.

7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Sırf istemci muhabbeti için sıfırdan Windows 10 kurdum. Eğer bir istemci'nin oyunucunun bilgisayarında çalışabilmesi için Bilgisayar Mühendisi gibi bilgisi olması gerekiyorsa vay halimize :) :D Hoş uzun zamandır bilgisayar ve internet aleminde çalıştım. Bildiklerimi yaptım ve ayrıca forumda önerilenleri de ama yazılar gözükmemekte ısrar ediyor. :D

8. Merhaba,

Temiz kuruluma rağmen bilgisayarınızda yazılar hala gözükmemekte mi?
    Dönütünüze göre bir çözüm üretmeye çalışacağım.

İyi Forumlar.

9. tcares

tcares User

o yazdıklarıyla işi yok. önbelleği temızlemeyle falan düzelmiyor.
    senin donanımınla ilgili bir sorun. benim diğer pc ye hardiski takıyorum o pc de ekranda yazılar geliyor . tekrar oyunu oynaığım pc ye takıyorum ekran görüntüsü gidyor. bende 2 pc nin ekran kartlarını değiştirdim. sende de öyle birşey vardır. değiştirebiliyorsan ekran kartını değiştir.
    buna sebeb pc ye 3 defa format atım düzelmedi. en sonda win 11 kurdum yine düzelmedi ekran görüntüsü. senn söylediğin o visualları hepsini kurdum yine olmadı. ekran kartlarını değiştirdim düzeldi.
    birde Prefetch sil yazmışlar. . Prefetch her zaman silmeyin. pc niz yavaş açılır.

Son düzenlenen: 12 Ocak 2022
  10. smoonrise

smoonrise User

Kıyametin pintiliğinden bıktık artık mezaramı götüreceksin paraları yeni pc al bizi kurtar , artık sal bizi sal ne olur :D:rolleyes::p
    Şaka bi yana hala çözemedik şu sorunu kaç zaman oldu , tcares ekran kartı demiş illaki var bir tecrübesi karşılaştığı bir sorun yazmış imkan varsa eğer masaüstü ise pc tanıdık birinden eş dost akrabadan denemek için alıp ekran kartı sonuçlara bakmak lazım .
    Daha önce söylemiştim tahminimce denemişsindir diye düşünüyorum ama yine yazmak istedim eski sürümden yeniye doğru ekran kartı driverları denemekte bir seçenek olabilir bence uyuşmazlık sorunu var gibi zaten farklı ekran kartında alınan başarılı sonuç driver farklılığı ile sorun çözülüyor gibi geldi bana sanki donanım sorunu değil gibi yazılımsal sorun biraz meşakatli olacak sanki bu süreç :D

11. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Windows'un kendisinden sistemim uygun olduğu için 64 bit kurulum indirdim. İkinci bir harddisk'e onu kurdum. Dediğim gibi bir çok güncelleme vs yaptım. Ayrıca forumdaki önerileri de denedim. Maalesef bu oyun tarayıcısı çıktığından beri yazıların çoğu yok. Sadece görsellerdeki yazılar gözüküyor. :D Normal text varsa onlar gözükmüyor. :)

Valla açıkçası hiç bir oyun için donanım değiştirmeye girmem. Eğer sistemim benim kullanımlarıma yetmiyorsa o zaman donanım yükseltirim. Zira sistemim en azından benim kullanımlarıma yetiyor. Bir çok off-line ve online oyunu sorunsuz oynayabiliyorum. Bunların dışında bir çok grafik tasarım vb progamları da çalıştıyor.

Bu arada Oyunun grafikleri çok fazla olur ve sistem donanımları yetersiz kalır parça değiştirilir/yükseltilir. Ama bir oyun firması istemci diye flash player gömülü oyuna özel tarayıcı çıkartıp ve bir çok kişide yazıların gözükmemesi vb çeşitli sorunlar yaşanıyor diye ben değiştirmem. Bu firmanın yazılım ekibi veya geliştirme ekibinin hatasıdır. İsimleri lazım değil bir çok oyunun gerçekten istemcileri var yani böyle tarayıcı hesabı değil ve bir oyunucu onu kurduğunda veya güncellemelerini yaptığı zaman bu tarz sorunlar pek yaşanmıyor. Yaşanmış olsa bile kısa zamanda güncelleme geliyor ve gelen güncellemeyi yükleyince sorun düzeliyor.

Oyun geliştirme / yazılım ekibi sürekli bir döngüye girmiş durumda ve sadece o işlerle uğraşıyor. Bu işlerde %90 olarak oyuna etkinlik getirme bir de yeni gemi , tasarım ve ekipman gibi şeyler getirmek. :) Uzun zamandır oyuna tarayıcısına ( istemciye ) güncelleme bile gelmedi. :) :D

Kısacası oyuncularına istemci vari tarayıcı ile oyunu oynamaya zorlayan ve şu anda sadece Windows işletim sistemini destekleyen bir oyun olması dışında aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen bu yazı gözükmemesi sorunun giderilememesi veya bunun nedeni/çözümü ile ilgili bilgi olmaması sorundur.

Neyse yine uzun uzun yazdım gitti. :) :D
    Bu aralar ekonomi piyasası çok ama çok kötü yani tahminen 2-3 sene kolay kolay düzelmez ve bu yüzden harcamalara dikkat etmek lazım. :D :) Kolay kazanılmıyor hele bu sabahtan akşama , akşamdan sabaha veya gün içinde değişen fiyat piyasasında zor. :D

Ciddiyet bir yere kadar. :D tcares'e yazdığım cevapta belirttiğim gibi bir oyun için grafik yapısına sistemdeki ekran kartı vs yeterli gelmiyorsa değiştirilebilir vs ama bu yazıların gözükmeme sorununu düzeltmek için donanımla değiştirmekle uğraşamam. Kaldı ki deneme yanılma yoluyla kaç ekran kartı denemek gerekecek o bile belli değil. :D Eskiden yeniye vs doğru driver denemekte saçma aslında :) çünkü bu zamana kadar driver eski diye sorun yaşadım hep yeni diye değil. :D :)

12. Merhaba,

Ekran kartı bilgilendirmesi için teşekkür ederim bir de bu yoldan çözüm üretelim.

İyi Forumlar.

13. smoonrise

smoonrise User

Ben hala inat ile driver sorunu diye düşünüyorum .

Senin pek istemediğini biliyorum ama yazmak zorundayım tarayıcıdan girişi deneyip orada aynı sorun var mı diye bakman bir fikir verebilir bize olmazsa yan hesap ile deneyebilirsin asıl hesap ceza alır diye düşünüyorsan .
    Genel olarak aklıma gelenler
    - Sağ tık uyumluluk sorununu gider seçeneklerini denemek .
    - Windows sürümlerinde eskiye gidip denemek win7 win8 yada ilerye gidip win11 denemek böylece farklı driver yüklemesi ile sorun düzelmesini sağlamak . Flash bellek ile kurulum yapıyorsan içerisindekini silip yeni iso dosyası oluşturmak yada ödünç alıp başka bellek ile format atmayı hatta farklı format atma seçeneklerini deneyebilirsin seçenekleri daraltmak açısından iyi olur .
    - Eğer çok yüksek değil ise ekran kartı 2 el üzerinden farklı model ile takas parası ile kurtulmak sorundan '' yeni alınacak kartı pc üzerinde deneyip sorunuda kontrol edip almak koşulu ile '' .
    - Olmaz ya işlemci için varsa yeni bios denemek ve yine varsa farkılı bir depolama sistemi ile deneme başka hdd yada ssd ile belki sorun vardır diye .

Uzun bir liste ama denemekte fayda var bence ...

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Dediğim gibi driver'lar olabilecek en güncel durumdalar. Sorun oyun tarayıcısındaki anasayfa ( skylab , galaksi kapıları vb ) dahilindeki bir çok kısımdaki normal text kısımlarında. Görsel durumdaki yazılar gözüküyor. :D :)

Tarayıcıdan girdiğimde anasayfa vb bir çok kısımda bu yazı gözükmeme durumu yok. Zaten oyun tarayıcısı zorunlu olmadan geçiş yapılmadan yazı gözükmeme gibi bir sorunda yoktu. :)

Oyun tarayıcısındaki yazılar gözükmüyor diye bilgisayar mühendisi olup çıkacağım anlaşılan. :D :D :)

Bir tek oyun değil bir çok şey var bilgisayarda ve format vb şeylerle uğraşamam. O kadar program vs tekrar tekrar her seferinde işletim sistemi değiştirip değiştirip uğraşamam. Zırt pırt formatta atmam atamam maalesef.

Son olarak normalde beni çok etkilemiyor. Çünkü oyunu oynamak için çok bir engel değil en azından benim için ama yeni başlayan/başlayacak ve/ya gelişmekte olan oyuncular için epey zor olabilir. Benim skylab geliştirmeleri , arge vb şeyler şu anda yeterli durumda. Bu tür uğraşlara bir oyuncu olarak benim veya bizlerin girmemesi gerekiyor. Ama bunca sene şunu anladım. Eğer bizlerin bildirdiği sıkıntılar , sorunlar veya şikayetler teknik ekip bilgisayarlarında yaşanmıyorsa umursanmıyor. Sonuçta onlar yaptığı kontrollerde sorun görmüyor ve bu bizlik değil diye sallıyorlar.

Şimdi ismi lazım değil bazı oyunlar var. Görselleri vs gibi nedenlerle ekran kartı , ram , işlemci vb donanım yetmez değiştirilir anlarım. Ama kimse kusura bakmasın yazı gözükmüyor diye bir tek Darkorbit'te sorun yaşıyorum diye donanım değiştiremem. Format atıp atıp farklı işletim sistemleri kuramam.

Neyse zaten uzun zamandır en azından benim için uygun oyun ortamı yok ve bu nedenle aktif olarak oynamıyorum. Oyun tarayıcısında yazılar gözükmese de olur. :) Arada yazmak istersen Kim Kimdir ? Oyuncu bölümündeki konumdan yazabilirsin. Orada Discord nick'imi de paylaşmıştım olmadı tekrar paylaşırım. :D

15. smoonrise

smoonrise User

Eyvallah , sadece şansımı deneyim fikir üreteyim diye yazdım olmuyorsa olmuyordur sonuçta :D ileriki maçlara bakıcaz artık , belki yeni sürüm istemci ile düzelir sorun kim bilir ilerde ne olacağını .

16. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Bireysel düşüncem Bilgisayarınızda sorun var bizim söylediğimiz şeyler 100 oyuncuda işe yarıyorsa sadece sizde yaramıyor. İstatistik bozuyorsunuz :D

İyi Forumlar.

17. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Eyvallah :) yardımların için teşekkürler. :) Umarım bir gün oyun ortamı da oynama araçları da uygun duruma gelir. :D :D
    Doğrudur. :D Zaten hep oyuncuların bilgisayarlarında sorun oluyor. :) :D

Ben her zaman farklı ve aykırı olmuşumdur zaten. :) Benim zamanımda görev yapanlardan tekrardan görevde olan varsa bilir. Oyun ve oyuncular için kimlerle tartışmalara girdiğimi ama tahminen yoktur. :D :D

18. Amiral34

Amiral34 Guest

Bilirim bilirim..

19. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Peki madem öyle diyorsunuz öyledir. :) :D

20. smoonrise

smoonrise User

Yeni aklıma geldi .
    Yanılıyorsam düzelt lütfen ; 32 bit kullanıyordun ama istemci 64 bit mecburiyeti ile çıkınca 64 bit geçtin yada ona benzer bir durumlar oldu geçmiş zaman unuttum pek aklımda kalmamış ayrıntılar ( yaşlandık sanırım ) o yüzden sürekli driver sorunu üzerinde duruyorum ben zaten sanki uyum sorunu yada ona benzer bir hata oluşuyor gibi geliyor bana 32 bit 64 bit den dolayı .

Bu aykırı ve faklı konusunda bende bilirim ;):) bot konusunda itirazlarım serzenişlerim sırasında sanırım 2-3 kere ceza almıştım senin tarafından :D buda eski bir anı olarak kaldı geçmişten bize hatıra ...