Duyuru Lag Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ●M●ÜC●A●H●İ●T●B●E●Y● tarafından 13 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Ben şuana kadar bu oyunun merkez ekibi dışında oyuncusunu bu kadar mağdur eden bir merkez ekip daha görmedim duymadım. Senelerdir değişmeyen donma, takılma, oyuna girememe sorunu, binlerce maddi manevi mağduriyet durumları ve çözümsüzlük. Allah ıslah etsin başka bir şey söylemiyorum. Bu sebeplerden dolayı haftalardır oyuna girmiyorum böyle gittiği sürece de girmeyeceğim.

.ak-sakallı-dede. bunu beğendi.
  2. Lag kısaca sunucu ile oyuncunun bilgisayarı arasındaki veri transferinde yaşanan gecikme olarak tanımlanabilir. Sunucuda, oyuncunun bilgisayarında, ya da Türk Telekom'da oluşan bir problem yüzünden ortaya çıkabilir.

Ağınızda veya bilgisayardan kaynaklı olmadığından emin olunuz. umarım yardımcı olabilmişimdir :)

3. nonono20

nonono20 User

Sayın arkadaşlarım bakınız biz de sizler gibi aynı problemi yaşıyoruz. Akşamları oyun oynayamıyoruz. Aynı problemleri yaşıyoruz lakin aramızda tek bir fark var, aynı problemleri bizde yaşarken aynı zamanda güncelleme ve fikir havuzuna bu problemle kısmen de olsa çözüm olabilecek bir öneri sunuyoruz. Siz ise burada genel konularda birilerini karalamayı ve ağır ithamlarda bulunmayı. Bizim çözüm önerisi sunduğumuz konuya destek vermeye tercih ediyorsunuz.

Güzel kardeşlerim ikinci bir reset eklense sadece bana düzelmeyecek ki, hepimize düzelecek, en azından kalıcı bir çözüm olmasa da .

Size cevap olarak yazmam, sizi suçladıgımdan değil, görüp destek olmanızı istemem açısındandır.

Dilimde tüy bitti, lütfen bunun altında'yok ordaki konular ne zaman oldu ki, orayı umursayan kim' tarzı bir şey yazmayın. Genel konulara nazaran en azından orada bir şansımız mevcuttur.

4. İstediğin desteği görmen bir şeyi değiştir-me-ye-cek. Cidden anlayamıyorum ama ciddden. Senin fikrini, teknik ekip düşünemeyecek, TR ekibi raporlarına ekleyince okuyacaklar sonra;
    Aaaa mükemmelbir fikir, 2. reset bizim aklımıza gelmedi hemen uygulayalım ama bir Reset atılınca,TR sucunuları dışında akışı düzgü olan sunucularada atmış olacağız. Ama biz bugüne kadar birisinin bize söylemesini bekliyorduk.

Kusura bakma amacım seni kırmak değil ama gereksiz bir çaba içindesin.

Eğer ki; Teknik ekip bizi umursuyor olsaydı şu anda lag için değil daha farklı şeyler için tartışıyorduk.

Son düzenlenen: 4 Ocak 2019
  5. Yanlış hatırlamıyorsam güncelleme ve fikir havuzunda şu hiç bir işe yaramayan görsel droit tasarımlarının satılabilmesi içinde konuyu sen açmıştın ve bayağıda destek görmüş oylama sonuçlarıda gayet yeterliydi.Sonuç ne oldu? Beklentimiz yine boş çıktı. Emin ol ne o kısmı ne bu kısmı kaale alan bir yönetimle oyuna devam etmiyoruz.Günlerdir HAR dosyası isteniyor oyunculardan millet harıl harıl HAR dosyası gönderiyor ve sonuç yine aynı. Darkorbit resmen *** oldu çıktı. Türkiye takımı ya kaale alınmıyor yada yazılım ekibi toplu istifa etmiş ve oyunu düzeltecek yazılımcısı yok darkorbitin. Bunun başka izahı olabilirmi. İkinci reset konusuda gayet mantıklı ve iyide oylama sonucu aldı.
    Ama ya zahmet edip raporlanmıyor yada raporlansada boşverin biz keyfimize bakalım diyen bir yazılım ekibinin ajandasında sümen altı ediliyor.
    Peki bu böyle gidermi.Yakında Bigpointin cillop gibi oyuncusuzluktan kapanacak bir oyunu daha olacak.Bakalım bizi hangi oyuna kod verip göndermeyi deneyecekler=)İyi forumlar...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Ocak 2019
  6. Zamanında Türk adminleri oyuna reset atabiliyorlardı, günde 4 kez reset atıldığınıda bilirim ben bu oyuna, bu bende şu düşünceye sebep oluyor, demekki bu adamların serverleri çöp, miladı dolmuş cihazlarla bu işi yapıyorlar, gittiği yere kadar diyorlar, bu oyunun bence düzelme umudu yok, ben bu şekilde kabullendim artık, acı fakat gerçek bu gibi duruyor.

7. MRDOCTOR23

MRDOCTOR23 User

Şu teknik ekibe adminler raporu nasıl atıyorlarsa bize söylesinler biz ulaşalım onlara direk haberleri olsun kıllarını bile kıpırdatmıyolar lag sorunu çok basit bir sorun piyasada milyon tane oyun var niye sadece darkorbitte var acaba diğer oyunlarda neden yok ???? Eğer çözmesi zor bir şey olsaydı illaki diğer oyunlardada olurdu Seafight ta niye lag sorunu yok ta sadece darkorbitte var ???

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 5 Ocak 2019
  8. nonono20

nonono20 User

Esasına bakınca hepimizin yakındığı nokta ve istediğimiz şeyler aynı paydada buluşuyor. Ne konular geçti oralardan da tek bir icraat olmadı, evet buna bende katılıyorum.
    Bir söz vardır ya; 'Karınca misali, yönümüz ateş de olsa safımız belli olsun'

Bir şanstır bu, belki yaparlar belki de yapmazlar. İstemezsek hiç yapılmaz, istersek belki yapılır.
    Bu süreçte sizlerden tek beklediğim şey olan 2 saniyenizi ayırıp oylamanız akabinde 2 kelime destek cümlesi yazmanızdı.

Ancak bu kadar şikayet, bu kadar istek varken, 2 düzine insan arkamda durdu, adeta sadece 30 kişi lagı yaşıyormuş gibi ortada kaldı konu.

Belki inanmayabilirsin, belki desteklemeyebilirsin ancak konunun başından beri belli aralıklarla yazıyorum bilirsiniz, girip bir oy atmak, keza çözüm olabileceğine inanıyorsanız destek olmak, inanın zor değil.

Burada oturup 'Sen haklısın, ben haklıyım' tartışması yapmak da gereksiz. İkimiz de aynı şeyi istiyor, sadece farklı düşünüyoruz.
    Bahsini ettiğiniz diroit tasarımı konusu bana ait değildir. Hafızam beni yanıltmıyorsa discord grubunda da adminin bu konu ile ilgili bir açıklaması vardı. Yanıp yakarmak yerine fikirlere ve konulara destek verirseniz, bizim de Almanyaya karşı elimizde bir delil, bir kozumuz olur.

Topu topu 30 yorum almıs 60 oy almış bir konuyu zaten kale alacaklarını düşünmüyorum. Tabi daha çok oy alıp da yine işleme sokulmayan konular vardı ancak bu da onların oyun politikasındandır. Orasını bilemeyeceğim, yine de elimizde elle tutulur, gözle görülür bir konu olursa. Bir şansımız olabileceği kanaatindeyim.

Biliyorsunuz açtığım konunun yüzlerce oy alması ve binlerce yorum alması kişisel bir rant meselesi değildir. Şayet yürürlüğe girer, uygun bir saatte reset atılacak olursa. Bundan hepimiz fayda görecek aynı zamanda içimizde yanan ateşe bir su serpecektir.

9. ERUDES

ERUDES User

Arkadaş konuyu 13 Eylül 2018 de açmış bugün 05.01.2019 ve geçen zaman içinde değişen hiç bir şey yok.Bence sistemli bir şekilde sınırlarımız zorlanıyor.Tüketici Mahkemesine başvuruda bulunacaksın.Tüketici hakları kanununa göre, herhangi bir kişi yada kurum, satın aldığı mal ve hizmetin ayıplı olması durumunda ürünün iadesini yada değişimini isteme hakkına sahiptir.Bütün Türkiye sunucuları birlik olup toplu halde başvuru yapacaksın bakalım o zaman (vurdum duymaz) Bigpoint kayıtsız kalabilecekler mi ...

______gaddar bunu beğendi.
  10. Güncelleme ve fikir havuzu dediğin şeyi kimse dinlemez kendini yorma boşa.

______gaddar bunu beğendi.
  11. az önce şeref tp indirim çektim oyuna girmeye çalıştım fakat nafile oyun her cumartesi akşamı gibi yeniden bağlan da kalıyor yani sözün bittiği yer vallaha bezdik

12. Laga nerede kalmışsak yine devam ediyoruz. Ağzıma o kadar şey geliyor ama yazmacağım...

STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
  13. Yazsan nolurki ilgilenen yokki kardeşim ben vipim bitince vip falan çekmeyecem bu sorun düzelene kadar ki -düzelmesi zor görünüyor- uridium bile çekmeyecem yatsın gemi. Param boşa gidiyor kardeşim. Şuan tr1'in hali içler acısı gece 9 da bi lag giriyor ta ki sabah resetine kadar ben gece daha sessiz olur diye görev yapmak istiyorum ama gel gör ki gece tr1 tr5 pert.

14. aynen benimde kapıya atlarken gitti daha gelmedi odeğil indirim paketi felan çektik hazırlandık şimdi ne olacak gelirmi bu geri

15. aynısı bende de var 1 saattir giremiyorum 3-1 deydi gemim çıkıs attım yarım saat sonra girmeye çalıstım 1saattir bağlantı kuruluyor hatası alıyorum, başka hesapla denedim başka hesapla girebildim sonra tekrar kendi hesabıma girmeye çalıştım yine bağlantı kuruluyor döndü durdu gerçekten harika

16. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Artemis adminimiz kendisi iletti lag sorununu. İlgilenmediğimizi düşünmeyin lütfen. Mağduriyetinizin de farkındayız ancak şuan top merkez ekipte. Bizde onları beklemekteyiz..

İyi forumlar.

17. takemyhard

takemyhard User

artemis ilettiyse kesin çözülür sorun :D 3 vakte kadar mutlaka halledilir emiinn olun :D

18. düzelteceklerse bir an önce düzeltsinler millet akşam oldumu ne kapı nede savaş yapabiliyor oyuncuların çoğu akşam giriyor zaten oyuna

19. _01_

_01_ User

hiç olmazsa uri çekince gelen 50 şeref desteği oyunda değilken süresi gitmesin pazar günümüz madem komple iptal bari pazartesi günü kullanalım hiç uğruna gidiyor

20. Kronosu bitirmem lazımdı ama aşırı donma yüzünden bıraktım.Artık bu sorun çok can sıkmaya başladı.Etkinlik yok bir şey yok neden hafta sonu oyun oynayamıyoruz ve bir çoğumuz sadece akşamları zaman bulabiliyorken.Etkinlik ürtmeye zaman bulan teknik ekip departmanı artık kronik bir hal alan donma sorununa bir çözüm üretmek için mesai harcamaz anlamış değilim.:(Sorunun üst birimlere eminimki iletiliyordur,anlamadığım bu kadar şikayet neden dikkate alınmaz yada ötelenir anlamış değilim.:mad:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.