Öneri Kugelblitz - Cubikon Mezarlığına Yeni Bir Yol

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve TheDarkMen_2 tarafından 7 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Gerçekleşmeli mi?

1. Evet

80,8%
  2. Hayır

19,2%
  1. Herkese Merhaba :)

Einstein'ın meşhur e=mc^2 formülü der ki enerji ve kütle birbiriyle doğru orantılıdır. Buna göre de astrofizikte "kugelblitz" adında teorik bir kozmik cisim bulunmaktadır.

Kugelblitz, çok yüksek miktarda ışığın tek bir noktada toplanmasıyla ışığın kendi etrafında bir olay ufku oluşturması sonucuyla oluşan bir karadeliktir.

Fikre gelirsek,

Darkorbitte hepimiz NPClere olsun, düşman gemilerine olsun lazer ateş ediyoruz ve lazer de aslında konsantre biçimde ışıktır.

Buna göre şöyle bir durumun olasılığı söz konusu olabilir;

Eğerki yeterince dayanıklı bir uzaylı gemisine toplamda 2 saniyelik bir zaman aralığında 2 milyonun üzerinde hasar verilirse, bu durum gemilerin ateşlediği lazerlerin tek bir noktaya toplanmasına sebep olur ve bu ateş edilen uzaylı gemisinin üzerinde yeni bir portal, bir kugelblitz oluşmasına sebep olur. Eğer uzaylı gemisinin aldığı hasar yeterince yüksek tutulmaya devam edilirse bu karadelik cubikon mezarlığına (???) haritasına giden bir solucan deliği haline gelir. Verilen hasar yeterince yüksek olduğu sürece bu solucan deliği Hawking ışımasına yenik düşmez ve bu süre içerisinde atlayış mümkün olur. Ancak eğerki uzaylı gemisine verilen hasar belirli bir değerin üzerinde tutulamazsa, oluşan bu yeni solucan deliği Hawking ışımasına yenik düşerek oldukça yüksek enerjili bir patlamaya sebep olur ve uzaylı gemisinin kendisiyle birlikte 2,500 birim etrafındaki tüm oyuncu gemilerinin patlamasına sebep olur.

Bu şekilde binlerce defa atlama cpusu kullanmanın yerine yeni bir alternatif olmuş olur, hem de yine de göreceli olarak ulaşılması zor bir harita olma statüsü hala korunabilir :)

Ufak bir ekleme ve işi daha da zorlaştırmak adına şu şekilde bir şey de gerçekleşebilir, patlamanın ardından 2,500-3,000 birimlik bir alanda bir süreliğine yüksek radyasyon olabilir böylece bu alana giren oyuncu gemileri radyasyon hasarına da uğrar. Şunu da unutmamak lazım, oyunda 2 saniyelik zaman aralığında 2 milyon hasara dayanabilecek çok az sayıda uzaylı bulunmakta. Bu uzaylılara örnek:
    Uber Kristallon - 3,200,000 darbe puanı 2,400,000 kalkan
    Uber Lordakium - 2,400,00 darbe puanı 1,600,000 kalkan
    Uber Annihilator - 2,400,00 darbe puanı 1,600,000 kalkan
    Uber Battleray - 2,640,000 darbe puanı 2,080,000 kalkan
    Attend IX - 9,000,000 darbe puanı 4,800,000 kalkan
    Invoke XVI - 36,000,000 darbe puanı
    Mindfire Behemoth - 135,000,000 darbe puanı

Yani girişin hala zor olduğunu anlamanın basit bir yolu, uber kristallonu neredeyse bir kaç saniye içerisinde patlatacak güçte bir saldırı olması lazım ve portalın açık kalabileceği süre sadece 1-2 saniye olacaktır.

Blacklight haritalarındaki 3,5 kat hasar durumundan dolayı oraya bir düzenleme gelebilir. 2 saniye içerisinde 5 milyon hasar gibi.

Başarılı şekilde atlayan tüm oyuncular %100 ihtimalle cubikon mezarlığının orta noktasından haritaya girmiş olacaktır. Hayatta kalma şansınızı arttırmak için kenarlara kaçmanız lazım.

Son düzenlenen: 7 Haziran 2020
    org2BordoGüç ve Emi0666 bunu beğendi.
  2. guzel fikir geliştirilmeli

TheDarkMen_2 bunu beğendi.
  3. teşekkürler :) :)

4. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarımıza uygun şekilde açtığınız için teşekkür ederim, konunuzu takip edeceğiz ve yeterli çoğunlukta desteği elde ettiğiniz takdirde raporlarımıza ekleyeceğiz. Buna ek olarak konunuzu index konusuna eklemiş bulunmaktayım.

İyi forumlar dilerim.

TheDarkMen_2 ve Themis. bunu beğendi.
  5. fikir güzel ancak sizde bilirsiniz ki oyunda lazerlerin atışı sabit değil misal 40k vuran biri 37-38de vurabilir. dediğiniz gibi atış düşünce haritadan atarsa kimse fazla kalamaz haritada:)

6. İşte o yüzden portalın açılabilmesi tek bir oyuncu tarafından gerçekleştirilemez, oldukça büyük bir grubun saldırıp 2 saniyelik çerçevelerdeki hasarı 2 milyonun üzerinde tutması lazım bu sırada da girme konusunda yeterince hızlı olan kişiler haritaya atlar :)
    Benim bahsettiğim konu aslında haritaya girildikten sonrasını etkilemiyor yani haritaya girince orda kalabildiğiniz kadar kalabilirsiniz normalde de olduğu gibi. Ancak bu şekilde yeni bir yöntemle birkaç saniyelik farklı bir giriş ihtimali olmuş olur :)

Yalnız sizin yorumunuza dayanarak şöyle bir ekleme yapıcam işi daha da zorlaştırmak adına, açılan solucan deliği %100 ihtimalle ??? haritasının ortasına atlamaya sebep olur böylece hayatta kalmak zorlaşır :)

***BOYKA***47** bunu beğendi.
  7. yani fena fikir değil iyiyce bireyselleşen oyuna toplu oynanacak bi etkinlik gelmiş olur:)

8. Fikrin guzel fakat gelistirilmeili simdiden bugunu bulduk :) bunun icin ust duze oyuncular birbirlerine sikarak bundan cokca rahat bir sekilde faydalanabilirler bana gore ama yinede degisik gorus saygilar

***BOYKA***47** ve TheDarkMen_2 bunu beğendi.
  9. Aslında bu durum sadece uzaylı gemilerinde geçerli olsun diye düşünmüştüm ancak konuda "düşman" diye bahsedince karışıklık olması çok doğal hemen düzeltiyorum :D
    Eğer oyuncu gemilerinde geçerli olsaydı şöyle düşünün çok kısa sürede 2 milyon hasara ulaşılabilmesi için en azından 4-5 UFE geminin tek bir oyuncuya ateş etmesi lazım ki buna dayanabilecek gemi bir citadel olabilir o da zar zor. Portun açık kalması için verilen hasarın bir sürekliliği olması gerektiğinden daha o geminin üstüne gidip J ye basamadan etrafındaki herkes yüksek ihtimalle patlamış olur :D

10. bu fikir çok kullanılır hemen açıkları bulunur güçlülere güzel olur güçsüzlere yine bi fayda vermez

11. fikre katılırsınız katılmazsınız kesinlikle saygım sonsuzdur sonuçta anket de bunun için açılıyor.

Ancak şu "güçlüye iyi güçsüze kötü" mevzusu cidden çok can sıkıcı bir hal başmayı sadece konumda siz denk geldiğiniz için yazıyorum kesinlike şahsi olarak alınmanıza gerek yok her türlü yanlış anlaşılmadan dolayı özür diliyorum şimdiden.

Bir sürü konuda insanları görüyorum hep güçlü oyunculara yönelik yenilikler geliyor diye. Arkadaşlar bakın hangi oyun olursa belli bir seviyeye geldikten sonra oyun sıkıcılaşmaya başlarlar bu nedenle de gelen yenilikler genellikle late-game odaklı olur ki eldeki oyuncu kaybedilmesin, insanlar oyunda tutulabilsin. Tamam darkorbit yeni başlayan oyunculara yönelik çok fazla şey sunmuyor ancak yeni başlayan oyuncu da biraz gelişmek için çabalamalı. Ben şuan kullandığım hesabı açalı tam 7 sene oldu daha yeni yeni bir yerlere gelebildim. Koskoca 7 sene. Yeni oyuncular da eğer biraz çabalarlarsa bir yerlere geliceklerdir. Ayrıca botlar kazanıyor biz kazanamıyoruz kasılamıyoruz diyor bir çok özellikle yeni oyuncu. Şuanki durum emin olun her ne kadar öyle gözükmese de kasılmak için oldukça uygun. Eskiden bot diye bir kavram yeni yeni oluşmaya başladığı dönemlerde her haritada devamlı baskın oluyordu güçsüz bir gemi olarak hayatta kalma şansı hiç olmuyordu. Şimdi ise zaten düşman haritasına gittiğiniz anda tüm gemiler portala kaçıyor e kullanın bunu. Kendi haritanda kasılamıyosan gidip düşman haritasında kasılabilirsin. Kesmeye çalışan çok çok az oyuncu var.

Bakın devamlı eskiyle yeniyi karşılaştırmak biraz saçma olabilir ancak eskiden gemilerin patladığında eğer uridiumun yoksa gittiği bir dönem vardı. Bu şartlar altında, diken üstünde biz bir yerlere gelebildiysek eğer, yeni başlayan oyuncuların "gelişemiyoruz" diyerek sadece tembelliklerine kılıf uydurduklarını düşünüyorum.

Eskiden lf4leri almak için milletin canı çıkıyordu şansına kutudan düşerse düşer düşmezse de şansına küserdin. Şimdi bakıyorum bugün epsilon kapısının ilk bitirme ödülü 3 lf4.

Bu oyun kolay bir oyun değil, hele ki stres atmalık bir oyun hiç değil. "Grind" kavramının tavan yaptığı bir oyundan bahsediyoruz. Gelişmek uğruna belli şeyleri yüzlerce binlerce kez tekrar eden oyuncu güçsüz de olsa güçlenebiliyor. Bu tarza alışık olmayan oyuncular da güçlenemiyor.

Çok kısa bir süre önce bu haritaya girebildim görev yapmak için ve harita gerçekten zor değildi. Zaten kenarlarda başlatıyor ve saldırıya uğramıyorsunuz. Solace gemisiyle 200k kalkanla görevimi de yaptım ucbmi de topladım. 200k kalkan yeni başlayan bir oyuncu için gayet ulaşılabilir bir kalkan gücü. Belki solace olmasa da goliath gemisi de oldukça elde etmesi kolay.

Güçsüzlük bu oyunda bir zorunluluk değil bahanedir.

Ancak görüşünüzü bana sunduğunuz için çok teşekkür ederim eğer konu gerçekleşirse eminim gerekli düzenlemeler yapılacaktır :)

12. Aliens

Aliens User

Fikir hoşuma gitti doğrusu. :) Deneyip girmeye çalışmak zevkli olur yani. :D
    Oyum: OLUMLU!

Sayfayı Paylaş