Duyuru Klanın kasasını soyma girişimim -SON 24 SAAT- [AKICI]

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ahmettyran tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ahmettyran

ahmettyran Guest

İlk Saatler [8.40-9.40]:
    Bu sabah erken kalktım ve bilgisayarımı çantasından çıkarttım. Oldukça soğuktu...Elimi attığım gibi ekranını yukarıya kaldırdım ve o meşhur düğmeye bastım.. Bilgisayar açıldı ve tarayıcıdan favorilerime ordanda darkorbite geçtim, bilgilerimi girdim ve başlata tıkladım. Oyun ekranı açılmıştı yükleniyordu yüklenmesine ağır ağır.. Ve işte başladım ! 1-3`ün o ayaz sokaklarında geziyordum, tam karşımda yarı canlı bir boss sibelon duruyordu ! kesmeye başlamıştım ki karşıma birden 9 iris 9 herculus gizemli bir oyuncu çıktı ve grup daveti attı. Roket atanlara hep soğuk davranmışımdır. Bu oyuncuda bana sürekli roket atıp ikaz ediyordu sinirim tepeme çıkmıştı taaki klan kısaltmasını görene kadar. Oyuncunun klanı burjuvaların takıldığı bir klandı. Duyduğuma göre günlük gelir 100 M i aşkınmış, gün geçtikçe artan bir kasası varmış .! Hemen kıvrak bir hareket ile maunsemi yukarı çektim ve grubu onayladım. Artık sibelonun ödülü ikiye bölünecekti ve bu yüzden pek de mutlu değildim, ancak olayı gerçekleştirdiğimde tam 5 milyon sibelon alt etmiş kadar credim olacaktı.! Sol altta bulunan chat bölümünden selam vermesini bekler olmuştum. Sibelonu kestik ve o vakit geldi selam verdi tanıştık. O nederse bende aynı yönde ilerliyordum. Nerelisin sorusuna aynı şehirde olduğumuzu söyledim ve googleden hemen mahalle isimlerine bakıp konumumu belirledim.. Tabii bunu yapmamın asıl amacı çok daha farklıydı.. Kendimi bir erkek olarak tanıtsaydım klana girme olasılığım %60 düşecekti ve bende her yiğidin zayıf yönünü işte bildiğiniz gibi yürekten girdim. :D Konuşmamız ilerlemişti.. Klana girmek istediğimi söylememe ramak kalmıştı ki ! O beni davet etti.. Ancak bir sorun vardı, TS şart ! Bu durumu bir şekilde çözmeliydim o sıra bir süre yaratık kesti.. Öncelikle mikrofonumun olmadığını ancak haftaya kadar halledeceğimi söyledim. Onun "haftaya gelirsin o zaman" demesiyle planım alt üst olmuştu.. Ardından "Tamam tamam akşama kadar hallederim, ama beni klana şimdi alın. Akşama kadar alışayım." dememle fikrini değiştirdi ve klana alındım. Klanın kasasında tamı tamına 8 milyona yakın [7.974.356.048] Credi yatıyordu. Geliri de bayağı yüksekti.! ne yapacağımı şaşırmış ve bakakalmıştım !

Biraz uzun oldu gibi :D .Yazıda bir yer hatası var. Bakalım bulabilecekmisiniz ;)

Resimler..:

Devam ediyoruz (9.40-11.40): Ne yapacağımı şaşırmış bakakalmıştım.. Akşama ne yapacağımı düşünmeye başlamıştım, acaba ne yapsam .. Birden aklıma önceden kaydedilmiş bir kadın sesini kullanmak gelmişti, ama ya anlarlarsa ?
    Düşünürken kafam allak bullak olmuştu, taaki sohbette sarı yazı ile "Seni izliyoruz." yazan bir eleman gözüme çarpana kadar.. "Kimsin" diye sorduğumda cevap alamamıştım. Tekrar kızgın bir ifadeyle "Sen kimi takip ediyosun gel takip ette görelim.." yazdım, karşıma sistem tarafından bir mesaj ile böyle bir oyuncu yok veya... yazısı geldi ! Oyuncular sekmesinden aradığımda ise gerçekten bu isimde bir oyuncunun olmadığını görünce dona kaldım .! Acaba bir hayaletlemi konuştum ?
    Derken saatler 10u göstermiş, karnım acıkmaya başlamıştı. Gemiyi en yakın portala çekip bilgisayarı öylece bırakıp mutfağa gittim. Elime iki dilim tost ekmeği alıp buzdolabından soğuk kaşar ile domates salçasını çıkarttım. Bir güzel tostumu yaptım bilgisayarın karşısına geçtim. Bilgisayarım ekran koruma moduna geçmiş.. Biraz maunsu sallayıp klavyeye iki tık tık yaptım, ekran açıldı. Ağır ağır gelen ekranın ardında "İMHA EDİLDİNİZ.!" Yazısını görünce kafama ağır bir metal vurarmışcasına dank etti ! Ama nasıl olabilir ben portaldaydım ?? Hemen imha edenin adını alıp biraz araştırma yaptım, rakibimin bir klanın başkanı olduğunu ve oyuna daha dün gece başladığını keşfettim. Daha 10 dakika önce bize savaş açmış bir klanın üyesi.. Klan sıralamada isimleri bile geçmiyor klanın başlangıç tarihine baktığımda 2007i görünce afalladım ve korkmaya başladım. Bana destek lazımdı .Kendi klanda yetkili birini bulmaya oyun ekranına geri döndüm. İşte yine 1-1 haritasındayım, çevrede 1 tane bile gemi yok ! Arkadaş sekmesinden klandan biri varmı diye baktığımda, EVET vardı. Grup attım ama zaten bir gruptaymış, chatten yazmaya çalıştım ama nickini her yazmaya çalıştığımda sistem bana kick atıyordu. Belliydi nicki bu oyuna uygun değildi.. Yapacak tek bir şey kalmıştı. Onu Harita harita aramak . 1-1den çıktım 1-2 1-3 1-4.. 4-5 e kadar geldim haritaları turladım saat artık 11.35i göstermişti. Şansımı deneyip solucan deliğinden atladım. beni 1-4 haritasına attı. Biraz çevreyi gezdim taaki yaratık sürüsü ile karşılaşana kadar.. Vitesi 2. konfiye takıp gazladım ve çevreden x4 lazer sesleri gelmeye başlamıştı. Hemen gemiyi bir boss mordonun yanına çekip çabucak oraya pustum. Sesler durmak bilmiyor, ama ben yinede bekliyordum..

Bu bölüm dahamı uzun oldu ne :D Yazıya bir hata daha sakladım ama bu seferki buraz zor gelebilir. :)

Resimler..:

Kısasa kısas !(11.40-12.00)..: Lazer sesleri ardı ardına vurmaya devam ediyor, ben ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. O sırada bi ekran sarsılmış, deprem oldu sanırsın. Üstten bir yazı geçti ***** Klanı .... Savaş istasyonunu yok etti ! Kafamı hemen minimapa çevirdim, evet gerçekten bir savaş istasyonu varmış.! Hemen hız konfisine "Prometium" basıp oraya doğru ilerledim. Çevrede yıkık savaş istasyonu parçaları duruyordu. Bir saniye önce bir şey farketmediğimi hatırladım. Bu istasyonu yıkan klan beni az önce kesen klan ile aynı, istasyon hala sıcak , uzağa gitmiş olamazlar ..!

Ne yapacağınızı biliyorsunuz :D

Tam anlamıyla izdiham.(12.00-1.24)..: Hemen bastım gaza çevreyi 5-10 dakika turladım gezindim hiç bir şey yok. Biraz düşündükten sonra üst taraftan bir yazı daha geçti " 4-1 haritasında**** klanı ... istasyonunu yok etti!" Evet bu benim için bir fırsattı.! Hemen 4-1 e yol aldım. 4-1 e vardığımda istasyon yıkılmış ama minimapte 4-4e doğru ilerleyen kırmızı noktacıklar gördüm. Portala kadar arkalarından son hız gitsemde yetişemedim.. Ancak portalda yıkık gemi kalıntıları ile karşılaştım, evet birazdan olacakları ben bile tahmin edemezdim.. Klanın başkanı portalda yeniden doğmuş şekilde gemisi ile karşımda duruyor .! Grup attım, kabul etti. Daha selam bile vermeden aegise geçmemi söyledi acil olarak rakip klan ile savaşmamızı aksi taktirde tüm klan istasyonlarını teker teker patlatacaklarını... İçini tam olarak donatamamış olsamda aegise geçtim ve aksiyon başlıyordu.. 4-4 e geçiş yaptık. Ardından 1-5 ve 4-5 atlama portalına aman tanrım oda neydi ! 4-5 atlama portalı tıklım tıklım dolu, ortalık karışmış can ciğer gidiyor.. (işte güvenini kazanmam için fırsat) Sonunda rakiplerimizi görüyordum. Ama bilgisayarımın bu hareketliliği daha fazla kaldıracağını sanmıyorum.. Yaklaşık 40-50 gemi portaldan portala uçuşuyor, göz gözü görmüyor, ne yapacağımı şaşırmıştım..Başkan rakip klanı ortalara çekmeyi başarmış, rakip klan 5 biz ise sadece 2 kişiyiz ama ben malesef yavaş sistemim yüzünden dostuma yardım edememiş ve geride kalmıştım.. O geldikce ona can ve kalkan gönderiyor ve elimden geldiğince yardım ediyordum. Nihayet gözüme en güçsüzlerini kestirmiş ve ortaya gelmeyi başarmıştım. Rakiplerim banada sıkıyordu!! ama 1 saniye piliniz tükeniyor yazısı ve mozzillanın çökmesiyle artık oyun bitmişti. Game over ! kesin patlamıştım.. Hemen tekrar oynaya bastım. Ekran yükleniyor adrenalin artıyordu..

RESİMLER;
    (1.24-2.00)..: Ekran yüklendi oyuna girdim. Çevrem de düşman kalmamış, arkadaş listeme baktığımda başkan oyundan çıkmış 4-5 portalında ise kimse yoktu. Acaba karmaşa sona ermişmi.. derken yine bir istasyon patladı. Bu sefer 1-7 de. Hemen portala uçtum ve baktım ki buralar karışmış, hemen patlayan istasyonun yanına gittim. Birilerinin beni beklediğini biliyordum.. Yıkık istasyona vardığımda yeni bir istsayon kuruluyor ve rakip klandan 2 üye orada bekliyor(ve bir çok kamufleli üyesi) Bana grup attılar ve konuşmaya başladık;
    -Her şey hazır mı?
    +Neredeyse herşey hazır, senin durum nasıl gidiyor ?
    -Eh işte uğraşıyorum.
    +Akşama kadar halletmiş ol .! Yoksa işler tersine dönecek, toplanacaklar.. Hemen bir kamufle al ve artık yap şunu.!
    Planım neredeyse kusursuz işliyordu. Önce klana girişim sonra savaşlar, patlamalar çevremdeki tüm dostlarımı buna ayarlamıştım. Serverde çoğu klanın bir birine düştüğünü biliyordum bu büyük bir fırsattı..! Herşey planlandığı gibi işliyor tek bir sorun var, henüz ts işini halletmemiştim. Evden yarım saatliğine dışarı çıkıp helyum gazı dolu bir tup bulmam gerekiyordu.. Neyse ki fazla gezinmeden çarşının ortasında bir oyuncakcıdan bu isteğimi karşılamıştım. Eve döndüğümde klanımdan 3 kişi oturumu açmış ve 1-7deki klan istasyonunu patlatmaya çalışıyor. Hemen TS kurup Klanın vermiş olduğu bilgileri girdim ve sonunda içerdeyim..

Resimler;

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Ocak 2015
  2. Oyş :D

3. fbrecep123

fbrecep123 User

of o gelen para ne adamdan 120mılyon cıkıyorsa kasasında ne kadar vardır kı merak edıyorum :)

Ambitionz_Az_A_Ridah bunu beğendi.
  4. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Devamı gelsin!!

ahmettyran bunu beğendi.
  5. Rehber

Rehber Guest

Merhaba,

Yazınız bayağı uzun olmuş.Ama sıklımadan okudum.Bulmaca çözme alışkanlığıma bağlı olarak;yazım yanlışlığınızı kolay buldum.

Boss sibelonlar 1-3 haritasında değilde 1-4 haritasında bulunur.

İyi forumlar.

.-ProzeN-. ve ahmettyran bunu beğendi.
  6. ahmettyran

ahmettyran Guest

Tebrikler modum hatayı bulmuşsunuz :D Ayrıca okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Devamı gelecektir..

EИĐLESS_ĐΛЯΚ™ bunu beğendi.
  7. normalde okumazdım da arka fonda müzik gecenin bu saatinde artık serbest bırakta kavuşalım diyen göz kapaklarımla agır agır okudum. işsizlik kötü şey. devamını beklemekteyim.:)

8. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Modum dedektif olmayı hiç düşündünüz mü ? :d

9. ahmettyran

ahmettyran Guest

Okuyan arkadaşlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin :D

10. fbrecep123

fbrecep123 User

o saatlerde benı sohbette gördünmü:? :)
    edit:boss mordon 1-4 de bulunmuyor

11. ahmettyran

ahmettyran Guest

Paladiumun bol olsun. Teşekkür ederim :D
    Tebrik ediyorum hatayı bulmuşsunuz ;) Ve hayır malesef sizi chatte görmedim.

12. Boss mordon 1-4 de yok ?

Ama harika yazı olmuş hikaye gibi normalde bu kadar uzun bir yazıyı okumam :D

13. devamını bekliyorum nedense okudukca okuyasım geldi.
    2.4milyar credi varmış parayı verdiği zaman :) hesapladım senin için

14. 1-oynadığın server tr3 chat resminde sedat tr3 diye bi oyuncu var ordan anladım...
    2-yazıda 2007 de kurulmuş bi klandan söz ediyosun (tr3 2009 da açıldı)...

15. fbrecep123

fbrecep123 User

CrazyWarrior benim :) sedattr3 dün 1saat gölge admini bekledi kimsede kafa bırakmadı :(

16. 1 ) 1-3 te boss sibelon :)
    2 ) TR3 2007 de açılmadı ;)

Hoşuma gitti devamını sabırsızlıkla bekliyorum o klan da okuduysa bunu vay haline :D

Son düzenlenen: 10 Ocak 2015
  17. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Prometium lazere, kalkana vb. basılamaz promerium olmalıydı.

18. nutellanın resmindeki gibi bi ürünü yok:D

19. llTheKara

llTheKara User

Bu arada bir hata daha 4-5 ten 1-4e degil 1-5 e atlanir.

20. VΛLVE™

VΛLVE™ User

moduma ek boss mordon x4 değil x3 haritasındadır.

solucan deliği

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Ocak 2015
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.