kasma sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve •Bℓα¢ĸ•Lôťύŝ•тüяκ tarafından 15 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. merhaba ben ve arkadaşımda bir kasma sorunu var bilgisayarımız iyi durumda neredeyse her oyunu oynayabiliyoruz biliyorum darkrobit web üzerinden oynanıyor ama kullandıgımız taracının bir ilgisi olabilirmi ben mozilla kullanıyorum arkadaşım chorme kullanıyor 2 mizdede kasma var özellikle portlardan atlarken bi 4 5 snlık donma söz konusu atlamayı yapıyor ama kendine gelmesi 4 5 sn sürüyor düşmandan kaçarken bu olumsuz etkiliyor bizleri hangi tarayıcıyı önerirsiniz

2. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Lütfen buradaki duyuruda ifade edildiği şekilde Support ile iletişim kurunuz, arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

İyi forumlar.

3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Anlattığına göre PC'ler iyi o zaman tarayıcı + eklenti sıkıntısı olabilir. Chrome ve Mozilla genelde çok ram kullandığı için olabilir. Flash Player güncel değilse manuel olarak kendi sitesinden güncellemeyi deneyin. Otomatik güncelliyor diye es geçmeyin. :D Tavsiye olarak Yandex veya özellikle önerim Maxthon kullanmayı deneyebilirsiniz. :)

4. 16 Gb ram DDR4 (Dual channel yani 2 kat hızda çalışıyorlar 8+8) , i5 7300 hq işlemci gtx 1050 bir makinada bile her tarayicida kasiyor oyun :)

Flash playerden kaynakli bu durum sebebi basit eski bir teknoloji + gunumuz tarayicilari flash playeri guvensiz gormekte bir cok javascript temelli saldiri flash player uzerinden kolayca yapilmakta...

Unity ve indirilebilir bir client olmadigi surece bu oyun kasmadan gecilmez.

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Hakan , dikkatli okursan ben kesin çözüm olur yazmadım. Olasılıklar dahilinde kullandığı tarayıcıya bağlı olarak flash güncellemesi ve alternatif tarayıcı önerdim. Denerse belki bir faydası olur veya olmaz bunu bilelem. ;)

6. Yok ben olanı yazdım flash zaten 1-2 seneye bitecek. Kısacası kasmaların olması gayet normal istediğin kadar takla attır flash olduğu sürece ve uzakta bir sunucu olduğu için ( oyun kendi makinanda çalışsa neysede) kasmalar normal.

Verdiğin çözüm değil bende biliyorum ancak pek yararı olmaz neden ? Artık çoğu tarayici sistem kaynaklarini çok kullaniyor mesela maxthon bile çok kullaniyor... Sebebi basit Web 4.0 dayız 5.0 a geçeceğiz...

7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Zaten görevdeyken de çok aktif olarak oynamıyordum. Sadece ara ara özel etkinlik veya kapı yapıyordum. Görevden ayrıldıktan sonra anca 2-3 kapı yapmışımdır. :D Ben Maxthon'da pek sıkıntı yaşamıyordum genel olarak 50 civarı fps alıyordum. Gerisini bilemem. :D