Öneri kasılma yardımcı mürettebatı

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve [][][]-[][][] tarafından 9 May 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

böyle bir güncelleme faydalı olur mu?(bot kullanımı hakkında)

1. evet

57,1%
  2. hayır(fikrinizi belirtin)

42,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. NOT: Bu güncelleme, harici yazılım(bot vb.) kullanımı yasaklandıktan sonra getirilebilir.
    Oyunuzu, 'bot sorunu' olmadığını düşünerek kullanınız.

Kısa Tanıtım:

--oyunda aktif(online) olduğunuz süre boyunca "zaman barını" doldurun
    --mevcut gemilerinizden birini ekipmanlarınız ile donatarak "yardımcı mürettebata" verin
    --zaman barını doldurduğunuz süre kadar(max 12 saat) mürettebatınız hayali haritalarda sizin emirlerinizi yerine getirsin.
    --Bu süre boyunca sizde diğer gemi ve ekipmanlarınızla oynamaya devam edebilirsiniz.

Amaç:

--payment paketi olarak satılacak olan bu paket botların yerini tutacak
    --oyun haritalarında gerçek bir gemi değilde hayali bir gemi, hayali bir haritada olacağı için oyuna gereksiz yük bindirmeyecek.
    --zaman barı sayesinde aktif oyuncu sayısı artacak, yardımcı mürettebat ile oyuncu aynı zamanda oynayarak çifte kazan elde edecek.

Kullanımı ve kurallar:
    -bu gemi haritalarda gözükmeyecek.
    • mürettebatı 4 saatlik bir göreve ayarladıysanız istemcideki yeni arayüzde-sekmede sadece skylab benzeri 4 saatten geriye doğru sayan bir zaman barı gözükecek.
    -Mürettebatı göreve gönderebilmek için öncelikle oyunda online olarak, zaman barını
    doldurmalısınız

• "Zaman barı" 24 saat içinde oyunda aktif olduğunuz her 1 dk için 4 dakika birikir.
    • örnek: 5dk online olursanız 20dk; 1 saat online olursanız 4 saat birikir.
    • Zaman barı 12 saati geçemez, daha fazla birikemez
    • zaman barı dörter saatlik 3 kademeden oluşur. Birinici kademe olan ilk dört saati doldurtuktan sonra kullanmazsanız ikinci kademeye geçemezsiniz.
    • Örnek: 1 saat online olarak 4 saat biriktirip oynamaya devam ettiniz ancak görevi hala başlatmadınız. 2 saat online süresine ulaşmış olduğunuz halde zaman bari 8 saat değil 4 saatte kalacaktır.
    • mürettebat görevini başlatmak için herhangi bir kademeyi doldurmanıza gerek yok 10dk online süresi ile bile 40dk görev başlatabilirsiniz. online olarak oynamaya devam ettiğiniz sürece 40dk'nın üzerine eklenecektir.
    -seyir defterinde dakika dakika uridium vb. kaynak artışı olmayacak.
    • örneğin dört saat süre dolduğunda toplu bir şekilde; 10k uridium 10m credi 10k rinusk kazandınız, 60k mcb-50 lazer cephanesi kaybettiniz şeklinde seyirinize kaydedilecek.
    -Mürettebata verdiğiniz gemiyi ve ekipmanları bu süre boyunca kullanamazsınız.
    • Elit ekipmanlarınızı tercihe göre kendi geminiz ile mürettebattan dilediğnize takabilirsiniz ancak lf4 ile dolaşmamak için bundan sonra tüm itemlerden ikişer tane almakta fayda var:D
    -kazanacağınız kaynakların miktarı gemiye donattığınız ekipmanların gücüyle orantılı şekilde artıp azalacak.
    • gemiye taktığınız lazerler, seçtiğiniz cephane, kalkanlar vb. uridium hesaplama algoritmasına dahil olacak
    -mürettebatın taşıyabileceği 5 kaynak olacak.
    • uridium, credits, rinusk, bl takipçisi, paladyum. bunlardan birini seçebileceksiniz
    • uridiumu seçerseniz aynı zamanda credits, şeref ve tecrübe puanı da elde edeceksiniz
    ÖRNEK HESAPLAMA__________________
    seçtiğiniz cephane ve ekipmanlar ile kazanacağınız kaynakların hesabı örnek olarak şöyle hesaplanabilir;
    seçenekleri aşağıdaki gibi ayarladınız
    süre : 12 saat
    kaynak : uridium
    cephane : mcb-50

-Uridium Kristallon üzerinden hesaplanır
    -hasarınız 40k olarak hesaplandı
    -kristallon kalkan + can 800k
    800k / 40k = 20 +20 saniye olası aksamalar(kalkan ve hp değerlerinize göre bu süre artabilir)
    -40 saniyede 1 adet kristallon
    12 saat / 40 saniye = 1080 adet kristalon

-12 saatte 1080 adet kristallon

1080*128 uridium = 138 bin uridium

1080*400k credits = 432 milyon credits
    .....vb. şeklinde hesaplanır

Görüşlerim:
    --payment olarak sunulan bu paket, "payment uridium" paketlerine göre daha uygun fiyatlı olacağı için bu "uridium" paketlerinin değerini düşürecektir
    tıpkı şu an olduğu gibi. ancak yinede anında 1.3m uri istiyorum diyenler olacaktır

--ilk bakışta oyuncu sayısı azalmış gibi gözükebilir(botlar 24s. haritada olmayacak) ancak "zaman barı" doldurmak için belli bir süre oyunda aktif olmak zorundalar

Son düzenlenen: 10 May 2021
  2. .Sancak.

.Sancak. Guest

Merhaba,

Konunuzu kurallara uygun bir şekilde açtığınız için teşekkür ederiz. Şu andan itibaren Index bölümünde yer almakta olup, diğer arkadaşlarımızdan gerekli desteği gördüğü sürece raporlarımıza ekleyeceğiz.

İyi Forumlar.

3. tryhardD

tryhardD User

İyi tarafı var herkese açık olacağından ve legal olacağından faydalı ve güvenli olacak.
    Kötü tarafı var malum oyuncular aynı şekilde devam edip üstüne bundan faydalanacak.
    Onları kalıcı olarak banlayıp oyuna bir daha dönmemelere sağlanmadığı sürece (ki kaç kere ellerine fırsat geçti ve kullanmayı reddettiler bu saatten sonra olmayacağı kesin) bunun zararlı da olma ihtimali var.

[][][]-[][][] bunu beğendi.
  4. yorum için teşekkürler.
    değindiğin konuyu not olarak ekledim.

5. Bence çok güzel bir fikir , online olduğun için bu şekilde ödüllendirilmek ve ufak ufak uridium cephane vs kazanabilmek harika olurdu , +1

6. teşekkürler.
    beleş değil ama payment:D
    VİP'ye dahlil edilebilir veya ücretsiz olup paymentle bazı avantajları olabilir.

7. -333-

-333- User

hayır çünkü paralı kusura bakmayın ama bota alternatif sunuyorsun bot parasız bu paralı mantık neresinde.açık açık söyle deki benim çok param var sağlam kk larım var canım sıkıldı olursa nasılsa bi çoğu alamayacak ben alır avantaj sağlarım mantıksız aşırı mantıksız..

8. öncelikle haksız ithamın ve vizyonsuz yorumun için teşekkürler.

Bot hakkında en ufak bi bilgim yok çünkü işim olmaz araştırmadım bile
    ancak orda burda duyduklarım kadarıyla botların ücretli olduğunu sanıyodum

ben oyuna para yatırmıyorum(boykot) daha bir kere bile VİP çekmedim
    aksine botlar yatırıyo banlanmama sebepleri de bu yani bu adamlar zengin.
    ancak oyun düzeldikten ve adalet sağlandıktan sonra ise sırf destek amaçlı bazı payment paketlerini VİP falan alırım
    çünkü oyunun paraya ihtiyacı var kimse babasının hayrına oyun yapmıyo

bu payment olayınıda oyuna maddi bir destek olabilir diye tek kellime halinde ekledim böylece VİP paket daha çekici hale gelebilir.

9. -333-

-333- User

rica ederim ne demek herzaman.

Mineral ve [][][]-[][][] bunu beğendi.
  10. 'Bu güncelleme, harici yazılım(bot vb.) kullanımı yasaklandıktan sonra getirilebilir.' Demişsin o yüzden hayır dedim, botlar hiç bir zaman bitmez bu oyunda, keşke bitse ama malesef..

11. "sevkiyat" genişlemesi gelmiş benim konu daha güzeldi bence:p

12. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Konunuzun benzer bir içeriği olarak "Toplayıcılar ve Kapı Sevkiyetı" olarak oyuna eklenmiş bulunmaktadır. Konunuz kısmen gerçekleşmiştir. Konunuz bu sebepten ötürü Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde gerçekleşti olarak işlenilmiştir.

Ancak içerik olarak farklı bir durum sunmak isterseniz; mesajımı raporlayarak konunuzu tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş