Öneri Kendini İmha Et !

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve yılmazcan47 tarafından 22 Mart 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Gelmeli

1. evet

82,2%
  2. hayır

17,8%
  1. merhaba arkadaşlar

Uzay gemimiz neden kendini imha edip bir droid ile kaptanı x-1 ana şirket haritasına göndermiyor ?
    oyunda çok buyuk eksiklik olduğunu düşünüyorum .
    Fikir benden oyuna entegre edilmesi oyun ekibinden :)

Hangardanda gemi imha edilebilir ama bu biraz farklı çalışıyor saniyede 10.000 hasar yiyerek yavaş yavaş patlıyorsun .

@smoonrise düşüncesi :
    ben ilk 10.000 ile başlayıp sonrasında artmasını düşündüm misal. genel olarak dpler 600 700 arasın oldu. mesela 10.000 X20 sonra 20.000 x20 yada 10.000 x20 15.000 x20 20.000 x20 gibi kademeli olsun .

Her 30dk da bir bir hak dogcak Gemi İmha protokollerini başlatmak istedigine eminmisin ?

EVET ! HAYIR !
    Evet derseniz bir sayaç çıkcak ve 60 saniye içinde imha edilceksiniz ve x-1 haritasında geminizi tamir edebilceksiniz .

geminiz hasar alabilir ve başka oyuncular tarafından imha edebilirsiniz .
    hasar aldıgınızda işlem iptal edilebilir/ etmeyebilinir .

Kapıda kalma veya herhangi bir bug çözum olcagını düşünüyorum
    30dk olması suistimali eminimki engelleyecekti :)
    gemimiz patlamış olduğu için hangar degişebilir veya gemiyi tamir edebilcez .
    ilerdeki çoğu bug veya soruna çözüm olacaktır

Son düzenlenen: 8 Temmuz 2020
  2. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Mart 2020
    Themis. ve BADBOY666 bunu beğendi.
  3. BADBOY666

BADBOY666 User

+1 destekliyorum konu güzel ve yararlı oyun içine gelebilecek birşey mantıklı buldum arkadaşların desteklerini beklerim. İyi forumlar

4. Layklıyovum ve sonuna kadav desekliyovum.

5. ateistkeci

ateistkeci User

Buna desteğimi basarım :))

Hocam R harfleri noldu :D

6. DraydiBoy

DraydiBoy User

Niye kendimi imha edeyim ki, mantıklı bir sebep yok bence. Kendimi patlatmak istesem npc ye, radyasyonlu bölgeye, mayına, düşman oyuncuya, daha bir sürü şey var fantazik olarak bilemedim

7. her uzay gemisinde var oyunda neden olmasın ayrıca bazı sıkıntıları gidermekte işe yarıyabilir :)

8. kapıda sıkışınca radyasyon hasar vermıyor cıkıs yapılmıyor npcler gelmiyor

9. Mantıklı bazen haritada hiç olmayacak bi yerde sıkışıyorsun labirentciler bilir o arayı :D bazen galaksi kapılarında bununla kurtulur oyuncular :D

yılmazcan47 bunu beğendi.
  10. MrWho

MrWho User

ben de aynısını düşünmüştüm ama lagdan dolayı bu kendini imha etme de çalışmaz bence

keskinniyo bunu beğendi.
  11. şansımızı deniyelim gardaşım :D

12. Güncel. Sadece oyun içi ekranda değil ana sayfada da olmalı. Böylece kapıda kalma sorunlarının önüne geçilmiş olur.

13. keskinniyo

keskinniyo User

Düşmandan kaçarken sana tp/şp mi yar etmem diyip yapılamaz aksi takdirde herkes yapar kimse oyuncu imha edemez. Kapılarda lagda kalınca kullanırım dersekde eğer radyasyonun işe yaramayacağı siddette lag olmuşsa bunun çalışacağının garantisi yok. Bilemedim bi gereği yok gibi.

14. son wrong server hatasıyla birlikte hangar degişemem sorunu oyunda sıkışma problemi çıktı gene
    guncel yaptım konuyu artık hangardanda imha protokolu başlatılıyor

15. NoFlexZone

NoFlexZone User

Bahsettiğiniz bu öneriyi hangi amaçla kullanabiliriz ?

16. smoonrise

smoonrise User

Gayet mantıklı ve çözüm odaklı düşünülmüş ve oyun için hatalar buglardan kurtulmaya yönelik bir fikir . çok emin olamadım ama üzerinde az daha düşünüp geliştirilebilir mi aceba başka sorunlarıda çözmeye yardımcı olabilir mi ?
    Evet olarak oy verdim . vermeyenlerin sebebleri neler bilemedim bu özellik portalda , kapıda kalma sorunları için bir öneri beynemeyenler için bir kullanım zorlaması olmayacak zaten fikir gemi sayfasınıda etkilemeyecek yani yeni bir menü yada oyun ekranında yer işgal etme durumuda yok hangar sekmesinde bir yere eklenebilir .
    Bir ekleme yapabilirim malum birçok yenilik darbe puanlarını yükselmesine sebeb oldu. 10 000 dp ile başlayı sayborg özelliği gibi berlirli aşama ile alınan hasar artmalı ki x-1 düşme uzun sürmesin .
    bence merkeze raporlanması gereken iyi bir düşünce belki merkez daha geliştirip bize sunar.
    portalda mahsur kalma , galaksi kapısında mahsur kalma (5 sn içerisinde ana haritaya düşme özelliği var )
    mesela suan bazı hesaplarda gemi sayfası açılmıyor ve supporta ulaşıp hesabını x-1 çektiren ve kurtulanlar var bu özellik suan aktif olsa belikide supportun yükünü azaltır ve oyuncuların sorunlarına çözümüne fayda sağlardı.

17. gelecekte ve şuanki buglarda gemilerin herhangi bir şekilde sıkıştıgında kurtarılabilmesini saglar ve tabi her uzay gemisinde oldugu(film ve dizilerde ) gibi Kendini imha edebilme özelligi olmalı
    10k hasar olayı suistimal önlemek için duşundum , oyunda aktif gozukmesine ragmen bu imha yapılabilcek o yuzden kaçarken duşmana patlamamk için kendini patlatcak oyuncuların önune geçer bu durum direk birden patlamak yerine yavaşca patlaması daha iyi olur geminin -düşünsene gemiye bir tane struner 60 hasar vuruyor surekli gemide 2milyon kalkan var :)
    yada gemi saldırıya korumalı bölgede hiçbir şekilde patlamaz 28 saate yakındır gemim aktif toplu desteklerim 28 saat boşa giti

18. smoonrise

smoonrise User

Suistimal konusunda haklı gibisin birde bu açıdan bak , general, albaylar rütbe puanı düşürmesine rağmen radyasyon kaçıp orada savaşdığı kişiye kalmamak için patlıyor buda bir suistimal . ben ilk 10.000 ile başlayıp sonrasında artmasını düşündüm misal. genel olarak dpler 600 700 arasın oldu. mesela 10.000 X20 sonra 20.000 x20 yada 10.000 x20 15.000 x20 20.000 x20 gibi kademeli olsun .
    ikinci kısımda ne demek istedin onu anlayamadım ben zaten verdiğin fikri olumlu karşıladım ,bir itirazım yok bu fikre olmasını destekliyorum evet olarakda oy verdim .
    yanlız birşeyler eklemek gerekli mesela yenide haritalarda veya Bl de kullanıca hangar doğ seçeneği x-8 atar bu öneride bence direk x-1 düşürülmeli hangar ki yaşanan buglardan kurtulması sağlanabilsin diye düşündüm.

19. demek estedigini ekliyorum şimdi yorumları az çok bildigim için olumsuz oy verecekleri mantıkları biliyorum az çok oyuncuların ona uygun yazdım bu sadece kaba taslak bir konu darkorbit ekibi bunu baya duzenler benzer yapar degiştirir bu sadece ana tema

20. smoonrise

smoonrise User

Aynen fikir güzel çıkış noktası çok yararlı ve kullanışlı bir düşünce . patlatma dp haricinde başka eklemeler yapılabilir mi ? neleri ekleyip birden fazla sorun için çözüm olur mu ? bu hali ile bile merkeze önerilmesi gereken bir fikir , en kötü ihtimalle test sv. gelir orada deneyimler gelişmesi için fikir ekleriz .

Sayfayı Paylaş