Kimdir bu Hypnos ?

Konusu 'Kim kimdir? Takım' forumundadır ve .Hypnos. tarafından 1 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. .Hypnos.

.Hypnos. Forum Moderator Team Darkorbit

Merhaba arkadaşlar ben forumun yeni acemisi :). Uzun yıllardır oynadığım bu oyunda biraz da diğer arkadaşlara yardımcı olmak akıllarında kalan sorulara cevap bulabilmek için sizlerle birlikte olacağım. Kendimden bahsetmek gerekirse üniversite öğrencisiyim sayılarla fazla cebelleşen cinsten :). Sizin de hasar hesaplamayla ilgili sorularınız olursa severek ilgileneceğim :D

Manitu, Luminous, Minerva ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Quenn

Quenn User

o zaman siftah benden olsun mu :)
    hoşgeldiniiiiz :)

3. Hoş geldin stajyer :D

4. .Hypnos.

5. Minerva

Minerva Board Administrator Team Darkorbit

Aramıza hoşgeldin ve şimdiden geçmiş olsun :D tam da şuralarda hesaplanacak şeyler vardı :p

Quenn bunu beğendi.
  6. .Hypnos.

hazırda bekliyorum hemen hesaplayabilirim :D

Minerva bunu beğendi.
  7. ateistkeci

ateistkeci User

Selaaam hoşgeldin geldiğini dün duymuştum :) siftahı yapacaktım ama yine geç kaldım :p hoşgeldin tekrardan sanırım en iyi anlaştığım modlardan birisi olacaksın :)))))

8. Quenn

Quenn User

hamladın iyice :D :D
    deme öyle deme deme dosyaları yığarlar masana :D :p

ateistkeci bunu beğendi.
  9. .Hypnos.

Hoşbuldum :) Bütün arkadaşlarla iyi anlaşmak en temel isteğim umarım öyle de olur :)

Yığılsın sayı işi olunca keyifli oluyor yorucu olmuyor :D:D

Son düzenlenen: 1 Nisan 2020
    Quenn bunu beğendi.
  10. Quenn

Quenn User

ben anlamıyorum tüm admin-modlar mı sayısalcı :D :D

ateistkeci bunu beğendi.
  11. .Hypnos.

Sadece sayısalcı yok ki ama dilci de var bakınız; Luminous :D

Quenn bunu beğendi.
  12. Sen de mi eşit ağırlıkçısın kraliçe :p

13. Quenn

Quenn User

aslında lisede müdür yardımcısı zorla beni sayısala yamıştı asrın hatasıydı :D denklemler geometri vb bana çok uzak :) ben reelciyim bana deneyler projeler ver yaparım ama kağıt üstünde 0 :)
    nese burası yeni stajyerimizin konusu benim değil o yüzden ona odaklanalım ;) hypnos modum yeni etk için şu kapı içinde güçlendirmelerle alakalı çalışmalarınız olacak mı acaba ? hangi güçlendirmeye vermek kapıda kolaylık sağlar vb güzel hesaplamalar çıkabilir belki size :D

ateistkeci bunu beğendi.
  14. Luminous

Luminous S-Moderator Team Darkorbit

Ahanda dilci geldiii, signifier ve signifed ayrımını açıklamamı isteyenler sıraya girsiiinnnn :D

_Zeronix_, Quenn ve Minerva bunu beğendi.
  15. Titan.

Titan. Forum Moderator Team Darkorbit

16. JαbbαŔ

JαbbαŔ User

Hoşgeldin kral :)

17. Manitu

Manitu Ticket Administrator Team Darkorbit

Aramıza hoşgeldiniz, cebelleşmenizde de kolaylıklar diliyorum :D

Quenn bunu beğendi.
  18. .Hypnos.

19. Quenn

Quenn User

merak ettim şimdi ışık modum 2sininde anlamınıda bilmiyorum açıklicak mısınız yoksa gugul amcaya sorim mi :D

20. Luminous

Luminous S-Moderator Team Darkorbit

ben gibi mükemmel kapasiteli, kendini geliştirmiş bir öğretmen adayı dururken yaşlı gugul amca da kimmiş:p:p:p

Ferdinand de Saussure dayımız zamanında demiş ki, semiotics lerde sign teorisi denen bir şey vardır. Bu teoriye göre signifier ve signified, gerçek sign ı oluşturur. Signifier bir şeyin somut, dokunulabilir, koklanabilir, görülebilir bir şeyken signified bu şeyin insan beyninde oluşan bir "yansıma"sıdır. Örneğin, bir bankanın kapısında "open" yazısını görmeniz, kağıtta yazan "open" signifier, buradaki "open" yazısının anlamı olan "bu banka iş için, para gönderip almak için açıktır" anlamı signified oluyor.

Bir örnek daha,

"Cats" dediğim zaman bu signifier olur

ama,

buraya böyle sevimli 2 kedi bırakmam, ya da kedi dediğim zaman aklınıza bu gelmesi signified oluyor :D

Neden böyle bir şey var bilmiyorum, birçok linguistics konusu gerçekten neden var bilmiyorum :D

«®βŁДÐΞ•53», Minerva ve Quenn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş