İstemcideki Sorunlarım

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve _•Kıyamet•_ tarafından 24 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Kaç ay oldu bu istemci vari darkorbit tarayıcısında yazılar gözükmüyor. Düzelecek düzelecek diye bekliyoruz ama acaba gelecek güncellemede düzeltilir mi vs derken 4 ay oldu değişen bir şey yok.

Şimdi oyunculara istemciyi kullanmaya zorlayan ve alternatif bırakmayan Darkorbit yönetimi acaba yazılar gözükmeyince nasıl oyun oynanmasını bekliyor merak ediyorum.

Yahuu bu teknik ekip filan şu oyun-istemci vs sorunlarına sarılsın biraz. Etkinlikte etkinlik...

İstemci de bir sürü sorun var. Kasmalar , donmalar , bağlantı hataları ve biraz önce yaşadığım hangar yüklenmeme sorunu gibi say say bitmiyor.

Neyse gelelim konuyu açma amacıma ;

İstemciyi açıyorum.
    Olması gereken yazılar yok.

Giriş yaptıktan sonra ;
    olması gereken yazılar yine yok.

Klan kısmına bakayım diyorum ;
    Yazılar yine yok.

Skylaba gireyim , geliştirme yapayım veya sevkiyat yapayım diyorum ;
    Yazılar yineeee yok.

Açık arttırmaya gireyim bir şeyler alayım filan diye düşünüyorum.
    Yineeee yazılar yok. Kim ne kadar basmış filan neye göre ne olacak nasıl olacaksa :)

Dükkan'a gireyim bir şeyler alayım desem ne kaç uridium vs gözükmüyor. :D

Bu kadar değil aslında da üşendim bir yerden sonra :D :) Daha seyir defteri , balans , pilot profili vb bir çok kısımda yazılar yok gözükmüyor. :) En sabit olarak genelde resim üzerindeki yekpare olanlarda sorun yok. Site üzerinde text formatındaki yazılar gözükmüyor. :D

İstemci için ikinci bir harddisk takıp 64 bit Windows 10 kurdum. Bu arada özellikle istemci için kurdum yani Windows 10 olan tarafta pek bir şey yapmıyorum. Hesaplara girip sevkiyat filan bakıp çıkıyorum. Sonra diğer işletim sistemiyle açıp normal işlerime devam ediyorum. :D :)

Yani gelelim konunun sonuna :)

Şimdi tarayıcıdan oyunu kapatan sevgili pek değerli muhterem halis mulis tek yetkili merkeze :D bu şekildeki bir istemci ile milletin oyunu oynamasını nasıl bekliyorlar diye sorasım var. :D :)

Nasıl bir profesyonel pardon çok profesyonel bir ekiple çalışıyorlar gerçekten hayret etmemek ve imrenmemek çok zor. :)

Bu gidişle bu yazılar gözükmeyecek anlaşılan. :D Unicode vs neyse yani genel bir text olayı ile yapmamışlar mı bu istemciyi anlamıyorum. :)

Bu resimleri filan da raporlara ekleyip şu istemcinin yazı sorununu çözmelerini iletirseniz iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü bir çok kişide gözükmüyor yazılar.

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  2. Viraaa

Viraaa User

alla alla bende bole bi sorun hic olmadi.kiyamet sana ozel bi menumu var :)

3. Bilmem :) bana mı özel o kadarını bilemiyorum. :D Fakat yazıların gözükmediği başkaları da vardı. Forumda belli aralıklarla konular açılıyordu. :D

Bir de mesela şey var. İstemci sadece Windows işletim sisteminde çalışıyor diğerlerinde çalışmıyor. :)

4. smoonrise

smoonrise User

Hem eski mod hemde bilgisayar kullanımı konusunda bilgin iyi seviyede muhtemel teknik bir sorun bir sürücü yada yazılımın eski veya desteklenmiyor olmasından kaynaklı olması lazım durmun istemci çıktığından beri hiçbir sürümünde bende bu sorun olmadı başka bilgisayar yada windows sürümü veya sürücüler ile çözüm bulunmaz mı ? senden iyi bildiğimden değil merak ettiğim için yazıyorum , deneme yanılma ile çözüm bulunumaz mı ? .

Birde birkaç kez yazdım burada modlar cevap vermedi hala tarayıcıdan girme imkanı var bu yasak mı ? ilerde tarayıcıdan giriliyor diye ceza verilirmi ? bilmiyorum ama Maxthon üzeriden istemci sürümünü yazıp giriliyor sen çok rahat bulursun tahminimce olmaz ise tarif ederim bende buraya yazıp resim atıp ama modlar bir cevap vermeli yasak mı değil mi ? sanırım senin sorununu çözer bu yöntem kısa vade için .

5. .Sancak.

.Sancak. Guest

Merhaba,

Aşağıdaki çözümü denedikten sonra geri dönüşünüzü bekliyorum.

Şu adımları uyguladıktan sonra durumu tekrar kontrol ediniz:
    1. Bilgisayarım'a sağ tıkla diyerek Özelliklere tıklayın
    2. Soldaki 4 seçenekten "Gelişmiş sistem ayarları"na tıklayın
    3. Karşınıza çıkan menüden "Gelişmiş" sekmesinde Performans yazısının karşısındaki "Ayarlar" yazısına tıklayın
    4. Yeni açılan menüden "Veri Yürütme Engellemesi" sekmesine tıklayın.
    5. İlgili sekmede "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç:" seçin.
    6. Ekle diyerek İstemci'nin kurulu olduğu klasördeki "DarkOrbit.exe"e çift tıklayarak seçin.
    7. Akabinde "Uygula" diyerek yapılan değişiklikleri kayıt edin.
    8. Bilgisayarınızı tekrar başlatın.
    9. İstemciyi tekrar kontrol edin

İyi Forumlar.

6. Kıyamet adminim bu daha önce benimde başıma geldi bir kaç gün sonra düzeldi ama nasıl düzeldi hiç bir fikrim yok.

CCleaner programı açıp kayıt defteri tarayıp silerseniz belki düzelir kesin değil sadece tahmin.

Darkorbit kaliteli yazılım ekibi olmadığından destek vereceklerini sanmıyorum.

7. Kişiye göre değişir yani kendimce yeterli bilgim var. :) Normalde donanımsal teknik bir durum olmaması lazım. Hatta yazılımsal bile sorun olmaması lazım. Yani sırf Darkorbit 64 bit Windows işletim sistemi destekliyor diye ( ilk zamanlar 64 bit destekliyordu sonradan 32 bit desteği geldi bildiğim kadarıyla ) ikinci bir harddisk taktım kasaya ve 64 bit Windows 10 Pro kurdum. Bu yazı gözükmemesi sorununu yaşamam lazımdı.

Valla onlara da bu konuda bilgi gelmemiştir. Yani bir de Darkorbit bu :) :D bir bakarsın ilerde " İstemci'den girilmesi gerekirken tarayıcıdan illegal yollarla giriş yapanlar tespit edildi ve hesapları kapatıldı. " tarzında bir açıklama/duyuru yapılabilir. :D

Daha önceden de bunu atmışlardı denemiştim olmamıştı ama resim almamıştım.

Bu şekilde hata veriyor ve devam edilemiyor.

Ne istemciymiş beee 4 ay geçti sorunlar bitmedi. :)

Bu resimde sistem bilgisi + işletim sistemi bilgisi mevcut. Güncelleme varsa her zaman güncellemeleri yaparım.

İstemci'nin ön belleğini 2 şekilde temizliyorum şimdiye kadar düzelmedi. CCleaner ile de ara ara temizliyorum düzlemediğine göre ondan değil. :D :) Sorun kumsaldaki bir kum tanesi kadardır ama onu bulmak epeyce zor. :) :D

8. smoonrise

smoonrise User

Tarayıcı üzeriden girilmesi konusunda 3 - 4 defa yazdım hiçbir geri dönüş olmadı merkeze mi sorulmadı - merkez mi geri dönüş yapmadı ?
    Malum istemci oynanmayacak kadar sorunlu hatalı tarayıcı üzerinden bu tür sorunlar çok daha az oluyor en azından etkinlik görevleri yapılabiliyor şu konuya bir önem verilse '' Tarayıcı üzeriden girilmesi yasak mı değil mi ? '' Bu kadar hile bot bug yapan varken sırf oyundalag donma kasma olmasın diye tarayıcıdan girdik diye ceza almayalım . Hayaligenc bu konuda merkez ile iletişim kuramaz mı ?

Eyvallah dostum mutevazi davranıyorsun anlıyorum . Yani aceba dedim win7 win8 kursan denesen yada başka bir ssd yada hdd ile denesen , anladığım kadarı ile asıl linux v.s tarzı kullanıyorsun bilgisayarında asıl bölüme oyunu hdd kısmına lünux v.s kursan yada sürücüleri eskiden yeniye doğru kurup tek tek denesen dedim çok zahmetli ve kesinliği olmayan yönetemler ama sanki yardımcı olabilcekmişim gibi geldi bende kalacağına sana yazayım dedim en kötü sen denedim olmadı veya olmaz öyle düzelmez dersin dedim kendi kendime :)

Son düzenlenen: 26 Nisan 2021
  9. vallahi hepsini denedim olmadı win 10 7 vs. sorun oyun yazılımında.ilk versiyonda böyle sorunlarımız yoktu win 7 64 bitte.yapmak istemiyorlar diye tahmin ediyorum.çünkü bişey bunca ay yapılamıyorsa yapacak olan ya istemiyordur yada slk tdır.para yatırmıyoruz bu oyuna fazla senede bir kez falan vip vs. haricinde o yüzden kafaya takmıyoruz.öyle arada can sıkıntısından girip çıkıyoruz.çünkü oyun kapanamak üzere gibi.geleceği sıfır gibi.o yüzden eskisi gibi fazla dürtelemiyoruz ister düzelktsinler ister kapatsınlar.bolca para yatıranlar düşünsüğn.düzeltirlerse para yatırmaya devam ederiz.yoksa birkaç klan kendi kendini kesmeye devam eder böle :).yakında onlarda kalmaz belki kimbilir

10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Açıkçası ilk başladığım zamanlar bir iki defa uridium almışımdır. Onun dışında ara ara yani aktif oynayıp kastığım dönemlerde VIP almışımdır. Onun dışında ekstra para harcamadım. Kapanırsa en fazla üzüleceğim belki bir gün diyerek yaptığım seprom beslemelerini kullanamadan oyun kapandı diye üzülürüm. :D :)

Şimdi "flood" diyebilirsiniz fakat son mesajımı 1 Mayıs'ta atmışım ve şimdi 25 Mayıs :D :)

Güncelleme gelmiş filan istemciyi güncelleştirdim fakat yine yazılarda bir değişme olmadı. Maalesef yazılar güncelleştirme sonrasında yine gözükmemeye devam ediyor.

Tebrikler " çok uzman profesyonel yazılım ekibi " ;)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 May 2021
    ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  11. Merhaba,

Sevgili kıyamet bunun yerine lütfen bir önceki mesajınıza düzenle seçeneği ile görüşünüzü bildirebilir misiniz? Ard arda yazılan 2 adet mesaj içeriği tarih Fark edilmeksizin flood oluşturmaktadır.

İyi Forumlar.

12. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Sevgili @.Mephistos. ;
    Bir önceki mesajı düzenlediğimde x tarihinde yazdığım mesaja ekleme yapmış olacağım. Bu nedenle ekleme yapmamın bir anlamı kalmayacak çünkü konuda bir değişiklik olmayacak. Flood kavramı çok farklı algılanıyor maalesef. :) Ayrıca konu amacına uygun bir cevapta beklerdim.

En azından rapora ekleyeceğiz vb şekilde ama sadece flood ile ilgili hatırlatma , uyarı vs adına ne derseniz artık sadece onu yazmanız üzdü. Anlaşılan bu yazıların gözükmeme sorunu kalıcı bir durum olarak demirbaş listesine eklendi. :D :)

Bu arada tarayıcıdan girince klan kısmındaki menüler var ama istemciden girine klan kısmındaki o menüler yok. :D Yazıların çoğu zaten yok. :)

Haydi kolay gelsin. :)

13. Merhaba,

Bu sorundan muzdarip olan tek kişi siz değilsiniz, ilgili durumla ilgili çalışmaların sürdüğü hakkında ufak bir bilgi paylaşabilirim sanırım. Mümkün olan en kısa sürede düzeltilecektir. Ben yine de raporlarıma ekleyip süreci hızlandırmaya çalışacağım :).

İyi Forumlar Dilerim.

14. @_KIYAMET_ Sana ulaşabilmem için bana server bilgilerini ve oyun ismini verebilir misin? Yada özel mesaj sistemi açık ise bana ulaşabilir misin ?

15. Mineral

Mineral User

Kıyamet kopmuşta haberimiz yokmuş:DGeçmiş olsun.

16. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Biliyorum tek olmadığımı ama diğer sunucuları geçtim Türkiye server'larında 2.000 kişi oynuyorsa ve bunların 1.000 tanesinde yazılar vs gözüküyor geriye kalan 1.000 tanesinde gözükmüyorsa çok garip değil mi ? :)

Yani Bigpoint / Darkorbit gibi küresel bir şirket/oyun nasıl küresel bir istemci meydana getirip sorunsuz oyun imkanı sağlayamıyor hayret verici diyeceğim fakat aslında senelerdir yaşadıklarımız pek böyle dedirtmiyor. :D :) Durumun forum vs görevlileri ile alakası yok biliyorum :) zaten benim dediklerim daha yukarılara :D

O çalışmalar sürüyor sürmesine ama umarım oyunun fişi çekilmeden istemcideki o yazı ve görsellerin gözükmeme sorunu ortadan kalkar. :D

Teşekkürler. :)
    Kim kimdir? Oyuncu bölümünde •Kıyamet• kimdir ? isimli konu bana ait. Orada Discord kullanıcı adım yazıyor. Çok sık girmiyorum ama umarım denk geliriz. :)

Kişisel konum üzerinde mesajda yazabilirsin. Arada oradan da devam edebiliriz. :D
    Benlik bir durum yok. :D Kopmadık. :) :D

Fakat bu durumu yaşayan bir çok oyuncu var. Belki 10 kişide 5 kişi bu durumu yaşıyordur. Bilemiyorum ama bir tek ben yaşamıyorum. :D :) Aslında hepimize geçmiş olsun. :)

17. Mineral

Mineral User

Serverde soruşturttum kayıtlara geçende bu ,bir kaç kişinin oyunu kopmuş Birde kıyamet kopmuş.Bu kadar erken beklemiyorduk.

18. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Hangi server veya server'larda soruşturdunuz acaba ? :D Ne diyelim o zaman :) kopan kopsun. :D :)

19. Merhaba,

Haklısınız, ben de biliyorum sözlerinizin daha yukarılara olduğunu ancak burada sürekli olarak sitem edilmesi de sadece burada biz forum görevlilerinin başını ağrıtıyor. Elimizden geleni ardına koymadığımızı bilmenizi isterim bunun yanı sırasında oyunun sizin tabirinizle "fişi çekme" gibi bir durumu söz konusu olmadığını ve sorunun da en kısa süre içerisinde çözüleceğini ve bu işin de arkasını arayacağımızı bilmenizi istiyorum. Farklı sorunlarınız olursa yardım etmek için buralarda dolanıyor olacağım.

İyi Forumlar.

20. Mineral

Mineral User

Yardimci bir ahtapot aldım yanima, malum bir avantajlı elleri kolları var doğuştan.Allah vergisi ne diyelim.Kopandan kacandan ucandan haberimiz oluyor.Yūzme bilipte suda beceremeyenlerden bile haberimiz oluyor:D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.