Duyuru Jackpot belirsizliği

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve -=Jerıko=- tarafından 4 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. *********

Arkadaşlar aslında ben size neler döndüğünü açıklamak isterim.

PARS admin twitch yayınlarında belli bir kitleye ulaşmak istiyor fakat neden hiç düşündünüz mü ?

Yayında hep bir dediği bir dediğini tutmuyor sürekli şu kadar izleyici gelsin kod verecem vs demekte.

Yani bu işi prim için yaptığı çok belli değil mi ?

Kendisi için değil oyun için prim kasmakta.

Planları şu arkadaşlar:

Almanya artık Darkorbiti E-SPORT sahnelerine çıkartmak istiyor.

Şimdi bazılarınız E-Sport ne diye sorabilir ?

E-Sport:

Dünyaca ünlü oyunların kendi oyuncuları arasında veya oyunlar arası tanıtım/turnuva/fuar gibi şeyleri içinde barındıran bir tür etkinliktir.

Dünyaca ünlü oyunların tekrarı zaten Youtubeda verilmekte canlı yayın TWİTCH gibi platformlardan yayınlanmaktadır.

İşte dertleri bu oyunu bu E-Sport a sokmak istiyorlar ve daha çok kar etme çabasındalar yani cepler dolsun vs.

Şimdi arkadaşlar son zamanlarda oyunun dengesi iyice bozuldu hileciler bannlanmadı lowcular bannlanmadı...

Bana kalırsa oyun bu gidişle Darkorbit E-Sport olayına bile katılamaz çünkü böyle etkinliklerde men edilmesi bile çok açık.

E-Sport oyunlarında hilecilerin yeri yoktur bugcuların yeri yoktur. Darkorbitde cirit atmakta bu tip insanlar...

Siz ne zannediyorsunuz adamlar son zamanlarda bu kadar indirim kampanya kodu boşuna vermedi ?

Üstüne bu sene tarihi bir olay gerçekleşti DARKORBİTDE ilk defa internet kafe turnuvası düzenlendi.

Jack Pot arenada hem para kaybı olmasın diye kapatıldı. Çünkü Darkorbitin amacı şu anlık E-sport a katılıp kitle toplamak.

E-Sport a katılması için bu oyunun bir kere hilecileri bannlaması bugcuları bannlaması ve açıkları fixlemesi yani kapatması gerekir.

Oyunun oynanışı kolay ama gelişmesi zor işte buda e-sport da men edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri işte bu yüzden kampanya ve kod dağıtımları gerçekleşti.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Aralık 2015
    HaFİFteN-ArıZaLı bunu beğendi.
  2. ECEL*tm

ECEL*tm User

1 - Yanlış düşünüyorsun.
    2 - İlk defa İnternet cafe etkinliği olmadı daha öncede olmuştu videosu DarkOrbit Türkiye kanalında.
    3 - PARS Adminin şuana kadar söyleyipte yapmadığı birşey yoktur sadece Tüm tr serverlerine vereceğine 1000 kişiye verdi yani almanya kısıtladı PARS adminin isteğini.
    4 - En yakında zamandada Jackpot çıkacak ve eski işlevi ile devam edecektir.

-=Jerıko=- bunu beğendi.
  3. 1) Yanlış düşünüyorsam neden daha önceden twitch yayınlarında herkese kod verilecek denilip sadece bir kaç kişiye verildi burada prim kasıldığı çok belli hatta yayınlarda bende denk geldim bazen bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor bu yalan değil o zamanlar yayında titan felan vardı.

2) Darkorbit Türkiye büyük internet kafe turnuvasını kast etmekteyim bu ilk defa oldu ve bu sene içerisinde oldu.

3) jackpot şu anlık kapatıldı demek istedim ama ben tamamen kapatıldı demiyorum şu anlık dedim dikkatini çekerim.

4) Zaten pars almanyanın dediğini yapıyor dediğini yapmasa bu kadar kod yağmaz...

Hadi hepsini geçtim madem ben yanlış düşünüyorum o kadar kampanya indirim vs peki neden ? Biraz düşün derim E-Sport alanına girmek için bunlar...

4. Ben pek bilgi sahibi değilim fakat twitvh yayınına katılımın arttırılmasının istendiği gerçeğini kimse reddedemez heralde. E sport katılımı doğru olabilir. Ama amaç kesin olarak oyun tanıtımı , para kazanmak, kitleye ulaşmak. Zaten twitvh Yayınlarında izleyici sayısı çok olan yayınlar o An listeleniyor. Bu da iyi bir tanıtım.
    Jackpota gelince son zamanlarda yapılan etkinliklere yoğunlaşıldığı ve ona sıra gelmediğini forumda okumuştum.

5. darkorbit gibi bir oyunun e-sport adı altında olması bence biraz zor.sizlere bir şey sormak istiyorum istiklal modumda demiş son jackpotta neler oldu ?

6. _KORSAN_AZ

_KORSAN_AZ User

Jackpotta bazı oyuncular hile-bug vs. yaptığı için geçici bir süreliğine kapatıldığını bende forumda okumuştum en son yazın 3d ye geçildikten sonra çıktı daha da yok ayrıca internette hilenin videosu bile var link atmak yasak sanırım atamıyorum malesef

7. açıkladıgın teşekkür ederim.

8. Merhaba ,

Arkadaşlar dereyi görmeden paçaları sıvamayın. Yani bir takım şeylerden yola çıkarak yok şu olacak yok bu olacak yada e-sport olacak gibi şimdiden bir şeylerin peşine koşmamak gerekiyor.

Belki de hiç tahmin ettikleriniz olmayacak 2-3 ay sonra JPA geri gelecek belki de hiç gelmeyecek bunları bilemeyiz. Bazı şeyleri zamana bırakmak en iyisidir. :)

İyi forumlar.

-=Jerıko=- bunu beğendi.
  9. Bu oyunda zaman kavramı yok adminim :D Sorunu düzeltmeye gelince zaman dışı yaşıyor bu oyun.

10. Uzay - Zaman karmaşasından olsa gerek. :D :)

11. _KORSAN_AZ

_KORSAN_AZ User

rica ederim :)
    yapmayın modum ne demek belkide hiç gelmicek oyuna o kadar para yatırıyo millet oyunun tek karlı yanı jackpot sıralamadaki herkes jackpot için oynuyo belki ben jackpotu kazanacak güçte deilim ama şimdilik sanki darkorbit az para kazanıyodu bi de üstüne jackpotu kaldırıyolar benim bi çok tanıdığım jackpottan sonra ya oyunu bıraktı ya çarını sattı ama benim asıl anlamadığım bunca zaman geçti nasıl hile yapanları bulup banlayamıyolar jackpot zaten ayda 1 kere düzenlenen bir şeydi 1 ay içinde tespit edilip banlanılırdı bunu bu kadar uzatmanın bi anlamı yok bi an önce gelsin tekrardan jackpot

12. -UZMAN-

-UZMAN- User

Merhaba,

JPA nin kaldırılma nedenini biliyorsunuz genellikle sadece hile veya bug kullanılmasından değil. Derece yapanların masum olmaması gibi. Siz kendi yazdığınızla bunu belirtmişsiniz. En basiti ondan yola çıkarak açıklayalım. Oyunu bıraktı yada hesap sattılar demişsiniz. Buda JPA da dereceye girenlerde anlaşılan bir durumdur. Bundan dolayıda ödül verilememe durumu ortaya çıkıyor. Şimdi oyunu bırakanlar GİS kurallarına uymuyorsa ve onlar gibiler yüzünden JPA nin kaldırılması gerekiyorsa bu oyun yapımcılarının suçu değildir. Bu değindiğim en basiti ayrıca oyun buglarından yararlanmak, hile kullanmak ve ceza almış olmak, yöneticilere hakaret, birden fazla hesap oynamak gibi olayları da var. Bunlar la ilgili düzenleme yapılması gerekiyor. JPA nin işleyişi değil kurallarını ihlal eden oyuncular olduğu için yapılamıyor bunu bilmenizi isteriz.

İyi Forumlar.

13. _KORSAN_AZ

_KORSAN_AZ User

modum çarlarını sattılar çünkü oyunu oynamanın bi amacı kalmadı jakcpottan sonra sizde bilirsinizki 35-40 yaşında oynayan abilerim var benim adamlar krsitallon kesmek içn oynamıyolar bu oyunu jackpot için oynuyolardı o da olamdığına göre yalandan bu oyunu oynayıp vip vb. şeyler için para yatırmanın bi anlamı yok millet çarını satıp parasını aldı bence gayetde iyi bi yöntem siz eğer jackpotu iptal etmeseydiniz bakın bakalım satıcaklarmıydı

14. İstiklal

İstiklal User

Merhaba

Oyuna kayıt olduğunuzda sizin kendi özel malınız olmuyor.

Dark Orbit ' e bağlı , Size özel ayırılmış bir hesabı kullanıyorsunuz. Bu neticede hesap sahibi Dark Orbit , Resmi Kullanıcısı siz olursunuz.

Dark Orbit ' e ait bir hesabı da , Satamazsınız.

Bu Başkasına ait bir malı kullandıktan sonra satmaya çalışmanıza benzer.

Ayrıca Oyuncular Kayıt olurken , G.İ.Ş. Kurallarını okuyup , kabul eder.

Madem Hesabınızı satmak istiyorsunuz , O Zaman G.İ.Ş. Kurallarında hesap satışını engellemeyen bir oyun oynayın

Not : Hiç Bir Online Oyun Firması , Hesap Satışına müsaade göstermez.

İyi Forumlar

15. Size G.İ.Ş. kurallarından bir madde hatırlatmak istiyorum burda kapalı olarak bir oyuncuya oyundan gidin lazım değilsin diyorsunuz
    ve kuralda hatırladığım kadarıyla oyuncuları oyunu bırakmaya(bunun gibi bir şeydi) yönlendirici mesaj yazmak ban sebebi diye biliyorum aynı mesajı biz yazsak bu kural hatırlatılıp ban alırız yetkililerin bu mesaj hakkında işlem yapmasını istiyorum kaideye alan olursa ..

ÐΛЯKη£S bunu beğendi.
  16. Merhaba ,

Zaten GİŞ kuralarını hatırlatmış ve bahsettiğiniz kısımda ise oyunu bırakın gidin lazım değilsin gibi bir şey demiyor. GİŞ kurallarını okusanız da okumasanız da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesap satışı , takası yada devri gibi şeyler yasaktır.

Mesajı tekrar dikkatli şekilde okursanız ne demek istendiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Ayrıca bu JPA konusu yeterince uzadı. Her seferinde sanki biz biliyormuşuz da söylemiyormuşuz havasına sokuyorsunuz. Fakat bize gelen bir bilgi yoktur.

JPA tekrar başlayacak mı yoksa bir daha yapılmayacak mı şu anda bilmiyoruz. Bilgisi gelirse forumda ilgili bölümde bilgilendirmesi yapılır.

Kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.