Öneri Klan Savaş İstasyonu | Dengeleme

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Aliens tarafından 31 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce olmalı mı? (Lütfen hangi öneriyi destekliyorsanız ilgili kutucuğu tıklayınız.)

1. Olmalı

86,4%
  2. Olmamalı

5,1%
  3. Güncellenmeli. (Lütfen fikrinizi belirtiniz.)

8,5%
  1. Aliens

Aliens User

Biliyorsunuz; İstasyonlar artık oyunun şuan ki haline uygun değiller. Gerek hasar gerek dayanıklılık gerekse sadece TP ve ŞP avantajı. Yani bu ikisi değerli evet ama istasyonu her kesimden insanın kurabileceği cazip bir şey yapmalı ve aynı zamanda tek veya iki kişinin sanki Uber Kristallon keser gibi araya dalıp patlatamayacağı kadar da güçlendirilmelidir. Bunun için istasyonu daha dinamik bir yapıya dönüştüren; böylece gerçekten insanların istasyon kurmak için kıyasıya mücadele edeceği ve isminin hakkını dolu dolu veren bir Klan Savaş İstasyonu yapmayı amaçlayan konumu sizlerin beğenisine sunuyorum.

Öncelikle istasyonun Insta olayının değiştirilmesi gerekiyor. Dış mudüller yıkılmadan merkezin yıkılmaması mantığa daha uygun olacaktır. Bunun için istasyonun ortası daima Insta ile korunacak ve sadece dış modüller yok edildiğinde Insta kalkacak. Normalde biz tüm istasyonu korumaya sokmak için Deflektörü devre dışı bırakacakken artık sadece dış modülleri Instaya almak için bırakacağız.

Daha açık anlatımla:

Bu bizim istasyonumuz. Eskiden Deflektör açılırsa tüm istasyon korumaya giriyordu, kapanırsa da hepsinin kalkanı kayboluyordu.
    Yeni sistemle orta kısım her zaman Insta'da olacak. Ama eğer Deflektör devrede değilse dış modüller Insta'da olmayacak ve tüm dış modüller geri sayım süresinden önce yok edilirse orta kısmın kalkanı kaybolacak; böylece istasyon yıkılabilecek. Deflektör açık olunca ise dış modülleri de Insta'ya sokacak ve süresi bitmeden yada kapatılmadan hasar almayacaklar.

Bir diğer önemli konu:
    Tüm modüllerin DP oranı x10; Kalkanları ise x12 güçlendirilecek, modüllerin kalkan emilim oranları %140 olacaktır. Bu şekilde istasyon 'GERÇEKTEN' bir istasyon olmuş olacak.

YENİLİK! İstasyonlar bundan sonra hangi şirketten olursa olsun ilk onlar saldırmadığı sürece 19 level ve altı oyunculara saldırmayacak!

İstasyon Slotları Düzenlemesi:
    MerkezDEFM-1
    HULM-1
    2 Slot
    İç HalkaHONM-1
    XPM-1
    DMHG-1
    REPM-1
    SHDM-1
    HPM-1
    4 Slot
    Dış HalkaLTM-LR
    LTM-MR
    LTM-HR
    RAM-LA
    RAM-MA
    MTLT-MR
    MTRA-MR
    10 Slot
    KSİ İçin Gereken Modül Sayısı: 16

Yeni destek modülleri:

[​IMG]SHDM-1

Bütün klan üyelerin için kalkan destek bonusu sağlar.
    Destek istasyonun bulunduğu haritada %100*; istasyonun olmadığı diğer haritalarda %50* güç verir.
    1 seviye modül maksimum %3, 16 seviye modül ise %10 destek verir. Tam güce olaşma süresi 20 saattir.
    TP ve ŞP modülleri hariç bu destekler maksimum 1 istasyona konulabilir!
    [​IMG]HPM-1

Bütün klan üyelerin için darbe puanı destek bonusu sağlar.
    Destek istasyonun bulunduğu haritada %100*; istasyonun olmadığı diğer haritalarda %50* güç verir.
    1 seviye modül maksimum %3, 16 seviye modül ise %10 destek verir. Tam güce olaşma süresi 20 saattir.
    TP ve ŞP modülleri hariç bu destekler maksimum 1 istasyona konulabilir!
    *Destek işleme düzenlemelerinden DMGM-1 de etkilenmiştir.

2 Yeni Saldırı Modülü:

[​IMG]MTLT-MR:

Açılımı Multi-Tergeted Laser Turret - Medium Range (Çoklu Hedefli Lazer Kulesi - Orta Menzil)
    Aynı anda 7 hedefe hasar verebilen bu eşsiz lazer modülü istasyonu savunmanızda size müthiş fayda sağlayacak!
    Özellikleri: Orta hasar - orta menzil - orta doğruluk
    Her hasarı min. 35.000 - max. 50.000 (Oyuncu) NPC: 15.000 - 25.000 (Seviye 1)
    Her atış arasındaki süre: 1 saniye
    AYRICA: Bu modül uzaylılara da saldırır ve imha ettiği her uzaylının ödülü haritadaki oyuncu sayısına bölünür. İmha edilen uzaylılar görevlere saymaz- çöp ve kaynak düşürmez! - İlk siz uzaylıya sıkarsanız modül NPC'ye vuracak ve yardım edecektir

[​IMG]MTRA-MR:

Açılımı Multi-Tergeted Rocket Array - Medium Range (Çoklu Hedefli Roket Falanksı - Orta Menzil)
    Aynı anda 7 hedefe hasar verebilen bu eşsiz roket modülü istasyonu savunmanızda size müthiş fayda sağlayacak!
    Özellikleri: Orta hasar - orta menzil - orta doğruluk
    Her hasarı min. 50.000 - max. 75.000 (Oyuncu) NPC: 25.000 - 35.000 (Seviye 1)
    Her atış arasındaki süre: 2.5 saniye
    AYRICA: Bu modül uzaylılara da saldırır ve imha ettiği her uzaylının ödülü haritadaki oyuncu sayısına bölünür. İmha edilen uzaylılar görevlere saymaz- çöp ve kaynak düşürmez! -
    İlk siz uzaylıya sıkarsanız modül NPC'ye vuracak ve yardım edecektir
    Yeni İstasyon Yıkma Ödülleri:

Modül
    Seviye Başı Ödül

Toplam
    DEFM-15008.000
    HULM-17508.000
    HONM-11001.600
    XPM-11001.600
    DMGM-11001.600
    SHDM-11001.600
    HPM-11001.600
    REPM-11001.600
    LTM-LR2504.000
    LTM-MR 2504.000
    LTM-HR2504.000
    RAM-LA2504.000
    RAM-MA2504.000
    MTLT-MR2504.000
    MTRA-MR2504.000
    -
    Toplam Ödül:62.400
    Uridium ödülü saldıran oyuncular arası eşit bölüştürülür.
    NOT: 24 saat dilimi içerisinde bir Asteroid'e yalnızca 2 kere KSİ kurulabilir. Aynı Klan 24 saat içerisinde aynı Asteroid'e yalnızca 1 kez KSİ kurabilir.

Güncelleme Lansman Etkinliği:

Güncelleme tanıtıldıktan sonra yeni özelliklere kolay erişebilmeniz için bir etkinlik olacak!
    Bu etkinlikte yeni modülleri alabileceğiniz bir 'Hedefler', 24 saat süren KSİ saatleri ve KSİ geliştirmede indirim olacak.

NOT: Bu etkinlik sırasında Modül geliştirmek 299 EIR ve 45 I-Oil yerine 100 EIR ve 10 I-Oil olacaktır! Uridium tarafında ise tam %40 indirim!

Ayrıca Yeni Bir Mekanik: Klan Düellosu!

Bir klanla turnuva haritasında kıyasıya mücadele ederek gücünüzü karşıya gösterebileceğiniz ve bunu yaparken eğleneceğiniz harika bir yeniliktir! Tek yapmanız gereken Düello Başlat demek ve sizinle denk bir klanla karşılıklı savaşmak! Kazanırsanız performansınıza ve verilen hasarlara göre Cephane-Uridium-EIR-Oil vs kazanacaksınız!
    Bu özellik kalıcıdır.

Evet arkadaşlar; umarım konuyu beğenmişsinizdir. Amaç biraz daha güzel ve rekabete dayalı oyun ortamı var etmeye katkı sunmak. Çünkü KSİ son derece eğlenceli bir özellik ama o kadar zayıf ve faydaları kısıtlı ki yeterli bir amaca hizmet etmiyorlar.

NOT: Görsellerde @{-€FSANE_AT€Ş-} arkadaşımın hazırlamış olduğu görselleri aldım; kendisine çalışmaları için sonsuz teşekkür ediyorum!

Son düzenlenen: 25 Haziran 2021
  2. oyuna heyecan katcak ksi one çıkarcak bir fikir destekliyorum

erhankardas96 bunu beğendi.
  3. ateistkeci

ateistkeci User

Bunun gelmesi gerekiyor ve olumlu yönde oyumu kullanıyorum

4. Aliens

Aliens User

Kesinlikle, desteğin için teşekkür ederim!
    Çok teşekkür ederim!

5. Çok detaylı güzel bir anlatım olmuş. Savaş istasyonları gerçekten de çok kolay patlatılıyor. İstasyon gibi değiller pek. Fikirleriniz umarım hayata geçer.

6. Aliens

Aliens User

Çok, çok, çok teşekkür ederim! Güzel yorumlarınız beni mutlu etti.

7. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Öncelikle konunuzu doğru yere açtığınız için teşekkür ederim. :) Gerçekten çok güzel bir anlatım yapmışsınız , bayağıda emek verdiğiniz aşikar elinize sağlık :).

Konunuzu Güncelleme ve Fikir Havuzu Index eklemiş bulunmaktayım.

Konunuz gerekli desteği aldığı takdirde raporlarıma ekleyeceğim. :)

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Ocak 2020
    erhankardas96 ve Krios bunu beğendi.
  8. Çok güzel bir öneri.

9. Aliens

Aliens User

Çok teşekkür ederim! Oyunuzu da görmek isterim. :)
    Size de çok teşekkür ederim modum. :) Evet, emek var. :) Umarım gerçekleşir.

erhankardas96 ve Themis. bunu beğendi.
  10. Aliens

Aliens User

Konuyu unutmayalım arkadaşlar. :)

erhankardas96 ve ateistkeci bunu beğendi.
  11. ateistkeci

ateistkeci User

Güncel tutalım :p

12. Aliens

Aliens User

Aynen; güncel! :p :D

13. Bir ucundanda ben tutayım o zaman :p

14. Quenn

Quenn User

bence de mantıklı ve gerekli bi düzenleme +1 :D

15. ++

16. Aliens

Aliens User

Destekleyenler için teşekkür ediyorum; lütfen konuyu güncel tutalım ve destekleyelim. Bu hayata geçerse oyun büyük bir + mekanik kazanacaktır.

erhankardas96 ve ateistkeci bunu beğendi.
  17. ateistkeci

ateistkeci User

Günlük güncel tutma yorumumu buraya bırakıyorum

18. Aliens

Aliens User

Konu güncel. :)

19. keskinniyo

keskinniyo User

İstasyona 19 level ve altı oyuncular saldırmadıkça ateş etmesin hariç gerisine katılıyorum. İstasyonlar yetersiz kalıyor artık güncellenmeli.

20. Oyum olumlu, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş en sevdiğim noktada bir klanın aynı astroidde 24 saat zarfında 1 kez kura bilmesi. İnşallah bu olur.

Sayfayı Paylaş