İstemcideki Sorunlarım

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve _•Kıyamet•_ tarafından 24 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Muhtemelen ben göremedim, asıl konuya gelecek olur isek istemcinize bakacaktım aslında muhtemelen sorun çözümü eksik vb paketlerin den kaynaklı. Tüm Visual basic paketlerini 2005/2019 arası x86/x64 dahil hepsini kurduğunuza emin olun.

2. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Açıkçası başınızın ağrımasına gerek yok. Oyuncuların ulaşabileceği tek yer forum ve bu nedenle forumda sitem edilmesi kadar doğal bir şey olamaz. :) :D Kaldı ki eskisi kadar foruma doluşan oyuncu kitlesi de yok. :) Zamanında bu forumda açılan konulara ve mesajlara yetişemiyorduk. :D

Zaten belirttiğim gibi sorun sizinle alakalı değil daha üst kademelerde yani teknik ekip , merkez vs artık sorumluları kimlerse onlar. :) Şirket güzel bir sistem kurmuş ve böyle götürmeye çalışıyor. :)

BSGO yani Battlestar Galactica Online vardı bigpoint'in ve kimse kapanacak benim tabirimle fişi çekilecek demiyordu. Belli bir oyuncu kitlesi vardı ama şak diye benim tebirimle fişini çektiler. Oyunculara mail ile Darkorbit'e başladıklarında bir kaç şey veren kod yollandı. Gün gelecek aynı durum Darkorbit içinde yaşanacak. Ama bu 1 yıl , 2 yıl belki 3 yıl sonra olur bilemem. :) :D

İstemcide yazılar gözükmediği için oyunu da pek oynamıyorum. Bu nedenle pek farklı sorunum olmayacak gibi gözüküyor. :D Teşekkürler. :)
    Ahtapot iyidir. :D Galiba 6 ya da 8 kolu oluyordu. :D :)
    Olmadı konuya yazarsın oradan nick'i yazarım. Açıkçası tarayıcıdan bu istemciye geçilmesi zorunlu olduğu zaman 2. bir harddisk taktım ve 64 bit Windows 10 kurdum. O zamandan beri yazılar gözükmüyor. Ayrıca sık sık Güncelleştirmeleri kontrol ediyorum. Eğer güncelleme varsa onu sisteme yükletiyorum.

Kaldı ki ben hiç bu kadar "yok onu ara bul kur, yok visual basic paketlerini kur vs" ile uğraştıran istemci vari bir şey görmedim. Neyse ben zaten bu yazı olayından pek umutlu değilim. :D
    -----------------------------------------------------------

Bu arada genel olarak istemcide ara ara yaşadığım bir duruma artık kayıtsız kalamayıp SS aldım.
    İstemci'nin içinde tarayıcı keyfi gibi bir şey oluyor. :D Normalde Giriş yapmıştım baktım BAŞLAT butonu yok. :D :D Yeniledim vs baktım olmuyor çıkış aldım. Sonuç resimdeki gibi sanki tarayıcı üzerindeymişim gibi sayfa geldi. :D

3. Merhaba,

Ben burası zaten bunlar için var evet haklısınız, benim anlatmaya çalıştığım şey farklıydı aslına bakarsanız BSGO nun ne zaman kapandığını ne şekilde kapandığını biliyorum içi bizleri dışı sizleri yakar diyelim, BSGO ile DarkOrbit'i bir tutmayalım, hala daha söylüyorum oyunun kapanma gibi bir durumu söz konusu değildir. Gerek ben gerek diğer takım arkadaşlarım bu işlemleri sürekli olarak raporlamaya ve iletmeye devam edeceğiz. Bu sorunların tamamından en kısa sürede kurtulacağız.

------------

İlgili Durum ile alakalı Support'a bir ticket atabilir misiniz rica etsem. Konu ile ilgilenebilmek adına.

İyi Forumlar Dilerim.

4. SONSUZ6

SONSUZ6 User

Kıyamet isimli bu eski adminimizi gerçekten tebrik etmek istiyorum, takip ettiğim kadarıyla aylardır istemci sorunu yaşıyor ve mücadelesini devam ettiriyor ancak bir arpa boyu yol alınmamış olduğunu görmek üzücü. Kıyamet ten özür dileyerek benim de istemci ile ilgili tespit ettiğim ancak sadece bana özel mi yoksa başkalarında da var olup olmadığını bilmediğim bir sorunum var. Biliyorsunuz gemi haritanın ortasında, bir yöne hareketini sağlamak için uzun mesafe için mini haritadan, kısa mesafede her hangi bir yöne gitmesi için normal oyun ekranından tıklamak gerekiyor. Ancak tıklamalar sırasında imleç bazen ara sıra, bazen de sık sık ekranın başka bir kenarına kaçmış ya da zıplamış oluyor. Bunun sebebi eskimiş mousum olabilir diye düşünerek yeni bir tane aldım ama sonuç değişmedi. Bunun istenmeyen istemci ekranın bize oynadığı başka bir oyun olduğu kanaatine vardım.

5. Mineral

Mineral User

Oyunda her türlū esnaf görūyorum sayïn Kıyamet.Bakkalından ,kaportacısïna.Arada hiyerarşik başkaldirilaranlara tanık bile oluyorum.Bir bakkalın hipermarkete harb ilan etmesinin ana nedeni bence KDV ödememeyi alışkanlık haline getirmesi.Ahtapotun tek kolu kadar bile faydalı olamıyorlar o nedenle.

Son düzenlenen: 9 Haziran 2021
  6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

BSGO'ya öylesine başlamıştım ama boyut durumlarına alışamadığım için devam etmedim. :D Yani çok kaybım olmamıştı diyebilirim. :) Peki , öyle diyorsanız öyle olsun ama bir çok şey hiç belli değilken olabiliyor. :D :) Umarım en kısa zamanda stabil bir hale getirebilirler. :)
    Unity çalışmaları devam ediyorsa bu sorun çok önemli değil aslında bildirmeye gerek yok diye düşünüyorum. Şu anda istemcide yazıların gözükmemesi daha büyük bir sorun. :) :D
    Maalesef bir sorun yaşanıyor ve ara ara düzelene kadar bu yaşanan sorunu güncel tutmaya çalışıyorum. :) Eyvallah. :D

Bahsettiğin durumu şahsen yaşamadım. Belki de haritalarda fazla aktif olarak takılmadığım için olabilir bilemiyorum. :) :D
    Oyun kürsel sonuçta :) esnafta olur , patron da , öğrenci de ve hatta emekli de olabilir. :D :)

Bakkalın Hipermarket veya zinzir marketlere harp ilan etmesinin asıl nedeni daha düşük fiyata sattıkları için çoğunluk bakkal yerine böyle marketleri tercih ediyor. Bu nedenle bakkallar zor duruma düşüyor. :) Kamu spotu gibi oldu. :D :)

7. Mineral

Mineral User

Vaktiyle garaborsacı ,ekonomi bilmeyen tozlu rafların sirkülasyon nedir bilmeyen kårlı baggallari modern ekonomiye yenildiklerini halen anlamadiklarini görüyorum sayın Kıyamet.Bu inat nereye kadar gidecek bilemiyoruz ama halen araştıriyoruz:D Not:İsteyen G yi K olarak kullanabilir:D

8. Merhaba,

Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim :).

Unity çalışması sürüyor, istemciyi de stabilize etmek adına ayrı bir çaba gösteriliyor, bu konuda sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ediyorum tekrardan. Şunları da eklemek istiyorum;
    Yazılar ile ilgili sorununuzun bilgisayarınızla alakalı bir durum olduğunu düşünmeye başladım aslında. Bilgisayarınızda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Bir de bütün görsel paketleriniz kurulu durumda mı?

Bu konu ile ilgili bir de Tarayıcı üzerinden giriş yaparak değerlendirip geri dönüş sağlar mısınız?

İyi Forumlar Dilerim.

Mineral bunu beğendi.
  9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bazılarının yaptığını genele yaymamak lazım. :D Eskiden mahalle bakkalları vardı şimdi nerdeyse her mahallede zincir marketlerden en az bir tanesi oluyor. :) :D Ben bakkalara değer verilmesinden yanayım. Zincir marketler gün gelir pişman eder. :) Demişti dersiniz. :D
    Rica ederim. :)

Umarım " Sabrın sonu selamettir. " olayını gün gelir yaşarız. :D :)

Resimde de gözüktüğü gibi 26 Aralık 2020'de 64 bit Windows 10 kurdum. Kurduğumdan günden itibaren mevcut bir güncelleme varsa onları da kurmaktayım. Burada sorun yine de benle alakalı olmamalı yani nasıl bir istemci hazırlamışlar ki oyuncuların bazılarında sorun yok bazılarında yazılar gözükmüyor. :D :)

10. sorun ekran kartıyla alakalı büyük ihtimal.fontlarıyla uyuşmuyor.örneğin benim bilgisayar youtubeden 1080p 60 hz vidoları seyrerken donuyor.50 hz de sorun yok.bilgisaraıma indirisemde sorun yok.internette araştırdım yüklenen yeni videolar yeni teknoljiyle yüklenip işleniyormuş.yeni nesil videolar h264 codecler tarafından desteklenmiyor.bunun için çözüm bulmuşlar enhanced-h264ify codec eklentisi.büyük ihtimal buda bununla alakalı bir durum.ilk versiyon indirmeli istemcide sorun yokken, 2.versiyonda sorun olması bununla açıklanabilir.ancak çözümü biz değil sizin üretmeniz lazım.istemciyi çıkarırken pc mizi suçlamak yerine eski pc lere uygun çıkarmak sizin göreviniz.tabii umursuyorsanız.

11. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

İstemci ilk çıktığı zamandan beri bende yazılar gözükmüyor. Sonradan gelen güncellemelerle düzelecek yazılar gözükecek diye bekliyorum. 26 Aralık 2021'de 1 yıl olacak bakalım. :) Gelen güncellemelerle yazılar gözükmedi belki ileride gelecek güncellemelerle düzeltebilirler. :D
    Küresel bir oyun küresel bir istemci yapamıyor. İstemciyi neye göre yaptılarsa yazılar filan bazılarında gözüküyor sorun yok ama bazı oyuncularda yazılar vs gözükmüyor. :D :)

12. Merhaba,

Microsoft'un Visual Packlarini kurdunuz mu? Eğer kurulu ise güncelleme ve benzeri şeyleri kontrol edebilir misiniz. Bu konuyu çözebilmemiz adına Sohbet bölümüde bir konu oluşturabilir misiniz? Daha detaylı bir şekilde incelemek istiyorum bu durumu sizin için.

Bu sorunu çözmek adına en çok ve en yararlı bilgileri sizden alabileceğimi düşünüyorum elimdeki verileri değerlendirdikten sonra eğer sorununuzu çözebilir isek bu sorun ile alakalı ivedilikle bir SSS hazırlayacağım.

"Sabrın Sonu Selamettir" Tabii.

İyi Forumlar.

13. Mineral

Mineral User

Uzayda bari politik olmayalım:D

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Açıkçası bir oyuncu olarak benim yok "Visual Pack" yok bilmem ne pack vs ile uğraşmamam lazım. Yani zamanında da bilgisayarıma başka oyunlara ait istemci kurdum ama hiç böyle yok şu pack yok bu pack vs gibi sorunlar yaşamadım. Yazılar , görseller vs sorunsuzdu. Çok profesyonel teknik/yazılım vs ekibinden kaynaklanıyor. Standart bir işletim sistemine uyumlu yapmamışlar anlaşılan fakat tersini yapmaları gerekirdi. Oyuncuların şu pack var mı yok mu vs ile uğraşması kadar saçma bir durum olamaz. :)

Ayrıca daha önceden belirttiğim gibi aktif olarak oynamıyorum/oynayamıyorum yani benim için sorun değil. Bu arada bir oyuncu olarak acaba şu pack'ten mi veya bu güncelleme mi eksik vs diye uğraşma gibi bir duruma düşmemiz şirketteki bu konu ile ilgili kişilerin beceriksizliğidir. Kimse de kusura bakmasın. :) :D

Bekliyorum bakalım " sabrın sonu selamettir " gelecek mi ? gelirse de ne zaman gelecek diye :D :)
    Politiklik her yerde :) Yani işte yok siyasete girmeyelim , politik davranmayalım vs deniyor fakat sadece gerçek anlamı ile parti , seçim vs gibi alanda siyaset/politika olmuyor. Hayatın her alanında ister bilerek ister bilmeyere mevcut zaten. :D :)

15. Merhaba,

Evet, haklısınız.
    Sizin bunlarla ne sizin nede diğer oyuncularımızın uğraşması gerekiyordu, ancak şu an istemci geliştirme aşamasında olduğundan dolayı ilerleyen dönemlerle birlikte stabilize olmuş sürümlerde düzelecektir. Şimdilik stabilize edilene kadar bana gerekli bilgileri verebilirseniz sadece sizin değil diğer oyuncuların da sorununu komple olarak çözmemize olanak sağlamış olacaksınız. Yok ben yapamam derseniz de canınız sağ olsun.

İyi Forumlar.

16. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben anlıyorum :) tahminen sizde anlıyorsunuz. :D Fakat daha önceden belirttiğim gibi ikinci bir harddisk takıp eklediğim resimde gözüktüğü gibi 26 Aralık 2020 tarihinde 64 bit Windows 10 kurdum. Çünkü istemci ilk çıktığı zaman 32 bit desteklemiyordu. :D :) Bu bile büyük bir sorundu. İstemci ile ilk girdiğimden itibaren şu ana kadar istemci'de yazıların bir çoğu gözükmüyor. Hatta bazı kısımlarda görseller yüklenmiyor.

Bölgesel bir küçük çaplı şirket olsa anlarım fakat Bigpoint/Darkorbit gibi Global(Küresel) bir firmaya ait oyun istemcisin standart olarak 64 veya 32 bit işletim sisteminde sorunsuz olarak çalışır durumda olmasını beklerim.

İşletim sistemini kurduğum günden beri de ne güncelleme çıkıyorsa kontrol edip güncellemeleri yapıyorum.

Kolay gelsin.

17. Mineral

Mineral User

Sayın kıyamet soğanla sarımsağın fiyat mücadeleside bunun içinde midir?

18. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Yok :) onlar hayatın gerçeklerinin içindedir. :D :)

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  19. Mineral

Mineral User

10 yıl önce 5/3 den 10 dönüm tarla aldım 5/2 yi imara açtılar.Bu nasıl bir entrika sayın kıyamet.

20. Merhaba,

Evet sizi anlıyorum sevgili kıyamet, yardım etmeyeceğiniz bir konu hakkında daha fazla "şikayet etmenize" gerek olduğunu düşünmüyorum. Güncellemelerinizi yapmaya devam ediniz. İstemci hakkında herhangi bir konu oluşturduğunuzda spam konu oluşturmaktan kapatacağım bilginiz olsun.

Gerekli cevap verildiğinden ötürü kilitlenmesi uygundur.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.