Kaptanın Köşkü

Konusu 'Kim kimdir? Takım' forumundadır ve kaptan34 tarafından 13 Temmuz 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Selam arkadaşlar, bir süredir Forum Takımındayım sizlerde fark etmişsinizdir. Arkadaşlarımızın daha rahat ulaşması adına kendi Takım odamı açma gereği duydum. :)

Uzun süredir DO TR takımındayım. Farklı birimlerde rol aldım. Forum Takımına "Helper" olarak katıldım. Genel olarak S.S.S hazırlama ve düzenleme olarak çalışıyorum.
    Bazen haritalarda oyuncu arkadaşlarımıza yardım etmeye görev yapmaya çıkarım. Tabii diğer oyuncu arkadaşlarımızın izin verdiği kadar. :D

İçerik olarak açıklanmasını istediğiniz S.S.S içeriklerini hazırlayabilirim.

Bu konudan bana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çok özel olmayacak şekilde sorularınızı da cevap verebilirim.

Herkese iyi forumlar dilerim :)

2. 2013 Yılından beri yeni formu kullanırım,
    Görüp görebildiğim(bugüne kadar) en iyi SSS.Leri hazirlayan moderatörlerden birisidir. SSS kısmına yaptıkları unutulmaz,(Yabancı forumlarda bile daha detaylılarını göremedim)

Hoş gelmiş foruma şeref vermiş :)

kaptan34 bunu beğendi.
  3. kaptan34

Çoooooook teşekkür ederim. Oldukça gururlandım :)
    O şeref bana ait <3

MüminPehlivan ve Dontforgetme bunu beğendi.
  4. YARGU

YARGU Guest

Hoşgeldiniz Moderatör'üm. Sizleri aramızda görmek bizlere gurur veriyor.

İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz? :D

5. kaptan34

Teşekkürler:D
    Tabii ki ilk soruyu sizden alalım. :p:D

MüminPehlivan bunu beğendi.
  6. YARGU

YARGU Guest

Bu köşk kaç m2? :D

kaptan34 bunu beğendi.
  7. kaptan34

3000m² kullanım alanı
    Almış olduğum ve imara açılması beklenen bölümler bende kalsın :cool::D:D:D

8. YARGU

YARGU Guest

Modum garajınıza kaç gemi park edebiliyorsunuz? :D

9. kaptan34

Bütün gemiler var bu UFO kaldı hayırlısı :D:p

10. YARGU

YARGU Guest

Keşke bizimde olsa :D :D

11. Öncelikle hoşgeldiniz ;)

Uzun zamandır demek ki takımdaydınız bugüne kısmetmiş tanışmamız ;)

Burada kapı ödül içeriği yazmıyor kontrol edebilir misiniz ;)

kaptan34 ve hayaligenc bunu beğendi.
  12. kaptan34

Selam, uyarınız için teşekkür ederim. Ekran kaydı üzerine olunca yanlış bölümü kesmişim anlaşılan.

Tanıştığıma memnun oldum. Forum Takımında devamlılığım uzun olacak anlaşılan. :)
    kuiperr.png

MüminPehlivan ve polatalemdar311 bunu beğendi.
  13. DraydiBoy

DraydiBoy User

Hoş Geldiniz bu kaptan o kaptan mıo_O

kaptan34 bunu beğendi.
  14. kaptan34

Hoş bulduk ;)

15. Böyle güzel bir havada sizinle şöyle oturup şu kahveyi içip oyunun geleceği ne olacak hakkkında konuşmak isterdim modum :D

Bu arada diğer konuyu dağıtmamakı için buraya yazayim dedim, unity hakkkında seafight örneği spoileri vermişsiniz ben de tam o konu hakkkında birşey diyeceğim,

Darkorbit bigpoint oyunları içinde en fazla para kıazandıran en fazla oyunucusu olan oyun,

Seafigt darkorbitin yankında baya düşük kalıyor

Fakıat en son seafighte girdiğimde oyunun unity versiyonu çıkıtığını görmüştüm,

Neden darkıorbite değilde seafighte çıkıtı ve darkıorbite dair en ufakı bir ipucu yokı çok merak ediyorum?

Ya en iyi şekilde olmasını olmasını istedikıleri için mi?

Ya yapım aşaması çokı uzun sürdüğü için mi? (Seafighte göre daha fazla öğe, detay vs vs)

Yada gerçekten darkorbit gibi geniş kapsamlı bir oyunun unity versiyonu imkansıza yakın olduğu için herhangi bir çalışma yapmadıkıları yada hiçbir zaman unity çıkımayacak olması mı :rolleyes:

Bilmedim modum yorum sizin...

Şu güzel kahveyi içip konuşsaydık bunları keşke :D

kaptan34 bunu beğendi.
  16. kaptan34

Selam hoş geldiniz :D

Şimdi bilinen yanlışlara deyinelim: BP en çok para kazandıran oyun: DO değil Seafight

Seafight tabanı DO kadar karışık değil. Her yeni içerikle bu karışıklıklar artıyor.

En iyi şekilde olması için mi yoksa süre yetersizliği mi bunun hakkında benim de bilgim yok.

Yapım aşaması uzun sürecektir elbet ama sürecin tamamını düşününce fazla uzun mu sürdü ne :D

Şuan unity yayını yapılsa bile nihai çalışan bir sürümü yayınlandıktan 1 sene sonra hazır olacaktır. Her eklenen içeriklerde açıkları raporlasak bile yeni güncellemeler yeni sorunlar oluşturuyor.

Güzel bir kahveyi artık daha sonra ısmarlarsınız :)

Sormak istediğiniz soruları detayları buradan anlatabilirim :D

Konu benim konum sonuçta :p

17. TanrıEru

TanrıEru User

Aradaki farkın sebebi tamamen takımlardan oluşuyor seafightin merkez ekibi darkorbitin ekibine göre çok daha sağlam bir ekip epey bir süredir beraber çalışan insanlardan oluşan en azından darkorbite göre çok daha sağlam bir oyun sistemine sahip oldukları için bu süreci daha hızlı ve acısız atlattılar ve sanırım oyuncu sayısı yarı yarıya fark eden bu oyunlarda seafıghtın getirisi do dan fazlaydı :p
    mod değilim ama inşallah cevabımı kabul edersin

mod cevaplamış bile :(

Dontforgetme, abigail ve kaptan34 bunu beğendi.
  18. abigail

abigail User

gec kaldın

meraba kaptan34 modum ıyı calısmalar...

kaptan34 ve Dontforgetme bunu beğendi.
  19. Valla beni şaşırttınız şuan ben de diyorum seafighte neden daha ayrıcalıklı davranıyorlar hep, demekı bu yüzdenmiş yanlız nasıl olur ya?

Seafighte arada giriyorum gerçekıten oyuncu sayisi do Ya göre baya düşük,

Ha bu demek değil ki kişi sayisi Bp ye para kazandıran en büyükı etken diye, o mantıkıla gidersek ülkede 10 kişide ferrari varsa diğer arabalar siradansa o 10 ferrari daha değerli olur vs eğer o mantıksa orasini bilemem tabi :D

Yani oyuncu sayisi daha düşük olup ama oyuncuları ferrari değerindeyse onu bilemem :D Ama ben yillarca hep oyuncu sayisi hep aktifliği indirim paketleri vip paketleri, oyuna güçlü gemi getirip satmaları vs baya etkenle (arkıadaşlarımdan da gördüğüm kıadariyla) kıaç kıişinin neler satin aldığını gördüm orcus mu dersiniz cyborg paketi mi dersiniz vss, seafightte böyle şeyler varmıdır o kadar detaylı bilemem tabi..

Bu arada sormakı istedikılerinizi sorabilisiniz özel konum demişsiniz sorayim..

1-Sorum ben tarayicidan giriyorum demiştiniz, tarayicidan nasıl giriliyor? Bazi videolarda bazi oyuncuların özel bir tarayiciyla girdiğini görüyorum bu nasıl oluyor?

2-Sorum çokı önemli eskiden düşman olduğumuz bize kötülük yapan oyuncularkın pilot prokfili linkini alkırdkık kaydederdik :D

Daha sonra bu linke tıkıladığımızda açtığımızda oyuncu ismini nickıini değiştirmiş mi şuanki nicki ney görürdük, o pp linkleriyle fakat

Flash player kalktkıktan sonra pp linki yapıştırdığımız da pp linki açılmıyor, indirilme versiyonunda da böyle birşey yokı, umarım demekı istediğimi anlatabilmişimdir, ben eskisi gibi nasıl pp linklerine bakabilirim? :)

kaptan34 bunu beğendi.
  20. kaptan34

Şimdi "Balina" dediğimiz bir tabir vardır oyuncularda. Seafight oyununda balina oyuncular da fazlasıyla bulunmakta. Kemik bir oyuncu kadrosu var ve bu oyuncuların çoğu balina sınıfında yer alıyor. DO da ise oyuncunun balina olmasına gerek yok; aylık indirim vıp vs. içeriklerini almaları yeterli oluyor. Gelişmiş bir oyuncu zaten çoğu içeriğe fazlasıyla sahip ama seafight oyununda durumlar değişiyor.
    DO dan örnek verelim: Triskelion Roket atarını alan oyuncular oldukça öne geçti ama buna sahip olmak için pek fazla ödeme de gerekmiyordu. Ödeme içeriği geniş ve az mı diyelim yoksa daha sonra da elde edilebilmesi mümkün olduğundan rabet mi az bilemedim.

1. sorunuz hakkında Sohbet bölümünde konu açabilirsiniz.

2. sorunuz ise url baplantısı istemcide açıldı ama sorunlar mevcut ileride tekrardan eklenecektir. URL yerine profil bağlantısı gibi bir içerik ekleyeceklerini düşünüyorum. Sadece oyun içerisinde bakabileceğiniz tarayıcıdan ulaşamayacağınız bir içerik. Bunun içinde genel profil bilgilerini sıfırlamaları lazım oyuncu sayısı x işlem süresi = uzun sürer bu :D

Siz oyuncuların URL lerini saklayın ileride işinize yarayacaktır onlar. ;)

Teşekkür Ederim :)