Öneri Kararsız Modüller Dengelenmeli

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Chev tarafından 21 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Şunu mantıklı buluyorum:

1. karasız modüllerin güncel sistemini bana modül çıkmadığı halde mantıklı buluyorum

oy sayısı 2
    10,0%
  2. kararsız modüllerin güncel sistemini bana aşırı modüller çıktığı için mantıklı buluyorum

oy sayısı 3
    15,0%
  3. Şans faktörine değil de belli bir malzemeler karşılığında modüller olmalı ve abartı olmamalı

oy sayısı 15
    75,0%
  1. Chev

Chev User

Yenilik getireceğim diye oyundaki dengeyi gün be gün bozan sözde yenilikçi darkorbit ekibinin, oyunun genel sorunları olan donma ve buglara çözüm bulayamayışının çaresizliğinde ortaya çıkan şans modüllerinin insanı sinirlendirmekten öteye geçememesini eleştiriyorum. Oldukça absürd olan şans mantığını bir şekilde kabul ettiğimizi varsayıyorum ki kabul edilebilecek bir yanı yok, yalnızca darkorbitte zamanı feda etmek isteyen arkadaşlarımız bunu gerçek anlamda kabul edebilir.
    Modüller arasında denge yok, yani oldukça yüksek oranda hasar modülüne sahip olan oyuncuların karşısında çarpışmanız mümkün değil. Bu yüksek hasarın dengelenmesi adına karşıt modüller üretilmeli. Aksi takdirde, oyundaki bu dengesizlik diğer oyuncuların, doğrusu darkorbitin şans modülleri ile şansızlığı avuçlarına sundukları oyuncuların bu oyundan bir şey anlamamasına neden olacaktır.
    Anlaşılacağı üzeri bu dengesizliğin giderilmesi için karşıt modüllerin üretilmesi şarttır. Bunu pekala kabul ediyoruz, ancak yine de oyunda ''kaçınma modülleri''nin olduğunu iddia edecek arkadaşlarım veyahut adminlerin olacaktır: Şayet böyle modüller en az hasar modülleri kadar var ise ben şu an burada bu konuda hakkında konuşur olmazdım. Fakat kaçınma modüllerinin yetersiz olduğu da aşikardır. Hasar modülüne karşı farklı savunma modülleri üretilebilir, o zaman dengesizlik düzenlenebilir.
    Yine bu dengesizliğine ilişkin olarak, delme modülleri nedeniyle artık kalkan herzamanki değerini yitirmiş durumda. Abartılı miktarda delme modülleri mevcut. Yine bunu önleyebilecek modüller üretilmelidir, kaçınmanın dışında ki bahsettiğimiz dengesizlik bozulsun.
    Gelin görün ki yukarıda bahsettiğim ''şans'' oranı bu sorunu daha belirgin kılıyor. Abartı modüllerin çıkma olasılığının az olmasına karşın, bazı oyunculara çıkan bu modüller diğer oyuncuları rahatlıkla bezdirebilir. Bu şans oranı öyle bir şans oranı ki kaç tane modül birleştirseniz de size gelmeyebilir, ki nadir olmasının sonucu bu olsa gerek. Bu şans oranı sisteminin savunması olarak konseptin böyle olduğunu, yani modüllerin kararsız modüller olduğunu ve dolayısıyla rastgele olduğunu öne sürebilirler bunun ''üreticileri''. Şans mantığına darkorbit çerçevesinde karşı olduğumu belirterek niçin bu denli abartılı modüllerin olduğunu sorguluyorum. Neden tam takım- hem pet hem de gemi ekipmanları- bir oyuncu 550k veyahut daha üstü bir hasara eşlik eden delme ve süper-sonik hızla bu oyunu oynamalı? En azından bunu az önce saydığım nitelikteli bir geminin olmadığı oyunculara karşı sorarsak?
    Doğrusu bunun saçma olduğunu kanıtlamak adına argümanı genişletmenin bir manası yok. Yalnızca bu şans sistemenini ve karasız modüllerin abartılığının oyun düzlemindeki uyumsuzluğunu gerekçeleriyle açıklamak, ileride bu durumunun iyileştirilip yalnızca zerre miktarda şansa bağlı olan kararsız modüllerin daha adil bir yöntemle oyuna geri kazandırılmasını ve abartılı modüllerin değerlerinin oyunun seyrine göre azaltılması, yeniden biçimlendirilmesinin gerekliliğini ifade etmek isterim. Bu noktada da oyuna böyle bir sistemi getiren ekibin oyuna girip bu abartılı modüllerle çarpışmasını içtenlikle talep ederim. Eminim kendileri oyuna her hangi bir yenilik getirirken bunun beraberinde getireceklerini kestirebilecekleri kadar yargı sahibilerdir. Aksi takdirde oyundaki uyumsuzluğu artırmaktan başka işe yaramayan yeniliklerle oyundaki dengesizlik uzun vadede çözülemeyen bir soruna dönüşecektir.
    Son olarak sayın adminlerin, bu şikayetimi gerekli mecralara bildirmelerini talep ederim.

agnostiklive bunu beğendi.
  2. Merhaba,

Öncelikle konu başlığının tamamı büyük harften oluşması forum kurallarına aykırı bir durumdur bu sebeple başlığınızı düzenledim. Tekrarından kaçınınız.

Oyundaki bu dengesiz durumun farkındayız. Gelecek raporlarıma ekleyeceğim ve halihazırda da eklediğim bir konu bu "Şans" faktörüne bağlı olan modüllerin oranlarının fazla yüksek veya fazla düşük olduğunu ben de düşünüyorum ancak bu konunun net cevabını gene Merkez Ekip verecektir.

İyi Forumlar.

WoodWind bunu beğendi.
  3. g503

g503 User

bu kararsız parça paymente bidaha gelecekmi? ne zaman diye sormuyorum malum sadece almanya biliyor zamanını ama gelecekmi bidaha ayda 1 felanda olsa ?

4. bence etkinlik yapıldığında söylenmeli 1.oyuncuya %10 hız yok şu kadar vuruş darbe ama bu etkinlik botların veya tutucu programların yapamayacağı zor bir etkinlik olmalı

5. Chev

Chev User

Dengeli bir modülü oyuna enjekte edecek zor bir etkinlik olabilir. Fakat dediğin gibi öncelikle olarak botların ve tutucuların safdışı olması gerek ki para harcamakta müsrif olan bir şirketin bunları önlemeyeceğinden oldukça eminim. Baksana unity diye ''celebration'' ediyorlardı, kendileri nerede bu unity'in? Oyun hala performans açısından kötü, bilgisayarının ve internetin ne derece iyi olursa olsun birtakım sorunlar yaşıyorsun. Demem o ki son bahsettiklerim için önümüzdeki yıllarda çözüm beklemiyorum.

agnostiklive bunu beğendi.
  6. Harici yazılım kullanmanın kalıcı olarak önüne geçilmeden hiçbir yenilik getirilmemeli oyuna. Oyun bataklıkta çırpınan insan gibi her hareketinde daha çok batıyor. Önce temize çıkılsın , gerekirse oyuncuların %80 inin hesabı kapatılsın (oyuncu kaybeder demeyin çünkü artık virüs çağına girdik tahminim bi 7-8 yıl daha çeşitli virüsler icat edilecek yani evlerde daha çoook zaman geçirilecek,yeni para sistemi ve yeni düzen devreye girene kadar) sonrasında gemilerin dp sine ve hızına bi güncelleme gelir.

Chev ve ^KATİL^^MELEK^67^ bunu beğendi.