Öneri Kapı İçin Gereken Uridiumu Hesaplama

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve ASİL-DENİZCi tarafından 23 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Sizin de dediğiniz gibi oranlar ağırlıklı olarak tekrar dağılır. Bu gibi durumlar için basit olasılık ve biraz daha karmaşık durumlar için Bayes Teoremi çözüm için kullanılabilir.
   
  Spinaci bunu beğendi.
 2. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Oyun deneyimlerimden bildiğim kadarı ile %4'lük nano gövde oranı direkt olarak kapı parçası çıkması oranına ekleniyor. Yinede bilgiyi teyit ettiğimde sizlerle paylaşacağım.

  İyi forumlar.
   
 3. yok modum diğer yüzdeler %13 yerine 13/96 oluyor oda %13.54 gibi bişey yapıyor ama tam olarak doğru değil çünkü :D şans diye birşey sanal ortamda yok sadece bilgi eksikliği var, şahsen bazen phonexte nano hull doluyken bastıgım kapılar tutukluk yapıyor ve acılmıyor sayfayı yeniliyorum yine acılmıyor, ama mesela nano hull dolu olmayan bir gemiye geçtiğimde tık o eksik parçalar tektek her kullanısımda düşüyor ( bu arada ilk kapının yarısına kadar 100luk daha sonra 10 lu kullanıyorm ) , tam olarak hesap yapmak doğru olmuyor o yüzden :D çok üri harcayıp açamadıysanızda kapı parçaları arka arkaya tak tak diye düşmeye başlıyor bununla ilgili muhtemelen bigpointin bir yazılımı mevcut artık içinde şu kadar spin yaptıktan sonra eğer kapılar açılmamışsa direkt olarak 10 kullanımda 1 tanesini ver gibi bir yazılım mı ne var bişey diyemiycem
   
  Spinaci bunu beğendi.
 4. bu konuda katılıyorum sana geçtiğimiz hafta 3 zeta yaptım bu hafta da allah nasip ederse 2 tane yapcam.Geçen hafta gg bastığım son zetada daha hiç parça yokken 50k uri basmama rağmen 8 parça çıktı.Daha kapının başında 50k uriye 8 parça ne demek ? Çıldırdım...
  Bu hafata ise gg bastığım ilk zetada 62k uriyle ilk 72 parçayı açtım.Normalde 60k ya 72 parça zor, ben hiç deneyimlemedim.Bence bu konuda bir yazlım var dediğin gibi.Sonrakinde dengelenmesi gibi...
   
 5. benim zetam 50/111 ve 1 gg 85 uriye açılıyor kaç k uriye tamamlanır kapı ?
   
 6. Lyngvia

  Lyngvia Guest

  Merhaba,

  Tam olarak bir sayı söylemek mümkün değil. Ama deneyimlerime göre ortalama 70 bin uridiuma açabileceğinizi tahmin ediyorum. Ama dediğim gibi tamamen şans işi bu yani 200 bin uridiuma da açılabilir 30 bin uridiuma da.

  İyi forumlar.
   
 7. Evet dediğiniz gibi oyuncuyu koruma adına böyle bir algoritma olabilir. Başka bir konu ise nano gövde dolu olduğunda parça çıkması daha zor oluyor deneyimlerime göre.
  Kullandığım formüle göre 50/111 olan zetanız 85 uri basma ile 149.000 uriye açılacak yaklaşık olarak. Formülün doğruluğunu teyit etme adına açtığınız rakamı lütfen bizimle paylaşın.
  85 uri basarak 70 bin uriye açılması biraz zor görünüyor.
   
 8. Bugün 30/111 olan Zeta'yı, 85 uriden basarak 110.000 Uridium'a açtım.
   
 9. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Konunuz yeni başlayan üyelere daha fazla yardımcı olabilmesi adına Yeni Başlayanlar bölümünde sabitliyorum.

  İyi forumlar.
   
  Spinaci bunu beğendi.
 10. Sabitlenecekti ama unutulmuştu teşekkür ederim :)
   
  .Paradoks. bunu beğendi.
 11. ozikoc

  ozikoc User

  Selamlar dostum
  Formülün diferansiyelini alıp formülde bulduğumuz bir kaç x değerini denklemde yerine koyarsak sanırım maksimum ve minimum maliyeti bulma ihtimalimiz de var . Formülü pek fazla inceleyemedim ama bi deneyebilirsen memnun olurum
  Edit: Laplace dönüşümü sanki uygulanabilir gibi geldi şimdi baktığımda bir de sen bakarsan iyi olabilir ben pek yetkin değilim :)
  Edit2: Sanırım dif. değil de türev ile de bulunabilir söylediğiim şey pek anlayamadım bu saatte sen bir bak hele :)
   
  Son düzenlenen: 4 Temmuz 2019
 12. arkadaşlar bu hesaplama ihitmal hesaplaması ihtimal söylüyor. ihtimal da verdiği oranın içinde far zedelim 100 de 0.5 olsun bu 0.5 te zaten 1-100 aralığında yen ibir kesinliğe daha sahip olur ki siz bu kapının son 1 parçasını indirimsiz kabul etsek 100 uri ile çıkan sallama 70 k uri arasında yine açabilir veya açamayabilrsiniz. ihtimal bir aralıktır, kesinliği bu aralığın içinde vardır bu kesinlikte bu aralığın içinde ki herhangi bir noktada vukuu bulan bir şeydir.
   
 13. joetly

  joetly User

  Sayın Asil Denizci güvender yayınlarında konu anlatımı yapmanızı öneririm :p

  bu ortalama fiyat verir ki ben geçen 1 kere x5 ve 1 kere x3 yakalamama rağmen hemen hemen hesaplamaya yakın bir oranda uri harcadım. bence çok güzel bir bilgi. teşekkürler. en azından ortalama ne kadar uri gidecek hesaplanabilir.
   
 14. Fonksiyonların yerel minimum ve maksimumların fonksiyorun türevlerinin sıfıra eşitlenmesi ile bulunur lakin bu formülde bunu uygulamak mantıksız bir yaklaşımdır. Bu formül ortalama maliyeti veren bir formüldür. Gerçekte ise bir kapının minimum açılma maliyeti kapı parçası kadar galaksi basmaktır yani kapı 45 parça ise 45 galaksiye açılır minimum ama kapı parçalarının çıkma ihtimali ve aynı parçanın tekrar çıkma ihtimali yüzünden bu dediğimiz durumun yaşanması neredeyse imkansızdır. Maksimum maliyet ise sürekli hiç parça gelmemesi durumudur ki bunda da üst limit yoktur. Kısacası fonksiyon girdileri şansa bağlı olduğu için minimum ve maksimumlar da şansa bağlı düşünülmeli.

  Son parçanın bir çıkma ihtimali vardır ve örneğin bunun 1/1000 olduğunu varsayarsak parçanın çıkma ihtimali 1000 galakside birdir ama bu demek değildir ki her 1000 galakside parça çıksın. Parça çıkma ihtimali 1/1000 ise bu ihitmalde yakalama şansınız vardır ve bu ihtimali geçtiğinizde (5000 basış yaptınız örneği) hala çıkmadı ise her basmada parça yakalama ihtimaliniz biraz daha artar ve eninde sonunda parça çıkar.

  Konu anlatımım çok iyi değildir ve ben Bilal'e anlatır gibi anlatmayı beceremediğimden olmaz o iş :)

  Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.
   
 15. -İDALI-

  -İDALI- User

  Peki çarpanı sürekli x2 de kullandığımızı varsayarsak (çarpan kullanımında kapı çıkma ihtimalini homojenize etmek için) Bu denklemi nasıl etkiler? Mesela son 1 parça kala istediğimiz parçanın çıkma ihtimali 13/100 x 1/111 oluyor sanırım fakat elimizde olan parçalardan 2 tane üst üste gelme ihtimali 13/100 x 13/100 olmaz mı?
   
 16. Viraaa

  Viraaa User

  x+y=z ise a=? :D
   
 17. Çarpan mantığı yanlış hatırlamıyorsam şöyle ki eğer çarpan kullanırsanız ve kapı parçası gelirse (sizde olan veya olmayan fark etmez) sizde olmayan parçalar üretilir. Bu durumda örneğin son parçası olan bir kapı için çarpan yakalama ihtimali 13/100 * 1/111 olacaktır. Sonrasındaki basışta bu çarpanın kullanılıp kapıya denk gelme ihtimali ise 13/100 * 110/111 olacaktır. Son kısımda 110/111 neredeyse 1'e eşit olduğu için çarpan ile kapı yakalama ihtimaliniz kapı parçası ihtimaline eşit olur. Tabii ki kapı parça sayınız az ise örneğin 3 parçanız var ise çarpanın kapıya denk gelme ihtimali 13/100 * 3/111 olur.

  Kısacası sonlara doğru çarpan ile kapı yakalamaya çalışmak size ciddi bir şans faktörü getirir. Formülde çarpanları hesaba katmamıştım eğer zamanım olursa konu hakkında düşünüp onları da eklemeye çalışacağım.
   
  Spinaci, Minerva ve .Paradoks. bunu beğendi.
 18. StorM36106

  StorM36106 User

  şans kardeş ben inanmıyorum max 80 90 k ya geliyor kapı arada 100 105 falan çok az o da D:
   
 19. 100 den fazla zeta dönmüşümdür, tecrübeme dayanarak söyleyeiblirim ki 1 gg =55 uri olarak var sayarsak kapıdan gelen 35,000 uri ve yaratıklardan gelen uridiumları da hesaba katarsak her zeta yaptıgımda 40,45,50 k uridium azalma oluyordu bende. yani 500 ,000 uridiumum varken 11 zeta felan açabiliyordum .. 1 milyon 800 bin uridium varken 17 zeta felan attım uridium miktarıma baktıgımda 1 milyon kaldığını görmüştüm
   
 20. Yaklaşık aynı maliyete geliyor. Formülde çarpan denk getirme ihtimallerini gözardı ettim. Çarpan yakaladıkça maliyette düşeceği için dediğiniz gibi ortalaması 95 bin civarına gelebilir.
   
  βŁЦ£¤МДИ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş