Öneri Lag sorunlarına karşı naçizane çözüm önerisi.

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve TaHrİbAtÇı tarafından 12 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce yararlı olur mu?

1. Evet

2. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Daha önce aynı fikiri yazan oldu mu, anketi yapıldı mı bilmiyorum yapıldıysa özür dilerim. Oyunda oto(bot) kullananların sayısı çok bu bilindik bir durum ve bu oto(bot) kullananlar yüzünden oyunda ara ara lag sorunu, kapıdan atlama sorunu vb bir sürü durumlar oluşabiliyor bu da oyuncuların istemediği bir şey. x2 kapı ödül günlerinde bu lag sorunu tavan yapıyor çünkü bu sefer onca paladium toplayan/normal kasılan otolar(botlar) kapı yapmaya dönüyor ve oyun sunucuları çok zorlanıyor bunu oyunu oynayan herkes biliyor. Önerim şudur ki belirli aralıklarla (20 dk veya 30k) şifre kontrolü veya reCAPTCHA (bazı internet sitelerinde olan "robotmusunuz testi" hani trafik lambası, bisiklet seçme vb.) tarzı bir şey oyuna eklenirse oto(bot)kullanımının azalacağını düşünüyorum. Bunu söylerkende diğer bazı online oyunlarda bu sistemin hali hazırda kullanılması ve işe yaramasıdır yani destekli bir öneridir. Belki faydası olur diye konuyu açtım herkese iyi günler dilerim.

2. Erdem-47

Erdem-47 User

Kanka aslında kabaca bakıldığında güzel bir fikir. Ancak o robot onayı açık arttırmada peş peşe kullanılan durumda geliyor ve malum 1dk kalan teklifi yapamayacağın şekilde sana kriz geçirtebiliyor. :D Eğer oyunda da öyle olursa yok bisikletin tekerinin 1 tanesini seçemedin de bilmem ne de vs diye 10 dk sırf oyuna bağlanmak için uğraşırız. O aralığın 20 dk değil de max her saat başı felan olabilitesi daha yüksek bir durum olur. Bu sayede tüm gün bota bırakanlardan kurtulmuş oluruz. Kimse de her saat kontrol edebileceği bir botu kullanmak istemez. Şahsen.

3. Doğru, ben sadece fikirin fitilini ateşlemek için kabaca yazdım tabiki de pratik bir şey olmasında yarar var çünkü sık sık yapılması ve resim seçmek sıkıcı bir durum oluşturuyor gerçekten :D

Erdem-47 bunu beğendi.
  4. H.U.Ł.K.

H.U.Ł.K. User

Dostum harika bir fikir seni destekliyorum ve tebrik ediyorum :) iyi forumlar.. oyum Evet

5. -333-

-333- User

haaa sen bunu akıl ettinde do ekibi akıl edemedi yaa onların yerine sen geçmelisin dostum sen 1 dahisin tebrik ederim.

6. Benim güzel dostum ben burda do ekibini kötülemek için veya kendimi arşa çıkartmak için açmadım anketi. Açamamda ki sebep burdan çıkan çoğu fikir şu an oynadığımız oyunu oluşturuyor. Bu yeniliğin oyunucuları rahatlatacağını düşündüğüm için açtım. Olurda belki gözlerine çarpar kabul görür oyuna eklenir. Kötümü olur yani.

7. Kapılara dahi girilmiyor bu nasıl yavaşlıktır.

Son düzenlenen: 12 Temmuz 2020
    Metafizik bunu beğendi.
  8. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce CAPTCHA benzeri bir sistem kullanılmıştı ( eskiden sadece kutu toplama otoları vardı ) , ve yine yanlış hatırlamıyorsam bu sistem işe yaramamıştı . Yeniden bu sistemi kullanacaklarını sanmıyorum .

9. Evet kardeşim ben çok eski oyuncuyum bu sefer .Captcha için otomatik kod giren siteler türemişti.

militaryship-3 bunu beğendi.
  10. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Bölüm kuralları arasında yer alan ve daha adil bir ortam sağlanmasına vesile olan, ''tek seçeneğin seçilmesi, oy verenlerin gösterilmesi'' gibi maddelerin seçilmesi zorunlu tutulmuştur. Fakat konuyu açarken bunları göz ardı ettiğinizde şu an açılan ankete oy veren kullanıcılar denetlenememektedir. Bu nedenle konunuz kilitlenip arşive kaldırılmıştır.

Ayrıca Güncelleme fikir havuzu indeks bölümünü incelerseniz buna benzer birçok konu bulabilirsiniz

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.