Öneri Kozmetik Kamuflaj

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ALDEBARAN. tarafından 1 May 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Kozmetik Kamuflaj gelmeli mi

1. Evet

75,0%
  2. Hayır

25,0%
  1. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Dostlarım Merhaba,

Öncelikle herkes gibi bende oyundaki gemi kullanımının kısıtlı olmasından sıkıldım. Gözüm farklı tatlar farklı renkler arıyor :)
    Bundan dolayı Kozmetik kamuflaj adında yeni bir eşya önerisinde bulunmak istedim.

Kozmetik kamuflajı nedir ?

Kozmetik kamuflaj kullandığımız geminin görünüşünü değiştirmeye yarayacak olan eşyadır WIZ-X roketi gibi düşünebilirsiniz. Kozmetik kamuflaj geminin ekstralar kısmına takılabilir. örneğin kullandığınız gemi orcus olsun geminize kozmetik kamuflaj takarak görüntüsünüz oyunda pekte göremeyeceğiniz hekata gemisine çevirebilirsiniz. Kozmetik kamuflajla sadece gemi değil gemi tasarımlarının görünüşünü de kullanabiliriz örneğin Centuriona herhangi bir geminin Frozen, Argon, Sandstrom tasarımlarını giydirmek gibi.

Kozmetik kamuflajda olmasını istediğim ve önemli bulduğum durumlar şunlar;

• Kozmetik kamuflaj herhangi bir ek slot veya bonus veremez Hız, Hasar, Darbe puanı, Kalkan vb.

• Sadece gemi türlerine değil gemi tasarımlarında da kullanılabilir olmalı örneğin Tyrannos Centurion gibi istatistiksel bir tasarıma kozmetik kamuflaj kullanabiliyor olmalıyız.

• Kamuflajın adaletli olması açısından sadece hangarımızda bulunan yani sahip olduğumuz gemi ve tasarımların görünüşlerini kullanabiliriz.

• Kozmetik kamuflaj diğer oyuncular tarafından da görülebilir olması yani kendi gemime taktığım kamuflajın diğer oyuncular tarafından da görülebilir olması gerekli.

• Gemi görünüşünün diğer oyuncular tarafından da kozmetik kamuflaj olduğunun anlaşılması için Rütbe yada Şirket sembolünün yanına Gemiye kamuflaj giydirdiğimizi belirtecek harf veya sembol olabilir(Sembolden kasıt grup üyelerinde gemi türünü belli eden semboller gibi olabilir).

Kozmetik kamuflaj hakkındaki yorum ve düşüncelerim;

Son çıkan modüllerde kullanımı aşırı bir şekilde arktan orcus ve centuriondan sıkıldım haritada başka gemi göremez olduk bu eşya için öneride bulunmamın ana nedeni tamamıyla oyunda çok güzel gemilerin ve tasarımların bulunması ama özellik nedeniyle kullanılamıyor olmasıdır.

Oyunda gemi dengesinin çok sağlanmadığını düşünüyorum sürekli tek gemi meta oluyor üzücü bir şekilde gemi dengelemesinin yapılması zor olacağı için Kozmetik kamuflajın gelmesi görsel anlamda gemi çeşitliliği sağlamanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum.

İnferno, Arktik, Argon, Carbonite gibi tasarımları veya Cerrah, Hekate, Retiarus gibi güzel gemileri haritada görmeyi isterim

Konu geliştirilmeye açık lütfen fikrinizi belirtmekten kendinizi alıkoymayın :)

Konu hakkında öneri ve görüşlerini bildiren, okuyan herkese teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 1 May 2021
  2. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Konuyu anlatan mesajda gözükmesini istemediğim için dipnotu buraya yazıyorum :)

Konuyu daha önce öneri etkinliğinde yazmıştım, Etkinlikteki yazdığım mesajı tekrardan düzenleyerek size sundum Konunun orada raporlanmayacağını düşündüğüm için buraya yeni konu olarak açmak istedim bu önerinin gerçekleşmesini isteyen veya istemeyen arkadaşlarımın konu hakkında oy kullanmasını cevabı olumsuz ise nedenini yazmasını rica ediyorum.

Herkese iyi oyunlar dilerim.

3. Görünüş olarak çok renk katar ama düşmanın hangi gemiyi kullandığını bilememek çok büyük bir eksi olur . Kozmetik kamuflaj olarak '' Aegis '' kullanan bir oyuncu üstüme üstüme gelirken ne yapacağım , kozmetik kamuflaj kullandığını bilsem bile orijinal gemisinin ne olduğunu bilemeyeceğim :D Bu duruma bir çare bulmak gerek

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  4. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

• Gemi görünüşünün diğer oyuncular tarafından da kozmetik kamuflaj olduğunun anlaşılması için Rütbe yada Şirket sembolünün yanına Gemiye kamuflaj giydirdiğimizi belirtecek harf veya sembol olabilir(Sembolden kasıt grup üyelerinde gemi türünü belli eden semboller gibi olabilir).

bu madde tam olarak senin söylediğin sorun için yazdım :) ve orcus sağolsun sağı solu hiç belli olmuyor bir oyuncu geliyor oyunda görebileceğin en fazla hasarı o veriyor patlıyorsun portal da doğup başka bir orcusu kovalıyorsun aaa oda ney oyunun en hızlı orcusu :) yani anlatmak istedğim mevcut durumda da kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor o orcusun kaputunun altında hangi modül var sadece o hesabı oynayan oyuncu biliyor yorumun için teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 1 May 2021
  5. Malesef aynı simgeyi paylaşan gemiler var , örneğin Solace , G-surgeon , Venom ya da sıradan Goliath , hepsi özünde goliath olduğu için simgeleri aynı , her gemi için ayrı ayrı kaliteli simgeler tasarlayıp rütbenin yanına koyarlarsa çok iyi olur :D Hem görür görmez hangi gemi olduğunu daha kolay anlarız . Rütbenin yanında minyatür bir Solace fotoğrafı filan hayal ettim , senin kozmetik kamuflaj fikrin için de çok iyi olur :)
    Ben genel olarak gemi çeşitliliği konusunda açılan tüm fikirlere sıcak bakıyorum , oyunda tonlarca gemi varken 2 - 3 gemi arasında değişim yapmak zorunda olmamız üzücü . Çünkü o 2 - 3 gemi basitçe daha güçlü durumda .

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  6. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Haklısın dostum dediğin şekilde savaş dinamiğine en az etkiyle oyuna katılacak güzel bir görsel çalışma olur. Senin gibi yapıcı eleştiri yapacak arkadaşlar olursa konu taslağı daha iyi gelişir.

7. lEfe

lEfe User

Çok güzel düşünmüşsün ve anlatmışsın. Bunun yanında çok eskiden gemiye lazer takınca geminin görüntüsü değişirdi lazer takıldığı belli olurdu görsel bile değişirdi şimdi çok basit kalıyor. Keşke oyunu dengeli ve estetik geliştirseler...

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  8. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Dostum değerli yorumun için teşekkürler.

Yeni kampanya başlatıyorum hikayesi başlamadan biten KERES, ZEPHYR ve RETİARUS için her evet oyu %1 hasar Her yorum %2 Dp :D:D

9. tüm sorunların yanında oyundaki onlarca efsane goliath tasarımları da resmen çöp oldu
    bunun üzerine gidilmeli kesinlikle. oyumu evet vardim

ayrıca oyuna lag getirmeyecek şekilde daha çok efekt gelmeli konfirgason değişince bile olsa hoş olurdu

dediğinin konusu var fikir havuzunda ancak o kadar oya ve zamana rağmen yapmıyolar malesef

bide güncelleme notlarında şu yazıyoda ben göremedim efekt, gören var mı?
    İyileştirme: Radyasyonlu Bölgeden çıkışı artık bir animasyona sahip.

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  10. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

İyi bir oyuncu olursak şirinleri bile görebiliyormuşuz :D

[][][]-[][][] bunu beğendi.
  11. yok yok iyi bir okyucu olmamız lazımmış:) bu animasyon Mimesis İsyani etkinliğiyle alakalıymış galiba

12. Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  13. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Güncel.

14. Hangar kısmından tasarım değiştirmek yerine ekstralar kısmından kozmetik tasarımları değiştirebilmek bence çok mantıklı ancak bir veganın goli gibi görünmesi kısmı mantıksız.

Fikre dediğim şekilde olumlu buluyorum.

15. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Fikri sunma amacım görsel anlamda gemi çeşitliliği sağlamak. Oyunda gemi dengelemesi yapılması zor olacağı için bu şekilde bir öneride bulundum. Dediğiniz gibi tasarım değişimini kolaylaştırma amacıyla ortaya atılan bir fikir değil. Yorumun için teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş