Klan Ödeme Kısıtlaması Hakkında Görüşleriniz.

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. benim hiç sevmediğim bir uygulama arkadaşım oyuna çağırıyor gel diyor 50m kedi vericem. Ben bunu alamıyorum. Sevmedim hiç.

2. klan üyeleri olarak birbirine güvenen ve birbirinin menfaatleri için ortak çalılan üyelere yapılmış bi haksızlık var burada kişi sayısı az ve günlük geliri 100m civarı olan klanlarda genellikle kredi toplanır klan üyelerinin onayıda alınarak içlerinden birine toplu olarak gönderilir ki bunun sebebi bir kişinin ihtiyacına yaramayan 10m gibi bir meblanın 10 kişiden alınarak bir kişiye verilmesi ve daha faydalı işlere harcanılabilmesidir bu sayede oyuncular daha hızlı gelişeceklerdir sınırın getirilmesi bu yardımlaşmayı ortadan kaldırmaktadır en yakın zamanda kaldırılması dileğiyle iyi oyunlar

size kesinlikle katılıyorum emeğimizi ve zamanımızı harcıyoruz biriktirmek için kendimiz içinn olsun klan arkadaşlarımız için olsun ama darkorbit çıkıyoru ve sınır koyuyor üye kaybedicekler kar yapalım derken oyunun popülaritesini düşürücekler benden söylemesi

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Ağustos 2014
  3. Şuan olduğum klandan en fazla 5m alabiliyorum ve baskın klanı 1.700.000.000 credits var adamlar a credi at demeye utanıyorum.Çok kötü bir yenilik.

4. Birden fazla çözüm yöntemi sunduk.Ama bize geri dönen olmadı bizimle ilgilenmeyerek ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım.Beyin fırtınası yaparak bu soruna çözüm yöntemi bulabilirdik.Böyle bir kısıtlama koyup kestirip atmışlar.Bu oyunu seven ve eşyalar için para veren insanlar var bunlarında düşüncelerini dikkate almalılar.Bir kaç kişi şikayet etti diye böyle bir kısıtlama gelmemeliydi...

5. Birkaç kişinin şikayet ettiğini sanmıyorum, üstelik bana göre bu çabanız anlamsız. Çünkü DarkOrbit'in yaptığı bir yeniliği geri alacağını hiç sanmıyorum, ki bana göre güzel bir yenilik oldu. Böylece bir klandan Credits alıp gemiyi fulleyenlere son verildi, bir anlamda haksızlığın önüne geçildi.

6. Katılıyorum terminatöre adamlar arkadaşlarını alıp 2-3 günde fullüyorlardı biz de 1 ay boyinca kredi topluyorduk bişeyler alabilmek için, eğer kredi istiyorsanız o klanda 3-4 ay kalın siz kaldıkça o gelir artıyor o zaman kullanırsınız…

7. Merhaba ,

Yazmayayım diyorum ama olmayacak ; Bu bir " kurunun yanında yaşta yanar " olayıdır.

Çünkü düz mantıkla bakarak yorum yapanlara birşey diyemem fakat olayın gözükmeyen yada gözüken kısımlarıda vardır.

- Klan ve kredi imkanlarını çok farklı amaçlar için kullananlar çoğalmıştır.
    - Yüklü kredi yollama karşılığında oyunculardan bir takım şeyler isteyenler çoğalmıştı.
    - Klanda biriken kredileri ihtiyaç sahibine değil de daha önemli üyeleri için kullananlar artmıştır.

Oyunda belli bir çevresi , geçmişi ve klan ts'lerinde kredi pazarlıkları yapıldığını bilenler vardır.

İyi forumlar.

8. 5 m yerine 30 m 20m falan artsa hergün 5 m dalga geçer gibi ve bazı günler 5 m
    eklenmediği oluyor.

9. kurunun yanında yaş da yanar olayı demişsiniz,, kredi pazarlığı yapılan klanları madem biliyorsunuz gereken yaptırımları onlara uygulayın.. yeni başlayanların yada fullenmek için çaba harcayanların uridium almaya azorlandığı gün gibi aşikarken, ve siiz gerek forum gerekse oyun adminlerinin bu bahsettiğiniz kredi pazarlığı yapılan klanlara gerekli yaptırım ve cezalandırmalrı vermeniz hayli hayli mümkünken , bu kısıtlamayı bir kurunun yanında yaşda yanar benzetmesiyle açıklamaya çalışmanız bana oldukça gülünç geldi.. açıkça söylemenizi beklerdik ki; ''DARKORBİT SİZİN URİDİUM ALMANIZI İSTİYOR , PARA HARCAMANIZI İSTİYOR , PARA HARCAMADIĞINIZ SÜRECE BU OYUNDA SİZE HAYAT YOK'' bunu diyebilmeniz samimiyetinizi ortaya koyacaktı.. zira getirilen yeniliğin esas nedeni budur.

10. Merhaba ,

Oyun içinde konuşulmuyor bu tür konular ve her yüklü kredi yollayan klanlara işlem mi uygulanacak ? Bir çok konuşma ortamı var. Oyun dışında ts , msn , skype v.b. kanallardan konuşuyorlar sonra oyunda klandan kredi yolluyorlardı.

İyi forumlar.

11. toros arkadaşımızın dediği doğru gibi geliyor herşey uri vip bitince bile uridium indirimi çıkarken vip indirimi çıkıyor vipi alınca yine uridium indirimi geliyor daha çok şey var.
    birde lf-4 günleri var lf-4 günümü lf-3 ve bo2 günümü belli değil millet lf-4 günü diye uri çekiyor hayal kırıklığına uğruyor.Biri dedi lf-3 çıkaranlar seviniyor yani gemisi güçsüz olanlar Ama lf-4 çıksa daha çok sevinirler.Neymiş güçsüzler için lazım lf-4 daha iyi lf-3 ün neyi lazım neyse buna kredil saçmalığı eklendi ltasarımları uriyle falan alıyoruz kurunun yanında yaşta yanıyor demişsiniz oyuna yeni başlayanlar ne yapsınn başka bişi düşünülebilirdi.günlük 5 m ekleniyorsa 20 m eklensin mesela

12. ağzından bal damlamış çok iyi demişsin

13. 1.ci ve 3.cü maddeler sizi veya herhangi birini asla ilgilendirmez..
    2.ci madde içinde başka türlü güncellemeler yapılabilirdi..
    ben girdiğim klandaki savaşlar yüzünden çıkmak durumunda kaldım ve irislerim patladı.. şimdi ben klana geri döndüğümde 5m sınır var eeee? benim o klana milyonlarca param gitti?? şimdi işin özü MÜTHİŞ BİR SAÇMALIK. hesabın içi çok iyi olup irisi patlayan biri yardım almayacakta ne yapacak? şimdi ben o irisler için kaç gün uğraşacağım farkındamısınız?? bu güncellemenin savunulacak hiçbir yanı yok.!!
    yok 1 hafta kalacakmış yok 1 ay kalacakmış.. sırf birine yardım etmek için yeni klan kurmak istedim diyelim ben o adama 1 iris almak icin 2 ay bekleyecek miyim bu nasıl bir saçmalık.?
    derhal eski haline gelmeli bu güncelleme gerçekten tarihin en kötü güncellemesi olmuş.. nerden baksanız 10 yıllık bir usülü geleneği bozmak gibi birşey olmuş. bunları NOT EDİN.

14. Klan ın eskisi gibi artı yönü yok artık klansız oynamak en karlısı şahsen 10 küsür kişinin irisleri fullemeiştim klandan ya bunlar daimi klan üyesi bile değillerdi bir dua etseler yeter ama bu kısıtlama olmadı hemide hiç

15. Peki, adam bir klana girip 1 aydan kısa bir sürede Iris'leri fullüyor, bu emeğiyle kasılanlara haksızlık değil mi?

16. emeğiyle kasılanlara da bu uygulama haksızlık olacak
    arkadaşım adam yeni başlamış bi klana girip iris lf3 vs. almak istiyor bunun icin aylarca beklemek zorunda bıraktı şu anda bigpoint.
    "1 aydan kısa sürede irisleri fullüyor" FULLESİN ARKADAŞIM SANANE? İRİSLER ESKİSİ KADAR ÖNEMLİ DEĞİL ESKİDEN FULL İRİS OLUNCA EN GUCLU SENDIN ARTIK OYLE DEGIL.
    Arge skylab zeus apis lf4 geliştirmeler bir sürü şey var..! şimdi yenilerin başına bir de kredi derdi çıktı..

ZATEN ESKİSİ KADAR OYNAYAN YOK KİM EMEĞİYLE KASACAK? yine iyi kötü irisleri 3-5 lf3 felan alıp oyuna bağlıyorduk yeni oyuncuları. şimdi siz istiyorsunuz ki herkes ezik kalsın paşa paşa rütbe kasalım onları keserek. arkadaş x4 ün 80-90 ları gördüğü bir oyunda sizlere neden batıyor iris lf3 alımları. alan memnun veren memnun

AL İŞTE BEN FULL ÜM İRİSLERİM PATLADI 3 GÜNDE ANCAK 6 İRİSİ ALABLDİM. E ŞİMDİ BANADA HAKSIZLIK KLANDA O KADAR PARAM GİTTİ?

Bu uygulamayı beğenenler ya kredi derdi yoktur veya hiç bir klana giremeyip dışarda kalanlardır. Ben tr2 ilk açıldıgından beri bu oyundayım 3-4 bin rütbeyle albay oldugum günleri hatırlıyorum. bugüne dek kimsenin derdi olmamıştı şimdi neden kime nasıl batıyor?

17. Arkadaşım öncelikle üslubuna dikkat etmeni tavsiye ediyorum.

Ben de daha Iris'lerimi yeni fullemiş bir oyuncuyum, gelişmemiş oyuncuları kesip paşa paşa rütbe kasmıyorum, herkes burada kendi çıkarını savunuyor, bu gayet doğal. Ben 5-6 ayda oynayıp Iris'lerimi fullüyorken, başkasının bir kaç haftada Iris'leri fullemesi bana batıyor evet.

Iris'lerini patlatmasaydın şimdi Iris'lerin patladı diye senin için DarkOrbit yaptığı güncellemeyi geri mi alsın? Bu uygulamayı beğeniyorum, kredi derdim var, ayrıca klanım da var, dışarıda değilim.

Ama tekrar ediyorum, bizim 5-6 ay kasılıp fullediğimiz Iris'leri başkalarının bir kaç gün veya haftada fullemesi bana batıyor.

18. yav neden batıyor işte bana bunu söyle sende gir böyle bi klana? neden girmiyosun? klandan yardım alan kişiler daha önce tanıdıkları icin yardım alırlar veya oynama potansiyeli vardır klan kendine adam hazırlar. sen 3-5 tl ye bi vip bile çekemiyorsan kusura bakmada kimse sen iris alasın diye seni kasmaz.
    ben tek başıma hiçkimse den yardım almadan ilk başladıgımda 2 hafta sürmüştü full iris olmam. 2 gün önce patladı irislerim bugün sabah klan yardımı almadan fulledim.
    arkadaşım oynamayı bilmiyorsunuz klan kısıtlaması güzel diyosunuz sonrada.

adamlar para kazanmak icin kısıtlama koyuyor siz gelmiş yok efendim ben 5-6 ay ugraştım o da ugraşsın.seninde tanıdıgın olsun sende hızlı al irisleri?
    Ben neden klandan para çekemiyorum diye yırtmıyorum kendimi. benim icin kredi asla sorun olmadı benim derdim burda sizlerin kıskançlığı.. üslubumda gayet iyi bu yaptıgınız saçma kıskançlığa az bile tepkim

ben global avrupa 7 de oynuyorum oyuna başladığımdan beri de her zaman tecrübe ve en iyi kullanıcı sıralamalarında "geçen hafta" bölümlerinde hep derece yapmışımdır. potansiyelin varsa yardım alırsın daha irisleri 5-6 ayda fullediysen potansiyel yok belliki. ben 5-6 ayda sıfırdan full hercules car dizerim indirimsiz katlayıcısız yardımsız....
    oynamayı tam olarak bilmeyen birinin burda 10 yıldır devam eden bir sisteme karşı çıkması sinir ediyor beni.

şimdi gelip günde 1-2 saat oynayabiliyorum o yüzden deme.! zaten öyle 1-2 saat oynayıp fullenilecek bir oyun değil bu..! bunu kafana koy bi kere.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Ağustos 2014
  19. Merhaba ,

Arkadaşlar olumlu yada olumsuz düşüncelerinizi belirtirken forum kurallarına uygun olarak yazmaya dikkat edelim. Forum kurallarına uyulmadığı zaman cezai işlem uygulamak zorunda kalıyoruz.

İyi forumlar.

20. Ben oyuna başladığımdan beri 5lf4 1 havoc bana dizsene full hercules :D