Klan Sistemi Değiştirilsin

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve CzRєкѕoℓo™[11LF4] tarafından 28 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Eski klan sistemine dönüş yapılsın!!

1. Evet, şirketim için çalışayım.

96,3%
  2. Hayır, düşmanla işbirliğine razıyım.

3,7%
  1. Malumunuz çoklu klan şirketlerine kesinlikle karşıyım. Sebeplerim ;
    - Sonuçta birbiriyle rekabet halinde 3 Büyük şirket var 'idi'.
    - Bu sistem şirketlerin rekabetini tamamen ortadan kaldırmış gözüküyor.
    - Düşmanla işbirliği yapmayı bir nevi ihanet olarak görüyorum.
    - Şirket istasyonları bu sistem yüzünden şirket oyuncularının sığınabileceği bir yer değil artık.
    - Oyunun bir zamanlar kendine özgü 'politikası' tamamen yok olmuş.
    - Düşman oyunculara saldırdık diye aynı şirket oyuncularıyla sebepsiz ve gereksiz savaşlara giriliyor.
    - İstasyon koruma diye birşey kalmamış. Korumaya gittiğinizde o istasyonu yapan klandaki düşman oyuncular tarafından kesiliyorsunuz. (Absürd)
    - Düşman oyuncu görüldüğünde saldıramıyoruz çünkü her an senin şirketindeki aynı klandan birileri tarafından yardım alıyorlar.
    - Düşmanla işbirliği yapılacaksa oyunun şu anki amacı nedir ?
    - Eski sisteme dönülsün. İttifaklar kalsın ama aynı şirketten oyuncuya saldırı olduğunda ilk saldıran o olmasa bile yardım ettiği için Şeref puanı düşürülsün. Lütfen destek olun. Teşekkürler.

2. Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

3. ONURBEY

ONURBEY User

İyi akşamlar;

Arkadaş güzel bir konuya değinmiş, yıllardır bunun mücadelesini veriyorum.

Bu konuda açılmış anketim var; fakat kapatılmış; :( Sayın Forum Yönetimi; Rica etsem konu tekrar güncel olarak devam edebilir mi ?

- Ahlaki ( Etik ) Olmayan Şeyler ( Anket )

Başka bir arkadaşın konusu var;

- düşman şirket ile bir olup kendi şirketini kesmek ???

+1 olarak yine de destekliyorum,

Saygılarımla.

CzRєкѕoℓo™[11LF4] bunu beğendi.
  4. +1
    bunu engellemek zor dc gibi uygulamalarla klan üzerinden olmasada gayriresmi olarak ittifak yapabilirler ancak şöyle bir sistem gelebilir örneğin :
    bir mmo oyuncu gemisi bir eic oyuncu gemisine sıkarsa diğer dost gemiler düşman tarafından saldırıya uğrayan gemiyi hedef alamaz.
    hatta bu npc lere de uygulanırsa şirketler tamamen savaş durmuna geçebilir, farklı şirketlerden oyuncu kasılamaz:D

____H2.o bunu beğendi.
  5. smoonrise

smoonrise User

Ben olumlu oy verdim .
    Beni yanıltmaz ise tecrübelerim merkez bu konuda asla taraf olmaz eskiden çok eskiden küfür edenler karşı şirket ile anlaşma yapanlar klan atılır deşifre edilir yanlızlaştırılırdı tabiki bu TR server ait bir davranış birazda yetişme ve örf meselesi gibi avrupalı çok rahattır bazı konularda , sonraki zamanalar yavaş yavaş klan ve ts yöneten kişiler tavır ve fikir değişti bunda korsan haritalarının çıkışının ve karşıt şirketlerin beraber kasılmasıda etkili oldu spaceball bir birini ölesiye kesen oyunculardan bir biri ile ittifak kuran klanlara geçiş oldu bir birinin botlarınıu kestimek için haritasına oyuncu getirenlere kadar ilerledi . Tüm bunlardan merkezinde buna müdahale edeceğini sanmam daha klansız kendi şirketini kesmeye çözüm bulamadılar yada bulmadılar yinede denemekten zarar gelmez biz konu açalım TR ekibi raporlasın belki değişir bazı karar ve düşünceler .

6. Söylediklerini bu hale getiren otomatiklere yaptırım yapamayan merkez ekibin suçu, söylediğin gibi eskiden oyun çok daha güzeldi haritaya kırmızı düşünce herkes isini gücünü bırakıp önceliği düşmana verirdi. Şuan ki gelinen noktadan örnek vereyim, kendi iç x6 haritasındasın diyelim etrafın dolu otomatik, haritana kırmızı biri geldi çoğu kişi ne yapıyor roket atıyor ben oto değilim diye, gelen düşman otolara sıkınca iç haritadaki kişi düşmana yardım bile ediyor, ben öyle yapıyorum sahsen..haliyle harita koruma diye bir şey kalmadı, kimse otomatikleri korumak istemez, yinede önerini destekliyorum..

7. Cevaplar için teşekkürler, ben de oyunun eski haline dönebilmesi adına elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Modların baskıcı tavırlarına rağmen :D Oyun içinde oyunculara elimden geldiğince eskiden oyunun ne kadar güzel olduğunu söylerim hep. Oyunun kendine has bir hiyerarşisi,politik hareket eden oyuncuları vardı eskiden. Saygı duyulan Generaller, arabulucular vs. tam bir ütopik dünya havası vardı eskiden. Şu anki Generallere saygı duyulmuyor sadece korkulan oyuncular o kadar çünkü düşmanlarla dolu klanlarda takılıyorlar ve güçlü oldukları için kendi şirketinden oyuncuları bile kesecek kadar gemilerini ve egolarını kasmış kimseler.. İyi olana rastlamadım şahsen.

8. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konu ismini rica edebilir miyim?

İyi Forumlar.

9. ONURBEY

ONURBEY User

Sayın _-Thanatos-_ Modum;

Konu ismim; Ahlaki ( Etik ) Olmayan Şeyler ( Anket )

Saygılarımla.

10. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz tarafımca incelenmiştir. Yorum yapmam gerekirse; konunuz 2019 dan önce açıldığından dolayı bölüm kuralları gözetmemektedir. Ancak bölüm kurallarına uygun olmaması sebebi ile raporlanması da oldukça zor bir durumdadır. Oyun etki durumu açısına da PvP durumunda da yaklaşırsanız daha doğru olacağını düşünmekteyim. Genel olarak konunuzun bölüm gereksinimlerini karşılamadığından dolayı taşınması ve kilidinin açılması uygun değildir.
    Şuan ki konunun içeriği de benzer olduğundan sorun olmaz umarım :) . Belirttiğiniz çoğu durum da takım ahlakı olarak gerçekleştiğini düşünüyorum.

İyi Forumlar.

11. Gececiler siz de konuya bir el atın her oy değerlidir :)

12. +1

13. Bu oyunu bitiren şeylerden birisi zaten iç savaştı. 2011 Yılında iç savaş mevzuları yeni yeni yaygınlaşmaya başladı aslında önceden vardı fakat millet sebepsiz yere kendi şirketine kırmızı yakmazdı.

2011'den 2021'e kadar yani yaklaşık aradan 10 sene geçti ve bu 10 senede ciddi anlamda her türlü etik olmayan davranışları klanların şirket içi savaşlarında gördük ve BP buna bile bile isteye isteye göz yumdu.

Şirketler arası savaş olsa daha güzel olur yani belli haritalarda kendi şirketimize sıkabilelim PVP gibi haritalar güzel olur mesela. Fakat onun dışında şirketin tüm sektörleri içinde sıkmak yasak olmalı bence. Düşmanla beraber dost şirkete sıkmanında bir cezası olmalıdır bence.Pushing mevzusundan daha kötü bir durum açıkçası.

Sorun burada yani kısaca şirket savaşlarının yeniden gelip çoklu şirkete sahip klanlar ve çoklu şirket ittifakına sahip klanların bitirilmesi gerekli.

14. Cevap için tşkler, çok fazla birşey istemiyoruz aslında sadece çoklu klan sistemi değiştirilse herkes için en iyisi olur. Sırf bu yüzden 3-4 aydır klansız dolaşıyorum. Oyuncu olarak ben şahsen klanımda düşman olsun istemiyorum. Düşmanla işbirliği yapmak isteyen gidip şirket değiştirsin niye biz dostlarımızın kalbini kıralım ve ilişkimizi sırf düşman yüzünden keselim ki ? Gözümün önünde adam sırf klanımda diye gelip benim şirketime sıkarsa bunu hazmedecek ne mide ne vicdan var. Buna biraz da politik yönden bakılmalı.

Konu günceldir.

Güncel.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Ocak 2021

Sayfayı Paylaş