Kaç senedir oynuyorsunuz

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve •MEKANSIZ•SİNAN• tarafından 2 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Kaç senedir oynuyorsunuz

1. 1-3

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 3-5

oy sayısı 1
    4,5%
  3. 5-7

oy sayısı 6
    27,3%
  4. 7-9

oy sayısı 6
    27,3%
  5. 9-11

oy sayısı 9
    40,9%
  1. Merhaba arkadaşalar, konuyu nereye açıcağımı bilemedim burayı seçtim. Forum da dikkatimi çekti herkesin bir şikayeti ve olumsuz düşüncesi var, çoğunuz eski oyuncularsınız farketmisinizdir biz baya baya bu oyunun bağımlısı olmusuz, bu kadar sorun ve olumsuzluklara rağmen.. sizlerden ricam bu konunun altına oyunda en çok sevdiğiniz seyi, sizi oyunda tutan özelliği ve neden kopamadığınızı yazarmısınız.
    Ben, bu oyunun baya baya en ilk oynıyanlardanım Türkiye serveri yoktu almanya serverinda başlamıştım ve hiç kopamadım zaman zaman ara verdim beni oyunda tutan şey oyunun güncellemeleridir hep birşey çıkacak diye stok uri kasarım hesabımda bekletirim 1 mlyon kadar üstünü harcarım , birde ben geceleri giriyorum genelde oyuna sakinliği huzur veriyor bana.Hep kötülüyorsunuz biraz iyi şeylerden bahsedelim herşey kötü hayat kötü biz hayata iyi tarafından bakalım iyi olsun saygılar..

2. -fatih-12-

-fatih-12- User

klanda olgun abıler saolsun benı tutan yoksa bu oyunu bırakalı yıllar oluyor.sohbet muhabbet ıcın oynuyorum acıkcası :D

•MEKANSIZ•SİNAN• bunu beğendi.
  3. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Konunuz için Konuşmacı Köşesi'nin daha uygun olacağı kanaatindeyim. Evet haklısınız gerçekten bir başladınız mı tuhaf bir şekilde kopamıyorsunuz , Bakalım hangi üyelerimiz neleri seviyor, nelerden şikayetçiymiş :)

İyi forumlar.

4. -Star-

-Star- User

Beni bu oyuna ben daha ilkokuldayken yakın bir arkadaşım başlatmıştı.Okuldan çıkınca evlere dağılır sıra sıra 3-3'te devolarium keserdik :D Hatta benim bigboylu hesabım uzun bir süre binbaşı rütbesinde kaldıktan sonra acemi albaya kadar çıkmıştı :D Sonrasında ben oyunu bıraktım,sonra yine başladım,yine bıraktım yine başladım :D Şimdiki hesabım 11.07.2014 kayıtlı,söyleyeceğim şeyse bu oyuna beni bağlayan şey ne bilmiyorum :D

•MEKANSIZ•SİNAN• bunu beğendi.
  5. 2 sene önce bilgisayar topladım çok sağlam oldu bütün oyunları ultra oynuyorm bi sürü online oyun oynadım dönüp dolasıyorum hep giriyorum bilidigin gibi öyle anlı şanlıda bi grafik yok oyunda garip birşey çekiyor sanki oyuna :)

6. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Uzayın derinliklerindeki sonsuz bir macera olabilir bu duruma neden;):D.

7. İnanın uzayla çok ilgiliyim izlemediğim belgesel film kalmadı oyun hikayesi yok varsada çok düşük ondan değil yani ki bigpointindi yine galiba bi uzay oyunu daha vardı uzayla daha alakalıydı ama ilgimi çekmemişti

8. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Battlestar Galactica Online bilgim kurgu tarihindeki efsane dizinin en son çekilen uyarlamasının oyunu, dizi izlmediyseniz tavsiye ederim, o finali yok mu dizinin EFSANEdir. Biraz eski yapım olduğu için görsel efektleri vasat gelebilir, lakin hikayesi inanılmazdır. Diziyi tüm Bölümleri + mini bölümleri+filimleri olmak kaydı ile 2 kez bitirdim. İlginizi çekmedi ise eğer Fringe dizisin tavsiye ederim Hafızamı kayb etsemde:D:D:D tekrar ilk heycanla izlesem dediğim dizilerdendir.

9. 3-4 sınıftayım :D
    kuzenler işte açık artırmaya nasıl bascaklarını tartışyolar benim anlamadıgım şekilde oynuyolar derken eve 3 ay boyunca aglaya zırlaya pc aldırdım
    hesap açana kadar 1 haftam oldu :D
    bigboyu zor bela aldim ama oda ne konfi degişmeyi hangarda gemiyi dizmeyi bilmiyorum bu gemi niye can doldurmuyor bozuk diyip yeni çar açtım sürekli 3 ay boyunca sonra bi şekilde konfi degişmeyi ögrendım sürekli 3-2 ,3-3 teydim
    3 part yazılım nedir bilmiyorum milet hep savaşıyor sanıyorum :D
    oyun geçmişim hiç yok :D
    MARDİN/KIZILTEPE li oldugum için darkorbit en çok oynayan 3 şehir oluyor kendisi :D
    istanbul izmir mardin galıba facebook ta bir sıralama paylaşılmıştı :D
    arkadşımın tekin,in bir abisi vardi 36 lf4 gemi :D
    sonra leonov aldım ve flax ile credi kasmayı ogrendim
    8 sınıfta surekli cafeye gidip flax kasıyordum
    o gunlerden birinde x-6 gitmeyi ögreti arkadaşımın teki
    bu harita kuzenlerimin oynadıgı haritaydı cubikon yazısı aynı ama şekli degişmişti :D
    sonra 5-1 5-2 5-3 gitmeyi bir gun tesadüf eseri net cafede yanına oturdugum Türkiye 6 sıralama 1 cisinden ogrendim *** LİDYALI geminin nicki :D
    yavaş yavaş bana ogreti youtubeye bak dedi fln
    lise ye geçtim darkorbit ortamı kurdum arkadaşlarla
    bir süre sonra lise bitmişti ve cogu arkadaşım oyunu bıraktı ben 1 sene ara verdim
    bu lise doneminde cogu kişiyle tanıştım çevrem oldu
    okul hayatımda sene kaybım olmadı :D
    şuanda universite 1 deyim malatya inönu : BESYO okuyorum
    kyk internetinden yazdım hepsini :D

not : 3part yazılım fln ,bug vb herşeyi ogrendim yalan yok ama bileginle kasmadıkça zevki yok
    bunun için oyuna sıfırdan gemiyle başladım oyunun çogu detayını bilirim :D çunku oyunu araştırarak ve oynayarak ogrendim
    gizli harita muhabeti vardı ben onu bu muhabet çıkmadan 2 yıl once ogrenmiştim :D
    hala bir çok şey var oyunda ama bilenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez :D
    oyunda ortam guzel arkadaşlıklar guzel :D

bu arada üye olarak girdigim klanda klan başkanı konumunda sayılırım :D
    8 yıllık emek az degil bide herkes bırakınca 1-2 oyuncu klan bayragını indirmek istemedik :D
    biz var oldukça darkorbit semalarında dalgalancak :D

çok şeymi yazdım sanıyorsunuz bu hiç bir şey :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Aralık 2018
  10. -Star-

-Star- User

Yukarıda @.Paradoks. modumun yazdıklarından sonra aklıma geldi,benim oyuna başladığım dönemde haritaların tasarımı başkaydı.Şimdiki gibi ışık hüzmeleriydi,yansımalardı falandı filandı yoktu :D İlk 4-4 haritasına atlayışımda büyülenmiştim,ortada şimdikinden de büyük devasa bir patlama,sanki bu patlamadan sonra üçe bölünmüş bir portal sistemi.Yanılmıyorsam 1-7 haritasındaki mavi sisin arkasındaki şehiri andıran siluet...Şimdiki haritalardaki renk paletleri olsun,hemen her haritada görebileceğimiz aynı meteor parçası olsun,sanki hepsi aynı gibi.Eskiden haritalar renk renkti insan bakmaya doyamıyordu :)

Merak edenler için;

Bu da eski 1-7 haritası;

Son düzenlenen: 2 Aralık 2018
  11. Fringe yi bitirdim, glactica dizisindedr herkez saylon çıkıcınca saçma gelmisti bıraktım unuttum diziyi, bende önerim the 100 ü izlemesiyseniz kesinlikle tavsiye ederim çok çok iyi

12. uzayl80

uzayl80 User

valla ben bu yan hesap 2011 kayıtlı fakat daha adam gibi gelişmiş değilim 1 ay oynar 6 ay yatarım :D zevk meselesi tabii nasıla para yok para yatırıpda oynayıp zevk alalım

13. eskiler bilir ben 2008 Ocak ayında başladım darkorbite bir sibelon kesmek bile çok zordu :) sibelona 7-8 arkadaş dalardık tabi o zaman grup falan yok kim sıktıysa ona geçerdi bazen oyun bugu olup başkasınada geçebiliyodu şahsen birine yardım ederken adamın boss krisi bana geçmişti adam beni x2 sıkarak kovalamıştı :) bende klanımı çağırıp adamı kestirmiştim :) 100-200 kişi civarı ts de toplanıp pvp de savaşa çıkardık. O günlerin tadı başkaydı zaten yaşayanlar bilir demek istediğimi. O zamanlar x4 bile yoktu ben başladığımda x1 x2 x3 vardı lf3 dolayısıyla (ki lf3 fullemek çok zordu) haritada yeşil sıkan adam kraldı herkes ona imrenirdi. :) hey gidi günler 15 dk boyunca bir tane kristallonu dönmüştüm 1o lf3 lü 2 iris 6 flaxlı gemimle( ozamanlar 8 iris vardı ve fullemek şimdiki yeni lf4leri fullemek kadar zordu ) O güner geri gelmez zaten tanıdığım çoğu insanda 2012 den itibaren yavaş yavaş bırakmaya başladılar ben halen oynuyorum. Eski darkı geri getirseler bu yenisinin yüzüne dönüp bakmam bile 1 v 3 kişi iken 3 adamıda alabiliyordun ama şimdi 1 v 3 ne demek 1v1 alabilirsen iyi :) oyunda aşırı bir dengesizlik oluştu. Etkinlikler her seviyeden oyuncuya hitap etmiyor bu yüzden oyuncu çekemiyorlar. Zaten sıfırdan çar açanda 7-8 ay bota atıyo gemisini (bann korkusu yok adamda, çünkü 2 hafta bann ve şeref tp siliniyo 2011 deki gibi sınırsız bann alsalar bulaşmazlar:))(şahsen 2011 de ben sınırsız bann yedim ve ağzımın payını aldım bir daha bulaşmadım) velhasılşimdiki etkinlikler kalnlara ve güçlü klanlara hitap ediyor. Oyun pay to win olmuş. Sürekli laglar eksik olmuyor. binbir türlü hatalar. Supportun ilgisizliği. Kimse kusura bakmasın forumun ilgisizliği.(çünkü eskiden gerçekten forum baya etkiliydi. Acaba discord darkorbit hayatına girdiğinden beri mi böyle oldu?) Bilmiyorum ama oyundan ben kopamıyorum bir türlü. Sepromum bitmek üzere muhtemelen he aptığım gibi 4-5 ay sahalardan uzak kalacağım çünk ben başkaları gibi trilyon seprom yapmadım hile hurdayla. ben yine 4 milyon olunca vip çekip geri geleceğim 200 bin kalmış seprom :) Oyuncuları oyuna bağlama için kolay be kçük bire tavsiye vereyim en azından seprom 100 bin olsun depoda...

eskiden 4-4 haritasıda yanar dağ gibiydi :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 5 Aralık 2018
  14. -Star-

-Star- User

:) O patlama hissini çok iyi veriyordu,şimdi ki dümdüz turuncu bir harita,ortada sadece ufak bir parlama var o kadar.Birde eskiden oyunun tatlı bir yanı vardı eğer vega kullanıyorsan herkesten kaçardın,o zamanlar vega oynamanın ayrıcalığı vardı,buz yok,yavaşlatıcı mayın yok,ema yok.Hatırlayamadım kamuflaj cpu var mıydı acaba?50'lik olan sonradan çıktı da,sanki 10'luk olan da eskiden yoktu gibi.Bir de dükkandan gemi satın aldığında direkt olarak dp'n fullenir devam ederdin oyuna, 1v1 cubi kesmenin tek yolu onlarca kez bigboy alıp darbe puanı yenilemekti :D

15. [​IMG]
    buyrun dediğiniz eski 4-4 :D sanki bir yıldız patlıyor gibi
    bu da en eski sistem haritası
    o zamanlar marslı olarak başlamıştım 1.6ya ilk geldiğimde cubikon diye bişey gördüğümü hatırlıyorum herhalde 13 yaşlanrındaydım o zamanlar dedim ne olaki bu bina gibişey sıktım ilk ihç bişey olmadı canı gitmıyo ama gelen giden yok sonra fişek gibi o zamanın liberatör gemisine benzeyen şeyler belirdi bana vurdu tık tık hemen eridim tabi ki patladım
    ya o zamanlar ya da bırakıp başladığım bir zaman hatırlamıyorum 3 ay girmeyince 30 bin üri 3 ay vip gönderiyorlardı hemen vegayı çekiyorduk ve o zamanlar çok az oynayıp bırakmıştım bıraktıgımda gammayı yapabilen cok azdı onu hatlrıyorm rütbem falan albaydı :D strunger keserek hızlı rütbe alınabiliyordu tr2 vardı, tr3 daha ismi bile gecmezdi ortalıkta bıraktım basladım pek çok kez neden oynuyorum bilmıyorum aslına bakarsanız uzaya her zaman meraklı olmuşumdur belkide sebebi odur cunku diğer bp oyunları hiç biri beni sarmamıştı

16. -Star-

-Star- User

Evet evet hatırlıyorum 30.000 uri muhabbetini,şu cubikonun da kapakları açılıyordu içinden progetidler çıkarken :D Eski hali olsa çok büyük ihtimal oynamam gibi geliyor bana ama tabii ki o zamanlar için çok çok büyük şeylerdi bigpointin yaptıkları.